X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne REWOLUCJA PAŹDZIERNIKOWA - lista testujących w najdłuższym miesiącu w roku :)
Odpowiedz

REWOLUCJA PAŹDZIERNIKOWA - lista testujących w najdłuższym miesiącu w roku :)

Oceń ten wątek:
  • arn. Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 16 września 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mogłabym również dołączyć? :) 11 października testowanie :)

    Morwa lubi tę wiadomość

  • Ann.naa Przyjaciółka
    Postów: 96 26

    Wysłany: 16 września 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Morwa! Rozwalmy system!

    Morwa lubi tę wiadomość

  • Ann.naa Przyjaciółka
    Postów: 96 26

    Wysłany: 16 września 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girls pozwolcie ze podpytam :)
    Po kilku mscach bezskutecznych staran powoli zaczynam sprawdzac czy wszystko gra. Mialam juz usg, jaja śliczne i ovu wtedy byla z dominujacym pecherzykiem (alleluja!). Teraz dostalam skierowanie na hormony: Estradiol, progesteron, prolaktyna, tsh. I tu pytanie: czy Wy tez mialyscie je badac przez 2 cykle i tez wszystkie tego samego dnia w cyklu?

  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 16 września 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badalam sama sobie miedzy 3-5 dniem cyklu tylko raz bo wszystko bylo ok tylko prolaktyna podwyzszona i potem tylko ja badalam.

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 16 września 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co jakiś czas sobie badam te hormony:p prolaktyne i tsh można w dowolnym dniu cyklu badać, chociaż prolaktyne radziłabym badać po owu. Teorytycznie jej stan przez cały cykl jest na podobnym poziomie, chociaż u siebie zauważyłam ,że po owu jest większa. Najlepiej ,więc jest ją zbadać razem z progesteronem w drugiej fazie cyklu 7-8dpo owu. Estriadol, tez można wtedy zbadać aby zobaczyć jak była owulacja. Lekarze różnie każą go badać jedni mówią ,żeby zrobić go 3-5 dc, a inni ,że 10 dc, a jeszcze inni właśnie razem z progesteronem.

    malika89, wróżbitka, stacey lubią tę wiadomość

  • Ann.naa Przyjaciółka
    Postów: 96 26

    Wysłany: 16 września 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Dziewczyny! Wlasnie to jest najgorsze ze ilu lekarzy tyle teorii. Ja mam to zrobic w 22-24dc, z tym ze moje cykle trwaja ok 35/37 dni i sa nieregularne. Pozostaje mi miec nadzieje ze moja pani doktor w zwiazku z tym ze ma z trzysta lat wie co robi :)

    pepsunieczka lubi tę wiadomość

  • emaj Autorytet
    Postów: 1667 1750

    Wysłany: 16 września 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 18:35

  • JoHanna Autorytet
    Postów: 593 488

    Wysłany: 16 września 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Ja co jakiś czas sobie badam te hormony:p prolaktyne i tsh można w dowolnym dniu cyklu badać, chociaż prolaktyne radziłabym badać po owu. Teorytycznie jej stan przez cały cykl jest na podobnym poziomie, chociaż u siebie zauważyłam ,że po owu jest większa. Najlepiej ,więc jest ją zbadać razem z progesteronem w drugiej fazie cyklu 7-8dpo owu. Estriadol, tez można wtedy zbadać aby zobaczyć jak była owulacja. Lekarze różnie każą go badać jedni mówią ,żeby zrobić go 3-5 dc, a inni ,że 10 dc, a jeszcze inni właśnie razem z progesteronem.
    Właśnie też w tym cyklu będę badać progesteron (i coś tam jeszcze) w drugiej fazie cyklu. Zobaczymy co się "objawi" ;) A czy któraś z Was badała poziom testosteronu? Kiedy powinno się go zrobić?

    "Sko­ro nie można się cofnąć, trze­ba zna­leźć naj­lep­szy sposób, by pójść naprzód" P. Coelho
  • słońce82 Ekspertka
    Postów: 129 102

    Wysłany: 16 września 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzusiax wrote:
    Pijesz go z mlekiem na ciepło czy jak?
    Pije go na cieplo, bez niczego.

    3jgxrjjgmue5631q.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 16 września 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoHanna wrote:
    Właśnie też w tym cyklu będę badać progesteron (i coś tam jeszcze) w drugiej fazie cyklu. Zobaczymy co się "objawi" ;) A czy któraś z Was badała poziom testosteronu? Kiedy powinno się go zrobić?
    Testosteron bada się niezależnie od dnia cyklu , czyli możesz kiedy chcesz :) ja badałam przed i po owulacji ,była niewielka różnica w drugiej fazie cyklu był nieco wyższy.

    wróżbitka, stacey lubią tę wiadomość

  • JoHanna Autorytet
    Postów: 593 488

    Wysłany: 16 września 2015, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa, dzięki za odpowiedź. Jak sobie pomyśle ile razy w tym cyklu będą mnie kłuć, to aż skora mi cierpnie... Strasznie tego nie lubię. Ja wogóle nie lubie lekarzy :) Parafrazując powiedzenie - jeśli chce być zdrowa to muszę pocierpieć :P I już nie smęcę :)

    "Sko­ro nie można się cofnąć, trze­ba zna­leźć naj­lep­szy sposób, by pójść naprzód" P. Coelho
  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 16 września 2015, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    nie wiem czy to coś pomoże, ale zerknęłam w swoje notatki - zrobiłam je na podstawie różnych wpisów, artykułów, informacji ze stron klinik leczenia niepłodności etc - zbierając to, co powtarzało się najczęściej:
    Między 1, a 5 dc, ale najczęściej 3dc; na czczo - LH, FSH, estradiol, prolaktynę.
    Do tego można: testeosteron, DHEA-S, SHGB, TSH, fT4, fT4.

    W okolicy owulacji (niby 14 dc ;) ) - LH, FSH, estradiol

    7 dni po owulacji (niby ok.22dc) - progesteron, estradiol, prolaktyna.

    Ann.naa lubi tę wiadomość

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 16 września 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann.naa wrote:
    Girls pozwolcie ze podpytam :)
    Po kilku mscach bezskutecznych staran powoli zaczynam sprawdzac czy wszystko gra. Mialam juz usg, jaja śliczne i ovu wtedy byla z dominujacym pecherzykiem (alleluja!). Teraz dostalam skierowanie na hormony: Estradiol, progesteron, prolaktyna, tsh. I tu pytanie: czy Wy tez mialyscie je badac przez 2 cykle i tez wszystkie tego samego dnia w cyklu?
    Zbadaj meza od razu.

    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • JoHanna Autorytet
    Postów: 593 488

    Wysłany: 16 września 2015, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Bratku :) Zgłaszam skargę ;) też chcę żeby 22dc był moim 7dpo... Jakie to byłoby piękne :)

    "Sko­ro nie można się cofnąć, trze­ba zna­leźć naj­lep­szy sposób, by pójść naprzód" P. Coelho
  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 16 września 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, tak. Też chcę ovu w punkt (albo... no dobra, nie szalejmy, W OGÓLE chcę jakieś ovu ;) ), okres w punkt... - i jeszcze najlepiej taki bezbolesny, trwający 3-4 dni na krzyż ;)
    MARZEEEEENIAAAAA ;))))))))

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 16 września 2015, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek wrote:
    Oj, tak. Też chcę ovu w punkt (albo... no dobra, nie szalejmy, W OGÓLE chcę jakieś ovu ;) ), okres w punkt... - i jeszcze najlepiej taki bezbolesny, trwający 3-4 dni na krzyż ;)
    MARZEEEEENIAAAAA ;))))))))
    jestę szczęciąrom ;) tylko co z tego, skoro i tak nic nie zaskakuje? :P

    zem3qps6in5tddof.png
  • malika89 Autorytet
    Postów: 1288 2304

    Wysłany: 16 września 2015, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z Wami cieplutko.

    Przygarniecie?

    Cykl wrześniowy był cyklem spisanym na starty - cykl po poronieniu. W październiku musi się udać :)

    Przy założeniu, że długość cykli się nie poprzestawia testuję 21 października :)

    <3 Synek - 3740g i 61cm szczęścia <3 urodzony 40+1 tc.
    dqpr3e5ekt0iowfy.png
    Start: 06/2015 -> 2 cykl zakończony 26.08.2015 [*] 6t+6dc.
  • Ann.naa Przyjaciółka
    Postów: 96 26

    Wysłany: 17 września 2015, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baronowa_83 wrote:
    Zbadaj meza od razu.

    On chce, ale daje czas do konca roku. Staramy sie niedlugo wiec nie chce wprowadzac jeszcze stresujacej atmosfery wokol tematu :) ja sie badam bo te cykle takie dlugie, powalone i w sumie nigdy nie badalam hormonow a w tym wieku to juz chyba warto :)

  • Ann.naa Przyjaciółka
    Postów: 96 26

    Wysłany: 17 września 2015, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek wrote:
    Hej,
    nie wiem czy to coś pomoże, ale zerknęłam w swoje notatki - zrobiłam je na podstawie różnych wpisów, artykułów, informacji ze stron klinik leczenia niepłodności etc - zbierając to, co powtarzało się najczęściej:
    Między 1, a 5 dc, ale najczęściej 3dc; na czczo - LH, FSH, estradiol, prolaktynę.
    Do tego można: testeosteron, DHEA-S, SHGB, TSH, fT4, fT4.

    W okolicy owulacji (niby 14 dc ;) ) - LH, FSH, estradiol

    7 dni po owulacji (niby ok.22dc) - progesteron, estradiol, prolaktyna.

    Kurde z tego wynika ze tylko estradiol mam odpowiednio wyznaczony. No nic, zrobie w tym cyklu jak pani doktor kaze, zobacze jakie beda wyniki i najwyzej na wlasna reke zrobie jeszcze w innych dniach.

    22dc to u mnie tez niestety jest okres okolo owulacyjny :/

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 17 września 2015, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann.naa wrote:
    Kurde z tego wynika ze tylko estradiol mam odpowiednio wyznaczony. No nic, zrobie w tym cyklu jak pani doktor kaze, zobacze jakie beda wyniki i najwyzej na wlasna reke zrobie jeszcze w innych dniach.

    22dc to u mnie tez niestety jest okres okolo owulacyjny :/
    Ale to każe Ci na początku cylku badać progesteron? Dobrze zrozumiałam?
    To zrób hormony, jak nic nie wyjdzie (a nawet jak wyjdzie, ale do końca roku się nie uda), to męża na badania skieruj. Bo potem może się okazać, że Ty isę leczysz, a u męża też coś nie gra - lepiej wszystko sprawdzić :)
    No i powodzenia :)
    Ja mam owulację około 11-13 dc, więc szybciutko, ale od póltorej roku staran mi juz 22 cykl leci - niby fajnie, że więcej szans, ale co z tego? ;)
    I zaczęłam pić len mielony, bo mi się coś jelita rozregulowały, a poza tym na śluz się przyda ;) Tez pije z letnią wodą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2015, 08:23

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ