X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!
Odpowiedz

przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki kryzys poki co zazegnany choc teraz to ja mam obawy ..
    generalnie pogadalam z mezem... i dzis po pracy przeprosilmnie ze zafundowal mi ten stres.. sam z siebei powiedzial ze on bardzo chcial tej biopsji ale potym wszytskim co mu jego mama powiedzial zaczal sie zwyczajnie bac.. dalismy sobei spokojnie czas do 19 tego stycznia wtedy podejmiemy decyzje .. ostatecznie..ale na ten moemnt.. temat biopsji da mojego meza jest jasny 99% tak .. natomiast teraz ja zaczynam swirowac.. i u mnie spadlo to gdzie s f 75% boje sie o cala ta operacje..zabieg.. boje sie czy sie wybudzi i takei tam..
    poprzestawialam.. 15% mamy jelsichodzi o Polske.. na 6 pacjentow z tym zespolem u 1 znalezli plemniki u reszty albo nic albo spermatydy .. wiec nie jest to duzo .. :(
    na swiecie plemniki odnajduje sie u 45% ..u 57% spermatydy ..


    Juta - z tego co czytam to Probolan jest streydem tak tyle ze legalnym.. opowiem ci zatem przypadek jednej z nas.. fakt jest juz w ciazy .. jej maz bral sterydy .. I wynik- brakplemnikow.. lekarzy ja dowiedzialsie ze beirze sterydy od razu kazal odstawic.. dostal leki, po 3 miesiecach pojawily sie plemniki.. jednak lekarz powiedzial ze mial farta.. po pierwsze .. sterydy uposledzaja funkcje jader.. pojawiaja sie w nich zlogi ktore moga/ ale nie musz aprowadzic do nowotowru jader.. czy jest to nie bedzpieczne i czy mozecie miec pozniej problemy - tak.. niestety trzeba to brac pod uwage..

    nie wiem po co bierze steryd..mimo ze jest to nazwane odzywka

    http://sterydy.co/probolan-50 wplywa na funkcje przysadki mozgowej..

    szczerze mowiac ja jako zona faceta .. a nawet jelsi bylby to moj chlopak robilabym wszytsko zeby nie bralswinstwa.. niestety facet nie mysli do przodu - co ostatnio zaproezentowal moj maz..
    mysli co jest teraz..

    a najlpeij jesli po porstu zapytasz sie lekarza.. on da ci najbardziej wie=arygodne dane..
    ja tyle co wyczyctalam..i jedyne co moge przytocyc to wlasnie przypadek jednej z nas.. steryd zawsze konczy sie zle.. niestety taka prawda

    Mimbla, paaulla84, kita lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :-)
    Aniu faktycznie sytuacja nie jest zbytnio komfortowa dla obojga..zapewne jest tak jak Ci mąż powiedział - po prostu się wystraszył...mój mi jakiś czas temu powiedział, że usg jąder - nigdy...a w środę, że poprosi lekarkę o skierowanie na usg...wydaje mi się, że jest tak my podejmujemy decyzję później myślimy o konsekwencjach a faceci odwrotnie, oczywiście nie w każdym przypadku...
    A jeśli chodzi o dawcę to ja osobiście bym się chyba nie zgodziła, miałabym obawy podobne do Twoich i sama nie czułabym, że jest to nasze dziecko tylko moje...a chcę mieć dziecko z P a nie z dawcą..taki jest mój punkt widzenia na dzień dzisiejszy...
    Oby Twój M zgodził się na biopsję musi być wszystko po niej dobrze!!nie ma innej możliwości :)

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle niesprawiedliwe jest to,że pary które chcą mieć dzieci maja takie problemy z zajściem z ciążę :(

    kita lubi tę wiadomość

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2015, 10:22

    kita, BATTINKA lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu wspieram <przytul>

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka, ja na temet tesciowych to sie wypowiadac nie bede bo wiem jak potrafia mieszac w zyciu, a Twoj maz poprostu sie wystraszył bo tak naprawde nie wiadomo czy cos jeszcze mu nie nagadała o czym Ci nie powiedział:(



    muszę się pochwalić;) w ciągu niecałych 4 tyg tsh z 8.89 spadło na 2,63 na dawce 112,5 letroxu:) jeszcze czekam na ft3/ft4

    Ania_84, kita, BATTINKA lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Anulka, ja na temet tesciowych to sie wypowiadac nie bede bo wiem jak potrafia mieszac w zyciu, a Twoj maz poprostu sie wystraszył bo tak naprawde nie wiadomo czy cos jeszcze mu nie nagadała o czym Ci nie powiedział:(



    muszę się pochwalić;) w ciągu niecałych 4 tyg tsh z 8.89 spadło na 2,63 na dawce 112,5 letroxu:) jeszcze czekam na ft3/ft4
    pieknie :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    pieknie :D
    teraz sukcesywnie do tsh 1 :)

  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) co u Was słychac?:)) ja wlasnie poczytalam sobie trochę forum na naszym bocianie i ręce mi opadły...straciłam resztki nadziei :(

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wolałabym żeby mi powiedzieli, że nie ma szans na naturalną ciążę i w ogóle na ciąże ...a nie cuduje sie na wszystkie strony a to i tak nic nie daje :( przepraszam, że tak truje tutaj ale nie chce juz z P o moich myslach rozmawiac bo sam sie meczy :(

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mój dziś idzie na badanie po prawie 4 miesiącach od poprzedniego boję się strasznie wyniku :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda na bocianie faktycznie można wpaść w niezłego doła to fakt ja wczoraj czytałam o ivf w invikcie jakie wymagania mają , dziewczyny pochodzące tam opisywaly to poprostu szkoda gadać na dzień dzisiejszy szans nie mamy :( a na prywatne nas nie stać... Do tego coś pisały ze jak Pis dojdzie do władzy to pierwsze co zrobią to zlikwiduja ivf rządowe to już wogule bosko będzie... A my szans nie mamy bo wymagają w naszym przypadku 2 lata leczenia, zaświadczenie od gina i tu jest problem bo ja nie miałam stałego gina :( tak ze wszystko świetnie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2015, 07:49

  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Kochane mój dziś idzie na badanie po prawie 4 miesiącach od poprzedniego boję się strasznie wyniku :(
    Aniu a brał jakieś suplementy? musi być troche lepiej :) mojemy po suplementacji poprawiła się tylko ruchliwość ale tylko % ... w mln/ejakulat dalej bryndza już nie wspomne o plemnikach :( miałam nie iść z nim do androloga na wizytę 4 lutego bo teraz od swiat na zwolnieniu jestem...ale nie daruje tego mam dość tego czekania tak naprawde malo badan ma P porobionych :( bo tylko nasienie i fsh, lh i testosteron :(
    Aniu ja na razie o invitro nie mysle ale chyba powinnam zacxzac bo ilosc plemników dalej tragiczna :( ja dokumentacji z 2 lat tez nie bede miec ale bede sie starac cos kombinowac najwyzej :( chociaz wczoraj juz mi adopcja przez glowe przeszla ...
    Aniu jak beda wyniki daj znac :-)

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kObietki trzeba walczyc..
    Ania .. pochodz do wszytskich gin .niech dadza ci ksero dokumentacji .. liczy sie pierwsza data..a to ze zmienialas lekarza..mialas do tego prawo :)
    równolegle wez wszytskie ksera dokumentów meza.. :)


    nie kieruj sie tym co uslyszlas idz na wizyte kwalifikacyjna.. i wtedy ci powiedza co i jak :)

    TRzymam kciuki :)

    Ja wim ze jelsi znajdziemy plemniki to z wizyta maxymalnie musi odbyc sie do lipca.. inaczej mamy nikle szanse na dostanie sie do programu ;/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, pozwólcie, że do was dołączę.
    U nas też problem z nasieniem, aczkolwiek po ok. 5 miesiącach suplementacji bardzo sie poprawiło. U nas głównym problemem była ruchliwość i ta skoczyła z 18% na ok 40% - chyba nieźle co. Ciąży co prawda nadal brak, ale chociaż wiemy, ze te tony połykanych tabletek mają jakiś sens.

    A co do in vitro to aż ciarki mnie przechodzą jak pomyśle o zgłoszeniu się do invicty. Póki co czeka mnie 3 inseminacja. Po niej zacznę ewentualnie poważnie myśleć o invitro- oczywiście tylko refundowanym bo inaczej finansowo nie wyrobimy...

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ale się za przeproszeniem wkurwilam ktoś usunął moje pytanie do profesora mimo że miało pod względem polubien 2 pozycję co dziwne tego pytania co zajmowało 1 pozycję juz tez nie ma ;( pewnie podłe babska dawały zgłoś a te glupki z owu to usunely... Bo innego wytłumaczenia nie widzę..

    kita lubi tę wiadomość

  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu pewnie, że trzeba walczyć ....tylko problem jest żeby znaleźć lekarza który chciałby z nami walczyć ... i to mnie chyba najbardziej boli :(

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Kochane ale się za przeproszeniem wkurwilam ktoś usunął moje pytanie do profesora mimo że miało pod względem polubien 2 pozycję co dziwne tego pytania co zajmowało 1 pozycję juz tez nie ma ;( pewnie podłe babska dawały zgłoś a te glupki z owu to usunely... Bo innego wytłumaczenia nie widzę..
    Dziwne faktycznie :( ja na naszym bocianie zadam pytanie jak lekarz z urlopu wroci bo tam na kazde (chyba) pytanie odpowiadaja :)

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeszukałem dokładnie i wyrzucili nasze pytania na 2 czy 3 stronę :/ ciekawe czy odpisze na nie czy tylko ma te co są na 1 stronie.

  • la Autorytet
    Postów: 2969 2381

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania84 ja ci powiem to co powiedział mi mój lekarz. Podczas biopsji mamy szansę na znalezienie pojedynczych plemników, ale to jest tylko szansa. Jeżeli już się uda coś wynaleźć to przez to, że te plemniki nigdy nie będą w 100% tak dobre jak od zdrowego mężczyzny może być problem z zapłodnieniem pobranych jajeczek i mogą się źle dzielić i cała moja stymulacja, punkcja i wszystko inne może pójść na marne. Jeżeli już coś zapłodnią, to zarodek może się nie zagnieździć i jest to na prawdę bardzo duże prawdopodobieństwo, a jeżeli wszystko pójdzie ok, to w ciąży mogą być spore problemy i nie jest powiedziane, że dziecko będzie zdrowe. Więc kazał się zastanowić nad sensem tego wszystkiego i pomyśleć o dawcy, który ma zdrowe plemniki i daje nam dużo większą szansę na zdrową ciążę i donoszone, zdrowe dziecko.
    Nie odradzam wan nic, co to to nie, walczcie, ale polecam zrobić tabelkę za i przeciw biopsji i za i przeciw dawcy i je razem omówcie. Nam to bardzo pomogło bo na spokojnie wypisaliśmy swoje obawy i nadzieje, a potem rozmawialiśmy.

    Aktualnie zaczęłam się udzielać na dziale in vitro, dziś mam wizytę u doktora i wszystko przedyskutujemy, w razie czego zdam sprawozdanie :)

    2012-2015 pierwsze starania, czynnik męski, 2IUI, ciąża biochemiczna
    -
    maj 2021 kwalifikacja do ICSI+FAMSI
    10.06 długi protokół
    19.07 punkcja, 30 jaj, 21 dojrzałych, zapłodnionych 6
    24.07 I transfer (ET) blastka 4.1.1😔
    24.08.21 II transfer (FET) blastka 4.1.1; biochemiczna😔
    30.09.21 III transfer (FET) blastka 4.1.1 ciąża pozamaciczna😔

    01.04.2022 IV transfer (FET na cyklu naturalnym) blastki 4.2.2. i 3.2.3; biochemiczna

    Koniec naszych starań.
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ