X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!
Odpowiedz

przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakasia11 wrote:
    My troche ponad rok temu do UIU podeszliśmy z wynikami 2,3mln/ml, morfologia 7%, ruch A+B 12%
    czyli u was z powodu malej ilosci i leniwych zolnierzy ??

    udalo sie ?/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    udało, ale cala historia nie skończyła się szczęśliwie (nasze dziecko obecnie jest aniołkiem). No i teraz jak bumerang powróciła historia z nasieniem.

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakasia11 wrote:
    udało, ale cala historia nie skończyła się szczęśliwie (nasze dziecko obecnie jest aniołkiem). No i teraz jak bumerang powróciła historia z nasieniem.
    przykro mi :(

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ITKA Przyjaciółka
    Postów: 100 100

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam...powiem tak na rozładowanie emocji :-) :-) muszę wam kochane podziekować bo takie dyskusje jak dzisiaj, choc trochę "burzy na formu wprowadzają" dla mnie jako dla osoby która zaczyna walczyć to skarbnica wiedzy:-)...także dzieki wielkie :-)

    Tak sobie pomyslałam, że powinnam jakies badania mojemu m zrobić przed wizytą u
    urologa-w naszym przypadku urologa-androloga. Podpowiecie jakie?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Aniołek 04-12-2012 11tc
    a8dos65gkoubrdmo.png
    dqprepok2kks4prg.png
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    pisałas ze maz ma 11mln plemnikow i 4% morfologii.. czy zwrociliscie uwage na PH , Lepkosc, aglutynacje,, leukocyty, ew. komorki okragle i czas uplynnienia w tych wynikach ?? bo sa one naprawde istotne.. i obj ??


    Aniu84 ilosc plemników jest: 26mln teraz wlasnie spisuje z kartki,
    ph jest 7,9(wartosc powinna BYC >7,2)
    wyglad, uplynnienie i lepkosc jest: prawidłowa.
    objetosc 2,60ml (wartosc referencyjna >1,5ml),
    leukocyty POKAZALY SIE 5,00mln/ml ale maz dostal we wrzesniu od androloga na to antybiotyk(nazwy nie pamietam)...ruch postepowy 23%, ruch niepostepowy 20%, plemniki nieruchome 57%,
    bakterii: brak.
    zywotnosc 85%, przy abstynencji 9 dni... o taka to historia.Co ty Aniu na to?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ITKA wrote:
    witam...powiem tak na rozładowanie emocji :-) :-) muszę wam kochane podziekować bo takie dyskusje jak dzisiaj, choc trochę "burzy na formu wprowadzają" dla mnie jako dla osoby która zaczyna walczyć to skarbnica wiedzy:-)...także dzieki wielkie :-)

    Tak sobie pomyslałam, że powinnam jakies badania mojemu m zrobić przed wizytą u
    urologa-w naszym przypadku urologa-androloga. Podpowiecie jakie?

    Nam kazal dr zrobic TSH oraz Testosteron.

    ITKA lubi tę wiadomość

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BATTINKA wrote:
    Aniu84 ilosc plemników jest: 26mln teraz wlasnie spisuje z kartki,
    ph jest 7,9(wartosc powinna BYC >7,2)
    wyglad, uplynnienie i lepkosc jest: prawidłowa.
    objetosc 2,60ml (wartosc referencyjna >1,5ml),
    leukocyty POKAZALY SIE 5,00mln/ml ale maz dostal we wrzesniu od androloga na to antybiotyk(nazwy nie pamietam)...ruch postepowy 23%, ruch niepostepowy 20%, plemniki nieruchome 57%,
    bakterii: brak.
    zywotnosc 85%, przy abstynencji 9 dni... o taka to historia.Co ty Aniu na to?
    kochana po pierwsze cza s abstynencji za dluugi ;) najlepiej 3 dni :)
    a dwa kiedy robiliscie wyniki ?? tzn ile po zakonczeniu kuracji antybiotykiem
    jesli chodzi o PH .. powinno byc rowne lub wyuzsze od 7,32 ale bliskie 8 zazwyczaj jest przy zylakach i infoekcji :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ITKA wrote:
    witam...powiem tak na rozładowanie emocji :-) :-) muszę wam kochane podziekować bo takie dyskusje jak dzisiaj, choc trochę "burzy na formu wprowadzają" dla mnie jako dla osoby która zaczyna walczyć to skarbnica wiedzy:-)...także dzieki wielkie :-)

    Tak sobie pomyslałam, że powinnam jakies badania mojemu m zrobić przed wizytą u
    urologa-w naszym przypadku urologa-androloga. Podpowiecie jakie?

    jesli chodzi o hormony to pelen obraz daja wyniki: TSH, FSH,LH, testosteron to sa najwazniejsze ..niektorzy robia prolaktyne jeszcze ale generalnie lekarzi tak ja "olewaja" bo twierdza z enie wplywa ona na pldonosc.. czy tak jest .. nie wiem..
    napewno zauwazylam po moim mezu zaleznosc.. TSH spada jak testosteron .. u mojego bylo tak ze z poziomu 1,01 spadlo na 0,34 w ciagu pol roku.. testosteron wtedy tez spad z 232 na 174 ..
    w momencie kiedy test wzrosl .. tsh poszlo do gory do wart 0,84 :)

    ITKA lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu84 wynikow jeszcze wlasnie nie robilismy po kuracji antybiotykiem dopiero zrobimy w lutym moze albo na koniec stycznia, musze zadzwonic do tej kliniki i zobacze jak tam z miejscami stoją bo dłuuugie maja kolejki.

    Wiesz co tak sobie mysle po co mam pisac do dr Wolskiego jak Ty jestes ;) hehe

    A tak poza tym, tak jak mowias napisalam do tego Dr. Wolskiego jakies kilkanascie min temu, zobaczymy co odpisze...ach tak sie boje ze jednak mąż bedzie musial miec operacje zylakow.a on tak sie zapiera jak szlag -co za czlowiek ma 30 lat a jest taki niereformowalny.
    Przeciez moim zdaniem trzeba lapać sie wszystkiego ! :(
    Juz nie mam do niego sił...mam cicha NADZIEJE ze kiedys go do tego przekonam moze juz na wizycie w Klinice bo chce go zabrac ze sobą za kołnierz zeby posluchal co ma do powiedzenia lekarz bo moze do niego Dr dotrze :/

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie ja myslalam ze jak moj uslyszal ze nie ma plemnikow.. to bylam pewna ze powie.. no coz dzieci miec nie bedziemy ..
    a tu o dziwo.. po pierwsze chcial dawce :) a po drugie podjal sie dlugiej kuracji plus biopsji jader.. i to tej bardziej inwazyjnej gdzie wyciagaja jadra z moszny i je nacinaja ... jak to slyaszalam, jak dr opoiadal.. to bylam pewna ze moj spanikuje i powieni nie.... :)
    a tu jednak :) walczy :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogratulować męża!:)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :-) ale burzliwa dyskusja się wywiązała :) w sumie to nawet nie wiem dlaczego ... jesteśmy tu żeby sobie pomagać i się wspierać :))

    A teraz z innej beczki :P czy któraś zna i mogłaby mi polecić dobrego androloga - urologa z łodzi? byłoby genialnie gdyby to była kobitka :P ....ja coś do tej do której P chodzi nie mogę się przekonać ....wg mnie wszystko w czasie odciąga ... pierwsza wizyta z wynikami nasienia zleciła badanie nasienia przed następną wizyta i androvit i hormony fsh i testosteron no ok ...druga wizyta z wynikami fsh wyszlo za wysokie testosteron ładny ale nasienie nadal kiepskie ..przepisała leki i kazała się w styczniu na wizytę umówić i badanie nasienia znowu zrobić...w pon bedziemy dzwonić i sie umawiac...wiem, że leki muszą zacząć działać itd...ale jakieś to dla mnie anemiczne wszystko jest :(

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BATTINKA wrote:
    Pogratulować męża!:)
    mamnadzieje ze ta jego walka nie pojdzie na marne.. :(
    bo naparwwde chciaalbym zeby znalezli plemniki ...

    BATTINKA, kita lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena83 wrote:
    Cześć dziewczyny :-) ale burzliwa dyskusja się wywiązała :) w sumie to nawet nie wiem dlaczego ... jesteśmy tu żeby sobie pomagać i się wspierać :))

    A teraz z innej beczki :P czy któraś zna i mogłaby mi polecić dobrego androloga - urologa z łodzi? byłoby genialnie gdyby to była kobitka :P ....ja coś do tej do której P chodzi nie mogę się przekonać ....wg mnie wszystko w czasie odciąga ... pierwsza wizyta z wynikami nasienia zleciła badanie nasienia przed następną wizyta i androvit i hormony fsh i testosteron no ok ...druga wizyta z wynikami fsh wyszlo za wysokie testosteron ładny ale nasienie nadal kiepskie ..przepisała leki i kazała się w styczniu na wizytę umówić i badanie nasienia znowu zrobić...w pon bedziemy dzwonić i sie umawiac...wiem, że leki muszą zacząć działać itd...ale jakieś to dla mnie anemiczne wszystko jest :(
    http://www.andrologia-eaa.umed.lodz.pl/page.php?sort=3&nr=301&lang=pl

    polecana jest Prof. dr hab. med. Jolanta Słowikowska-Hilczer

    i co wazne sa to wizyty tez na NFZ :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2015, 20:39

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu dziekuje bardzo :) no własnie moj chodzi na nfz do pani prof koleżanki po fachu :( a do pani prof sa strasznie dlugie terminy na fundusz .. chyba musze go przekonac na prywatna wizyte :)

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    tak dla scislosci ..czy ja gdzies napisalam ze profertil to cholerstwo ?? bo chyba nie ... jesli tak to cofam to

    a dwa nie jestem niczyja mentorka..
    po porstu dziele sie dosiwadczeniem w problemie meskim..a troche go mam z racji tego ze walczymy z nim od prawie 2 lat i naparwde przeszlimy duzo lekarzy, badan ..

    zwracam uwage na to od czego warto zaczac.. zanim zaczniem suplementowac panow drogimi lekami

    moze nie liczysz sie z kasa.. ja sie licze bo wiem ile kosztuje pozniej leczenie faceta..

    dla porownania. po co ladowac 200 zl na profertil przy zylakach jak najpierw trzeba zajakc sie zylakami.. ktore moga prowadzic do zaniku plemnikow.. a pozniej niestety koszt wydobycia plemnikow z jader lub najdrzy tokoszt 9 tys..
    w przypadku zylakow liczy sie czas.. tak samo jak i ewentualnych nowotworow..

    hormony tez nie sa banalna sprawa.. bo oi ile u kobiet latwo sie je reguluje u facetow gorzej.. pozatym proces spermatogenezy tra 72 dni.. wiec kazdy blad moze pozniej byc do naprawy dopeiro po jakims czasie

    i to jest glownym czynnikiem dla ktorego nie jest za tym zeby po pierwszych wynikach podawac drogie suplementy


    Po pierwsze to byl post skierowany do batinki.
    Po drugie "drogie cholerstwo" nie pisalas Ty tylko Ania86 i to ja zacytowalam.
    Po trzecie widocznie jestes ich mentorka,bo co poniektore dziewczyny traktuja Twoje posty jak wyrocznie i lekarz im nie jest potrzebny.
    Po czwarte to,ze Twojemu mezowi nie pomogl Profertil to nie znaczy,ze nie pomoze nikomu innemu.Moj mąż nie ma żylaków ani problemow z genetyka a jedynie morfologie na granicy normy i nieznacznie obnizoną koncentracje wiec moze mu pomoc odpowiednia suplementacja.Jeśli nie pomoze to wtedy bede sie martwic i robic dodatkowe badania a nie juz teraz szukac dziury w calym,niepotrzebnie sie nakręcać i zakładać najgorsze.

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    mamnadzieje ze ta jego walka nie pojdzie na marne.. :(
    bo naparwwde chciaalbym zeby znalezli plemniki ...


    Kochana z tego co czytałam wcześniejsze twoje posty to cos ruszylo w jądrach twojego M takze wszystko na dobrej drodze :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co Agnes nieważne do kogo to bylo napisane... naprawde spływa to po mnie.i nikt nie zmieni faktu ze Ania jest skarbnicą wiedzy(nikt jej tego nie zabierze) a lekarze na logikę no coz bez nich chyba się nie obejdzie?! Hmmm jak myślisz kochana?
    Jestesmy tu po to zaznaczam żebyśmy sie wymieniali swoimi przeżyciami,doświadczeniami niekoniecznie zawsze miłymi po to tu jesteśmy a ty jakos widzę jakbyś zazdrosna byla ze Ciebie nikt nie popiera.ach kochana złość urodzie szkodzi;) naprawdę...:P

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Po trzecie widocznie jestes ich mentorka,bo co poniektore dziewczyny traktuja Twoje posty jak wyrocznie i lekarz im nie jest potrzebny."

    mam nadzieje ze tak nie jest .. bo nie jestm lekarze..a to ze napisze cos to tak jak mowie jest tokwestia do przemyslenia.. i specjalnie podaje linki do lekaryz zeby mogly dziecwzyny skonsultowac

    co do ywynikow twojego meza.. zycze ci aby pomogl.. nzwrocilam na liczbe i morfologie u twojego meza.. tylko dlatego ze czesto takie wyniki sa z czyms powiazane..

    a co do tego czy moejmu pomogl.. akurat siebie i meza tu nie biore pod uwage kompletnie bo niemamy czego poprawiac..zwrocilam uwage na to ze gin bardzo czesto w slepo polecaja wlasnie prfertil nie zaglebiajac sie w przyczyne..
    a osoby ktorym nie pomogl sa na tym forum.. stad moje informacje..

    i robienie badan nie jest szukaniem dziury w calym.. a jedynie spr czy wszytsko jest ok.. ja sie ciesze ze sama zrobilam mezowi badanie hormonow.. z prostej przyczyny niedomoga testosteronowa ma powazne komplikacje w pozniejszym czasie.. i niechodzi tu o nasienia a zdrowie mojego meza..
    a przy obbnizonych paramterach dosc czesto test jest niski..


    alekoncze temat bo wszytsko co mialam powiedziec powiedzialam

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BATTINKA wrote:
    Kochana z tego co czytałam wcześniejsze twoje posty to cos ruszylo w jądrach twojego M takze wszystko na dobrej drodze :)
    no ruszyly .. ale martwi mnie troche ten testosteron ze spadl.. ale 8 stycznia mamy wizyte wiec zobaczymy :)

    wazne ze FSh spadlo bo jego wczesniejsza wartosc to byl kosmos :D

    dla mnie najwazniejsze jest to aby jego zdrowie bylo ok :)
    jak to powiedzial dr Bergier .. teraz trzeba zadbac o to zeby byl pan zdrowy i by mogl byc tata nie wazne czy z pana nasienia czy nie :)

    BATTINKA lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 46 47 48 49 50 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ