X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!
Odpowiedz

przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!

Oceń ten wątek:
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 20 listopada 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki :) mam nadzieję że będzie OK ;-) super że u Was wyniki się poprawiły.

    <3
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 listopada 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.kobieta.diagnostyka.pl/#!lpmt/cyz3

    piszecie dlaczego dbacie o sowjego faceta i dostajecie bon badania w cenie bonu zamiast 200 zl placicie 60 : PSA, Lipogram, glukoza, proby watrobowe m morfologia, testosteronm TSH Kreatyninam CEA CPR ilosciowy i kwas mocznaowy

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu bardzo dziękuje za info, właśnie wysłałam zgłoszenie :)

    PS. We wtorek idziemy zbadać nasienie trzymajcie kciuki

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2014, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe ja dzis tez dostałam bon do diagnostyki dla mojego

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 listopada 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda trzymam kciuki :)
    Ania fajna ta promocja co nie :) my to wykorzystamy przy okazji dodamy FSH i LH zobaczymy jak w ciagu II etapu kuracji :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no super:) a powiedz mi co my musimy do tego pakietu dodac? bo jeszcze nic nie robilismy
    moj miał isc teraz po pełnych 3 miesiacach suplementacji ale ząb go bolal i pewnie to sie odbiło na plemnikach , zła jestem jak nie wiem przez to :(

    agus3004, Ania_84 lubią tę wiadomość

  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 22 listopada 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, my mamy od wczoraj zamrożone słomki z plemnikami, w klinice potwierdzili przed mrożeniem, że są w tym nasieniu formy prawidłowe, więc jesteśmy przeogromnie szczęśliwi i odetchnęliśmy z ulgą. Dzisiaj świętujemy, rzecz jasna bez alkoholu, tylko z domową szarlotką i sokami wyciskanymi - bo jestem już stymulowana a chcę mieć modelowe piękne, ekologicznie wyhodowane jajeczka w dużej ilości, niczym nie podtruwane ;-).

    Myślę teraz, że u mojego małża zaniżony testosteron to nie jest największy kłopot jeśli chodzi o nasienie. Tylko najwyraźniej są nim okresowe kłopoty z ejakulacją - które się pogłębiają gdy do głosu dochodzi stres/ presja czasu itp. Chyba dlatego mój małż nie zawsze osiąga takie same wyniki oddając swój materiał do badań. Teraz jesteśmy tak podbudowani, że planujemy ponowne mrożenie :).

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 listopada 2014, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    no super:) a powiedz mi co my musimy do tego pakietu dodac? bo jeszcze nic nie robilismy
    moj miał isc teraz po pełnych 3 miesiacach suplementacji ale ząb go bolal i pewnie to sie odbiło na plemnikach , zła jestem jak nie wiem przez to :(
    najwazniejsze sa dodatkow ten FSH i LH :) ale jesli twoj mial ok te badania to nie ma sensu dodatkowo robic :)


    Mimbla super info trzymammega mocno kciuki :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 23 listopada 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimbla trzymam kciuki żeby wszystko się udało! :)

    Mimbla lubi tę wiadomość

    <3
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 24 listopada 2014, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! któryś z Waszych mężów/partnerów miał wyniki badań genetycznych? jakoś się leczy złe wyniki genetyczne? jak to w ogóle wygląda?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    <3
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 24 listopada 2014, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aipoite wrote:
    hej dziewczyny! któryś z Waszych mężów/partnerów miał wyniki badań genetycznych? jakoś się leczy złe wyniki genetyczne? jak to w ogóle wygląda?
    My mielismy :)

    Kariotyp - u nas wyszedł zle.. i to on jest głównym winowajcą braku plemników poniewaz maz ma dodatkowy zenski chromosom wiec ma 47 XXY - tu jedyne lecenie polage na uzupełanianiu testosteronu i blokowaniu zenskich hormonow.. ( jednak jest toprzypadek bardzo rzadki)
    Mutacja CFTR - daje wam tylko infoermacje czy maz posiada gen mutujacy mukowiscytoze - jest wyjdzie ze go ma Ty musisz tez zrobic poniewac w przypadku kiedy i u meza jest ta mutacja i u ciebie wasze wspolne dziecko na 100% odziedziczy te chorobe juz uaktywniona..

    Mutacja AZF zalezy ktora..sa trzy A,B, C -
    Mutacja A - nie daje szans na znalezienie plemnikow -
    Mutacje B i C daja szanse i plemniki moga byc w nasieniu .. jednak jesli wyjdzie ta mutacje najprawopodobniej dziecko plłci meskiej odziedziczy ja ..

    generalnie genetyki sie za specjalnie nie leczy daje ona informacje co moze odpowiadac za zaburzenia plodnosci

    Mutacja CTRF - moze wplywac na sklejanie nasienia.. na niedrozne nasieniowody

    to tyl e co zapamietalam mmniej wiecej od naszego genetyka :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 24 listopada 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Ania, chociaż trochę rozjaśniłaś mi w głowie bo w ogóle nie miałam pojęcia o badaniach genetycznych, czyli teraz tylko czekać do stycznia... masakra, można ześwirować ;) więc z wynikami trzeba iść do genetyka a nie do androloga?

    <3
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 24 listopada 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi na temacie męskim dziewczyna napisała że możliwe że mój ma świnkę i wnętrostwo dlatego pojedyńcze plemniki w jego nasieniu myślisz że to możliwe, chociaż nam lekarz nic takiego nie mówił.

    <3
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 24 listopada 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej nie ma świnki .. :) mogł ja przechodzic w okresie dojrzewania .. a to ma wplyw na nasienie.. androlog w wywiadzie na penwo pytal czy nie przechodzil :)
    co do wnetrostwa to przy badaniu fizykalnym by wyszlo .. :)

    jesli chodzi o genetyke.. jesli wsio bedzie ok to tylko andrologowi pokazujecie i tyle ;)
    my z racji tego ze mielismy na NFZ mielismy od razu wuzyte u genetyka bo to on zlecl badania :) i on nam je omawial :)

    Maka chciala napisac ze jej to przechodzil swinke i ma wnetrostwo bo znam ich sytuacje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2014, 10:27

    aipoite lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 24 listopada 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aipoite wrote:
    Mimbla trzymam kciuki żeby wszystko się udało! :)

    Dzięki.

    My nie robiliśmy żadnych badań genetycznych.
    Żaden lekarz u którego byliśmy przez ostatnie lata o tym nie wspominał, androlog też nie. Prowadzący nas teraz gin powiedział, że nie ma potrzeby sprawdzać genetykę.

    Być może, przy oligozoospermii to nie zawsze jest konieczne.

    aipoite lubi tę wiadomość

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 24 listopada 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimbla wrote:
    Dzięki.


    Być może, przy oligozoospermii to nie zawsze jest konieczne.

    Niepłodność męska (azoospermia, oligozoospermia) - badanie molekularne regionu AZF
    http://www.genesis.pl/oferta-badan-genetycznych/pokaz/391

    sa wskazane przy tych rozpoznaniach

    pozatym nam przed in vitro kazali zrobc genetyke zarowno u mnei jak i u meza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2014, 11:39

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 24 listopada 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimbla wrote:
    Dzięki.

    My nie robiliśmy żadnych badań genetycznych.
    Żaden lekarz u którego byliśmy przez ostatnie lata o tym nie wspominał, androlog też nie. Prowadzący nas teraz gin powiedział, że nie ma potrzeby sprawdzać genetykę.

    Być może, przy oligozoospermii to nie zawsze jest konieczne.

    właśnie słyszałam że genetykę lepiej sprawdzić, nam androlog powiedział że przy każdych słabych wynikach nasienia powinno się zrobić badania genetyczne, u mnie gin powiedział też żeby żadnych badań nie robić i czekać w nieskończoność na dziecko a wyszły wyniki fatalne, więc już zmieniłam gin. ;)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    <3
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 24 listopada 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Raczej nie ma świnki .. :) mogł ja przechodzic w okresie dojrzewania .. a to ma wplyw na nasienie.. androlog w wywiadzie na penwo pytal czy nie przechodzil :)
    co do wnetrostwa to przy badaniu fizykalnym by wyszlo .. :)

    jesli chodzi o genetyke.. jesli wsio bedzie ok to tylko andrologowi pokazujecie i tyle ;)
    my z racji tego ze mielismy na NFZ mielismy od razu wuzyte u genetyka bo to on zlecl badania :) i on nam je omawial :)

    Maka chciala napisac ze jej to przechodzil swinke i ma wnetrostwo bo znam ich sytuacje :)
    spoko, właśnie Maka napisała że mnie z kimś pomyliła bo mój miał badane jądra przez androloga i jest OK, ale jakby nie patrzeć nasi mają podobny problem w ilości plemników.

    <3
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 24 listopada 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aipoite wrote:
    właśnie słyszałam że genetykę lepiej sprawdzić, nam androlog powiedział że przy każdych słabych wynikach nasienia powinno się zrobić badania genetyczne, u mnie gin powiedział też żeby żadnych badań nie robić i czekać w nieskończoność na dziecko a wyszły wyniki fatalne, więc już zmieniłam gin. ;)
    tak nam ginekolog bez plemnikow przez 9 miesiecy hcial robic IUI ;)
    bo twierdzil ze to tylko infekcja ;/
    jakby mi pokazal wyniki to bym odrazu zmienila

    agus3004 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • aipoite Ekspertka
    Postów: 279 85

    Wysłany: 24 listopada 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    tak nam ginekolog bez plemnikow przez 9 miesiecy hcial robic IUI ;)
    bo twierdzil ze to tylko infekcja ;/
    jakby mi pokazal wyniki to bym odrazu zmienila

    I w tym jest problem... znaleźć odpowiedniego rzetelnego lekarza, gdybym posłuchała się mojego gin nie wiedziałabym że mój mąż ma tak kiepskie wyniki, a tak chociaż wiemy na czym stoimy i działamy, mam nadzieję że z pozytywnym skutkiem.

    <3
‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ