X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz lubię spać jeszcze bardziej. Dzisiaj od 13 do 15 w ciągu dnia :-)
    A to wcześniej Kattalina nie bralas lutki? To dlaczego teraz kazali? Ja biorę i jakoś pewniej się czuję, dobrze działa na moją psychikę ;)
    Lubię robić pierogi, zwłaszcza jak dwa lata temu znalazłam w Internecie idealny przepis na ciasto. Najbardziej lubię na słodko, z serem, z owocami. Ale z kapustą i grzybami też niczego sobie :-)

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katta pochwal się jaki farsz zrobiłaś. My robimy pierogi raz na dwa lata: czyli na Wigilię w uk. Na codzień kupujemy, u nas w sklepie można całkiem dobre kupić.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krrropka, są tak pyszne, że wszystkim podaję skład ;-) soczewica (ja miałam czerwoną, kolorystycznie ładnie wyszły), suszone pomidory, podsmażona cebula, natka pietruszki (głównie dla koloru) i najważniejszy składnik: wędzony twaróg (pierwszy coś takiego jadłam). Mówię Wam, normalnie rewelacja. Zwłaszcza, że wczoraj sami jarosze przy stole, pierogi jak z pysznym boczusiem ;-)

    Karoluś, luteinę dostałam w szpitalu, tzn. receptę i na wypisie zalecenie: 1x1. Nie wiedziałam czy to ma być jednorazowo czy codziennie. Ponieważ skończyły się plamienia, a szyjka była ok to postanowiłam nie brać tylko zaczekać na lekarza. Oczywiście wczoraj zapomniałam o niej zupełnie... Dziś zaniosę do łazienki to będę pamiętać.

    Szyszka1 lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katta jej, ale mi smaka narobiłaś. Jak dostanę u nas taki ser (kiedyś kupiłam więc powinien być) to chyba zrobię. Ostatnio mam fazę na soczewicę więc przepis idealny.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja u nas w biedronce kupiłam, wiem że w lidlu też jest. Skoro zatem tu bez problemu, to myślę że i w uk będzie :-) ewentualnie zwykły i wędzona papryka w proszku. Gdyby nie udało mi kupić tego sera to tak bym kombinowała właśnie.

    Mąż zaczął przygrzewać na patelni z cebulką. Doczekać się nie mogę :-D

    zem3qps6in5tddof.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ciekawy farsz. Na pewno smaczny i zdrowy.
    W lidlu jest wędzony ser biały. Bardzo mi smakował, ale teraz wiadomo, serów nie jem.
    Ale fajnie że jutro nie muszę iść do pracy :-)

  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z Wami Kochane i powiadamiam dopiero teraz ponieważ wcześniej nie miała możliwości iż 5-go stycznia br o godz. 13:50 przyszedł na światek nasz synuś Staś :D :D :D 3660g i 56dł no i 10 punktów w skali abgar i co najważniejsze ma zdrowe serduszko :D <3 <3 <3 wiem kochane, że trzymałyście za nas kciuki - dziękuję <3 <3 <3
    Mały zdrowy co najważniejsze, a ja spełniłam przy okazji swoje marznie urodziłam sn :D udało się :D
    Spędziliśmy troszkę dni w szpitalu głównie z powodu oczekiwania na badanie małego, które było tylko potwierdzeniem że wszystko jest ok. Rodziłam na Karowej, było ok bo wszystko zależy od zmiany na jaką się trafi ;)

    Kochane pozdrawiamy :D :D :D w wolnej chwili się odezwę :D

    kattalinna, Alicja81, krrropka, bertha, Karoluś81, Dakota, MamaLili, Szyszka1, doty22 lubią tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gretta gratuluję porodu SN i cieszę się, że Staś zdrowy.

    Greetta lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś81 wrote:
    Bardzo ciekawy farsz. Na pewno smaczny i zdrowy.
    W lidlu jest wędzony ser biały. Bardzo mi smakował, ale teraz wiadomo, serów nie jem.
    Ale fajnie że jutro nie muszę iść do pracy :-)
    Karoluś, nie mam pomysłu czym można zastąpić ser (może tofu?) ale nawet z pominiętym a z wędzona papryką powinno wyjść dobrze. W ogóle uwielbiam tę przyprawę ;-) jak coś to w tesco jest - marka własna. Jak jestem u mamy to robię zapasy bo mama mieszka koło samego teszczaka, a ja mam u siebie wiecznie nie po drodze ;-)

    Greetta, już pisałam że się cieszę <3

    Greetta lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gretta! Gratulacje!!! Cudownie ze jesteście już razem i zdrowi! :):*

    Greetta lubi tę wiadomość

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Greetta gratuluję i bardzo się cieszę! Cudownie że urodziłaś sn, ale to nic ;) w porównaniu z wiadomością, że z serduszkiem wszystko dobrze! Teraz niech rośnie zdrowy!

    Greetta lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe która następna: ktosiowa czy Dakota się zamelduje z dzieciaczkiem.

    Dakota lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gretta gratuluję i jak to dobrze, że wszystko zawsze kończy się dobrze :-)
    Musimy o tym pamiętać zwłaszcza w trudnych chwilach, staraczki, ciężarówki i mamuśki :-)

    Dakota, Greetta lubią tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Ciekawe która następna: ktosiowa czy Dakota się zamelduje z dzieciaczkiem.
    Coś Ktosiowa milczy... ;-)

    zem3qps6in5tddof.png
  • Dakota Autorytet
    Postów: 706 496

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ciagle cisza :)

    Dakota
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z tym spaniem w ciąży. Czytałam że powinno się spać na boku, najlepiej lewym. Że spanie na plecach jest niebezpieczne dla dziecka, bo jak brzuch jest duży to uciska na jakąś żyłkę i dziecko może nie oddychać. Mam problem bo ja śpię zawsze na plecach. Teraz próbuję się nauczyć spać na boku, ale kiedy się w nocy przebudze, a budzę się częściej żeby sprawdzić jak leżę, to albo leżę na plecach, albo jeśli zostałam w pozycji bocznej to tak mnie boli biodro, że muszę się przewrócić na drugi bok. Muszę to opanować do drugiego trymestru, czyli przez dwa tygodnie. Poprosiłam na urodziny jako prezent specjalną poduszkę do spania dla ciężarnych, ale nie wiem która lepsza, w kształcie litery c czy u. Proszę o pomoc.

    Chciałam się wytłumaczyć przed Staraczkami dlaczego piszę na tym wątku, ale jak sama byłam staraczka i podczytywalam dziewczyny z naszego wątku na forum ciążowym, to było mi smutno że już nie piszą u nas tylko tam. W sumie mało nas jest, więc po co rozbijać wątek. Jakoś się nie mogę przemoc do tej strony fioletowej. Mam nadzieję że nikogo nie denerwuje.

    A tak w ogóle to brzuch zaczyna rosnąć. Już widać :-)

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś już pisałam, że fajnie że nas nie opuszczacie. I masz rację, jest nas tak mało, że rozbicie wątku na dwa nie ma sensu. Ja też czasem podglądam ciążowy ;)
    I gratuluję rosnącego brzucha, w końcu zgodnie z suwaczkem dzieć ma już 5 cm wzrostu, to i miejsca potrzebuje.

    A i chciałam się pożalić, że nie kupiłam wędzonego twarogu, sprawdzę jeszcze w innym sklepie, ale to pewnie będzie loteria.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2018, 14:08

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krrropka, rozglądaj się w takim razie za wędzoną papryką w proszku. I sprawdź lidla. Trzymam kciuki za poszukiwania :-)

    Karoluś, pokaż brzuch :-)
    Z tym spaniem to ja mam akurat o tyle dobrze, że nigdy nie spałam na brzuchu, zazwyczaj na boku. Z mężem na lewym (odwracam się do niego tyłem ;-) ). Kot nauczył mnie spania na plecach. I tak: cały czas śpię na lewym boku lub plecach. Z tym, że w ciągu dnia, bardzo dużo poleguję w pozycji półleżącej i to wtedy tylko plecy są. Przepływy młodej póki co w porządku. Myślę, że nie da się wszystkiego przestawić. A jak dziecko będzie większe i Twoja pozycja nie będzie mu odpowiadała to na pewno upomni się o zmianę :-)
    Co do poduszki, ja nie mam ale się wypowiem ;-) dziewczyny z reguły sobie chwalą. Niektóre narzekają tylko na to, że przy zmianie boku trzeba przerzucać poduszkę. Innym to nie przeszkadza. Poduszki typu U raczej eliminują ten problem. Jakbym ja miała kupować to wybiorę U lub 7 bo te są polecane dla wyższy osób, C są po prostu za krótkie.

    Aaa co do dwóch wątków: też bym wolała jeden bo tak czasem piszę 3 razy to samo a nie lubię robić akcji "copy- paste" i kombinuję, żeby się nie powtarzać ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2018, 14:52

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś ze spaniem w ciąży to jest taj, że teraz nie masz się co stresować i dopiero zacząć przyzwyczajać do spania najlepiej na lewym boku, na prawym też git ale w późniejszym etapie ciąży kiedy to brzuszek już większy to maluch może uciskać na żyłę główną i słabsze przepływy będą a to gorzej dla maluszka. Ja od 16-go tc chyba się tak katowałam spaniem na bokach, za to teraz odbijam sobie po całości tylko plecki ;)
    Ogólnie to sporo chciała bym Wam napisać ale czasu mało rozumiecie ;) i jak chwilka jest to myśli zebrać nie mogę aby się ogarnąć szybko.

    Pytałyście gdzieś tylko nie wiem czy to nie był fiolet :O co zabrać do szpitala. Z mojego doświadczenia na pierwszy rzut to jak najmniej w jedną walizkę siebie i dziecko. Kosmetyki dla siebie i malucha ale tylko to co konieczne. Koszulę wiadomo, ręczniki dla siebie dla malucha jeden bo teraz nastawienie że kąpie się dziecko dopiero w 3-ej dobie życia dziecko. Ogólnie to wykąpią Wam dziecko tylko raz, pozostaje mycie na sucho. Ubranka na pierwszy rzut i na zmianę oraz pieluchy, rożek i pampersy. Resztę rzeczy rodzina Wam dostarczy z dnia na dzień.

    Pozdrawiam :D

    Ps. odnośnie tego artykułu co Katalina podrzuciła to u mnie się nie sprawdza bo zamożna to ja nie jestem niestety he he ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2018, 17:38

    kattalinna, Karoluś81 lubią tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś ja też twierdzę, że nie masz co panikować ze spaniem na plecach czy boku. Będzie brzusio większe to wtedy. Ja jak pamiętam spałam na lewym boku- a też uwielbiam zasypiać na brzuchu.
    A wiem, ze to juz dawno było ale u mnie w szpitalu to polożne myły i przebierały Julię- więc w szpitau nic swojego dla młodej nie potrzebowałam. Będzie potrzebne dużo podpasek poporodowych i tych majteczek jednorazowych oczywiście też pampersy dla maluszka. Teraz pozmieniało się w szpitalach więc może mam stare wiadomości.

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
‹‹ 338 339 340 341 342 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ