X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!
Odpowiedz

przeszkoda w zajsciu-słabe nasienie, babeczki łączmy sie i wspierajmy!!

Oceń ten wątek:
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie brał nic, bo dopiero w zeszłym tygodniu dostał wysypki, morfologi nie ma

    Liczba. Koncentracja

    mln/ml. mln/ejakulat
    Plemniki ruchliwe (P+NP) 96 9,50 38,00
    Ruch postępowy (P) 49 4,85 19,39
    Ruch niepostępowy (NP) 47 4,65 18,60
    Nieruchliwe (NR) 133 13,16 52,64

    Normy P powyżej 32% lub P+NP powyżej 40%

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobilam ladna tabelke z odstepami a wszystko mi sie polaczylo :/ pierwsze cyfry to LICZBA, drugie cyfry to mln/ml a trzecie to mln/ejakulat

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gdzie meza wyslac z wynikami nasienia do urologa czy androloga ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Dziewczyny gdzie meza wyslac z wynikami nasienia do urologa czy androloga ?
    kochana to w takim razie i koncentacja mln/ml jest obnizona bo jest 9,50 a powinno byc powyzej 15mln/ml i liczba w całosci tez mało bo mało ale jest obnizona jest 38mln a powinno byc powyzej 39 no chyba ze cos zle czytam :P jak cos to popraw mnie prosze;)


    Najlepiej to jesli mozecie zrobcie jeszcze morfologie bo to tez jest wazne nawet bardzo.
    A i wyslij go do androloga bo androlog to to samo co urolog tylko z poszerzeniem wiedzy o endokrynologie.
    A on pewnie zleci :
    usg jader
    hormony
    posiew

    bo pewnie bedzie potrzebował pełen obraz zanim cos przepisze.

    Puki co kup mu androVit plus badz fertilman, niech bierze wit c 1000 i wit e 400, je orzeszki brazylijskie(badz selen w tab)l-karnityne 1500
    maz pali?
    pije piwo?
    jaka bielizna?
    czy bierze ciepłe kąpiele?
    jaka ma prace?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2015, 17:43

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Dziewczyny gdzie meza wyslac z wynikami nasienia do urologa czy androloga ?

    Popieram - do androloga, ale zweryfikuj 2 razy leki zanim mąż zacznie łykać... nas jedna lekarka by wykończyła do reszty, gdybyśmy nie sprawdzili..

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz uwaza, ze ma dobre wyniki, bo tak mu powiedzial lekarz "ze nie jest zle" i nie bierze pod uwage w ogole tego co pisze wyraznie na wynikach ponizej normy ani tego co mowiemu od was :/ nie mam juz sily do niego :(

    BATTINKA lubi tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Moj maz uwaza, ze ma dobre wyniki, bo tak mu powiedzial lekarz "ze nie jest zle" i nie bierze pod uwage w ogole tego co pisze wyraznie na wynikach ponizej normy ani tego co mowiemu od was :/ nie mam juz sily do niego :(
    No to trafił Ci się kochana trudny przypadek nie jest źle? Ale dobrze reż nie i przy takich wynikach można się starać latami, zafunduj mu wizytę w klinice niepłodności i idźcie na ta konsultacje razem, moja koleżanka miała identyczny przypadek i właśnie wizyta w klinice i opinia specjalisty otworzyły mu oczy, jeśli nie podejmie leczenia to wyniki obecne mogą się pogarszac.

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wizycie bylismy w klinice nieplodnosci i kazal nam wrocic za pol roku jak sie nie uda. Nic mu lekarz nie przypisal, na wlasna reke daje mu androvit plus (przed badaniami bral go juz od miesiaca) i od tygodnia salfazin. On uwaza, ze lekarz sie lepiej zna, ale zgodzil sie bym zapisala go do innego jak zrobilam mine rybki i z zalzawionymi oczami mowilam, ze tamten lekarz jest do dupy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2015, 14:06

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Na wizycie bylismy w klinice nieplodnosci i kazal nam wrocic za pol roku jak sie nie uda. Nic mu lekarz nie przypisal, na wlasna reke daje mu androvit plus (przed badaniami bral go juz od miesiaca) i od tygodnia salfazin. On uwaza, ze lekarz sie lepiej zna, ale zgodzil sie bym zapisala go do innego jak zrobilam mine rybki i z zalzawionymi oczami mowilam, ze tamten lekarz jest do dupy...

    Nie mogę się doszukać morfologii... szkoda, że nie chce się zmotywować żeby pójść gdzie indziej.. wyniki mogą się pogarszać..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my juz po wizycie u tej babki co nasienie robila i troche mi namieszała w głowie i mam doła:( zasugerowała dodatkowe badania za 250 zł tu niby gada ze przy samej suplementacji trzeba czasu aby wyniki sie poprawily bardziej, tu ze mały wzrost za chwile ze objetosc mała i ze jakby była wieksza to ze pewnie tych plemnikow bylo by wiecej...aaa szkoda gadac musze to przetrawic, mam nadzieje ze w weekend m załatwi hormony i w poniedziałek bedziemy mogli pojsc do androloga...ale puki co skrzydła zostały mi podciete:/

  • BATTINKA Autorytet
    Postów: 1616 1788

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Moj maz uwaza, ze ma dobre wyniki, bo tak mu powiedzial lekarz "ze nie jest zle" i nie bierze pod uwage w ogole tego co pisze wyraznie na wynikach ponizej normy ani tego co mowiemu od was :/ nie mam juz sily do niego :(


    Jeju Fatim kochana mam to samo co ty identycznie :( mój mąż jest niereformowalny i do tylu ze 30 lat...:( brak słów!

    3i49tgf6plfmlliy.png
  • zoe31 Ekspertka
    Postów: 229 145

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami mam wrażenie że jak lekarz nie wie jak leczyć to właśnie każe zaczekać jakiś czas a nóż widelec samo przejdzie .....
    Mnie też tak odsyłają od dwóch lat. Dobrze że chociaż mój M trafił na lekarza z koncepcją leczenia.
    Pod koniec stycznia miał iść na badania kontrolne (czy po odstawieniu polfilinu nie pogorszyły się wyniki )ale wypadł mu wyjazd służbowy . Jestem ciekawa co tam wyjdzie . Lekarz powiedział że nic już nie musi brać ale daję mu kwas foliowy i selen .

    Hania ♥♥♥3470g 56cm
    w5wq73sb9uer0w82.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane my juz po wizycie :D

    co do wizyty :)

    generalnie jak dr juz nas zobaaczyl bo wracal z biopsji to podszedl do nas z usmiechem i tekst co Panie michale przestarszyles sie mTESE i ci test spadl zaczelismy sie smiac a moj mowi noo chyba tak :)

    no ale.. meritum sprawy jest takie :)

    Michal teraz dostal 5 zastrzykow ma je brac co 2 tyg :) miedzy 3 a 4 iniekcja... mamy zbadac hormony ..i zadzownic jesli bedzi eok.. to wezmie 4 dawke i po 2-3 tyg bedzie zabeg wszytsko w zaleznosci jak zadziala zastrzyk reszta lekow bez zmien planowo marzec kwiecien mTESE :)

    wiec w sumie o jakies 2 miesiace sie odwleklo ...dr sam powiedzial ze on nie jest przkonany do mTSES przy mniejszym test niz 400 .. wytlumaczylnam po kolei co i jak dlaczego FSH i LH wzroslo.. powod jest prosty..testosteron spada FSH i LH rosnie dzialaja na zasadzie sprzezenia

    Michal dopytal sie kilka rzeczy :) Namiot jest dobrym znakiem ze prostatat dobrze pracuje ;)

    10 kwietnia Michal ma imienin wiec moze akurat na nie dostanie prezent :) mam nadzieje :)

    Fatim lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zoe31 Ekspertka
    Postów: 229 145

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita pijesz może zioła Ojca Sroki? Widziałam że odwidzasz zielarskie tematy. A moze ktoraś z Was je pije? Miałabym pytanie czy można je pić cały cykl czy do owulacji?

    Hania ♥♥♥3470g 56cm
    w5wq73sb9uer0w82.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane czy wasi panowie robili z hormonów estradiol?

    Zoe ja piłam 3 cykle całe,mój Łukasz tez razem ze mną.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Kochane czy wasi panowie robili z hormonów estradiol?

    Zoe ja piłam 3 cykle całe,mój Łukasz tez razem ze mną.
    moj robil jednorazowo :)

    generalnie najwazniejszy jest tesosteron. lH i FSH :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • agus3004 Autorytet
    Postów: 677 637

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też estradiol był robiony

    Moja miłość <3 IGOREK <3
    f2wlx1hp21wq3sfq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co warto zrobić? Bo mój idzie jutro.

  • taśta Autorytet
    Postów: 509 492

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    piszę na prośbę Ani1986, być może faktycznie moja historia da odrobinę nadziei chociaż jednej z Was.

    Otóż nasza historia zaczęła się 5 lat temu… Zaraz po ślubie przestaliśmy się zabezpieczać, pierwsze miesiące z ogormnymi nadziejami, że przy moich cyklach to iesiac, dwa no góra trzy i będę w ciąży a tu los chciał niestety inaczej. Wizyta u gina, podstawowe badania ok, owu potwierdzona, hormony ok więc mój M został "podejrzany" jednak nie odważył się na badanie i tak miną, rok, drugi, trzeci… Po ok 2 latach stresów, że coś jest nie tak przyjęłam taktykę wmawiania sobie, że nie chcę ciąży i było mi z tym dobrze aż pewnego dnia dostałam pierwszy raz plamienia śródcyklicznego- myślałam, że to @ ale trwało godzinę i nic więc zrobiłam betę- bardzo niska bo 30 ale ciąża była- radość nie trwała długo bo 2 dni po becie dostałam @. Rozpacz, wizyta u gina, tez, że pewnie faza lutealna nie domaga, zapisał luteinę i kazał po 3 miesiącach wrócić jakby się nie udało. Minął miesiąc na monitoringu i luteinie i nic i wtedy postanowiłam odpuścić, nie mniej nie zabezpieczaliśmy się i nie oszczędzaliśmy ale nie monitorwałam owu, terminów @, odstawiłam luteinę. W listopadzie podjęłam decyzję, że wrócę do luteiny. Moje nadziej były ogromne ale tradycyjnie nic z tego nie wyszło….. i wtedy we mnie pękło wszystko co zbierałam przez 5 lat! Powiedziałam M, że nie zrobię nic dopóki nie przyniesie mi swoich wyników!!!! Podziałało, 23 grudnia dostałam w łeb jego wynikami… Koncentracja jakieś 2 mln, wszystkie wyniki duuuuużo poniżej normy a do tego 0% plemników o prawidłowej budowie :( Załamaliśmy się oboje ale decyzja mogła być tylko jedna- wizyta w klinice leczenia niepłodności. Na wizycie lekarz stwierdził, że gdyby nie ciąża rok temu to z miejsca zaleciłby invitro- załamka kolejna, zlecił hormony i usg i powrót z nowymi wynikami po skończeniu leczenia. Więc zaczęły się badania…. hormony, posiew, usg- wszystko ok. Na poniedziałkowej wizycie androlog stwierdził, że nie wyklucza to Nas z bycia rodzicami jednak na chwilę obecną nawet cuda się nie zdarzają przy takich wynikach i trzeba dużo czasu tym bardziej, że przyczyna tak fatalnych wyników nie była znana więc nie było co leczyć, zalecił suplementy i powtórkę wyników za 3 miesiące. Po powrocie po długiej rozmowie podjęliśmy decyzję o invitro- nie widzieliśmy innej drogi.

    Wyobraźcie sobie jakie przeżyła SZOK kiedy we wtorek- na drugi dzień o wizycie u androloga zobaczyłam dwie II !!!
    @ sie spóźniała 2 dzień, piersi urosły do rozmiaru XXL i ciągle czułam, że @ już na pewno przyszła jednak zaczęła się tlić nadzieja, że może jednak ale wiedziałam, że to kompletnie nierealne tym bardziej, że serduszkowania podporządkowaliśmy badaniom a nie owulacji i dniom płodnym. Ale zrobiłam, żeby się uspokoić, ugasić te iskierki nadziei i żeby ze spokojem czekać na @!!!

    Do teraz nie wierzę w to co się stało ale 4 sikańce nie kłamią, beta też nie!!!! Jestem w ciąży!!! NIe wiem, czy się utrzyma ale wiem, że coś zaiskrzyło i że jest dla Nas nadzieja na przyszłość!!!!

    Jutro powtórzę betę, może wtedy uwierzę i się uspokoję, na razie nie przyjmuję do wiadomości, że jestem w ciąży.

    Jeszcze nie przyjmuję gratulacji, poczekam na powtórki bety ale z powtórki sikańca coś tam sie rozwija chyba ;) z lewej test z wczoraj o 14 a po prawej z dzisiaj o 18 :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/60a986a2393c9a33.html


    Mam nadzieję, że chociaż jednej z Was Nasz CUD pozwoli uwierzyć, że będzie dobrze. Ja przestałam wierzyć, nikt nie był w stanie mi wmówić, że będzie ok bo jak może być przy takich wynikach i 5 latach starań!!! A jednak :)

    magdaP82, kita lubią tę wiadomość

    po 6 latach starań, po drodze 2 aniołki, 1 IUI czerwiec 2015 <3 Invimed Wrocław
    powrót po rodzeństwo-
    IUI 18.10.2018 :(
    IUI 11.2018 odwołana
    IUI 12.12.2018 odwołana
    11.2019 ICSI 10 kom., 5 zarodków- transfer 3-dniowca 1 klasy :( zero mrozaków :(
    ja- 36 lat, ponoć wszystko ok, AMH 1,5
    mąż- 35 lat, bardzo słabe nasienie, zwapnienia w jądrach
  • zoe31 Ekspertka
    Postów: 229 145

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taśka cudowna historia. Aż buzia sama mi się uśmiecha ;)

    Hania ♥♥♥3470g 56cm
    w5wq73sb9uer0w82.png
‹‹ 57 58 59 60 61 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ