X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne #problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#
Odpowiedz

#problemy z którymi się zmagamy#w oczekiwaniu na dwie kreski@#

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej, ja płaciłam chyba 60 zł ale mam jeszcze sporo tego, biorę jedną saszetkę bo on ma tylko dwa składniki.
    Ovarinu biorę jedną tabletkę.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zobaczę co mi powie ginekolog teraz 15 stycznia. Mam nadzieję że tego torbielą już nie ma.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torbiele mają to do siebie, że potrafią się szybko wchłonąć, a jak nie dzieje się to w miesiąc to lepiej wziąć hormony na jeden cykl.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja teraz brałam leki ale tylko 5 tabletek miałam bo ten torbiel jest/był mały i powiedziała że powinno wystarczyć.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to było na jajniku po pęcherzyku czy jak? Te małe same się wchłaniają :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to po pęcherzyku niestety :( nie jest duży ale powiedziała że jak wezmę kilka tabletek to nic się nie stanie. Mam nadzieję że już go nie mam. Jeszcze trzeba wyjaśnić u mnie skąd te plamienia przed okresem.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany, to nawet bez sensu, po okresie by zniknął. RZadko kiedy rosną bardziej. Zdarza się.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem ta moja nowa ginekolog stwierdziła że lepiej tak niż żeby tam siedział bo nie zawsze one tak szybko się wchłaniają.

    Ja pierwszy raz w zyciu miałam torbiela albo wcześniej miałam ale nawet o nich nie wiedziałam. jak mój poprzedni ginekolog nie zauważył że ja mam tyle bakterii w moczu to aż strach pomyśleć czego jeszcze u mnie nie zauważył

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak pierwszy raz to tym bardziej :) Ja za to miałam bardzo duzo torbieli :P więc już się trochę na nich znam hehe :P zazwyczaj po prostu to torbiel po pęcherzyku, ktora często każda z nas ma raz na rok w cyklu i o tym nie wie bo ona szybko złazi.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałam was podpytać o badania hormonalne bo chciałabym je zrobić w tym cyklu (zwłaszcza prolaktyne). Czy aby wykonać badania prywatnie potrzebuje skierowania czy wystarczy ze się umowie? Czy powinnam je wykonać na początku cyklu (chyba tak ale wole się upewnic). I jak to wyglada z badaniem nasienia bo tez chce meza wyslac?
    Dzis niedziela to nigdzie się nie dodzwonię a nie chce już zwlekać z badaniami a na teście dzisiaj (32 dc) biel viziru :(

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia czy ja dobrze widzę że 2 miesiące starajcie się o dziecko już chcesz męża na nasienie wysylac?

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie miałam torbiel, lub tak jak Seli pisze nic o tym nie wiedziałam.

    Ten cykl to jakieś szaleństwo, wczoraj przed snem zauważyłam książkowy śluz płodnych, chyba jeszcze nigdy nie miałam tak ładnego. Oczywiście dopadłam meżusia

    f1d9680377.png
  • Czekamy Koleżanka
    Postów: 569 18

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Nigdy nie miałam torbiel, lub tak jak Seli pisze nic o tym nie wiedziałam.

    Ten cykl to jakieś szaleństwo, wczoraj przed snem zauważyłam książkowy śluz płodnych, chyba jeszcze nigdy nie miałam tak ładnego. Oczywiście dopadłam meżusia


    No to tylko sie cieszyc ;) no i korzystac oczywiscie ;) trzymam kciuki ;)

    Czekamy...
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    Dziewczyny, chciałam was podpytać o badania hormonalne bo chciałabym je zrobić w tym cyklu (zwłaszcza prolaktyne). Czy aby wykonać badania prywatnie potrzebuje skierowania czy wystarczy ze się umowie? Czy powinnam je wykonać na początku cyklu (chyba tak ale wole się upewnic). I jak to wyglada z badaniem nasienia bo tez chce meza wyslac?
    Dzis niedziela to nigdzie się nie dodzwonię a nie chce już zwlekać z badaniami a na teście dzisiaj (32 dc) biel viziru :(

    Prolaktynę i progesteron podobno dobrze zrobić 7-8 dpo bo wtedy widać odchylenia LH i estriadol w dniu owu jakoś, nie trzeba mieć skierowania. Poczytaj sobie jak się przygotować do badań, bo prolaktyna musi być na czczo, bez sesku dzień wcześniej, bez wysiłku, stresu i po dobrym śnie :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    Dziewczyny, chciałam was podpytać o badania hormonalne bo chciałabym je zrobić w tym cyklu (zwłaszcza prolaktyne). Czy aby wykonać badania prywatnie potrzebuje skierowania czy wystarczy ze się umowie? Czy powinnam je wykonać na początku cyklu (chyba tak ale wole się upewnic). I jak to wyglada z badaniem nasienia bo tez chce meza wyslac?
    Dzis niedziela to nigdzie się nie dodzwonię a nie chce już zwlekać z badaniami a na teście dzisiaj (32 dc) biel viziru :(
    no właśnie, naprawde 2 cs??? Przecież mogliście zwyczajnie raz nie trafić w owulację, a raz mogłaś mieć cykl bezowulacyjny. Jednak po coś lekarze mówią, żeby się postarać rok i dopiero potem się badać. Przecież tak to jest bez sensu. Możecie być oboje zdrowi i wszystko ok tylko jak wyżej akurat nie trafiliście. Trochę za wcześnie. My się staramy już 6ty cykl, a i tak chcę jeszcze trochę poczekać zanim się zacznę badać.

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzix88 wrote:
    Natalia czy ja dobrze widzę że 2 miesiące starajcie się o dziecko już chcesz męża na nasienie wysylac?

    Tak, to był drugi cykl starań konkretnych, ostatni pod monitoringiem, a serduszkujemy bez zabezpieczenia juz ponad pol roku. Nie chce tracić czasu jak coś nam dolega, wole od początku wiedzieć jak coś trzeba poprawić a nie żeby po roku bezowocnych starań okazało się ze wystarczyło zrobić badania i przejsc 2-3 miesięczna kuracje...

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzix88 wrote:
    Natalia czy ja dobrze widzę że 2 miesiące starajcie się o dziecko już chcesz męża na nasienie wysylac?

    A czemu nie? :) Lepiej wiedzieć. Ja wysłałam w 4cs :) Czasem lepiej wiedzieć niż tracić czas albo dawać się czemuś rozwijać, a jak się dostaje (tak jak ja np.) to trzeba odczekać nim zadziałają, ja przynajmniej 3 miesiace będę czekać :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    no właśnie, naprawde 2 cs??? Przecież mogliście zwyczajnie raz nie trafić w owulację, a raz mogłaś mieć cykl bezowulacyjny. Jednak po coś lekarze mówią, żeby się postarać rok i dopiero potem się badać. Przecież tak to jest bez sensu. Możecie być oboje zdrowi i wszystko ok tylko jak wyżej akurat nie trafiliście. Trochę za wcześnie. My się staramy już 6ty cykl, a i tak chcę jeszcze trochę poczekać zanim się zacznę badać.

    Nie jest bez sensu, podejście do kobiet jest beznadziejne. czekać rok na co? aż nasze zdrowie może się pogorszyć? Jak zrobi badania i dowie się, że jest wszystko ok to będzie miała spokojną głowę i a w razie czego nie będzie żałować, że zmarnowała rok.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    no właśnie, naprawde 2 cs??? Przecież mogliście zwyczajnie raz nie trafić w owulację, a raz mogłaś mieć cykl bezowulacyjny. Jednak po coś lekarze mówią, żeby się postarać rok i dopiero potem się badać. Przecież tak to jest bez sensu. Możecie być oboje zdrowi i wszystko ok tylko jak wyżej akurat nie trafiliście. Trochę za wcześnie. My się staramy już 6ty cykl, a i tak chcę jeszcze trochę poczekać zanim się zacznę badać.

    Ja za to od początku wole wiedzieć ma czym stoję, miałam już kiedys badania hormonalne jak nawet nie myslalam o dziecku i wtedy był u mnie problem z baaaaardzo wysoka prolaktyną, brałam jakiś czas bromergon i jeśli ten problem nadal jest to chce go jak najszybciej wyeliminować...

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Nie jest bez sensu, podejście do kobiet jest beznadziejne. czekać rok na co? aż nasze zdrowie może się pogorszyć? Jak zrobi badania i dowie się, że jest wszystko ok to będzie miała spokojną głowę i a w razie czego nie będzie żałować, że zmarnowała rok.

    O to mi właśnie chodzi, do badań podkusiły mnie tez inne dziewczyny które od razu porobiły badania i wiedziały gdzie leży problem i ci z nim zrobić, dzieki Seli za zrozumienie ;)

    7u22ugpj8heetxf1.png
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ