X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Przygotowania do ciąży
Odpowiedz

Przygotowania do ciąży

Oceń ten wątek:
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 12 września 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajnie poczytać o Waszych przygotowaniach, wszystko w jednym miejscu :)

    werni lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2014, 02:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny temat :)

    1. Na co pozwalacie sobie będąc jeszcze we dwoje
    Pozwalamy sobie na spontaniczne wypady, czasem na zarwanie nocy, seks kiedy i gdzie tylko chcemy, na wieczory zakrapiane %, na wulgarne dowcipy i wiele rzeczy, które w ciąży i po urodzeniu dziecka odpadają :D

    2. Używki (rezygnacja z wina, papierosów, kawy )
    Nie rezygnujemy z niczego, żyjemy normalnie. Z tym, że ja na piwko mam ochotę baaardzo rzadko, a wódkę już nie pamiętam, kiedy piłam. Zwykle piję białe wino, czasem od wielkiego dzwonu jakiegoś drinka. Mąż za to lubi wypić piwko miodowe albo lampkę wina razem ze mną :) Kawy pijemy dużo, ale lubimy słabą, rozpuszczalną z dużą ilością mleka. Papierosy palimy oboje i oboje lubimy. Jak będą upragnione 2 krechy, to ja rzucam, a mąż ma prikaz palenia nie w domu, nie przy mnie, i nie śmierdzenia fajochami. Może też rzuci, ale nie będę naciskać.

    3. Odpowiednia waga (Prawidłowa waga BMI 20-24)
    Dbam o prawidłowe BMI już od dawna, stopniowo ograniczam wahania wagi. W tej chwili utrzymuję ładną wagę (BMI 21) już ponad rok, co zresztą fajnie wpływa na moje miesiączki - są regularniejsze.

    4. Nienaganne uzębienie (chodzicie do stomatologa? )
    Nie, tzn. nie regularnie :( Boję się :D Lidokaina na mnie słabo działa i zawsze potwornie boli, ostatnio dostałam potrójną dawkę zanim podziałało i znieczuliło mnie... Ale wiem, że powinnam się z tym tematem ogarnąć.

    5. Wasze pasje (macie ulubione zajęcia? )
    Naszą pasją jest spędzanie czasu razem, miłe wypady, granie w planszówki i karcianki, zabawy i spacery ze zwierzakami (mamy psa i kota), czasami gry komputerowe. Moją pasją jest dodatkowo śpiewanie, a mąż grywa na gitarze :)

    6. Leki i witaminy
    Clostilbegyt i Isofem z racji PCOS, dodatkowo Pregna plus.

    7. Dieta (warzywa, owoce)
    Odżywiam się zdrowo, ale nie jestem dietetyczną maniaczką - jeśli długo chodzi za mną ochota na hamburgera, to idę, kupuję i zjadam ze smakiem :) ale jednego i nie częściej, niż raz w miesiącu.

    8. Opieka lekarska
    Mam dobrego lekarza gin-endo :)

    9. Zrób coś dla siebie ( jakie pomysły na odprężenie?)
    długa, relaksująca kąpiel, pyszne jedzonko z lampką wina, nagrywanie wokalu (wtedy wszystko wokoło znika i liczy się tylko nagranie i efekt), ostatnio wciągnęły mnie simsy 4 :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2014, 02:47

    werni, agniesja lubią tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 13 września 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Ale fajnie poczytać o Waszych przygotowaniach, wszystko w jednym miejscu :)
    Dokladnie chcialam zeby wszystko bylo w jednym miejscu i przy okazji sie poznaly :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2014, 12:37

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 13 września 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W kontekście zżycia się aż smutno będzie odchodzić z wątków staraczkowych.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Flexi Autorytet
    Postów: 619 457

    Wysłany: 13 września 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Na co pozwalacie sobie będąc jeszcze we dwoje
    my juz w trojke ale nie rezygnujemy z niczego. tesciowa jak potrzebuje to Igora przygarnie na noc wiec mozemy skoczyc gdzies sami czy ze znajomymi. a z Mlodym jak mial miesiac to bylusmy w Krakowie a dwa miesiace pozniej w Zakopcu. takze nie rezygnujemy z malych wycieczek.
    2. Używki (rezygnacja z wina, papierosów, kawy )
    papieros jeden na tydzien. winko lub drink od czasu do czasu. kawy nie pije ani energetykow.
    3. Odpowiednia waga (Prawidłowa waga BMI 20-24)
    niestety mam spora nadwage ale z nia walcze zazarcie ;)
    4. Nienaganne uzębienie (chodzicie do stomatologa? )
    kontrole odbywam i jak trzeba to lecze
    5. Wasze pasje (macie ulubione zajęcia? )
    ksiazki, spacery, dobre kino,
    6. Leki i witaminy
    kwas foliowy i wiesiolek w pierwszej fazie cyklu
    7. Dieta (warzywa, owoce)
    8. Opieka lekarska
    9. Zrób coś dla siebie ( jakie pomysły na odprężenie?)

    Mam nadzięję że potrzebny temat napisałam i każdej się spodoba. :)[/QUOTE]

    werni lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgkobxpkau.png
    7a1668a4ff.png
    relgi09kqit9qz9a.png
  • Flexi Autorytet
    Postów: 619 457

    Wysłany: 13 września 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa ucieklo mi..
    7. dieta od 6 wrzesnia od Zakreconej. najtrudniej mi bez pieczywa.. reszta na luzaku ;)
    8. ginekolog i lekarz rodzinny to oboje swietni ludzie takze w kazdej chwile w zasadzie jak potrzebuje to dzwonie.
    teraz tez wybieram sie do nowego ginekologa ponoc swietny jesli chodzi o problemy z zajsciem w cisze
    9. coś dla siebie? fryzjer, domowe spa;) spacer czy po prostu blogie kenistwo

    werni lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgkobxpkau.png
    7a1668a4ff.png
    relgi09kqit9qz9a.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 15 września 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    W kontekście zżycia się aż smutno będzie odchodzić z wątków staraczkowych.
    dokładnie, pewnie po jakims czasie jak każda urodzi nie będzie miała czasu tu zaglądać

    Isia93 lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 15 września 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się do Was przyłączę, bo od soboty/niedzieli zaczynamy!

    Moje przygotowania? Na razie był kwas foliowy i żelazo, witaminy - centrum, akurat lato to dużo warzyw, zaczęłam interesować się herbatkami ziołowymi więc chyba sobie zamówię te, o których był mailing z OVU - MamaMed, chyba, że wygram konkurs jaki przygotowali i za darmo mnie zaopatrzą na rok, i jeszcze dieta - aktualnie porzuciłam ryż i makaron na rzecz ziemniaków gotowanych - wiecie, że mają najmniej kalorii ze wszystkich dodatków obiadowych(?) i rezygnuję z chleba - węglowodany mam z ziemniaków właśnie i pewnie masy innych rzeczy z których sobie nawet nie zdaję sprawy. Używki - poza herbata - są mi obce. Dentysty się boję i mój portfel też się go boi. Hm...to jak wygram BabyMamaMed, to pójdę do dentysty...O!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2014, 19:18

    werni lubi tę wiadomość

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 15 września 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kisieńka, ja w lutym porzuciłam w dużej mierze ryż i kasze (spożywam raz w tygodniu maks) i zajadam się ziemniakami z wody (bez żadnej okrasy, nie licząc zieleniny :)) i na takiej okrojonej diecie (+ ograniczenie chleba do śniadań i przetworzonych rzeczy typu wędliny i ser żółty) schudłam 10 kg :)

    Z tego co pamiętam to ziemniaki mają dużo potasu. Też gorąco polecam :)

    Kisieńka lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 15 września 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam, że ziemniaki podnoszą poziom złego cholesterolu. Ja niestety mam lekko podwyższony, więc staram się ich niej jeść. Jem za to makarony, kaszę gryczaną i brązowy ryż. Z pieczywa niestety nie umiem zrezygnować, ale już dawno zamieniłam białe na chleb żytnie, czasami lecz rzadko jem bułki pełnoziarniste.

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 15 września 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniesja, mogą, ale tylko polewane okrasą. Z wody nie są tuczące ani nie podnoszą złego cholesterolu, wręcz przeciwnie :)

    agniesja, Kisieńka lubią tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 15 września 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potas, potas jescze raz potas! wszystko zeby nie mieć skurczy... Powiem Wam, że już się zdecydowałam i kupię sobię te herbatkę z mailingu - Płodność faza 1 i 2, bo czemu nie - jak mogę to tak zrobię!

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 15 września 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja w takim razie również dołączam się do wątku :)
    1. Na co pozwalamy sobie będąc jeszcze we dwoje?
    Rozmowy przy kilka browarkach na balkonie, albo na działce przy ognisku lub od czasu do czasu całodzienne leżakowanie :D
    2. Używki (rezygnacja z wina, papierosów, kawy).
    Rzuciłam palenie i to jest dla mnie najważniejsze :) Staram się nie pić za dużo alkoholu. Raz w tygodniu, nie więcej. Kawa jedna dziennie. Z moim mężem niestety mam problem: pali e-fajki i uwielbia piwko, nie raz z tego powodu mamy kłótnię :(
    3. Odpowiednia waga (Prawidłowa waga BMI 20-24).
    Niestety, ale rzucenie palenia spowodowało u mnie nadwagę. BMI 25,7 :( ale pracuję nad tym. Mam nadzieję, że uda mi się :) Mój mąż też ma nadwagę, większą od mojej (a to wszystko wina piwa i braku ruchu).
    4. Nienaganne uzębienie (chodzicie do stomatologa?)
    Byłam ostatnio, ale mam jeszcze jakieś 3 ubytki. Lubię to robić, ale póki co problem jest taki, że z kasą krucho :( a mój dentysta do tanich nie należy. Mój mąż ma piękne i zdrowe zęby i to bez pomocy dentysty (zazdroszczę).
    5. Wasze pasje (macie ulubione zajęcia?)
    Książka, film, gry, rower, aerobic :) Mój mąż uwielbia oglądać filmiki, wszystkie jakie tylko są w necie :D
    6. Leki i witaminy
    W tym cyklu łykam trochę więcej: kwas foliowy, magnez+B6, wiesiołek 3 x dziennie i tran 2 kapsułki na dzień; mąż: zestaw witamin w jednej tabletce.
    7. Dieta (warzywa, owoce)
    Warzywa i owoce uwielbiam i jem ich dużo, szczególnie w lecie :) Odkąd rzuciłam fajki, staram się nie jeść przetworzonej żywności i jak najmniej słodyczy, ale że jestem tylko człowiekiem, czasami skuszę się na coś słodkiego :)
    8. Opieka lekarska
    Z tym jest kiepsko. W poprzedniej pracy miałam prywatną, teraz niestety leczę się państwowo, a to pozostawia wiele do życzenia... Mojego męża ciężko namówić na podstawowe badania, chociaż obiecał, że jak nam się w tym cyklu nie uda, pójdzie do lekarza.
    9. Zrób coś dla siebie (jakie pomysły na odprężenie?)
    Najlepiej odprężam się na działce, nawet podczas koszenia trawnika :) W zimie... leżakowanie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2014, 19:38

    werni lubi tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 16 września 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz w końcu ja piszę!
    1. Na co pozwalacie sobie będąc jeszcze we dwoje
    Na wszystko :) Na spanie do południa, na wypady na kajak, na wieczorne spacery, na winko wieczorami, naszej produkcji również :) Na obiad pt. "coś się przegryzie".
    2. Używki (rezygnacja z wina, papierosów, kawy )
    Nie palimy, pijemy sporadycznie, kawa - ja piłam zawsze jedną rano, sporadycznie u kogoś w gościach drugą, mąż może pić raz na miesiąc :) Niestety lubimy chipsy i raz na 1-2 tyg. jemy...
    3. Odpowiednia waga (Prawidłowa waga BMI 20-24)
    Mam, z tym nie miałam problemu, ale wolałabym BMI bliżej 20 a jest 22,5 :)
    4. Nienaganne uzębienie (chodzicie do stomatologa? )
    Chodzę raz na 6-9 m-cy, nie długo wybieram się na kontrolę.
    5. Wasze pasje (macie ulubione zajęcia? )
    Ja lubię kryminały, biegać i rower. Mąż lubi rower i dłubać w samochodach, a ostatnio dla zdrowia siłownię. No i jeziorko, uwielbiamy pływać!
    6. Leki i witaminy
    Jako alergik brałam antyhistaminowe, ale odstawiłam, mam przy sobie awaryjnie. Oprócz tego bierzemy kwas foliowy i magnez + zdrowe warzywka z naszego ogródka.
    7. Dieta (warzywa, owoce)
    Normalne jedzenie, nie głodzenie się, czasem pozwalamy sobie na ciasto, bo lubię piec, a do obiadu często dużo warzyw, kalafior, ogórki, marchewka, chyba, że jest spagetti :) i kompot... uwielbiamy...
    8. Opieka lekarska
    Poradnia niepłodności, ja-alergologiczna
    9. Zrób coś dla siebie ( jakie pomysły na odprężenie?)
    Dobra komedia, spacer z psem rodziców, wypad na starówkę, na lody, grill ze znajomymi i dobre serduszkowanie :)

    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2014, 11:37

    agniesja, werni lubią tę wiadomość

    83c27385cd.png
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 16 września 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób coś dla siebie? - Domowe spa! u mnie od dziś do jutra, bo sobotę ślub - nareszcie, ale też jakiś strach mnie obleciał.

    agniesja, Isia93, werni lubią tę wiadomość

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 16 września 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kisieńka wrote:
    Zrób coś dla siebie? - Domowe spa! u mnie od dziś do jutra, bo sobotę ślub - nareszcie, ale też jakiś strach mnie obleciał.
    Kisieńka bedzie wszystko dobrze:) hehe jak ja bede miala swoj slub to tez bede sie stresowac :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Mimi1990 Autorytet
    Postów: 268 193

    Wysłany: 18 września 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chętnie dołączę do wątku :)

    1. Na co pozwalacie sobie będąc jeszcze we dwoje:

    Na pewno wydajemy więcej pieniędzy na duperele , które nie są koniecznie potrzebne ;)

    2. Używki (rezygnacja z wina, papierosów, kawy )

    Papierosów nie palę od roku, kawy nie lubię wina również nie lubię...ale jestem piwoszem :) Jednak już nie piję tak często i na pewno w mniejszych ilościach, a chciałabym w ogóle nie pić ;)

    3. Odpowiednia waga (Prawidłowa waga BMI 20-24)

    Jest w normie ale ku górnej granicy niestety ale już coś z tym powoli robię ;)

    4. Nienaganne uzębienie (chodzicie do stomatologa? )

    Byłam ostatnio w Polsce i zrobiłam wszystkie zęby, wyleczyłam próchnicę, zaczełam stosować nitki, płyny itd.

    5. Wasze pasje (macie ulubione zajęcia? )
    lubię gotować i czytać o nowinkach dotyczących zdrowego stylu życia mianowicie o właściwościch owoców i warzyw, naturalnej medycynie

    6. Leki i witaminy

    Zażywam kwas foliowy od 5 miesięcy oraz zażywam tabletki zawierające zbiór witamin.

    7. Dieta (warzywa, owoce)

    Powinnam zjadać więcej owoców, warzywa u mnie króluje w każdym daniu a zwłaszcza brokuły !! Uwielbiam je :)

    8. Opieka lekarska

    Będąc w Polsce zrobiłam sobie wszystkie badania jedynie co wyszło coś nie tak to bTSH miałam w normie jednak przeciwciała anty TPO i anty TG były podwyższone i po 3 miesiącach muszę zrobić usg tarczycy. Także, w poniedziałek idę do ogólnego lekarza po skierowanie. Trochę się tym obawiam i nie wiem czy powinnam w tym stanie starac się o dziecko ale jakby nie patrzeć tarczyca w normie.

    9. Zrób coś dla siebie ( jakie pomysły na odprężenie?)

    Uwielbiam gorące kąpiele plus domowe spa ;)
    Także, biegania i ćwiczenia sprawiają , że gdy endorfiny się wydzielają aż chce się żyć! :) Zapomina się o stresie i problemach :)

    werni lubi tę wiadomość

    "Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie" wizyta 25.10
    5djyxzkrahkgkrme.png
    atdcjw4zvcdu9pxq.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 18 września 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi a gdzie mieszkasz? :) ja to od tego roku mieszkam w Niemczech :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 19 września 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WoW! To juz jutro, aż nie mogę uwierzyć! Życie mężatki czas zacząć! :)

    werni, Flexi lubią tę wiadomość

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 19 września 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak bedzie pamietny dzien :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ