X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!
Odpowiedz

przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!

Oceń ten wątek:
  • ITKA Przyjaciółka
    Postów: 100 100

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BATTINKA wrote:
    Nam kazal dr zrobic TSH oraz Testosteron.

    dzieki i tak własnie zrobię :-)

    Aniołek 04-12-2012 11tc
    a8dos65gkoubrdmo.png
    dqprepok2kks4prg.png
  • ITKA Przyjaciółka
    Postów: 100 100

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    jesli chodzi o hormony to pelen obraz daja wyniki: TSH, FSH,LH, testosteron to sa najwazniejsze ..niektorzy robia prolaktyne jeszcze ale generalnie lekarzi tak ja "olewaja" bo twierdza z enie wplywa ona na pldonosc.. czy tak jest .. nie wiem..
    napewno zauwazylam po moim mezu zaleznosc.. TSH spada jak testosteron .. u mojego bylo tak ze z poziomu 1,01 spadlo na 0,34 w ciagu pol roku.. testosteron wtedy tez spad z 232 na 174 ..
    w momencie kiedy test wzrosl .. tsh poszlo do gory do wart 0,84 :)

    FSH I LH tez zrobie :-) Przynajmniej jak pójdziemy to oprócz usg mam nadzieje ze bedzie cos konkretnego. szkoda mi czasu na powtórne wizyty...od wizyty do wizyty to jakies 2 tyg...biorąc pod uwagę że pierwszą mamy na 15 stycznia to ta druga byłaby gdzieś na początek lutego...miesiąc w plecy...
    a ja to taka jestem w goracej wodzie kąpana-gdybym tylko mogła to zarzuciałabym mojego m specyfikami... a sobie jakis plastrek na łeb, żeby nie zwariować ;-)

    Aniołek 04-12-2012 11tc
    a8dos65gkoubrdmo.png
    dqprepok2kks4prg.png
  • ITKA Przyjaciółka
    Postów: 100 100

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    wiesz co ..daj mi dwa dni :) moja siostra pracuje w szczecinie w:) wiec moze podpowie :) mi polecala z tego regionu bo my ze swietorkrzyskiego :)

    ooo ja tez z zachodniopomorskiego, tez bede wdzieczna za takie info :-) bo jak narazie to błądzimy i tak jak Battinka jesteśmy umówieni do machoya

    Aniołek 04-12-2012 11tc
    a8dos65gkoubrdmo.png
    dqprepok2kks4prg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane! a ja własnie sie zdołowałam ,gadałam z babeczka którą robi badanie nasienia i ogolnie ma bardzo duza wiedze na temat leczenia niepłodności u mężczyzn i jak jej powiedziałam o tym ze maz w pierwszym badaniu miał 2 % plemnikow to mi powiedziała ze sa nikłe szanse ze to sie poprawi bo morfologia jest uwarunkowana od genetyki:(

    do tego dzwoniłam sie dowiedziec o program ivf za darmo invicty(jaka cześć komórek sie oddaje klinice) i tez nic z tego bo trzeba miec BMI 20-30 a ja mam wieksze:( a poza tym takie za darmo jest ze lepiej nie mowic trzeba placic za stymulacje ok 3500 +wizyty:/


    a do rzadówki maz musi miec 2 lata leczenia udokumentowane bo ma powyzej 3 mln

    zyc sie odechciewa:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 15:37

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu spokojnie..a powied zmi czy pytalas sie o badania kliniczne ??
    tam nie trzbe amiec chyba az tyle udokumentowanych starn

    dwa przeciez sa dziecwzyny u ktorych morfologia sie poprawiala..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 15:50

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Aniu spokojnie..a powied zmi czy pytalas sie o badania kliniczne ??
    tam nie trzbe amiec chyba az tyle udokumentowanych starn
    w badaniach klinicznych tez trzeba miec wrecz idealne BMI:(

    Wiem ze są takie przypadki ale z moim pechem zyciowym to za duzo sie nie spodziewam.

    a po prostu mnie to zdołowało strasznie.



    dzwoniłam jeszcze do jednej kliniki i tam dopiero na wizycie dowiem sie o wymaganiach ale tam jest wszystko za darmo cala procedura, jesli sie nie zakwalifikuje to moze uda im sie podkrecic nas pod rzadówke jednak

    umowilam meza na 13.01 na badanie zobaczymy, ale boje sie jak cholerka:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 15:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane prośba wielka możecie polubic?


    https://ovufriend.pl/forum/pytania-do-eksperta-diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosci/2-prawidlowych-plemnikow-czy-nie-ma-szans-na-poprawe,5800.html

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • ITKA Przyjaciółka
    Postów: 100 100

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Kochane prośba wielka możecie polubic?


    https://ovufriend.pl/forum/pytania-do-eksperta-diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosci/2-prawidlowych-plemnikow-czy-nie-ma-szans-na-poprawe,5800.html


    zrobione :-)

    jestem ciekawa odpowiedzi...mój m ma morfologie 1% :-(

    Aniołek 04-12-2012 11tc
    a8dos65gkoubrdmo.png
    dqprepok2kks4prg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ITKA wrote:
    zrobione :-)

    jestem ciekawa odpowiedzi...mój m ma morfologie 1% :-(
    ja wlasnie rejestrujac meza na badanie uslyszalam taka opinie ze sa marne szanse na poprawe budowy i ze za to odpowiada genetyka:/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 16:19

  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny pisałam na stronce ,,nasz bocian,,do dr Wolskiego z polecenia Ani84.
    Moj mąż ma 4% morfologii i dr mi odpowiedział żebyśmy podeszli do inseminacji.takze teraz jak pojadę do Szczecina to do Vitrolive i do ginekologa pójdę żeby mnie dalej pokierował.
    Dziękuję Aniu84 za poradę której mam nadzieje nie przepuszczę :)

    Itka,Ania1986 może wy napiszecie do dr Wolskiego.ja wczoraj pisałam i dzis dostałam odpowiedz.
    Musze tylko mojego lekarza przekonać do inseminacji!:( niewiem jak to zrobię?nawet niewiem ile to wszystko kosztuję...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • ITKA Przyjaciółka
    Postów: 100 100

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zoe31 wrote:
    Pierwsze badanie 11.2013
    Całkowita ilość 27 mln
    Koncentracja 6.7 mln
    Ruch progresywny 2%
    Prawidlowa morfologia 0%
    Badanie było prywatnie robione. Kupilam mu salazin, wit c i kwas foliowy. Zapisał się do androloga w klinice leczenia niepłodności.
    Badanie 03.2014
    Całkowita ilość 3.8 mln
    Koncentracja 2 mln
    Ruch progresywny 10%
    Morfologia 1%
    Dostał polfilin 1x1 zincas forte 1x1 l- karnityna 500 1x1
    Badanie 07.2014
    Całkowita ilość 80 mln
    Koncentracja 32 mln
    Ruch progresywny 30%
    Morfologia 2%
    Dalej miał brać pofilin 1x1 , axaren 1x1 kwas foliowy 1x1 i flavamed 1x1 bo miał za duża aglutynacji
    Badanie 10.2014
    Koncentracja 22 mln
    Ruch progresywny 55%
    Morfologia 4% .
    Dodam ze juz na samym poczatku wyrzucilam wszystkie slipy, zero gorących kąpieli i miał nakaz zobić sobie przerwy jak długo jechał samochodem żeby ochlodzić swój sprzęt ;)

    Ania ten cytat to tak ku pokrzepieniu serc...morfologia 1 % na 4%...chyba wszystko jest mozliwe tzn. mam taka nadzieję :-)

    Aniołek 04-12-2012 11tc
    a8dos65gkoubrdmo.png
    dqprepok2kks4prg.png
  • ITKA Przyjaciółka
    Postów: 100 100

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oooo kurcze nawet od 0% do 4% !!!!

    BATTINKA lubi tę wiadomość

    Aniołek 04-12-2012 11tc
    a8dos65gkoubrdmo.png
    dqprepok2kks4prg.png
  • ITKA Przyjaciółka
    Postów: 100 100

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BATTINKA wrote:
    Hej dziewczyny pisałam na stronce ,,nasz bocian,,do dr Wolskiego z polecenia Ani84.
    Moj mąż ma 4% morfologii i dr mi odpowiedział żebyśmy podeszli do inseminacji.takze teraz jak pojadę do Szczecina to do Vitrolive i do ginekologa pójdę żeby mnie dalej pokierował.
    Dziękuję Aniu84 za poradę której mam nadzieje nie przepuszczę :)

    Itka,Ania1986 może wy napiszecie do dr Wolskiego.ja wczoraj pisałam i dzis dostałam odpowiedz.
    Musze tylko mojego lekarza przekonać do inseminacji!:( niewiem jak to zrobię?nawet niewiem ile to wszystko kosztuję...

    a ja dzisiaj szperałam na stronce tej kliniki w której robiliście badanie nasienia, tam jest cennik, jeśli się dobrze pamietam to inseminacja nasieniem Twojego partnera to koszt ok 700 zł jeśli dawcy ti 1500 zł...skocz na stronkę Battinka bo moge sie mylić

    Aniołek 04-12-2012 11tc
    a8dos65gkoubrdmo.png
    dqprepok2kks4prg.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przestudiowałam http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewforum.php?f=63
    gdzie dr Jan Wolski udziela rad odnośnie niepłodności męskiej.

    Wniosek:dr w niejednym przypadku o obniżonej jakości nasienia jako suplementacje podaje jako pierwszy Profertil,pozniej Proxeed czasami Androvit zaznaczając,ze Profertil na badania potwierdzajace skuteczność.Przypadek?
    Ania 84 skoro jest taki przereklamowany to po co go poleca sam dr???

    Zdanie dr Jana Wolskiego co do Profertilu potwierdziło mnie w przekonaniu,że to był dobry wybór a nie pieniądze wyrzucone w błoto,co niektóre osoby na tym forum chciały mi wmówić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 19:00

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ITKA wrote:
    oooo kurcze nawet od 0% do 4% !!!!


    No to ładnie podskoczylo :)

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobione u nas tez
    2%.
    Ania1986 wrote:
    Kochane prośba wielka możecie polubic?


    https://ovufriend.pl/forum/pytania-do-eksperta-diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosci/2-prawidlowych-plemnikow-czy-nie-ma-szans-na-poprawe,5800.html

  • munirka Przyjaciółka
    Postów: 89 69

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Kochane prośba wielka możecie polubic?


    https://ovufriend.pl/forum/pytania-do-eksperta-diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosci/2-prawidlowych-plemnikow-czy-nie-ma-szans-na-poprawe,5800.html

    Aniu napisz w swoim wątku coś więcej na temat wyników, przebytych badań i leczenia Twojego męża, bo tak czytając odpowiedzi tego lekarza, to napisze Ci tylko, że ma zbyt mało informacji, alby udzielić Ci porady w tym temacie.. Już "polubiłam" :)

    hjo0q0v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    munirka wrote:
    Aniu napisz w swoim wątku coś więcej na temat wyników, przebytych badań i leczenia Twojego męża, bo tak czytając odpowiedzi tego lekarza, to napisze Ci tylko, że ma zbyt mało informacji, alby udzielić Ci porady w tym temacie.. Już "polubiłam" :)
    juz dodałam:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 dobra wiadomość prawdopodobnie 30 stycznia będziemy mieć wizytę u Profesora Krzysztofa Łukaszuka!!! :D

    Ania_84, ITKA lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnes175 wrote:
    Przestudiowałam http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewforum.php?f=63
    gdzie dr Jan Wolski udziela rad odnośnie niepłodności męskiej.

    Wniosek:dr w niejednym przypadku o obniżonej jakości nasienia jako suplementacje podaje jako pierwszy Profertil,pozniej Proxeed czasami Androvit zaznaczając,ze Profertil na badania potwierdzajace skuteczność.Przypadek?
    Skoro jest taki przereklamowany to po co go poleca sam dr???

    Zdanie dr Jana Wolskiego co do Profertilu potwierdziło mnie w przekonaniu,że to był dobry wybór a nie pieniądze wyrzucone w błoto,co niektóre osoby na tym forum chciały mi wmówić :)

    po pierwsze nie wmowic..a po drugie czytalam twoje pytanie i dr zalecil w pierwszej kolejnosci rzucenie palenie i powotrke badan ;)
    i nawet nie zaproponowal suplementacji .. dlaczego napisalas ze buierze tylkjo folik ?? a dwa nawet dr wskazal na to zebyscie zrobili posiew..
    dwa sam zapropnowal rozwazenie inseminacji jesli parametry sie nie poprawia po rzuceniu papierosow ..

    to ze dr poleca.. wcale sie nie dziwie w wiekszosci przypadkow daje do wyboru jeden z tych trzech tro kto juz wybierze jaki to jego decyzja.. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 19:02

    Ania1986 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ