X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pomagamy,wspieramy i czekamy na dzidziusia
Odpowiedz

Pomagamy,wspieramy i czekamy na dzidziusia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Złota wrote:
    Koszty jak koszty, mniejszy pikuś, większy to fakt, że te wszystkie leki są okropnie inwazyjne i mogą mi zaszkodzić, stąd doktora opory w ich stosowaniu. Chciałby, żeby to się odbyło jak najbardziej naturalnie i ja też tak chcę. Nie chcę urodzić i umrzeć zaraz na raka, którego sobie przy okazji wyhoduję.
    skad masz informacje ze gonadotropina powoduje raka? Jezeli lekarz tak Ci mówił, to widocznie zatrzymał sie w sredniowieczu :) Poza tym jest to naturalny homormon u kazdej kobiety w ciazy takze zeby tak było to wcale w ciaze by nikt nie zachodził bo to sie rownało rakiem...Co wygooglalam:

    2004. Badania opublikowane w Położnictwa i Ginekologii Znaleziono również ogólnie uspokajające wyniki. To badanie nie znalazły silny związek pomiędzy lekami na płodność i raka jajnika. Ryzyko zachorowania na raka jajnika wzrasta wraz z wiekiem. Przysadka mózgowa wydziela gonadotropiny pobudzające jajniki do jajeczkowania. Po menopauzie nieczynne organy nie mogą wykorzystać tych hormonów, a ich nadmiar sprzyja procesom nowotworowym. Ostatnio pacjentkom w okresie menopauzy, u których udaje się wykryć genetyczną predyspozycję do raka jajników (odpowiednia mutacja w genie BRCA 1), niekiedy profilaktycznie wycina się te narządy. Każda kobieta powinna raz w roku zgłosić się na badanie ginekologiczne połączone z badaniem piersi. Kobiety młodsze winny się kontrolować nawet co pół roku, gdyż nowotwory rozwijają się u nich zazwyczaj szybciej. Tylko USG pozwala dostrzec zmiany nowotworowe jajnika w bardzo wczesnym stadium. Nie wykryte mogą w ciągu roku przybrać postać inwazyjną. Przyczyną choroby mogą być predyspozycje genetyczne, zatrucie środowiska, chemicyzacja rolnictwa bądź palenie papierosów. Piersi i narządy płciowe kobiety są szczególnie podatne na pojawienie się nieprawidłowych podziałów komórkowych (czyli zmian nowotworowych), gdyż wraz z cyklem hormonalnym komórki nieustannie się przeobrażają. Według wielu specjalistów, ryzyko wystąpienia choroby jest tym mniejsze, im mniejsza jest liczba owulacji. Ze statystyk wynika, że każda ciąża obniża to prawdopodobieństwo o 10 proc. Korzystnie działa również karmienie piersią, gdyż hamuje jajeczkowanie. Takze poki co nie znalazlam badan potwierdzajacych, przypominam, ze nawet biorac apap mozna miec raka i czy to jest przyczyna apapu? Wg mnie nie nalezy siac paniki, jak nie ma sprawdzonych badan a wynika ze nie ma, jak sa poprosze o linka ze leki do stymulki powoduja raka.

    Ok znalazlam jedno ze u kobiet ktore stosowały leki wzrastała przedyspozycja do zachorowania na raka, ale tylko u tych ktore przyjmowały leki długo i wcale nie doszło do zadnego porodu a to akurat nic nowego, po 1) zachowarowanie wzrasta z wiekiem po 2) leków na owualcje nie mozna stosowac ciagle trzeba robic rpzerwy c) monitorowac swoje zdrowie, ale twierdzac ze leki do stymulacji powoduja raka to trzeba sie głeboko zastanowic nad sensem wypowiedzi, bo raka mozna dostac z roznych przyczyn m.in wiek, predyspozycje genetyczne. Od palenia tez mozna dostac raka a jedni dostaja inni nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2015, 12:00

  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 27 lutego 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syrop z cebuli nie działa a inhalacje z sody musze wypróbować, dzięki :)

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 27 lutego 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorby :)
    czy ja sie wyspałam, chyba po śmierci to zrobie:)
    CIężarne spijcie teraz bo potem nie ma spania:)
    synus spał od 22-1:38 wiec sie wyspała, niestety potem już nie bo chciał cyca ok 4 potem 6 a od 8 juz impreza :) był tak miły ze zasnał na 30 min wtedy wziełam GO do łazienki, wykapałam sie , głowe wymyłam, zrobiłam oko, zrobiłam sobie sniadanie i Mlody wstał..do teraz jem na raty :) no ale dobrze ze sie ogarnełam chociaz troche, dziś mamy lekarza o 14 :)

    co u WAs kobietki :)??

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 27 lutego 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Złota ale fajne podejście lekarza,mało teraz takich :O razem Wam sie uda,zobaczysz :)

    Livia czekamy na wieści no i męża! :)
    Mizzy niecierpliwie czekam na wieści z porodòwki hehe :) pamiętaj że porod max godzina! :D
    Monia Ty znowu chora??:/
    Lena to już połowa!! Gratuluję ;D
    Madziula i ja mam zamiar tak samo szczepic! :)
    Rudasku my dzisiaj w nocy tez wiecej niespania...ale za to bez płaczu i z big kupką :P

    Można peeling kawitacyjny robic jak sie karmi?? Juz marze o tym od czerwca :O

    mizzelka lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 27 lutego 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia pytałas o wybudzanie na lutówkach. Nam kazała połozna wybudzac max co 3,5h..ale tak przez 2 tyg..teraz GO już nie wybudzam tym bardziej ze przytył :) choc z wybudzaniem to tez lipa bo ja GO nie umialam obudzić do konca zeby jadł, zamykał pyszczek i nie szło otworzyć, nie mial ochoty jeśc i juz...:)

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Sarenka2015 Autorytet
    Postów: 962 253

    Wysłany: 27 lutego 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Złota, nie znam Twojej sytuacji, ale czy Ty masz jakies problemy? Bo ciągle czytam że to Twój pierwszy cykl starań. Słyszałam o zastrzykach z pregnylu. Podobno działają. Faceci rówież je mogą dostawać.

    [link=https://www.suwaczki.com/]l81s9yb7ituywdqx.png[/link]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2015, 11:55

    Moja gwiazdka z nieba <3 :*
    img-2014062101101130.png
  • Sarenka2015 Autorytet
    Postów: 962 253

    Wysłany: 27 lutego 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Złota-i czemu zaraz mowa o raku? oO

    Moja gwiazdka z nieba <3 :*
    img-2014062101101130.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 27 lutego 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka2015 wrote:
    Złota, nie znam Twojej sytuacji, ale czy Ty masz jakies problemy? Bo ciągle czytam że to Twój pierwszy cykl starań. Słyszałam o zastrzykach z pregnylu. Podobno działają. Faceci rówież je mogą dostawać.

    [link=https://www.suwaczki.com/]l81s9yb7ituywdqx.png[/link]
    To nie jest pierwszy cykl zlotej, pierwszy z nowym leczeniem

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka to był pierwszy cykl z tabletkami Lamette, ogólnie Złota stara się już bardzo długo ..


    Przedszkolanko, tak tak połowa :D jeszcze tylko pół :D

    Livka jest już po wizycie, męża też ma przy sobie :D dalej pozostaje Tomcio a resztę sama napisze :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2015, 11:59

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • Sarenka2015 Autorytet
    Postów: 962 253

    Wysłany: 27 lutego 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. W każdym razie o pregnylu słyszałam dobre opinie.

    Moja gwiazdka z nieba <3 :*
    img-2014062101101130.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenko, aby dostać pregnyl trzeba wyhodować pęcherzyk minimum 18mm ..
    A to już jest mały problem .. ;)

  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    skad masz informacje ze gonadotropina powoduje raka? Jezeli lekarz tak Ci mówił, to widocznie zatrzymał sie w sredniowieczu :) Poza tym jest to naturalny homormon u kazdej kobiety w ciazy takze zeby tak było to wcale w ciaze by nikt nie zachodził bo to sie rownało rakiem...rece opadaja jak sie czyta takie głupoty.

    2004. Badania opublikowane w Położnictwa i Ginekologii Znaleziono również ogólnie uspokajające wyniki. To badanie nie znalazły silny związek pomiędzy lekami na płodność i raka jajnika. Ryzyko zachorowania na raka jajnika wzrasta wraz z wiekiem. Przysadka mózgowa wydziela gonadotropiny pobudzające jajniki do jajeczkowania. Po menopauzie nieczynne organy nie mogą wykorzystać tych hormonów, a ich nadmiar sprzyja procesom nowotworowym. Ostatnio pacjentkom w okresie menopauzy, u których udaje się wykryć genetyczną predyspozycję do raka jajników (odpowiednia mutacja w genie BRCA 1), niekiedy profilaktycznie wycina się te narządy. Każda kobieta powinna raz w roku zgłosić się na badanie ginekologiczne połączone z badaniem piersi. Kobiety młodsze winny się kontrolować nawet co pół roku, gdyż nowotwory rozwijają się u nich zazwyczaj szybciej. Tylko USG pozwala dostrzec zmiany nowotworowe jajnika w bardzo wczesnym stadium. Nie wykryte mogą w ciągu roku przybrać postać inwazyjną. Przyczyną choroby mogą być predyspozycje genetyczne, zatrucie środowiska, chemicyzacja rolnictwa bądź palenie papierosów. Piersi i narządy płciowe kobiety są szczególnie podatne na pojawienie się nieprawidłowych podziałów komórkowych (czyli zmian nowotworowych), gdyż wraz z cyklem hormonalnym komórki nieustannie się przeobrażają. Według wielu specjalistów, ryzyko wystąpienia choroby jest tym mniejsze, im mniejsza jest liczba owulacji. Ze statystyk wynika, że każda ciąża obniża to prawdopodobieństwo o 10 proc. Korzystnie działa również karmienie piersią, gdyż hamuje jajeczkowanie. Takze poki co nie znalazlam badan potwierdzajacych, przypominam, ze nawet biorac apap mozna miec raka i czy to jest przyczyna apapu? Wg mnie nie nalezy siac paniki, jak nie ma sprawdzonych badan a wynika ze nie ma, jak sa poprosze o linka ze leki do stymulki powoduja raka.

    A co Ty taka agresywna?

    Każde leki stymulujące, leczące mogą zwiększać zachorowania na raka piersi, raka endometrium lub raka szyjki. Część z nich z początku pomaga, zabezpiecza,ale stosowane długo szkodzą, jak wszystko w nadmiarze.

    A naukowcy są w stanie udowodnić wszystko.
    Nie wiesz o mnie nic, nie wiesz co brałam, co biorę i co brać będę i nie życzę sobie takich komentarzy od Ciebie.

    Lena87 lubi tę wiadomość

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka2015 wrote:
    Złota, nie znam Twojej sytuacji, ale czy Ty masz jakies problemy? Bo ciągle czytam że to Twój pierwszy cykl starań. Słyszałam o zastrzykach z pregnylu. Podobno działają. Faceci rówież je mogą dostawać.

    [link=https://www.suwaczki.com/]l81s9yb7ituywdqx.png[/link]

    Sarenko to mój 27 cykl starań z pomocą medyczną jak Tobie pisałam wczoraj chyba. Pierwszy na kolejnych lekach do stymulacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2015, 12:03

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • Sarenka2015 Autorytet
    Postów: 962 253

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc nie wiele o nim wiem, szczególnie jeśli chodzi o podawanie go kobietom. Słyszałam natomiast o facetach którym pomógł :) Więc jeśli działa tak cudowanie na płeć męską, to pewnie na nasza też by tak podziałał :)

    Moja gwiazdka z nieba <3 :*
    img-2014062101101130.png
  • Złota Autorytet
    Postów: 3150 2406

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka2015 wrote:
    Szczerze mówiąc nie wiele o nim wiem, szczególnie jeśli chodzi o podawanie go kobietom. Słyszałam natomiast o facetach którym pomógł :) Więc jeśli działa tak cudowanie na płeć męską, to pewnie na nasza też by tak podziałał :)

    Ale pregnyl jest na pęknięcie jajeczka. A nie na wyhodowanie.

    dfe327de15eec3b7764af72f3785c2ef.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Złota wrote:
    Ale pregnyl jest na pęknięcie jajeczka. A nie na wyhodowanie.
    Dokladnie :-)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2015, 10:45

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to czekamy na wieści od Livii..

    tak Aguś ja od tygodnia znów przeziębiona :(

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monita teoretycznie jak bedziesz karmic piersia to do 6 mca powinno sie dawać tylko piers, bez wody , herbatek itd...

    ja np dzis dałam kilka łyków wody przegotowanej, ale to dlatego , ze Maly nie mógł zrobić kupki :)

    Ogólnie póki co nie daje, tylko cyc..:)

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mon!ta^ wrote:
    Czy mamusie ledwo co :) podają herbatke już dzidzi? czy w ogóle to jest dobre czy jak sądzicie? jak to w lipcu czy tylko mleko czy dawać też to po jakimś czasie? Widziałam, że już po 2tyg można podawać. Ale co wy na to
    podbijam pytanie .... wiadomo bedziemy miały dzieciaki w lato .... co podawać od pierwszych dni tylko mleko nasze czy też herbatę , wodę itp ?

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
‹‹ 2268 2269 2270 2271 2272 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ