X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne #problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#
Odpowiedz

#problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    Ja za to od początku wole wiedzieć ma czym stoję, miałam już kiedys badania hormonalne jak nawet nie myslalam o dziecku i wtedy był u mnie problem z baaaaardzo wysoka prolaktyną, brałam jakiś czas bromergon i jeśli ten problem nadal jest to chce go jak najszybciej wyeliminować...

    I dobrze robisz :) Nie stajemy się ani coraz młodsze ani coraz zdrowsze... A w dodatku pojawiają się nowe problemy. Ja się dowiedziałam o tarczycy przypadkiem...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też uważam, że warto wiedzieć wcześniej. Też chciałam iść na progesteron i prolaktyne, ale niestety nie wiem kiedy miałam owulacje (lub czy ją miałam).
    A z mężem też już rozmawiałam i powiedział, że jak trzeba będzie to pójdzie. Więc najgorsze załatwione :)

    Czekamy właśnie nie wiem czy się cieszyć, już tylko 10 dni do @ więc gdyby miała być to owulacja to za późno. Temperatura też dzisiaj z rana niziutka (36,37) więc niewskazująca na owulkę. A śluz jest. I bądź tu człowieku mądry.

    W ten weekend dopadł mnie ogromny leń. Nic kompletnie mi się nie chce. A w tygodniu też się snuje i walczę o przetrwanie. Chyba przesilenie mnie dopadło, albo niedobór witamin mam...

    f1d9680377.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój zrobił, a jak się okazało że ma super wyniki to mnie męczy :) Jest dumny jak nie wiem co :P pierwotniak hahahaha


    A mnie dziś dopadł mega wkurw... A wzięłam wczoraj dupka, więc chyba powinnam być spokojniejsza?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Mój zrobił, a jak się okazało że ma super wyniki to mnie męczy :) Jest dumny jak nie wiem co :P pierwotniak hahahaha
    A mnie dziś dopadł mega wkurw... A wzięłam wczoraj dupka, więc chyba powinnam być spokojniejsza?

    Mnie za to mega dół bo test negatywny, cykl pod monitoringiem, owulacja była, grube endometrium po owulce i co? Dupa...
    Właśnie o to chodzi! Jak sie okaże ze wszystko jest ok to bede miała spokojniejsza głowę, mój maz sam zaproponował ze się zbada żebyśmy nie tracili cykli i żeby mógł coś naprawić jak będzie potrzeba :)

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Też uważam, że warto wiedzieć wcześniej. Też chciałam iść na progesteron i prolaktyne, ale niestety nie wiem kiedy miałam owulacje (lub czy ją miałam).
    A z mężem też już rozmawiałam i powiedział, że jak trzeba będzie to pójdzie. Więc najgorsze załatwione :)

    Czekamy właśnie nie wiem czy się cieszyć, już tylko 10 dni do @ więc gdyby miała być to owulacja to za późno. Temperatura też dzisiaj z rana niziutka (36,37) więc niewskazująca na owulkę. A śluz jest. I bądź tu człowieku mądry.

    W ten weekend dopadł mnie ogromny leń. Nic kompletnie mi się nie chce. A w tygodniu też się snuje i walczę o przetrwanie. Chyba przesilenie mnie dopadło, albo niedobór witamin mam...

    A myślałaś o monitoringu cyklu? Ja byłam teraz pierwszy raz i fajna sprawa, wiesz kiedy będzie owi i czy faktycznie była... chociaż trzymam kciuki żeby @ nie nadeszła :)

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi jak to jest czy na badanie nasienia sie czeka na jakis termin czy jak ? I ile to kosztuje ?

    Czekamy...
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    A myślałaś o monitoringu cyklu? Ja byłam teraz pierwszy raz i fajna sprawa, wiesz kiedy będzie owi i czy faktycznie była... chociaż trzymam kciuki żeby @ nie nadeszła :)

    Myślałam i chce iść w następnym cyklu, tylko muszę się jeszcze umówić.
    Chciałam iść już w tym cyklu, ale wypadało na Nowy Rok więc odpadało. A teraz się okazuje, że może niekoniecznie była i to w tych dniach co powinna.

    f1d9680377.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może mojemu uda się zrobić badanie nasienia jak się dostanie do lekarza.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba to zrobić w klinice jakiejś nie zwykłym labo umawiasz się i oni dają wytyczne bo musi być abstynencja 3 dni ale nie więcej niż 5 nie może być po chorobie, przeziębieniu, musi to być rano mój się umawiał we wtorek i w piątek rano był :) a o 13 już wyniki miał :) płaciliśmy 150 zł.

    Ja zmieniałam ginów do skutku. Teraz trafiliśmy chyba na naprawdę fajną kobietkę, miałam dość facetów. Ona mi wytłumaczyła wszystko, trzymała 50 minut, powiedziała, że przy endometriozie i po nuvaringach jestem "nafaszerowana" estrogenami (endo =estrogeny) i trzeba mnie wzmocnić dupkiem, też wytłumaczyła że musi się unormować io oraz tarczyca bo dopiero leki biorę 3 tygodnie. Więc jestem naprawdę spokojna, warto mieć taki pogląd i szukać niż czekać i się denerwować.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Trzeba to zrobić w klinice jakiejś nie zwykłym labo umawiasz się i oni dają wytyczne bo musi być abstynencja 3 dni ale nie więcej niż 5 nie może być po chorobie, przeziębieniu, musi to być rano mój się umawiał we wtorek i w piątek rano był :) a o 13 już wyniki miał :) płaciliśmy 150 zł.

    Ja zmieniałam ginów do skutku. Teraz trafiliśmy chyba na naprawdę fajną kobietkę, miałam dość facetów. Ona mi wytłumaczyła wszystko, trzymała 50 minut, powiedziała, że przy endometriozie i po nuvaringach jestem "nafaszerowana" estrogenami (endo =estrogeny) i trzeba mnie wzmocnić dupkiem, też wytłumaczyła że musi się unormować io oraz tarczyca bo dopiero leki biorę 3 tygodnie. Więc jestem naprawdę spokojna, warto mieć taki pogląd i szukać niż czekać i się denerwować.

    Dzieki za odpowiedz. Wiem ze w zwyklym laboratorium nie zrobi tego ale wlasnie chodzilo mi o to ile sie czeka na to badanie. Czytalam troche o tej abstynencji i w ogole wiec wiem o co chodzi ;) Musze go umowic. Bo dzwonilam po swietach ale kazali mi dzwonic po Nowym Roku.

    Czekamy...
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy wrote:
    Dzieki za odpowiedz. Wiem ze w zwyklym laboratorium nie zrobi tego ale wlasnie chodzilo mi o to ile sie czeka na to badanie. Czytalam troche o tej abstynencji i w ogole wiec wiem o co chodzi ;) Musze go umowic. Bo dzwonilam po swietach ale kazali mi dzwonic po Nowym Roku.
    Niech sam to zrobi :)
    I w niektórych zwykłych robią, chyba w większości, ale podobno lepiej robić w klinice.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli a w jakiej miejscowości i klinice robiliście nasienie?

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We Wrocławiu, w centrum ginekologicznym jakimś :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce zeby maz dzwonil w pracy w takich sprawach. Dla mnie to nie jest przyjemne zeby wszyscy wiedzieli o naszych problemach. Wiec ja siedze w domu to moge zadzwonic dla mnie to nie problem.

    Czekamy...
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy wrote:
    Nie chce zeby maz dzwonil w pracy w takich sprawach. Dla mnie to nie jest przyjemne zeby wszyscy wiedzieli o naszych problemach. Wiec ja siedze w domu to moge zadzwonic dla mnie to nie problem.

    W tym sensie, rozumiem :) Mój zadzwonił w pracy, ale pewnie nie robił tego przy wszystkich.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah, myslalam ze może w Warszawie :) niech maz sam sobie znajdzie odpowiednia klinikę, nie chce go przytłaczać za bardzo:) dziekuje Ci kochana za odpowiedzi i informacje, trzymam kciuki za starania :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2018, 12:28

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj ma taka prace ze zawsze jest z kims. Tylko do wc idzie sam ;P A tym bardziej ze pracuje z bratem a nie chce zeby w jego rodzinie wiedzieli o naszych problemach. Juz dosyc mnie nienawidza.

    Czekamy...
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    Ah, myslalam ze może w Warszawie :) niech maz sam sobie znajdzie odpowiednia klinikę, nie chce go przytłaczać za bardzo:) dziekuje Ci kochana za odpowiedzi i informacje, trzymam kciuki za starania :)

    Wiesz, to właśnie jest jakby nie było krępujące dla faceta, ale fajnie jak włącza się w te starania i sam coś od siebie daje, szuka czy poczyta. Przecież to nie jest tak,że my sobie robimy dziecko i chcemy, ale od samego początku i on ma być ojcem, naszym partnerem w tym wszystkim i wsparciem.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy wrote:
    Moj ma taka prace ze zawsze jest z kims. Tylko do wc idzie sam ;P A tym bardziej ze pracuje z bratem a nie chce zeby w jego rodzinie wiedzieli o naszych problemach. Juz dosyc mnie nienawidza.

    Jej, to słabo. Ja jakoś się nie kryję ze swoimi problemami, jego rodzice wiedzieli też o moich operacjach, ba... Ja co chwile źle się czułam to był jakiś problem i wolałam mówić o tym otwarcie, a teraz wiedzą, że latamy po lekarzach.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj jakos z zartem do tego podchodzi wiec jak dla mnie to dobrze. Bo gorzej gdyby nie chcial tego badania
    A on bez problemu jak tylko mu zaproponowalam to sie zgodzil.

    Czekamy...
‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ