X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • MamaLili Ekspertka
    Postów: 174 166

    Wysłany: 12 maja 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja musiałam robić sobie zastrzyki po cc, przeciwzakrzepowe :-) w sumie żadna filozofia, Karoluś sama też byś dała radę ale jak masz pomocną dłoń w pobliżu to korzystaj :-)
    Ja dziś już mam lepszy nastrój choć trochę mnie kolejne niepowodzenie podłamało. Ale jak widać nie można się poddawać :-)

    Dakota, Karoluś81 lubią tę wiadomość

  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 12 maja 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuję się dzisiaj na NFZ zapisać (jak nie zapomnę), to zobacze jakie daty tam dają :S

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 12 maja 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dakota, ja mam przykazane 2000 j.m. vit. D3 dziennie.

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 12 maja 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dakota. Dziękuję :) W Polsce o wiele szybciej mówią płeć niż tutaj, chociaż pewniejsza jest właśnie od 20 tc. Wcześniej to sie może zmieniać, co obserwuje na wrzesniowkach. Może i dobrze, że tak późno poznam to przynajmniej będę nastawiać sie na jedną płeć a nie co chwilę zmiana ;)
    Ja jak poszłam na pierwsza wizytę do gin to miałam całą listę pytań także Tobie wcale się nie dziwię. Nas też możesz pytać śmiało. Jak będziemy umiały to pomożemy :)
    Z witamin na pewno Femibion i Wit D, bo jej tam nie ma a jest ważna dla maluszka.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Dakota Autorytet
    Postów: 706 496

    Wysłany: 12 maja 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś czujesz jajniki bo masz podwójną :) ja jak miałam takie owulacje to czasem chodzić było ciężko. Trzymam bardzooooo mocno kciuki !

    MamaLili za Ciebie też trzymam mocnooo, początek cyklu jednak jest lepszy niż końcówka :) Coś czuję dziewczyny, że maj będzie super!!!

    Ktosiowa a czemu na NFZ? I na kiedy kalendarz wyznaczył ci termin porodu, chyba, że tylko ja jestem taka walnięta i to sprawdziłam :)

    Annie, Kajka, to mam do Was pytań kilka, bo nie będę zawracać gitary lekarce, jak do niej pójdę to wszystko wypytam. A teraz Was pomęczę :)
    Miesiąc temu robiłam poziom d3 i wyszedł mi ledwo w normie, czyli brać na razie te 4000? 2000? czy 1000? Czy mogę len w tabletkach zażywać? Wyczytałam, że len można pić ale ja akurat mam w pastylkach, a dopadły mnie zaparcia :( I czy mogę rozjaśnić włosy? Robię to co 1,5 miesiąca i już tak za tydzień przydałoby się iść do fryzjera. I czy ten magnez dalej zażywać czy tylko femibion i wit d3? Uff jest tego trochę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2017, 15:12

    Dakota
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 12 maja 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolus, Pregnyl w odróżnieniu do ovitrelle i przeciwzakrzepowych podaje się domięśniowo.
    Wiec musi być to zastrzyk w pośladek lub jeśli sama to w udo. Mnie instruowała położna jak to robić.
    Jak stoisz na nodze to nad kolanem w górę idzie z zewnętrznej strony mięsień. Siadziesz na czymś twardym i chwytasz ta cześć uda, ja tak w połowie albo trochę niżej chwytalam, wydawało mi się ze to wciąż tłuszcz a nie mięsień ale ból następnego dnia uświadomił mnie ze dobrze trafiłam :) chwytasz i wbijasz igle. Ja miałam igle 4mm, NIC nie bolało wbicie aż się dziwiłam i bałam ze zle robię. Ale tak jak mówię, następnego dnia cholernie bolało to miejsce :)


    Dziewczyny, u mnie źle. Dostałam dzisiaj wiadomość, ze zarodki nie wykazują podziału... :( nie mam czego transferować. Koniec. :(

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Dakota Autorytet
    Postów: 706 496

    Wysłany: 12 maja 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej Bertha bardzo mi przykro :( mam nadzieję, że trzymasz się i nie poddajesz.

    Dakota
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 12 maja 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha, przykro mi bardzo. Może to po prostu nie był "ten" cykl, może trzeba zwiększyć suplementację pod kątem dobrych komórek (więcej witaminy D, q10, DHEA)? Nie wiem czy stosowałaś.

    Dakota, magnez zostaw, a już na pewno go bierz, jeżeli zacznie Cię boleć brzuch (w końcu ma na celu zapobiegać skurczom). Co do witaminy D, to nie miałaś niedoboru, coraz więcej można będzie jej teraz czerpać ze słońca, więc możesz ograniczyć do 2000 j.m. (ja tak zrobiłam, to dawka zalecona przez naprotechnologa). Możesz jeszcze dołączyć DHA (ja to zrobiłam w drugim trymestrze).

    Aha, co do bezpieczeństwa farbowania włosów w ciąży opinie są podzielone, ja zarówno teraz, jak i 5 lat temu poczekałam z tym do drugiego trymestru.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2017, 15:31

    Dakota lubi tę wiadomość

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 12 maja 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha bardzo mi przykro ( a może jeszcze ruszą???)

    Karoluś super, że wizyta dobrze wyadła, teraz się kłuj a za dwa tygodnie proszę o pozytywną betę.

    Ja przycięłam włosy i farbowałam na rudo- kasztanowy.
    Już po @, wymieniłam baterie w termometrze i temperatura równiutko. Zresztą nie modlę się już o cud poczęcia- wola Boga, jak będzie tak dobry to zostanę mamą, a jak nie to i tak mam za co mu dziękować.

    MamaLili- kochana nie poddajemy się tylko staramy.

    Fajnie, że się nasze roccznikowe ciężarówki odzywacie:-)

    Dakota, Karoluś81, Annie1981 lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Dakota Autorytet
    Postów: 706 496

    Wysłany: 12 maja 2017, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kajka za informacje. Kurcze to w takim razie tez poczekam z farbowaniem do drugiego trymestru. Ale będę mieć odrost! :) A ten len w tabletkach mogę? Czy lepiej kupić taki do zaparzania?

    Alicja ja nie mam zamiaru się stąd nigdzie ruszać :) Jeszcze będziecie mnie miały dość.

    Alicja81 lubi tę wiadomość

    Dakota
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 12 maja 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dakota na zaparcia polecam babke płesznik. Można zażywać w ciąży. Nasionka. Ja na czczo biorę łyżkę i popijam. Można zalać wodą i pić. Rewelacja. Do tego codziennie kefirek :-)
    Bertha bardzo, bardzo mi przykro. Nie poddawaj się. Na pewno jeszcze można wiele zrobić. Akupunktury nie przerywaj.
    Zastrzyk zrobię w pupę. W tamtym roku położna mi tak zrobiła i było ok. Nie bolało. Tylko nie wiem jak szybko wyciskać ten płyn ? Powolutku chyba ?

    Dakota lubi tę wiadomość

  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 12 maja 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powolutku raczej. Powodzenia.

    Ja się nie poddaje.. tylko teraz nie wiem ile muszę czekać...

    Dakota lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 12 maja 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Bertka kochana porozmawiaj z lekarzem, dopytaj dokładnie co on dalej proponuje i kiedy. Trzymam mocno kciuki za to kolejne podejście.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 12 maja 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha, ściskam cie mocno i przesyłam sile na dalszą walkę.

    Dakota, BB wyznaczył mi termin na 13 stycznia, wg OM 18 stycznia, a ja wg daty owulacji wyznaczyłem sobie termin na 15 stycznia :).

    Dakota, Eni_gma lubią tę wiadomość

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 12 maja 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastrzyk zaliczony. Teraz jeszcze muszę Męża zaliczyć kilka razy i duuuużo się modlić :-)

    MamaLili, doty22, Alicja81, ktosiowa, Dakota, Eni_gma lubią tę wiadomość

  • MamaLili Ekspertka
    Postów: 174 166

    Wysłany: 12 maja 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolus działajcie, działajcie :-)

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 12 maja 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Męża zaliczyć" ha ha dobre. Powodzenia więc życzę w tym zaliczaniu. :-)

    Karoluś81, Dakota lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 12 maja 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Jejku Dakota!!!! Bardzo, bardzo gratuluję!!! Ale mi humor poprawiłaś, najpierw ktosiowa, teraz Ty, no dajecie dziewczyny nadzieje :)

    Bertha a ja dalej kciuki zaciskam, oby ruszyło.

    Karoluś no to zaliczaj męża, oby skutecznie hihi.

    U mnie drugi miesiąc przerwy, już nawet nic nie piszę bo nie chce zapeszac, zobaczymy co będzie. Chyba ten przestój sprawia, że trochę odpuszczam.

    Mama Lili ja bardzo dlugo miałam takie krotkie cykle, 23, 24 dni i zawsze lekarze mowili, że ok. Ale połtora roku temu dostałam dupka, brałam przez pięć miesięcy i potem mi sie cykle wydłużyły.

    Karoluś81, ktosiowa, Dakota lubią tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 13 maja 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś81 wrote:
    Zastrzyk zaliczony. Teraz jeszcze muszę Męża zaliczyć kilka razy i duuuużo się modlić :-)

    Miłego weekendu :)))

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 13 maja 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha tak mi przykro :( niby wszystko pod kontrolą, ale każdy embriolog powie, że zapłodnienie to loteria. Niby dojrzałe jajeczka, najlepsze plemniki a mimo to czasem nie powstaje prawidłowy zarodek. Mam nadzieje, ze macie możliwość spróbować ponownie, może z innymi lekami byłoby więcej komórek. Miałaś teraz krótki protokół?

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



‹‹ 268 269 270 271 272 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ