X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!
Odpowiedz

przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnes175 wrote:
    Lepiej zanim zaczniesz pisac głupoty to sprawdz sobie skład Salfazin i zobacz ze zawiera wit B6 10mg co stanowi az 500% zalecanego dziennego spozycia i to co niby jest takie zdrowe wg Ciebie????Chyba,ze Salfazin jest taki super bo zawiera 5mg dzikiej rozy?Zdecydowanie zdrowiej jest wypic herbate z dzikiej rozy.
    Promen ma bardzo słaby sklad,wit E,B12,cynk,selen,żeń-szeń (to bardziej na energie),olej z lnu (bardziej wartosciowy jest zwykly olej lniany z butelki niz sproszkowany).
    owszem Promen nie ma moze takiej super substancji ..ale moze własnie ta energia jest bardziej potrzebna.. skoro facet ma witaminy ..bo zdrowo sie odzywia a jedyny powodem dla ktorego ma zle nasienie sa zylaki.. i sory ale tu zadne witaminu\y nie dadza tyle co zabieg i ewntualna rekonwalescencja.. iw tedy moze witaminy ..

    dwa nie powiedzialam ze salfazin jest super.. to ze ma duza zawartosc b6 nie znaczy zejest zly

    chodzi o to ze nadmiar wszytskich witamin zle wplywa.. i jest to potwierdzone przez wielu andrologiow..

    jesli ktos mysli ze akurat profertil mu pomoze to ok.. to tylko witaminy ktore wmoga ale nie musza pomoc.. tak samo jak i androvit, salfazin i inne..

    ty znasz dwie osoby ktorym pomogl profertil ja znma 5 ktorym nie pomogl.. stad moje wnioski..

    ze jednym pomaga innym nie..

    a nadmiar witamin chodzi mi oto ze jeslibierzesz jedno to sie tego trztymaj a nie dodatkowo jeszcze dziewczyny daja a to l-karnityne a to mace , a to jeszcze inne dodatki ..

    poza tym.. ginekolog nie powinien prowadzic faceta..i dobierac mu suplementow



    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ps nie sledze calego skadu wszytskich suplementow.. a opieram sie na opiniach lekarzy i wlasnych obserwacji moj maz bral i salfazin i mace i adndrowit, i profertil..

    najlepiej czul sie po zndrowicie polozacznym z prostamol uno.. na poprawe funkcji prostaty i to jest dla mnie wyznacznikiem

    jest sporo dziewcyn ktorych mezowie brali np androwiy\t i liczba oraz ruchliwosc naparwde poprawialy sie diametralnie..


    teraz profertil .. za pol roku bedzie na topie co innego .. dlazcego lekarze maja glownie probki profertilu teraz a jakis rok temu mieli androvitu ?? a teraz juz sie pojawiaja inne probki typu androvit plus..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2015, 15:12

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prosze Cie zastanow sie co piszesz!Najpierw piszesz,ze nadmiar wit,min zle wplywa a pozniej cytuję "to ze ma duza zawartosc b6 nie znaczy zejest zly"
    Przeciez to jedno drugiemu zaprzecza!!!
    Ja nie kaze nikomu brac wszystkiego,tylko zdecydowac sie na jeden najlepszy suplement,ktory zawiera to wszystko co jest potrzebne by poprawic jakosc nasienia a to na pewno nie jest dzika roza czy olej lniany czy 500% wit B6.
    Na zylaki to raczej zadne suplementy nie pomoga a na pewno nie 500% wit B6 ktora jest w Salfazin!
    Poza tym moja gin nie prowadzi mojego meza,zalecila urologa i Profertil na podstawie wyniku badan nasienia a w jej dlugoletniej praktyce lekarskiej Protefil jeszcze nikomu nie zaszkodzil a wrecz przeciwnie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2015, 15:32

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnes175 wrote:
    Prosze Cie zastanow sie co piszesz!Najpierw piszesz,ze nadmiar wit,min zle wplywa a pozniej cytuję "to ze ma duza zawartosc b6 nie znaczy zejest zly"
    Przeciez to jedno drugiemu zaprzecza!!!
    Ja nie kaze nikomu brac wszystkiego,tylko zdecydowac sie na jeden najlepszy suplement,ktory zawiera to wszystko co jest potrzebne by poprawic jakosc nasienia a to na pewno nie jest dzika roza czy olej lniany czy 500% wit B6.
    Na zylaki to raczej zadne suplementy nie pomoga a na pewno nie 500% wit B6 ktora jest w Salfazin!
    nadmiar witamin w powiazaniu z innymi


    a co do b6

    az poczytalam czy ma taki wielki skutek uboczny ..

    'Witamina B6 w dużych dawkach jest neurotoksyczna. U niektórych osób (bardzo rzadko) - anomalie w funkcjonowaniu obwodowego układu nerwowego mogą wystąpić już przy 50 mg chlorowodorku pirydoksyny na dobę, stosowanego przez odpowiednio długi czas[9]. Długotrwałe przyjmowanie dawek witaminy B6 powyżej 200 mg (zazwyczaj 1000 mg lub większych) może powodować neuropatię obwodową[10]. Zmiany te ustępują wraz z zaprzestaniem nadmiernej suplementacji witaminą B6. W wypadku zażywania dawek poniżej 200 mg na dobę, objawy uboczne występują bardzo rzadko."

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadmiar nigdy nie jest wskazany!Sztuką jest znaleźć złoty środek i nie faszerować się chemią,która i tak wydalimy i nie bedziemy mieli z tego zadnego pozytu ale jedynie mozliwosc wystapienia stuktow ubocznych!

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiec nie rozumiem co sie tak czepilas tej wit b6

    dwa.. czyli gin polecil ci Profertil..

    trzy zanim cokolwiek sie wezmie warto przeprowadzic calkowity wywiad i badania.. co jest powodem obnizonych parametrow nasienia..

    a profertil na pewno nie kjest lekiem na cale zlo..nie raz wystarczy wyeliminowac np papierosy , i wprowadzic diete oraz sport..

    a co tu mowic o potwierdzonych dzialaniach lekow..


    kazdy lekarz powie Ci ze wiecej pozytku jest z zdrowego trybu zycia oraz naturalnych wit niz suplementow..
    dlaczego Profertil nie jest lekiem .. a suplementem....??

    bo uzupelnia nie dobory wit..

    tak samo jak salfazijn, androvit, fertillity, i inne .

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to czy zaplacisz 200 czy 50 zl..to inna kwestia ja wole 150 zl przeznaczyc najpierw na badania.. hormony umeza , markery nowotorowe i inne aby poznac powod dlaczego wyniki sa zle.. i wtedy wdrozyc leczenie ..
    coz z tego ze lekarz dawal nam profertil ..jak pozniej okazalo sie ze maz ma wade genetyczna i zaden suplement by tu nie pomogl..

    kita lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak pozatym jesli juz mowimy o przekroczonych dawkach

    w Profertilu w jednej tabl jest 0,4 mg kwasu foliowego jesli maz bierze 2 tabl to tez przekracza dz dawke bo dzienna dawka to 0,4 mg .. czy nie tak ??

    wiec nie czepiajmy sie szczegolow..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2015, 16:04

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcale sie jej nie uczepilam,poprostu wystarczy przeanalizowac sklad suplementu Salfazin i na pierwszy rzut oka widac,ze 500% wit B6 to nie jest normalne i zdrowe!
    Gdybysmy zyli nie skazonym srodowisku i jedli nieskazone pokarmy i pili nie skazona wode to zadne suplementy nie bylyby nam potrzebne,bo wszystko dostaczalibysmy z jedzenia.Po to wlasnie powstaly suplementy zeby uzupelniac tego czego nie mamy mozliwosci dostarczyc z pokarmem,przez skazone srodowisko i kazdy lekarz tez to wie i jest tego swiadomy,ze dzisiejsze jedzenie ma sie nijak do tego co bylo kilkadziesiat lat temu.Poza tym suplement suplementowi nie równy.Jeden moze byc wartosciowy bo zawiera substancje,ktore pomagaja (badania) a drugi zwykle zapychacze (sproszkowany olej lniany,dziką róże,500% wit B6 etc.).
    Nie uwazam,ze Protefil to lekarstwo na wszystko i zdaje sobie sprawe z tego ze on moze pomoc ale nie musi.Po prostu przeanalizowalam jego sklad z innymi suplementami dostepnymi na rynku i wyszlo czarno na bialym ze zawiera to co korzystnie wplywa na poprawe jakosci nasienia w optymalnych dawkach.I polaczony z odpowiednia dieta,ruchem i rezygnacja z palenia mojego meza wierze,ze da oczekiwany skutek.Amen :)
    Koniec tematu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2015, 16:07

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tego ci zycze abyscie doczekali sie dziecka ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnes a co ty taka mądra jestes?? moze jestes przedstawicielem handlowym profertilu i na chama chcesz wszystkim wmówić ze profertil to cud!!! porównaj sobie skład profertilu i fertilman(biorac 2x1) chyba ze teraz ze mna bedziesz sie spierac ...nie potrzebujemy tu takich bo kazda z nas ma swoj rozum i dobrych lekarzy...tyle w temacie!


    A co do Ani84 to ma bardzo duza wiedze na temat suplementacji a wiec przestan wciskac ze gada głupoty!!!!!!!!

    kita, BATTINKA lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 masz rację. Właśnie wczoraj byliśmy z mężem u androlożki. Już po pierwszej wizycie się mi nie spodobała, bo nie zleciła badania LH, co się okazało być podstawą (konsultowałam na nasz bocian)i z Tobą na ovufriend. Mąż zrobił LH i pokazaliśmy jej wszystkie wyniki - stwierdziła że u mężczyzn LH nie ma żadnego znaczenia :) Nic się na to nie odezwałam ani ja ani mąż. W ogóle nie chciałam iść ale mąż stwierdził, że skoro raz byliśmy to pójdziemy z wynikami. Nie usłyszeliśmy kompletnie nic odnośnie możliwych przyczyn i perspektyw leczenia. Mąż ma testosteron 137 - grubo poniżej normy, a ona powiedziała, że to jego cecha fizjologiczna!!!! I nie świadczy o niczym.. Zaproponowała zastrzyki po 500 zł/szt. przez parę miesięcy! Z testosteronu, a jak mąż zapytał kiedy spodziewać się efektów to powiedziała, że większości pacjentów to nie pomaga!! Byliśmy w szoku wyszliśmy z receptą w konsternacji!! Sprawdziliśmy ulotkę tego leku przed zakupem i okazało się, że może prowadzić do zaniku jąder i zaburzenia produkcji plemników! Jest to steryd i powinno się go łączyć z dwoma innymi lekami, bo bez tego działa jak anabolik dla kulturystów!!! Wydalibyśmy kupę kasy i jeszcze wbilibyśmy sobie gwóźdź do trumny! Jutro wizyta u kogoś innego... zobaczymy... Ręce mi opadły!! Ostrzegam wszystkich nie faszerujcie się drogim badziewiem bo możecie sobie zaszkodzić! Trzeba mieć w tym wszystkim rozwagę i zachować zdrowy rozsądek, chociaż wiem że pragnienie dziecka może zaślepić.. trzeba uważać, bo można stracić czas, pieniądze i resztki zdrowia.

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie!jestem przedstawicielem handlowym Profertilu ;) jak na to wpadłaś? tzn. chcialabym byc przynajmniej Profertil mialabym taniej! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2015, 16:29

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    agnes a co ty taka mądra jestes?? moze jestes przedstawicielem handlowym profertilu i na chama chcesz wszystkim wmówić ze profertil to cud!!! porównaj sobie skład profertilu i fertilman(biorac 2x1) chyba ze teraz ze mna bedziesz sie spierac ...nie potrzebujemy tu takich bo kazda z nas ma swoj rozum i dobrych lekarzy...tyle w temacie!


    A co do Ani84 to ma bardzo duza wiedze na temat suplementacji a wiec przestan wciskac ze gada głupoty!!!!!!!!
    Anus spoko luz :)

    kazdy ma prawo do wlasnej opinii :)

    ale dzieki za uznnie :)

    chodzi o to ..ze niestety zadne z suplementow nie da nam gwarancji ze cos sie poprawi.. moze ale nie musi wplynac dlatego zanim wydamy odrazu kupe kasy mna suplementy warto przebadac faceta w tym rowniez hormony.. bo jak ma np nadczynnosci tarczycy czy nie dobor testpsteronu .. to niestety suplement w postaci wszytskich wymienionuych duzo tu nie zdziala.. a czas ktory czekamy podczas 3 miesiecy po suplementacji warto wykrozystac na ddiagnostyke.. bo moze sie okazac ze w ciagu 3 miesiecy testosteron spadnie do min..i wtedyu pojawia sie problem..albo TSH poleci na leb na szyje..a wetdy niestety trudno u faceta to odbudowac..
    dwa kazdy wynik ktory wskazuje na zla morfologie.. oraz ogolnie zle paramtery powinen nas ssklonic do zrobienia markerow nowotworowych jader i prostaty .. niby niewiele ..a naparwde moze pomoc..

    Ania1986 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sądzę ze Ania ma dużą wiedze! i naprawdę niewiem Agnes dlaczego sie tak puszysz?przecież jesteśmy tu po to m.in żeby sobie pewne rzeczy uzmyslawiac wyjaśniać...itd
    A nie skakać sobie do oczu...naprawdę nie są mile widziane tu aż takie emocje.
    Naprawde uważam ze przy takiej ilości,wyborze i opinii ludzi można dostać fiola.
    Pozdrawiam i bez nerwów proszę.

    Ania1986 lubi tę wiadomość

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kita wrote:
    Ania_84 masz rację. Właśnie wczoraj byliśmy z mężem u androlożki. Już po pierwszej wizycie się mi nie spodobała, bo nie zleciła badania LH, co się okazało być podstawą (konsultowałam na nasz bocian)i z Tobą na ovufriend. Mąż zrobił LH i pokazaliśmy jej wszystkie wyniki - stwierdziła że u mężczyzn LH nie ma żadnego znaczenia :) Nic się na to nie odezwałam ani ja ani mąż. W ogóle nie chciałam iść ale mąż stwierdził, że skoro raz byliśmy to pójdziemy z wynikami. Nie usłyszeliśmy kompletnie nic odnośnie możliwych przyczyn i perspektyw leczenia. Mąż ma testosteron 137 - grubo poniżej normy, a ona powiedziała, że to jego cecha fizjologiczna!!!! I nie świadczy o niczym.. Zaproponowała zastrzyki po 500 zł/szt. przez parę miesięcy! Z testosteronu, a jak mąż zapytał kiedy spodziewać się efektów to powiedziała, że większości pacjentów to nie pomaga!! Byliśmy w szoku wyszliśmy z receptą w konsternacji!! Sprawdziliśmy ulotkę tego leku przed zakupem i okazało się, że może prowadzić do zaniku jąder i zaburzenia produkcji plemników! Jest to steryd i powinno się go łączyć z dwoma innymi lekami, bo bez tego działa jak anabolik dla kulturystów!!! Wydalibyśmy kupę kasy i jeszcze wbilibyśmy sobie gwóźdź do trumny! Jutro wizyta u kogoś innego... zobaczymy... Ręce mi opadły!! Ostrzegam wszystkich nie faszerujcie się drogim badziewiem bo możecie sobie zaszkodzić! Trzeba mieć w tym wszystkim rozwagę i zachować zdrowy rozsądek, chociaż wiem że pragnienie dziecka może zaślepić.. trzeba uważać, bo można stracić czas, pieniądze i resztki zdrowia.
    kochana samo podawaniwe testotseronu powoduje wlasnie zanik procesu plemnikotworczego..
    dlatego waznym elementem jest podawanie rownoczesnie blokera androgenow np Tamoxifen ..

    skonsultujcie to bomoj mial test 174 na poczatku leczenia a lekarz dal nam Undesteron - w tabl.. wynik po 4 miesiacach test 766 , wiec ladnie na niego poszedl..fakt jest taki ze nie stety .u mojego meza test sie waha i to bardzo .. i npo 2 dni temu ponownie spadl do 369 .. ale za to inne hormony pieknie spadly jnp FSH z 52 na 43 :D

    koszt suplementacji na 4 miesiace 100 zl :) - undesteron .. rtamoxifen cos kolo 50 zl na 4 miechy :)

    wiec zobaczymy

    skonsultujcie to z kims innym :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2015, 16:35

    kita lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita nie porównuj proszę silnego leku wylacznie na recepte z witaminami które maja pomoc w suplementacji.Mialas pecha i trawilas na konowała a nie lekarza,to sie zdarza jak w kazdym zawodzie,grunt to miec glowe na karku i w razie watpliwosci zasięgnąc jezyka u innego,miejmy nadzieje mądrzejszego lekarza :)

    kita lubi tę wiadomość

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu a powiedz mi czy jesli cos jest z gentyka badz z hormonami to w badaniach nasienia nie nie widac poprawy ?

    bo u nas wtedy po miesiacu zmiany nawykow(rzuceniu palenia,prysznic zamiast kapieli oraz uplemnetacji) była juz poprawa w wyniach i wlasnie sie tak zastanawiam czy jesli po miesiacu byla poprawa to czy jest duze prawdopodobienstwo ze dalej ta poprawa postepuje i czy genetyke czy zawirowania w hormonach mozna by ewentulanie wykluczyc?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnes175 wrote:
    Kita nie porównuj proszę silnego leku wylacznie na recepte z witaminami które maja pomoc w suplementacji.Mialas pecha i trawilas na konowała a nie lekarza,to sie zdarza jak w kazdym zawodzie,grunt to miec glowe na karku i w razie watpliwosci zasięgnąc jezyka u innego,miejmy nadzieje mądrzejszego lekarza :)

    Tak... ale trzeba uważać na co wydawać pieniądze.. a tak na marginesie zanim poszliśmy do tej pani mój ginekolog doradzał androvit zamiast profertilu zanim nie porobimy badań, bo tańszy, mówił, że może się okazać że problem leży w czymś na co żadne witaminy nie pomogą wiec po co trwonić pieniądze. Nie czytałam całej rozmowy więc nie wiem czy robiliście hormony.. jak nie to lepiej zrobić.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Genetyka jest glownym czynnikiem np .. bardzo gestego nasienia.. i slabych wynikow - glownie jesli chodzi o liczebnosc- za to mzoe odpowiadac w genetyce mutacja genu CFTR czyli gemnu mukowiscytozy .. jednak ten gen jest bardzo rzadki .. ale probwadzi do tego ze naseinie moze/ale nie musi byc gest, moze sie nie uplynniac.. a przy tym ruchliwosc jest fatalna i liczebnosc.. genetyk nam to tlumaczyl tym ze przy tej mutacji jest zwiekszona wydzeilina.. tak jak przy np zapaleniu oskrzeli pojawia sie flegma to tu tak samo..nie umiem tego naukowo wytlumaczyc :)

    mutacja AZF - moze wystepowac u pacjentow z oligoozospermia i azoospermia..
    http://www.invicta.pl/upload/PZPOZ/30.pdf
    to taki skrot :)

    kariotyp.. no coz.. zazwczaj jest on prawidlowy.. i tylko chyba w przypadku azoospermi moze wystepowac dodatkowy dchromosm 47 XXY .. no i tu niestety pojawia sie mega prblem- ale to u was w 99,9% nie wystepuje :)

    co do hormonow.. to bywa roznie..moga byc jakies rozchwiane.. ale moze nie na tyle jak to jest u nas .. :)

    genralnie jesli nasienie sie poprawia powodem zlych wynikow moglo byc wszytsko .. nawet infekcja :)

    napewnopolecam badac facetow co jakis czas testosteron :) bo jego nie dobor jest jak u kobiet menopauza :) lamliwosci kosci i inne ;/

    poczekajcie do tych badan i zobaczycie czy sie poprawia :) jak nie to zrobicie dalsze badania :)

    Ania1986 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ