X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne prof. B Chazan - klauzula sumienia
Odpowiedz

prof. B Chazan - klauzula sumienia

Oceń ten wątek:
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 16 lipca 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santoocha dr Chazan sam się przyznał, że celowo opóźniał podjęcie decyzji. Miał przed sobą wszystkie niezbędne dokumenty do przeprowadzenia zabiegu. Mogłam się pomylić i faktycznie wada wyszła we wcześniejszym usg, a w 22tc dopiero trafiła do szpitala z kompletem posiadanej dokumentacji i niezbędnymi skierowaniami. Mniejsza o szczegóły.

    Czemu się dziwie? Bo to nie jak w przypadku Zespołu Downa "może ale nie musi". Obraz usg nie pozostawiał tutaj wątpliwości - czaszka nie była zrośnięta, nie było obrazu mózgu. I jak widać nie było też cudu...

    ps. Spojrzeć szerzej? Jeszcze mam w pamięci obrazy z usg, gdy pani doktor pokazywała mi budowę serduszka, mózg dziecka itp. Wierz mi - brak dużej części mózgu można zauważyć na usg, rozszczep twarzy już w 20 tc też jest jasno widoczny.
    Dodatkowo badania genetyczne robione są na nieco lepszym sprzęcie z podglądem 3D - myślisz, że lekarz mógł pomylić rozszczep twarzy ze zdrową twarzyczką i przypadkowo przegapić mózg?

    gosiunia, Fedra, mik82, Elfik lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 16 lipca 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Popieram, mojej koleżance z roku też proponowano usunięcie ciąży, bo dziecko miało mieć zespół Downa. Urodziło się zdrowe, lekarz się pomylił. Zdarza się!

    Asta, skoro ta matka o wadzie płodu dowiedziała się dopiero w 22tc, to dziwisz się że diagnostyka trwała dłużej niż do 24tc?
    Widzicie wszystko tak jak chcecie- skoro lekarz miał tylko 2 tyg na upewnienie się jak poważną wadę ma dziecko, to co to za teksty o przedłużaniu diagnostyki.
    Same opisujecie ile to trwa! Spróbujcie spojrzeć szerzej, jesteście pewne jak dokładnie przebiegała diagnostyka w tym konkretnym przypadku?

    "...i jeszcze jedno będąc w ciaży nie myśli się racjonalnie działa się instynktownie.."

    Fedra, nie przesadzaj. Nie można kogoś zwolnić z myślenia, bo jest w ciąży. Ciąża to nie choroba umysłowa! Instynktownie, to ja bym stanęła na głowie żeby znaleźć lekarza, placówkę, informacje.


    zauważ że napisałam"wiem to po sobie"...

    łatwo się mówi kiedy jest się uświadomionym...

    bardzo prosty przykład kiedy byłam w pierwszej ciąży 7 lat temu gin powiedział ze prawdopodobnie jestem w ciąży nie zlecił badań nie zrobił bety a ja nawet o tym nie pomyślałam bo o tym nie wiedziałam wierzyłam temu lekarzowi po dwóch tygodniach poroniłam samoistnie był to już około 8 tydz...

    teraz jestem milion razy mądrzejsza zaczęłam czytać o poronieniach i o ciazach i w ogóle o wszystkim ale dopiero po czasie bo jak wiadomo nikt nie rodzi się z wiedzą absolutną uczymy się przez całe życie... żałuje ze ja musiałam się nauczyć w ten sposób...

    łatwo się mówi co by się zrobiło w danej sytuacji nie będąc w niej... ciąża to nie choroba umysłowa racja ale ja widze po sobie że skupić się nie mogę pewne rzeczy do mnie później docierają itp ale gin mi powiedział ze to w ciąży normalne nie powiedział mi że ciaża to nie choroba umysłowa...

    EDIT:
    i dziwi mnie bardzo że w całej wypowiedzi wychaczyłaś tylko to jedno zdanie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2014, 13:24

    gosiunia, Elfik lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 lipca 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnei zasada powinna byc jedna jesli lekarz podpsuje klauzule to powinen na wstepie wzyty o tym poinformowac.a wetdy kobieta / mezczyzna decyzduje czy chce odbyc u tego lekarz wizytye.. jelsi nie to po prostu wizyty nie ma idzie do innego ..
    reguly powinny byc okreslone z gory .. a nie zeby nagle lekarz zaslanial sie klauzula ..

    a dwa jesli chodzimy do panstwowego szpitala/przychodni/ lekarza .. to powinna byc udzielona rzetelna infrmacja, zmeiniona struktura zarzadzania słuzba zdrowia i wreszcie poukladane nie moze byc tak ze lakerz ktory z pod=wodu klauzuly nie informauje o tym pacjenta przed wizyta..skoro tak sie tym szczyca to niech przy ich nazwiskach .. na poczekalni bedzie napisane deklaracja wiary i tyle.. kto bedzie chcial to pojdzie do tego lekarza a ni ..w trakcie leczenia nagle wyskakuja z klauzla

    amelia04072006 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 16 lipca 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do szpitali publicznych jakby nie było są utrzymywane z pieniędzy publicznych osób wierzacych i nie wierzacych katolików, ateistów i osób innych wyznań więc dlaczego w szpitalu państwowym lekarz zasłania się swoim wyznaniem a co gdyby był innej wiary gdzie zabrania się przetaczania krwi odmówi tego pacjętowi bo sumienie i wiara mu na to nie pozwala???

    gosiunia, Ania_84, amelia04072006 lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 lipca 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie dlaczego adwokaci musza bronc przestepców.. mimo iz sa wierzacy..bo jest prawo ktore daje kazdemu mozliwosc do obrony.. tak samo powinno byc w szpitalach.. skoro ktos decyduje sie na zawod lekarza tez powinan dawac taka moa=zliwosc.. a jesli nie to na wstepie rezygnuje z leczenia danego pacjenta.. albo niech zalozy wlasny szpital przychodnie uznajacych deklaracje wiary.. i tyle

    Fedra, mik82, amelia04072006 lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mik82 Autorytet
    Postów: 4529 4848

    Wysłany: 16 lipca 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    santoocha wrote:
    Popieram, mojej koleżance z roku też proponowano usunięcie ciąży, bo dziecko miało mieć zespół Downa. Urodziło się zdrowe, lekarz się pomylił. Zdarza się!

    Asta, skoro ta matka o wadzie płodu dowiedziała się dopiero w 22tc, to dziwisz się że diagnostyka trwała dłużej niż do 24tc?
    Widzicie wszystko tak jak chcecie- skoro lekarz miał tylko 2 tyg na upewnienie się jak poważną wadę ma dziecko, to co to za teksty o przedłużaniu diagnostyki.
    Same opisujecie ile to trwa! Spróbujcie spojrzeć szerzej, jesteście pewne jak dokładnie przebiegała diagnostyka w tym konkretnym przypadku?

    "...i jeszcze jedno będąc w ciaży nie myśli się racjonalnie działa się instynktownie.."

    Fedra, nie przesadzaj. Nie można kogoś zwolnić z myślenia, bo jest w ciąży. Ciąża to nie choroba umysłowa! Instynktownie, to ja bym stanęła na głowie żeby znaleźć lekarza, placówkę, informacje.

    Santoocha jeśli dowiedziała się w 22 tc to tym bardziej się dziwię, że tyle to trwało, bo wątpliwości to można mieć w 13 tc a w 22 tc takie wady widać na zwykłym usg. Czaszka się cudem nie odbuduje skoro w 22 tc połowy jej nie ma. Już po usg w takim razie miała prawo dostać skierowanie na terminację ciąży i nie jest to mój wymysł. Mój lekarz stwierdził że w późniejszym etapie ciąży wystarczy usg by dać skierowanie na terminację.
    Chyba czas zakończyć ten wątek bo każdy już po takim czasie ma swoje zdanie na ten temat a drążenie go tylko podkręca emocje a zarówno zwolennicy i przeciwnicy będą znajdować swoje argumenty. "Do zobaczenia" na innym wątku:-)

    Ania_84, Fedra, Elfik lubią tę wiadomość

    wrzesień 2008 - Mikołaj <3
    Starania od 12.2012
    maj 2014 - córeczka 16 tc [*]
    maj 2015 - cb
    grudzień 2016 - cb
    201709292743.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 16 lipca 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ponowię swój wczorajszy tekst, że nie wyrażam zgody, żeby w państwowym szpitalu podejmując decyzje o leczeniu lekarz kierował się swoją wiarą. Co innego w przychodni (prywatnej), ale nie w państwowym szpitalu.
    U mnie jest tylko jeden szpital położniczo-ginekologiczny i nie zgadzam się by kierowało nim widzimisie lekarza ordynatora. Dlaczego z powodu jego "chce/nie chce" ja mam być zmuszona do podróżowania do innego (obcego dla mnie) miasta, zmuszona do samodzielnego przeżywania tragedii, bez bliskości i wsparcia męża?

    "Jeżeli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do Królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie (Mk 9, 43–48)."
    Jeżeli Twoja praca jest powodem Twojego grzechu zmień ją...
    Nie widzę tu nic o narzucaniu swoich przekonań postronnym.

    Ania_84, mik82, gosiunia, kapturnica, Fedra, amelia04072006 lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 16 lipca 2014, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie Chazan przyznaje, że celowo zlecał badania, by uniemożliwić aborcję?
    Jego wyjaśnienia:
    "Oświadczam, że nie zlecałem żadnych badań. Kolega, który prowadził ciążę radził się co robić. Natomiast ja miałem z tą panią kontakt przez dwa dni. Jednego dnia odbyłem rozmowę i radziłem jej jak powinna postąpić. Zaproponowałem odpowiednią opiekę. Drugiego dnia wysłałem jej pismo."

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 16 lipca 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze jedno, co strasznie mnie drażni: wyszukujecie fragmenty z Pisma Świętego próbujące poświadczyć, że Chazan źle zrobił. Takie jesteście biegłe w tym temacie, ale już nie kojarzycie, że przede wszystkim napisane jest: NIE ZABIJAJ?

    Nie widzicie nic złego w aborcji, a podpieracie się fragmentami z Biblii- świętej księgi katolicyzmu, który tego kategorycznie zabrania.

    Trochę konsekwencji!

    vanessa lubi tę wiadomość

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 16 lipca 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najdalej wieczorem wkleję link do artykułu, w którym o tym było napisane. Teraz mam utrudnione poszukiwania, bo Małoletni na wolności, a trochę tych linków przybyło odkąd ostatnio o tym czytałam.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 16 lipca 2014, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    Jeżeli Twoja praca jest powodem Twojego grzechu zmień ją...
    Nie widzę tu nic o narzucaniu swoich przekonań postronnym.
    MIałam sie nie wypowiadac... ale jezeli chodziło o tego lekarza to przecież żadnego grzechu nie popełnił ( a wręcz przeciwnie) ratując ludzkie życie jakiekolwiek by ono nie było (mam na myśli nie zabijając, chorego, słabego, bezbronnego).

    P.S. Oj czuje jaka burza wyniknie z mojego postu ale cóż...

    Ania_84, santoocha lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 lipca 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa watpie czy burze .. :) kazdy ma swoje zdanie :)
    ja mam jedn zastrzezenie co do calej sytuacji.. nasze prawo nie jest dostosowane do tego typu klauzul..
    a dwa leczac lekarze nie powinni sie kierowac wiara a medycyna i swoja wiedza..
    dlaczego jesli ktos nie chce przetoczenia krwi - bo jest to niezgodne z jego wiara.. szanuje sie t decyzje ?? a przeciez moze umrzec ??
    dlaczego odłaca sie ludzi od respirtora ??
    dlacego usypia sie psy, koty inne zwierzeta ??
    jesli chcielibysmy łazyc wiare z medycyna to niestety ale medycyna bby zostala na etapie leczenia babka i innymi ziolami .

    dlatego jestem za tym ze jesli ktos chce sie kieruowac wiara to niech zalozy wlasna praktyke a nie pracuje w publicznym szpitalu ; publiczny szpital obsługuje nie tylko wierzacych.. i to tez powinno byc uszanowane.. jesli dr chce zeby uszanowano jego wiare to niech szanuje tez innych wiare i przekonania.. a dwa.. tak jak mowilam wczesniej ja nie wiwrze w jego wiae bo aborcje przeprowadzal

    Fedra, amelia04072006, kapturnica lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 16 lipca 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    tak jak mowilam wczesniej ja nie wiwrze w jego wiae bo aborcje przeprowadzal
    Może sie nawrócił tak jak np. Szaweł z Tarsu czy inni święci.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 lipca 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Może sie nawrócił tak jak np. Szaweł z Tarsu czy inni święci.
    moze i sie nawrocil...jak zwal tak zwal.. tego nie wiemy.. ale fakt jest faktem.. jesli ktos chce sie kierowac wiara to powinien o tym poinformowac na wstepie .. zeby druga os miala mozliwosc wyboru ..
    a dwa szpital publiczny est szpitalem dla wszystkich ras, wyznan , ubezpieczonych i nieubezp.. i ni epowinno sie tu wchodzic z wiara..
    dla mnei wiara jest osobistym tematem.. i nie powinna sie jej narzucac innym

    moze ktos akurat jest w faziebuntu na BOga nie chce aby ktos mu narzucal wole Boga .. wiec po co łaczyc leczenie z Bogiem jesli ktos jest wierzacy to postapi zgodnie ze swoim sumieniem..

    szpital/przychodnia/lekarz (publiczny) ma za zadanie leczyc, pomagac wszytskim.. nie patzac na wiare..

    wiara powinna pozostac w nas.. a nie łaczyc ja z medycyna- gdzie niestety sporo zabiegow i lekow jest nezgodne z wiara..

    Fedra lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 16 lipca 2014, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa wyjaśnienie dlaczego popełnił grzech znajduje się trochę wcześniej. Popełnił grzech pychy. Stawia się wyżej od Boga i uważa za człowieka mającego prawo mówić innym, jak powinni postępować. Ograniczając wolną wolę innych ludzi (w tym przypadku pacjentki i jej męża) popełnia grzech przeciw Bogu.
    Zauważ, że Bóg kiedy stworzył człowieka dał mu wolną wolę. Każdy w oczach Boga jest równy: wierzący czy nie wierzący. Bóg zaakceptował, że człowiek będzie popełniał zło, że będzie dokonywał niewłaściwych wyborów. Dlatego zbawienie jest tylko dla tych, którzy z WŁASNEJ WOLI chcą podążać za Chrystusem.
    Nigdzie w PŚ nie ma nawoływania do zmiany prawa, do przejmowania władzy i do obalania rządu - nie bez powodu, można się tu zapędzić w niewłaściwą stronę i pod płaszczykiem wiary działać w złej woli.
    Decydując za rodziców zrobił coś, czego nigdy Bóg nawet nie zrobił - ograniczył wolną wolę drugiego człowieka.

    Decyzja o przerwaniu ciąży była decyzją rodziców, oni zostaną z tego rozliczeni. Bogu to osądzać.

    santoocha dlaczego mam nie powoływać się na Pismo Święte, skoro wiara jest przedmiotem rozmowy? Nie wiem skąd przekonanie, że jestem za aborcją i ją chcę Biblią usprawiedliwić. Nie, jestem za wolnym wyborem każdego człowieka. Jeżeli ktoś powołuje się, że jest praktykujący ok,. nie zabijaj jest, jak najbardziej na miejscu, ale nie rozmawiamy tutaj o wierze rodziców, a o postępowaniu doktora. W żadnym miejscu Pismo Święte nie przyzwala na ograniczanie wolnej woli człowieka - nie ważne czy jest wierzący, czy nie wierzący.
    Ocenę postępowania zostawiam Bogu.
    Mnie też coś w tej rozmowie (jako katoliczkę) rani - to, że przy "walce o życie" wybiera się złe metody, ludźmi kierują niewłaściwe pobudki. W Piśmie Świętym znajdują się odpowiedzi, jak należy postępować. Niestety Bóg zaakceptował fakt, że ludzie zło czynić będą, ja się mogę zatroszczyć tylko o własne podwórko i ewentualnie poradzić innym jak mają to robić - nigdy narzucać i wymuszać.

    mik82, Fedra, gosiunia lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 16 lipca 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    MIałam sie nie wypowiadac... ale jezeli chodziło o tego lekarza to przecież żadnego grzechu nie popełnił ( a wręcz przeciwnie) ratując ludzkie życie jakiekolwiek by ono nie było (mam na myśli nie zabijając, chorego, słabego, bezbronnego).

    P.S. Oj czuje jaka burza wyniknie z mojego postu ale cóż...
    Patowa sytuacja:
    rozwiązanie A: przeprowadzasz aborcję - grzech;
    rozwiązanie B: nieprzeprowadzasz aborcji - pycha (stawianie swojego zdania, nad zdanie Boga i jego decyzję o wolnej woli każdego człowieka).
    A wystarczyło unikać stanowiska kierowniczego... Władza prowadzi do grzechu.

    Fedra lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • mik82 Autorytet
    Postów: 4529 4848

    Wysłany: 16 lipca 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    Vanessa wyjaśnienie dlaczego popełnił grzech znajduje się trochę wcześniej. Popełnił grzech pychy. Stawia się wyżej od Boga i uważa za człowieka mającego prawo mówić innym, jak powinni postępować. Ograniczając wolną wolę innych ludzi (w tym przypadku pacjentki i jej męża) popełnia grzech przeciw Bogu.
    Zauważ, że Bóg kiedy stworzył człowieka dał mu wolną wolę. Każdy w oczach Boga jest równy: wierzący czy nie wierzący. Bóg zaakceptował, że człowiek będzie popełniał zło, że będzie dokonywał niewłaściwych wyborów. Dlatego zbawienie jest tylko dla tych, którzy z WŁASNEJ WOLI chcą podążać za Chrystusem.
    Nigdzie w PŚ nie ma nawoływania do zmiany prawa, do przejmowania władzy i do obalania rządu - nie bez powodu, można się tu zapędzić w niewłaściwą stronę i pod płaszczykiem wiary działać w złej woli.
    Decydując za rodziców zrobił coś, czego nigdy Bóg nawet nie zrobił - ograniczył wolną wolę drugiego człowieka.

    Decyzja o przerwaniu ciąży była decyzją rodziców, oni zostaną z tego rozliczeni. Bogu to osądzać.

    santoocha dlaczego mam nie powoływać się na Pismo Święte, skoro wiara jest przedmiotem rozmowy? Nie wiem skąd przekonanie, że jestem za aborcją i ją chcę Biblią usprawiedliwić. Nie, jestem za wolnym wyborem każdego człowieka. Jeżeli ktoś powołuje się, że jest praktykujący ok,. nie zabijaj jest, jak najbardziej na miejscu, ale nie rozmawiamy tutaj o wierze rodziców, a o postępowaniu doktora. W żadnym miejscu Pismo Święte nie przyzwala na ograniczanie wolnej woli człowieka - nie ważne czy jest wierzący, czy nie wierzący.
    Ocenę postępowania zostawiam Bogu.
    Mnie też coś w tej rozmowie (jako katoliczkę) rani - to, że przy "walce o życie" wybiera się złe metody, ludźmi kierują niewłaściwe pobudki. W Piśmie Świętym znajdują się odpowiedzi, jak należy postępować. Niestety Bóg zaakceptował fakt, że ludzie zło czynić będą, ja się mogę zatroszczyć tylko o własne podwórko i ewentualnie poradzić innym jak mają to robić - nigdy narzucać i wymuszać.

    Wszystko w temacie...

    Fedra, gosiunia lubią tę wiadomość

    wrzesień 2008 - Mikołaj <3
    Starania od 12.2012
    maj 2014 - córeczka 16 tc [*]
    maj 2015 - cb
    grudzień 2016 - cb
    201709292743.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 16 lipca 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    nieprzeprowadzasz aborcji - pycha (stawianie swojego zdania, nad zdanie Boga i jego decyzję o wolnej woli każdego człowieka).
    Bóg dał wolna wolę czyli wybieranie miedzy dobrem a złem a nie dawał władzy zabijania a jak ktoś zabije to popełnia GRZECH!
    Ktoś dla zabawy ma ochote mnie zabić. Ma wolna wolę? ma. może mnie zabić? może, ale narusza moja wolę życia. Jakby wystawił nóż w moja stronę a ktoś go popchnął żeby mnie nie zabijał to co ma grzech pychy że nie pozwolił mnie TAMTEMU zabić bo TAMTEN chciał?
    NIKT nie ma prawa decydować o CZYIMŚ życiu (jedynie Bóg bo ON jest dawcą życia) a życie tego dziecka było JEGO życiem a nie życiem jego rodziców żeby oni mogli zadecydować o jego zabiciu.

    A jeszcze jedno. Człowiek wierzący ma obowiązek dawać swiadectwo wiary w każdej dziedzinie życia i kierować sie ta wiarą każdego dnia w każdej sytuacji.

    P.S. Wiedziałam że będzie ŁAAAAAAAAAA :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2014, 16:04

    santoocha lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 lipca 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Człowiek wierzący ma obowiązek dawać swiadectwo wiary w każdej dziedzinie życia i kierować sie ta wiarą każdego dnia w każdej sytuacji


    kierowac ale nie narzucac

    pozatym popatrzmy racjonalnie .. i zadajmy sobie pytanie czy codziennie kierujemy sie iara skoro uwazamy se za ludzi wierzacych

    nie sklamalyscie, nie klocicie se z mezem, nie wspolzylyscie przed slubem, czy kiedy sie nie udaje nie myslicie i nie jestescie zle na Boga ze Wam sie znowu nie udalo ?? nie zazdroscicie innym ?? nie zabijacie komarow, nie wyrywacie chwastow ??

    ja wymagam rzetelnosci od lekarzy a nie tego zeby mnie pouczali w kwestii wiary..




    Fedra lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • impossible Przyjaciółka
    Postów: 71 44

    Wysłany: 16 lipca 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam dziewczyny, że zastanawia mnie tylko jedna kwestia. Sam byłam w bardzo podobnej sytuacji tylko u mnie wady naszych bliźniaków wykryto bardzo wcześnie. Pomimo wyraźnej diagnozy tego samego dnia pędziliśmy do kolejnego lekarza, by to potwierdzić. Pamiętam, że wykonaliśmy setki telefonów by dostać się na najlepszej jakości USG na Śląsku. Wina odnośnie braku informacji jest dla mnie bezsporna, ale z całym szacunkiem na świecie nie ma tylko 1 lekarza i jak tylko się chce to można załatwić wizytę z godziny na godzinę.

    Nasze Aniołki [*] 25.04.2014

    f2w3dqk3drdfpwmi.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciążooporna - historia kobiety, która pragnie zostać Mamą ♡

Emilia mówi o sobie, że jest ciążooporna. Jej walka o bycie Mamą trwa już kilka lat, więc sama zaczęła nazywać siebie dinozaurem ciążooporności. Przeczytaj prawdziwą historię kobiety starającej się o dziecko. Kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń nie poddaje się i nie traci nadziei. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ