X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Przygotowania do ciąży
Odpowiedz

Przygotowania do ciąży

Oceń ten wątek:
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 19 września 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie kisieńka, tylko nie zapomnij wypić swojej porcji Płodności :D, bo na wieczór ci się przyda! :P

    różowe_myśli_2014 lubi tę wiadomość

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 19 września 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 23:35

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 19 września 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 23:35

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 19 września 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suuuperrr wątek - aż się dopiszę :)

    1. Na co pozwalacie sobie będąc jeszcze we dwoje:

    Zdecydowanie na dużo wyjść, spotkań ze znajomymi. Gdy spędzamy czas osobno, ale w domu mój gra na PS4 lub ogląda sport. Ja pichcę, ogarniam dom i oglądam "babskie" programy :).

    2. Używki (rezygnacja z wina, papierosów, kawy )

    Kawa - rozpuszczalna. Zazwyczaj tylko 1 kubek dziennie - z rana. Niestety po poronieniu coraz więcej palę i muszę rzucić ten syf. Uwielbiam piwo. Też zdecydowanie mnie muszę się nim delektować.

    3. Odpowiednia waga (Prawidłowa waga BMI 20-24)

    Od kilku lat nie mam problemów z wagą. Nie jestem jakaś mega chuda, ale zawsze przeszkadzał mi mój brzuch. Po prostu go nie lubię. Nie ważne czy jest bardziej, czy mniej płaski.

    4. Nienaganne uzębienie (chodzicie do stomatologa? )

    Ostatni raz tuż po stracie moich Aniołków - rósł ostatni ząb mądrości i bolało jak diabli.

    5. Wasze pasje (macie ulubione zajęcia? )

    Hokej, ale u mnie w mieście niestety już nie ma co na żywo oglądać.
    Dobre książki - zdecydowanie dotyczące kultury arabskiej, lub na faktach.

    6. Leki i witaminy

    Wcześniej kwas foliowy. Teraz wg. zalecenia ginekologa Falvit. Dodatkowo magnez + B6. Raz na jakiś czas piję szklaneczkę kwasu z buraków (poprawia wyniki morfologiczne krwi) lub jadam suszone jagody Goyi.

    7. Dieta (warzywa, owoce)

    Z tym problem - nie przepadam za owocami. Częściej sięgam po warzywa, ale nie jest to jakiś "szał".

    8. Opieka lekarska

    Stale pod opieką ginekologa a właściwie ginekolożki. Ta sama od przeszło 4 lat. W 2010 wycięła mi mięśniaka macicy. Oprócz lekarza jest przede wszystkim kobietą. Podczas wizyty zawsze zapyta jak się czuję czy co nowego słychać.

    Dodatkowo badania, ale prywatnie - tarczyca, antyplemnikowe, antyfosfolipinowe.

    9. Zrób coś dla siebie ( jakie pomysły na odprężenie?)

    Bardzo proste i dostępne od ręki - kanapa i TV z moim lub spacer z psem ;)

    Każdej z Was życzę jednego... Nie dwóch kresek na teście, a nudnej ciąży, po której na świat przyjdzie Wasz zdrowy bobas... a może i bobasy :D

    werni, agniesja lubią tę wiadomość

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 19 września 2014, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milo sie czyta co macie do napisania dziewczyny, wtedy lepiej sie poznajemy :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 26 września 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zgadzam się! Mi od kąd jestem z wami na na OVU humor sie duzo bardziej poprawił! dobrz jest mieś swoje dziewczyny z forum! Jak dziś wrócę strzelę ziółka na Płodność z BabyMama i zaczynam kolejny rozdział! Byle do przodu!

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 26 września 2014, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dokladnie :) tez mi sie nastroj poprawij, bo poznalam tutaj super laski :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 26 września 2014, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A te ziolka pomagaja Tobie Baś ?

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 27 września 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja dołączę do wątku :D
    1. Na co pozwalacie sobie będąc jeszcze we dwoje
    Pozwalamy sobie praktycznie na wszystko, na tyle ile finanse pozwolą. Nie czujemy jeszcze jakichś konkretnych obowiązków, poza pracą oczywiście. Siedzimy do późna, jak mamy wolne pozwalamy sobie dłużej pospać. Wypady na imprezy nas nie bawią, jak mamy ochotę to pójdziemy do znajomych lub oni do nas. Zakupy, na razie robimy spontanicznie. Z maluszkiem to będzie cała wyprawa hihihihi
    2. Używki (rezygnacja z wina, papierosów, kawy )
    Nie palimy od 3 lat. Alkohol-sporadycznie, z umiarem. Wino, piwko 0% od czasu do czasu. Mocniejszego alkoholu już od bardzo dawna nie pijemy.
    3. Odpowiednia waga (Prawidłowa waga BMI 20-24)
    Ja niestety mam trochę ciałka. Próbowałam ćwiczyć, biegać, głodzić się, ale ostatnio stwierdziłam, że szkoda mi moich cycków :D Na razie nie ważę 300 kg, więc nie próbuję schudnąć na siłę. Mój M. jest szczupły i wysoki. Uzupełniamy się :D
    4. Nienaganne uzębienie (chodzicie do stomatologa? )
    Wstyd się przyznać, ale od 6 lat wybieram się na kontrolę. Nie mam problemów z uzębieniem. Nie czuję konieczności chodzenia do stomatologa raz w miesiącu. Używamy dobrych past i płynów, więc nie mam problemów z kamieniem, czy dziąsłami.
    5. Wasze pasje (macie ulubione zajęcia? )
    Ostatnio zauważyłam, że przez całe życie nie mam żadnego hobby, czy konkretnych zainteresowań. Lubię filmy, muzykę. Mój M. ma tyle zainteresowań, że tak naprawdę ja nie muszę ich mieć :D Może tak nieśmiało moją pasją jest miejsce w którym pracuję, ale zabrakło mi odwagi do realizacji planów zawodowych. Lubię miejsce pracy. Marzyłam o niej od czasów szkoły podstawowej. W zasadzie pracuję tam gdzie zawsze chciałam.
    6. Leki i witaminy
    Leki-Euthyrox od stycznia 2014 roku, witaminy-kwas foliowy od maja 2013, wit.B6 i B12-w kwasie, wit.C + cynk. Mój M. Vitotal dla mężczyzn i wic. C. W porach jesienno-zimowych bierzemy Omegę 3. Od czasu do czasu magnez lub wapń.
    7. Dieta (warzywa, owoce)
    Radykalna zmiana. 3 posiłki obowiązkowo, 5 często. Wolimy grillowane lub gotowane mięsko, niż tłuste mięso w tłustym sosie. Makarony, ryż, ziemniaki na przemian. Staram się nie jeść codziennie ziemniaków czy makaronu. Urozmaicamy sobie obiadki.
    8. Opieka lekarska
    Moja gin. to wspaniała kobieta i jedyna specjalistka, do której chodzę regularnie.
    Staram się omijać przychodnie. Lekarzy mam na co dzień. Jeśli robię badania, staram się robić je odpłatnie. Jeśli chodzi o droższe specjalistyczne badania- idę po skierowanie. Mój M. omija wszystko co związane ze służbą zdrowia i lekami.
    9. Zrób coś dla siebie ( jakie pomysły na odprężenie?)
    Dobry film. Dobra kolacja i film. Spacer po lesie. Spacer brzegiem morza - wszystko i wszędzie z naszą kochaną suczką. Jest naszym małym skarbem :D.
    Seks. Jazda samochodem. Zakupy, nawet jeśli nic nie kupię to lubię łazić i oglądać i kupię coś co zupełnie nie jest mi potrzebne. Nie chodzę do kosmetyczki-nigdy nie byłam. Do fryzjera chodzę raz na 3-4 miesiące, podciąć włosy. Przestałam farbować, bo włosy miałam strasznie zniszczone. Lubię kombinować przy garach. Wymyślać nowe potrawy, próbować nowych przepisów. Od jakiegoś czasu piekę nawet ciasta. Nie wiedziałam, że potrafię :D :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2014, 18:10

    werni lubi tę wiadomość

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 28 września 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na relaks przydalby mi sie moj D. :) musze jeszcze wytrzymac tydzien.

    Bąbelek lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 3 października 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni i jak?
    a ja zauważyłam już pierwsze efekty po piciu moich ziółek na owulację z baby and mama med i jestem pełna nadziei i licze na sukces - trzymajcie kciuki ! :D

    Kisieńka lubi tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 3 października 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis dostalam @ i zaczelam brac vita-min plus mama zobaczymy co z tego wyjdzie

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 3 października 2014, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozwolę sobie do Was dołączyć :)

    1. W sumie na nic takiego, na co nie będziemy sobie mogli pozwolić we troje ;) imprezy to zazwyczaj same domówki, sama nie wiem co tu mogę wpisać. Może wieczorne wyjścia do kina tylko we dwójkę, weekendowe spacery nocą, romantyczne kolacje, no i w moim przypadku trochę alkoholu na imprezach - ale odkąd się staramy, alko poszedł w odstawkę.

    2. Używki - tak, jak wyżej, całkowicie zrezygnowałam z alkoholu (jeśli piwko, to tylko bezalkoholowe), papierosów nie palę, więc tu problem odpada, gorzej z kawą, bo ją niestety pić muszę ze względu na moje niskie ciśnienie, ale i tak piję zazwyczaj capuccino, latte, albo białą kawę z cukrem.

    3. Wagę mam jak najbardziej prawidłową, moje BMI to 22,4.

    4. Uzębienie w dobrym stanie, regularnie chodzę do stomatologa i na bieżąco naprawiam niedoskonałości ;)

    5. Pasje... uwielbiam dzieci, zwierzęta, podróże, uwielbiam tańczyć, jeździć samochodem. Interesuję się modą, dekorowaniem mieszkań. Jestem miłośniczką seriali, programów rozrywkowych, piszę bloga, bardzo lubię udzielać się na forach.

    6. Leków żadnych nie zażywam. Witaminy? Jedynie kwas foliowy.

    7. Staram się jeść zdrowo, choć niestety czasem pokuszę się o fast foody. Uwielbiam polską i meksykańską kuchnię. Mało jest warzyw, za którymi przepadam, ale bardzo często jem owoce - zbliża się sezon na mandarynki, które uwielbiam <3

    8. Regularnie chodzę do mojej Pani ginekolog.

    9. Na odprężenie moim zdaniem idealny jest relaks przed tv, aromatyczna kąpiel, wieczór z gorącą herbatą i dobrą książką, lub spacer przed snem :)

    werni lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 7 października 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baś - ja też! u mnie po trzech tygodniach regularnego picia ziół na owulacje z baby i mama med pierwsze efekty! jestem w szoku!
    werni - na pewno będzie dobrze tylko bądź systematyczna, a któregś dnia @ nie przyjdzie i nie wróci przez kolejnych 9 miesięcy
    Sana jak miło Cie powitać - :)
    a w ogóle dziewczyny wita Was młoda mężatka :D

    Baś lubi tę wiadomość

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 7 października 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Kisienka :)

    Kisieńka lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 7 października 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kisieńka :*

    Kisieńka lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 9 października 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardzo mi miło - nie sądziłam że aż tak polubię gratulacje :)

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 9 października 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie moze za rok bedzie slub, zobaczymy.

    Kisieńka lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 9 października 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2014, 11:17

    Kisieńka lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 października 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Na co pozwalacie sobie będąc jeszcze we dwoje?
    Żyjemy jak do tej pory, mnóstwo spotkań z przyjaciółmi, ja wychodzę na imprezy, mąż do kolegów pograć na PS3, często odżywiamy się na mieście, kupujemy to co sprawia nam przyjemność :)
    2. Używki (rezygnacja z wina, papierosów, kawy )
    Kawa rzadko, jeśli już to 1 dziennie z 1 łyżeczki rozpuszczalna i zalana do połowy mlekiem (mąż podobna max do 2 łyżeczek), papierosy rzuciłam i mam nadzieję, że wytrwam, alkohol - tu już trochę gorzej oboje jesteśmy miłośnikami piwa, uwielbiamy testować nowości i piwa niszowe, wino lubimy, wysokoprocentowych raczej nie pijemy - od wielkiego dzwonu, częstotliwość 2-3 razy w tygodniu (mniejsze ilości lub dłuższa przerwa po ewentualnych próbach zapłodnienia
    3. Odpowiednia waga (Prawidłowa waga BMI 20-24)
    Moim zdaniem w normie :)
    4. Nienaganne uzębienie (chodzicie do stomatologa? )
    Wszystkie zęby wyleczone, pozostała mi wymiana starych plomb (dzisiaj przegapiłam wizytę)bo mam jeszcze te srebrne z rtęcią (rakotwórcze)
    5. Wasze pasje (macie ulubione zajęcia? )
    Mąż interesuje się kosmosem a ja obecnie oceanem, rekinami ;)
    6. Leki i witaminy
    Obecnie tylko kwas foliowy łykany przeze mnie i sporadycznie przez męża
    7. Dieta (warzywa, owoce)
    Uboga, chemiczna, mięsna - do poprawki
    8. Opieka lekarska
    Dopiero załatwiam ubezpieczenie NFZ
    9. Zrób coś dla siebie ( jakie pomysły na odprężenie?)
    Czekam na pomysł :P

    werni lubi tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ