X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Pomagamy,wspieramy i czekamy na dzidziusia
Odpowiedz

Pomagamy,wspieramy i czekamy na dzidziusia

Oceń ten wątek:
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara też tak sądzę ale to nie zawsze podobno na USG widać?? Nie wiem tak słyszałam że może nie być widać.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to potem tak jest....

    jedna coś ma, to później kazda sie doszukuje objawów u siebie...


    aha, poza tym PCO nie jest takie czeste u 15% kobiet sie zdarza. Wiec nie ma co :)


    Przyjmujemy zasade, zdrowe jestesmy, poki sie nie dowiemy czegos nie ma co gdybać, po prostu sie staramy i ostro pracujemy <3

    przedszkolanka:), klara22 lubią tę wiadomość

    relge6yd309xm1zq.png
  • klara22 Ekspertka
    Postów: 296 76

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się nakrecam na tarczyce, miałam ją robioną wyniki ok ale tylko tsh a za tarczyce odpowiadają jeszcze f cos i f coś, mniej więcej wynik był po środku normy, powiedzcie że jest spoko i nie musze sie martwić , też mi mówią że mam taka szyje jak by na tarczyce ;/ no ale

    f2w33e3k5rpiz20l.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ft 3 i ft 4 i jeszcze anty-Tpo i anty- Tg to wszystko badania tarczycowe ja właśnie musze powtórzyć wszystkie te badania tzn tych anty nie miałam jeszcze robionych.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roznie tez bywa, w usg nie widac, hormony swoje powiedzą. Moze niektorzy w razie czego nie chca mowić bo nie sa pewni diagnozy lub czekaja na potwierdzenie w badaniach hormonalnych...

    Czasem pecherzyki sa na jajniku lub jakies torbielki, przychodzi sie na nastepne USG i po nich ani śladu, bo sie wchłoną albo pękają...

    relge6yd309xm1zq.png
  • klara22 Ekspertka
    Postów: 296 76

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    klara też tak sądzę ale to nie zawsze podobno na USG widać?? Nie wiem tak słyszałam że może nie być widać.



    miałyscie hormony jak z tym jest ok tz że pco brak, to jest taka idiotyczna przypadłość i ma takie skutki że byście już wczesniej zauważyły ;) więc spokojnie ;)

    Ja juz cały internet przegrzebałam na temat pco hahha

    f2w33e3k5rpiz20l.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Groszek wrote:
    Roznie tez bywa, w usg nie widac, hormony swoje powiedzą. Moze niektorzy w razie czego nie chca mowić bo nie sa pewni diagnozy lub czekaja na potwierdzenie w badaniach hormonalnych...

    Czasem pecherzyki sa na jajniku lub jakies torbielki, przychodzi sie na nastepne USG i po nich ani śladu, bo sie wchłoną albo pękają...
    A jak mi żaden gin z 3 nie sugerował badań na PCO to znaczy że jajniki czyste i nie powinnam się martwić??

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • klara22 Ekspertka
    Postów: 296 76

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    Ft 3 i ft 4 i jeszcze anty-Tpo i anty- Tg to wszystko badania tarczycowe ja właśnie musze powtórzyć wszystkie te badania tzn tych anty nie miałam jeszcze robionych.


    chyba sie wybiore dla świętego spokoju , podobno jest tak jak te wartosci sa zblizone do maximum lub minimum to oznacza to tarczyce i lekarze dają skierowanie na reszte tych badań ???

    f2w33e3k5rpiz20l.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA nie wiem u 1 gina miałam prawie równo z górną granicą i powiedział że jest ok i leczył mi prolaktynę którą miałam w normie i nie było powodu jej leczyć. A teraz mam niedoczynność i muszę zrobić resztę badań i powtórzyć te i od nowa do endo ale pójdę na NFZ bo już mam dość płacenia za wszystkich lekarzy.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym pęcherzyków musi być od 12 w górę, takze spora ilosc.
    Jak jest kilka to o niczym nie swiadczy.

    Ja mysle, ze potforku napewno by Ci gin powiedział, tym bardziej ze sie staramy, to wtedy inaczej sie podchodzi do człowieka.

    A tarczyce tez sobie zbadam, bo to moze byc główna przypadłość. Mysle ze dziewczyny ktore mieszkaja na północy (nad morzem) nie maja z tym problemu lub mniej jest chorych w tych okolicach??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2014, 22:25

    potforzasta lubi tę wiadomość

    relge6yd309xm1zq.png
  • klara22 Ekspertka
    Postów: 296 76

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    A jak mi żaden gin z 3 nie sugerował badań na PCO to znaczy że jajniki czyste i nie powinnam się martwić??

    z 3 któryś napewno by coś zauważył, albo widać to na usg najczęściej a hormony to albo potwierdzą albo zaprzeczą .( prolaktyna i progesteron o tym świadczą mozliwe że jakieś jeszcze nie pamiętam)

    i myśle że by cie poinformował o przypuszczeniach u mnie tak było i potem albo poywierdzic albo zaprzeczyc, więc nie martw sie napewno jest dobrze:)

    potforzasta lubi tę wiadomość

    f2w33e3k5rpiz20l.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam nadzieję,że nie będziemy musiały nic badać i leczyć bo jesteśmy zdrowe :)

    potforzasta, Groszek lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Można sobie zbadać
    LH i FSH (6-9dc) i pozniej stosunek jeden do drugiego powinien miec jakas wartosc odpowiednia



    prolaktyna, progesteron, testosteron i androstendion w 22-25 dc wtedy bedziecie wiedzieć :)


    ahh hormonki męskie :P



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2014, 22:29

    potforzasta lubi tę wiadomość

    relge6yd309xm1zq.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za pocieszenie w takim razie raczej tego dziadostwa nie mam :D Zostaje tylko tarczyca :/ A te badania groszku na pewno zrobię lepiej mieć czarno na białym.
    Przedszkolanko no tak lepiej by było jakby się obeszło bez tych badań ale ja mam takie szczęście że raczej będę musiał je zrobić.

    Groszek lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • klara22 Ekspertka
    Postów: 296 76

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobranoc dziewczynki, spać chce mi sie spać :)

    f2w33e3k5rpiz20l.png
  • Groszek Autorytet
    Postów: 2448 1720

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duzo mamy tych hormonow, prawda?

    jestesmy skomplikowane, naprawde ;-/

    jak to musi wszystko funkcjonować!
    i jak jakis hormon nawali, to pozniej pewnie tez moze byc problem z innymi (oby nie)

    relge6yd309xm1zq.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobranoc Klara :)

    wszystko jest dobrze, tylko same sobie lubimy wmawiać dużo rzeczy :)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara dobranoc :)
    Oj groszku za dużo :) Tyle badań i to pewnie nawet nie o wszystkich wiemy :/ Dlaczego to kobieta musi mieć tak przewalone?? Nie dość że miesiąc w miesiąc @ to jeszcze tyle hormonów .

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    dobranoc Klara :)

    wszystko jest dobrze, tylko same sobie lubimy wmawiać dużo rzeczy :)
    o i tutaj się zgadzam wiem po sobie :D

    Groszek lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tak teraz mam wrażenie,że chyba te bóle jajników czy brzucha sama sobie wmawiam a tak naprawdę to poprostu @ idzie i będzie dół..

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
‹‹ 93 94 95 96 97 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ