Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Przygotowania do ciąży
Odpowiedz

Przygotowania do ciąży

Oceń ten wątek:
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 12 września 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajnie poczytać o Waszych przygotowaniach, wszystko w jednym miejscu :)

    werni lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2014, 02:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny temat :)

    1. Na co pozwalacie sobie będąc jeszcze we dwoje
    Pozwalamy sobie na spontaniczne wypady, czasem na zarwanie nocy, seks kiedy i gdzie tylko chcemy, na wieczory zakrapiane %, na wulgarne dowcipy i wiele rzeczy, które w ciąży i po urodzeniu dziecka odpadają :D

    2. Używki (rezygnacja z wina, papierosów, kawy )
    Nie rezygnujemy z niczego, żyjemy normalnie. Z tym, że ja na piwko mam ochotę baaardzo rzadko, a wódkę już nie pamiętam, kiedy piłam. Zwykle piję białe wino, czasem od wielkiego dzwonu jakiegoś drinka. Mąż za to lubi wypić piwko miodowe albo lampkę wina razem ze mną :) Kawy pijemy dużo, ale lubimy słabą, rozpuszczalną z dużą ilością mleka. Papierosy palimy oboje i oboje lubimy. Jak będą upragnione 2 krechy, to ja rzucam, a mąż ma prikaz palenia nie w domu, nie przy mnie, i nie śmierdzenia fajochami. Może też rzuci, ale nie będę naciskać.

    3. Odpowiednia waga (Prawidłowa waga BMI 20-24)
    Dbam o prawidłowe BMI już od dawna, stopniowo ograniczam wahania wagi. W tej chwili utrzymuję ładną wagę (BMI 21) już ponad rok, co zresztą fajnie wpływa na moje miesiączki - są regularniejsze.

    4. Nienaganne uzębienie (chodzicie do stomatologa? )
    Nie, tzn. nie regularnie :( Boję się :D Lidokaina na mnie słabo działa i zawsze potwornie boli, ostatnio dostałam potrójną dawkę zanim podziałało i znieczuliło mnie... Ale wiem, że powinnam się z tym tematem ogarnąć.

    5. Wasze pasje (macie ulubione zajęcia? )
    Naszą pasją jest spędzanie czasu razem, miłe wypady, granie w planszówki i karcianki, zabawy i spacery ze zwierzakami (mamy psa i kota), czasami gry komputerowe. Moją pasją jest dodatkowo śpiewanie, a mąż grywa na gitarze :)

    6. Leki i witaminy
    Clostilbegyt i Isofem z racji PCOS, dodatkowo Pregna plus.

    7. Dieta (warzywa, owoce)
    Odżywiam się zdrowo, ale nie jestem dietetyczną maniaczką - jeśli długo chodzi za mną ochota na hamburgera, to idę, kupuję i zjadam ze smakiem :) ale jednego i nie częściej, niż raz w miesiącu.

    8. Opieka lekarska
    Mam dobrego lekarza gin-endo :)

    9. Zrób coś dla siebie ( jakie pomysły na odprężenie?)
    długa, relaksująca kąpiel, pyszne jedzonko z lampką wina, nagrywanie wokalu (wtedy wszystko wokoło znika i liczy się tylko nagranie i efekt), ostatnio wciągnęły mnie simsy 4 :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2014, 02:47

    werni, agniesja lubią tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 13 września 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    Ale fajnie poczytać o Waszych przygotowaniach, wszystko w jednym miejscu :)
    Dokladnie chcialam zeby wszystko bylo w jednym miejscu i przy okazji sie poznaly :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2014, 12:37

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 13 września 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W kontekście zżycia się aż smutno będzie odchodzić z wątków staraczkowych.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Flexi Autorytet
    Postów: 619 457

    Wysłany: 13 września 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Na co pozwalacie sobie będąc jeszcze we dwoje
    my juz w trojke ale nie rezygnujemy z niczego. tesciowa jak potrzebuje to Igora przygarnie na noc wiec mozemy skoczyc gdzies sami czy ze znajomymi. a z Mlodym jak mial miesiac to bylusmy w Krakowie a dwa miesiace pozniej w Zakopcu. takze nie rezygnujemy z malych wycieczek.
    2. Używki (rezygnacja z wina, papierosów, kawy )
    papieros jeden na tydzien. winko lub drink od czasu do czasu. kawy nie pije ani energetykow.
    3. Odpowiednia waga (Prawidłowa waga BMI 20-24)
    niestety mam spora nadwage ale z nia walcze zazarcie ;)
    4. Nienaganne uzębienie (chodzicie do stomatologa? )
    kontrole odbywam i jak trzeba to lecze
    5. Wasze pasje (macie ulubione zajęcia? )
    ksiazki, spacery, dobre kino,
    6. Leki i witaminy
    kwas foliowy i wiesiolek w pierwszej fazie cyklu
    7. Dieta (warzywa, owoce)
    8. Opieka lekarska
    9. Zrób coś dla siebie ( jakie pomysły na odprężenie?)

    Mam nadzięję że potrzebny temat napisałam i każdej się spodoba. :)[/QUOTE]

    werni lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgkobxpkau.png
    7a1668a4ff.png
    relgi09kqit9qz9a.png
  • Flexi Autorytet
    Postów: 619 457

    Wysłany: 13 września 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa ucieklo mi..
    7. dieta od 6 wrzesnia od Zakreconej. najtrudniej mi bez pieczywa.. reszta na luzaku ;)
    8. ginekolog i lekarz rodzinny to oboje swietni ludzie takze w kazdej chwile w zasadzie jak potrzebuje to dzwonie.
    teraz tez wybieram sie do nowego ginekologa ponoc swietny jesli chodzi o problemy z zajsciem w cisze
    9. coś dla siebie? fryzjer, domowe spa;) spacer czy po prostu blogie kenistwo

    werni lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgkobxpkau.png
    7a1668a4ff.png
    relgi09kqit9qz9a.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 15 września 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    W kontekście zżycia się aż smutno będzie odchodzić z wątków staraczkowych.
    dokładnie, pewnie po jakims czasie jak każda urodzi nie będzie miała czasu tu zaglądać

    Isia93 lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 15 września 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się do Was przyłączę, bo od soboty/niedzieli zaczynamy!

    Moje przygotowania? Na razie był kwas foliowy i żelazo, witaminy - centrum, akurat lato to dużo warzyw, zaczęłam interesować się herbatkami ziołowymi więc chyba sobie zamówię te, o których był mailing z OVU - MamaMed, chyba, że wygram konkurs jaki przygotowali i za darmo mnie zaopatrzą na rok, i jeszcze dieta - aktualnie porzuciłam ryż i makaron na rzecz ziemniaków gotowanych - wiecie, że mają najmniej kalorii ze wszystkich dodatków obiadowych(?) i rezygnuję z chleba - węglowodany mam z ziemniaków właśnie i pewnie masy innych rzeczy z których sobie nawet nie zdaję sprawy. Używki - poza herbata - są mi obce. Dentysty się boję i mój portfel też się go boi. Hm...to jak wygram BabyMamaMed, to pójdę do dentysty...O!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2014, 19:18

    werni lubi tę wiadomość

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 15 września 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kisieńka, ja w lutym porzuciłam w dużej mierze ryż i kasze (spożywam raz w tygodniu maks) i zajadam się ziemniakami z wody (bez żadnej okrasy, nie licząc zieleniny :)) i na takiej okrojonej diecie (+ ograniczenie chleba do śniadań i przetworzonych rzeczy typu wędliny i ser żółty) schudłam 10 kg :)

    Z tego co pamiętam to ziemniaki mają dużo potasu. Też gorąco polecam :)

    Kisieńka lubi tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 15 września 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam, że ziemniaki podnoszą poziom złego cholesterolu. Ja niestety mam lekko podwyższony, więc staram się ich niej jeść. Jem za to makarony, kaszę gryczaną i brązowy ryż. Z pieczywa niestety nie umiem zrezygnować, ale już dawno zamieniłam białe na chleb żytnie, czasami lecz rzadko jem bułki pełnoziarniste.

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 15 września 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniesja, mogą, ale tylko polewane okrasą. Z wody nie są tuczące ani nie podnoszą złego cholesterolu, wręcz przeciwnie :)

    agniesja, Kisieńka lubią tę wiadomość

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 15 września 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potas, potas jescze raz potas! wszystko zeby nie mieć skurczy... Powiem Wam, że już się zdecydowałam i kupię sobię te herbatkę z mailingu - Płodność faza 1 i 2, bo czemu nie - jak mogę to tak zrobię!

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 15 września 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja w takim razie również dołączam się do wątku :)
    1. Na co pozwalamy sobie będąc jeszcze we dwoje?
    Rozmowy przy kilka browarkach na balkonie, albo na działce przy ognisku lub od czasu do czasu całodzienne leżakowanie :D
    2. Używki (rezygnacja z wina, papierosów, kawy).
    Rzuciłam palenie i to jest dla mnie najważniejsze :) Staram się nie pić za dużo alkoholu. Raz w tygodniu, nie więcej. Kawa jedna dziennie. Z moim mężem niestety mam problem: pali e-fajki i uwielbia piwko, nie raz z tego powodu mamy kłótnię :(
    3. Odpowiednia waga (Prawidłowa waga BMI 20-24).
    Niestety, ale rzucenie palenia spowodowało u mnie nadwagę. BMI 25,7 :( ale pracuję nad tym. Mam nadzieję, że uda mi się :) Mój mąż też ma nadwagę, większą od mojej (a to wszystko wina piwa i braku ruchu).
    4. Nienaganne uzębienie (chodzicie do stomatologa?)
    Byłam ostatnio, ale mam jeszcze jakieś 3 ubytki. Lubię to robić, ale póki co problem jest taki, że z kasą krucho :( a mój dentysta do tanich nie należy. Mój mąż ma piękne i zdrowe zęby i to bez pomocy dentysty (zazdroszczę).
    5. Wasze pasje (macie ulubione zajęcia?)
    Książka, film, gry, rower, aerobic :) Mój mąż uwielbia oglądać filmiki, wszystkie jakie tylko są w necie :D
    6. Leki i witaminy
    W tym cyklu łykam trochę więcej: kwas foliowy, magnez+B6, wiesiołek 3 x dziennie i tran 2 kapsułki na dzień; mąż: zestaw witamin w jednej tabletce.
    7. Dieta (warzywa, owoce)
    Warzywa i owoce uwielbiam i jem ich dużo, szczególnie w lecie :) Odkąd rzuciłam fajki, staram się nie jeść przetworzonej żywności i jak najmniej słodyczy, ale że jestem tylko człowiekiem, czasami skuszę się na coś słodkiego :)
    8. Opieka lekarska
    Z tym jest kiepsko. W poprzedniej pracy miałam prywatną, teraz niestety leczę się państwowo, a to pozostawia wiele do życzenia... Mojego męża ciężko namówić na podstawowe badania, chociaż obiecał, że jak nam się w tym cyklu nie uda, pójdzie do lekarza.
    9. Zrób coś dla siebie (jakie pomysły na odprężenie?)
    Najlepiej odprężam się na działce, nawet podczas koszenia trawnika :) W zimie... leżakowanie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2014, 19:38

    werni lubi tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 16 września 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz w końcu ja piszę!
    1. Na co pozwalacie sobie będąc jeszcze we dwoje
    Na wszystko :) Na spanie do południa, na wypady na kajak, na wieczorne spacery, na winko wieczorami, naszej produkcji również :) Na obiad pt. "coś się przegryzie".
    2. Używki (rezygnacja z wina, papierosów, kawy )
    Nie palimy, pijemy sporadycznie, kawa - ja piłam zawsze jedną rano, sporadycznie u kogoś w gościach drugą, mąż może pić raz na miesiąc :) Niestety lubimy chipsy i raz na 1-2 tyg. jemy...
    3. Odpowiednia waga (Prawidłowa waga BMI 20-24)
    Mam, z tym nie miałam problemu, ale wolałabym BMI bliżej 20 a jest 22,5 :)
    4. Nienaganne uzębienie (chodzicie do stomatologa? )
    Chodzę raz na 6-9 m-cy, nie długo wybieram się na kontrolę.
    5. Wasze pasje (macie ulubione zajęcia? )
    Ja lubię kryminały, biegać i rower. Mąż lubi rower i dłubać w samochodach, a ostatnio dla zdrowia siłownię. No i jeziorko, uwielbiamy pływać!
    6. Leki i witaminy
    Jako alergik brałam antyhistaminowe, ale odstawiłam, mam przy sobie awaryjnie. Oprócz tego bierzemy kwas foliowy i magnez + zdrowe warzywka z naszego ogródka.
    7. Dieta (warzywa, owoce)
    Normalne jedzenie, nie głodzenie się, czasem pozwalamy sobie na ciasto, bo lubię piec, a do obiadu często dużo warzyw, kalafior, ogórki, marchewka, chyba, że jest spagetti :) i kompot... uwielbiamy...
    8. Opieka lekarska
    Poradnia niepłodności, ja-alergologiczna
    9. Zrób coś dla siebie ( jakie pomysły na odprężenie?)
    Dobra komedia, spacer z psem rodziców, wypad na starówkę, na lody, grill ze znajomymi i dobre serduszkowanie :)

    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2014, 11:37

    agniesja, werni lubią tę wiadomość

    83c27385cd.png
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 16 września 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób coś dla siebie? - Domowe spa! u mnie od dziś do jutra, bo sobotę ślub - nareszcie, ale też jakiś strach mnie obleciał.

    agniesja, Isia93, werni lubią tę wiadomość

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 16 września 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kisieńka wrote:
    Zrób coś dla siebie? - Domowe spa! u mnie od dziś do jutra, bo sobotę ślub - nareszcie, ale też jakiś strach mnie obleciał.
    Kisieńka bedzie wszystko dobrze:) hehe jak ja bede miala swoj slub to tez bede sie stresowac :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Mimi1990 Autorytet
    Postów: 268 193

    Wysłany: 18 września 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chętnie dołączę do wątku :)

    1. Na co pozwalacie sobie będąc jeszcze we dwoje:

    Na pewno wydajemy więcej pieniędzy na duperele , które nie są koniecznie potrzebne ;)

    2. Używki (rezygnacja z wina, papierosów, kawy )

    Papierosów nie palę od roku, kawy nie lubię wina również nie lubię...ale jestem piwoszem :) Jednak już nie piję tak często i na pewno w mniejszych ilościach, a chciałabym w ogóle nie pić ;)

    3. Odpowiednia waga (Prawidłowa waga BMI 20-24)

    Jest w normie ale ku górnej granicy niestety ale już coś z tym powoli robię ;)

    4. Nienaganne uzębienie (chodzicie do stomatologa? )

    Byłam ostatnio w Polsce i zrobiłam wszystkie zęby, wyleczyłam próchnicę, zaczełam stosować nitki, płyny itd.

    5. Wasze pasje (macie ulubione zajęcia? )
    lubię gotować i czytać o nowinkach dotyczących zdrowego stylu życia mianowicie o właściwościch owoców i warzyw, naturalnej medycynie

    6. Leki i witaminy

    Zażywam kwas foliowy od 5 miesięcy oraz zażywam tabletki zawierające zbiór witamin.

    7. Dieta (warzywa, owoce)

    Powinnam zjadać więcej owoców, warzywa u mnie króluje w każdym daniu a zwłaszcza brokuły !! Uwielbiam je :)

    8. Opieka lekarska

    Będąc w Polsce zrobiłam sobie wszystkie badania jedynie co wyszło coś nie tak to bTSH miałam w normie jednak przeciwciała anty TPO i anty TG były podwyższone i po 3 miesiącach muszę zrobić usg tarczycy. Także, w poniedziałek idę do ogólnego lekarza po skierowanie. Trochę się tym obawiam i nie wiem czy powinnam w tym stanie starac się o dziecko ale jakby nie patrzeć tarczyca w normie.

    9. Zrób coś dla siebie ( jakie pomysły na odprężenie?)

    Uwielbiam gorące kąpiele plus domowe spa ;)
    Także, biegania i ćwiczenia sprawiają , że gdy endorfiny się wydzielają aż chce się żyć! :) Zapomina się o stresie i problemach :)

    werni lubi tę wiadomość

    "Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie" wizyta 25.10
    5djyxzkrahkgkrme.png
    atdcjw4zvcdu9pxq.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 18 września 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi a gdzie mieszkasz? :) ja to od tego roku mieszkam w Niemczech :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 19 września 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WoW! To juz jutro, aż nie mogę uwierzyć! Życie mężatki czas zacząć! :)

    werni, Flexi lubią tę wiadomość

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 19 września 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak bedzie pamietny dzien :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Fotelik samochodowy - jak zadbać o bezpieczeństwo w czasie jazdy?

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem każdego rodzica. Jednym z takich obszarów, gdzie jest ono szczególnie ważne jest zakup, montaż i korzystanie z fotelika samochodowego. Co zatem zrobić, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie rodzinnych podróży z noworodkiem i niemowlakiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ