X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się przyłączam do trzymania kciukasów <3

    hewa81 lubi tę wiadomość

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa, kiedy te wyniki? czekamy!! :D

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)

    Dziś stchórzyłam ..... i nie zrobiłam testu :( Pewnie jutro zrobię tak dla pewności, żeby z czystym sumieniem odstawić lutkę.
    Ale tak jak pisałam @ raczej zbliża się wielkimi krokami ....

    A pytanie do Tych Pań, które miały HSG: jakie badania wymagali od Was przed badaniem. Mi dr mówił o morfologii i CRP, ale wyczytałam, że powinno się mieć też posiew wydzieliny z pochwy, tak w razie czego jeśli jakaś infekcja jest to żeby dalej jej nie przenieść.

    Buziaczki Dziewczynki <3

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Tulipanka Autorytet
    Postów: 490 365

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam HSG i wspominam calkiem...milo. Generalnie podobal mi sie glupi jas, bo to bylo lekko odlotowe. Sam bol byl jak mocny bolesny skurcz przy @, trwal krotko - paręnaście sekund. Ja sie spielam i powiedzialam do siebie-teraz będzie przez chwile mocno bolalo i za chwilke lekarz powiedział, ze koniec. Potem bylo juz bardzo przyjemne drzemanko.
    Co do badan, to ja mialam posiew (wyszly mi bakterie e coli, na co bralam lek przez ok 5 dni) oraz na chlamydie. Ale ja bardzo, ale to bardzo zaluje, ze nie poprosilam lekarza o nystatyne dopocheowo po zabiegu, żeby zapobiec grzybicy. Niestety po 2 tyg mialam infekcje i świństwo lecze do teraz. Oni tam dezynfekuja pochwę i namnaza sie co tylko moze. Jeśli mialabym cos doradzić, to wziąć te nystatyne po zabiegu, choć doraźnie przez parę dni aż flora bskteryjna sie odbuduje i zacznie chronic

    hewa81 lubi tę wiadomość

    Tuli
    Synuś ur 08.2017 - 3 lata starań
    Córcia ur 11.2019
    PCO, Hashimoto, hiperprolaktyn., celiakia.
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa, to koniecznie jutro daj znać!! :)
    po czym wnosisz, że @ sie zbliża?

    Ja miałam przed hsg robiony posiew. Dokładnie nie pamiętam, ale morfologię też chyba robili.
    Niestety przyjęli mnie w czwartek i trzymali do wtorku... nie wiem po co, chyba po to by dostać od nfz kasę..

    hewa81 lubi tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki TULIPANKA, NATASZA za info ws. HSG.
    Pytam o ten posiew, bo mi dr o nim póki co jeszcze nie mówił, a ja w grudniu przechodziłam infekcję grzybiczą. Wprawdzie nie robiłam powtórnego posiewu po skończeniu kuracji, ale teraz żadnych objawów nie mam, co nie znaczy, że jakiś niechcianych mikrobów tam nie ma :( Będę musiał o tym pogadać z moim ginem. A może jutro skoczę zrobię ten posiew i przy okazji betę tak dla świętego spokoju ....

    A @ się zbliża, bo ..... czuję po kościach, jak się kręci :P :P :P
    Wiem, że to głupio brzmi, ale odkąd miałam poważny uraz kręgosłupa, to parę dni przed @ w krzyżu mnie łupie. I tak właśnie teraz znów jest :(

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ten posiew to poważna sprawa. Kiedyś moja 1 gin skierowała mnie na hsg i lekarz w szpitalu mnie tak opieprzyl, że nie mam badań zrobionych, że jakbym miała gronkowca, to mi go do jamy brzucha wprowadzą i może się wdać zakażenie otrzewnej. Nastraszył mnie równo.

    powiem Ci, że jak byłam w ciąży też mnie kręciło jak na @ :) i byłam pewna, że za chwile przyjdzie :)

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak długo jest ważny wynik posiewu do hsg? Zastanawiam się, bo lekarz kazał mi zrobić (m.in. posiew), ale do kontroli pójdę pod koniec lutego a ewentualne hsg byłoby dopiero w marcu. To chyba teraz bez sensu robić to badanie?

    PWZJp2.png
  • Tulipanka Autorytet
    Postów: 490 365

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem za wczesnie robić teraz

    Tuli
    Synuś ur 08.2017 - 3 lata starań
    Córcia ur 11.2019
    PCO, Hashimoto, hiperprolaktyn., celiakia.
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam posiew kilka dni przed hsg, wiec raczej krótki termin ma

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za podpowiedź.
    Spokojnego wieczoru.
    I hewa, mam nadzieję, że tym razem ból krzyża zwiastuje co innego niż zazwyczaj :*

    kattalinna lubi tę wiadomość

    PWZJp2.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa, będziesz jutro testować czy stawiasz na betę od razu? Doczekać się nie mogę :D

    zem3qps6in5tddof.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dostałam dziś @, cykl mam nadzieję wróci do jakiejś względnej normy
    Hewa, jak u Ciebie? już przebieram nogami i czekam na informacje!

    miłego dnia babeczki!

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Piękne Panie :)

    U mnie tak jak się spodziewałam ..... do doopy :( Zrobiłam sikańca bo niestety nie mam jak dziś iść do laboratorium. Nawet cienia cienia nie widać :( Jutro mam termin @
    No cóż taki już mój los. Ale zrobię HSG i zawsze będę krok do przodu :) Ale w sumie to tak między Bogiem a prawdą to nie nastawiałam się za bardzo bo mój M. w połowie grudnia brał antybiotyk na e.coli, co mu w posiewie wyszła i pewnie ta jego armia dodatkowo osłabiona przez to była.

    Dzięki laseczki za wsparcie i że o mnie pamiętacie <3 <3 <3

    NANATASZA, to zaczynamy prawie w tym samym czasie cykl. Życzę Ci, żeby wszystko wróciło do normy, bo to chyba pierwsza @ po stracie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2016, 08:50

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, pierwsza @
    razem będziemy sie napędzać :D
    ja planuję trochę odsapnąć od forum.. wszystkie dziewczyny są super i dałyście mi duże wsparcie, ale się za bardzo nakręcam i myślę tylko o rozmnażaniu, jajeczkach, bólach jajnika itp itd
    Muszę oczyścić głowę :)
    oczywiście będę zaglądać, ale nie 100 razy dziennie :P

    hewa81 lubi tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NANATASZA,
    wiesz co, ja też tak mam, że co chwilę zaglądam na forum, to tak trochę jak narkotyk działa hehehe, mój mąż to już czasem dziwnie na mnie patrzy jak widzi na moim ekranie różowe kolory :P
    Ale jest dużo racji, że nakręcanie się i myślenie tylko o jednym nie koniecznie na nas dobrze wpływa. Takie odpoczęcie, uwolnienie głowy na jakiś czas naprawdę może wiele zdziałać. Ja też o tym myślę, żeby tak zresetować się na całego, bzykać się kiedy mamy na to ochotę, nie myśląc czy uda się tym razem, nie mierzyć temperatury, nie pamiętać o wspomagaczach typu czerwone wytrawne wino od ovu, ananas po ovu, itp., ale póki co to wszystko + OF jest silniejsze ode mnie heheheh
    Zaczęłaś nowy rozdział i może faktycznie takie podejście, zaczęcie od spokoju, wyciszenia się to jest dobry pomysł. Trzymam kciuki i będę Cię podglądać :D :D :D

    Nanatasza lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Hewa wspomagaczem jest czerwone wino od rozpoczęcia ovu a po ovu ananas do kiedy ? czytałam gdzieś o tym ale nie wzięłam tego na poważnie :)

    ps. a jakie jeszcze wspomagacze znacie :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2016, 13:18

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej GREETTA,
    Ananas (świeży z tym twardszym środkiem) od ovu tak maksymalnie do 7 dpo, bo jest on dobry (ponoć) na zagnieżdżenie. Czytałam jakiś czas temu artykuł, że ananas zawiera bromelinę, a to właśnie ona ma mieć ten dobroczynny wpływ i to ten środek najwięcej jej zawiera. Tylko jest jeden problem - ananas nie jest dobry dla tych dziewczyn co mają słabszą krzepliwość krwi, bo powoduje jej rozrzedzenie, więc nie jest wskazany gdy łyka się aspirynę, acard. A dlatego zjada się go do 7 dnia, bo może z drugiej strony powodować poronienia we wczesnej ciąży. Ja zjadam 1 ananasa przez ok 5-6 dni po ovu. Póki co, jak widać nie pomógł :(
    Poza tym jem orzechy brazylijskie (1 dziennie) i daję mężowi, bo zawierają bardzo dużo selenu, a selen jest wspomagaczem płodności. Jem też migdały, pestki dyni - są polecane, ale czy jakoś tam pomagają to nie wiem.

    Co do innych wspomagaczy, o których ja wiem - na śluz: siemię lniane, wiesiołek, magnez+b6.

    A co jeszcze?? Piszcie, może i ja się czegoś nowego dowiem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2016, 13:58

    Greetta lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie ananas był w szczęśliwym cyklu. Od owulacji tak przez tydzień. Pierwszy raz się wspomagałam w ten sposób i się udało, ale czy to przypadek czy nie, nie wiem. Tylko ja wcinałam go tak pół dziennie - więc sporo. Ten najtwardszy środek jak pisze hewa, najbardziej wartościowy, ale też mocno szczypie w język.
    Do owulacji brałam wiesiołek na poprawę śluzu, ale z tym to bardzo indywidualna sprawa, bo jednym pomaga innym nie.
    Słyszałam o okładaniu brzucha borowinami, ale nie stosowałam.
    Za to z rok temu pobawiłam się w kalendarz księżycowy (chiński) i muszę powiedzieć, że wszystko mi się sprawdziło. Kalendarz księżycowy wyznacza kobiecie dzień najbardziej płodny w miesiącu. Jeśli jednocześnie w tym czasie przypada owulacja to jest duże prawdopodobieństwo poczęcia. Tak jak pisałam, u mnie się sprawdziło. Teraz nawet wychodzi, że płeć się zgadza, bo w ten sposób można zaplanować płeć.
    Specjalnie nie interesuję się innymi kulturami i tym bardziej nie do końca wierzę w takie sposoby. Sprawdziłam kalendarz z nudów, bo znalazłam go na forum OF, a jak wiadomo podczas starań spędza się tutaj dużo czasu. No i tak wyszło... Teraz nawet zastanawiam się czy może przypadkiem coś w tym jest...

    Greetta, hewa81 lubią tę wiadomość

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc od nowego cyklu zaczynam stosować ananas :P

    hewa81 lubi tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ