X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 14 lutego 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant na infekcje dobre jest spożywanie produktów z bakteriami kwasu mlekowego. Kiszone ogórki, kapusta, najlepiej domowe, ale niektóre ze sklepu też są ok, trzeba tylko skład sprawdzić. Albo nastaw sobie buraki i zrób barszcz - robota żadna, a samo zdrowie. Dobry będzie też kefir, albo jogurt naturalny jeżeli możesz jeść nabiał.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 15 lutego 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krooopka ja już na rzęsach staje, żeby nie mieć infekcji....kapusta kiszona po różna postacia (bigos, kwaśnica, surówka, zasmażana) jest u mnie 2 razy w tygodniu. Barsz obowiazkowo w czwartki, ogórki kiszone codziennie na kanapce. Jogurt naturalny rano i wieczorem. Kasza z kefirem raz w tygodniu. Zero białego pieczywa, nic nie słodze, słodycze ograniczyłam do mininum (ale bardzo ciężko mi z tym) provag doustnie lactovaginal dowcipnie....i co i dupa blada.....od września co miesiąc infekcja.

    Myślałam jeszcze o ziołach ale jestem zielona w tym temacie musze coś poczytać....

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 15 lutego 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresand są apteki ziołowe, tam Ci odpowiednio dobiorą ziółka

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Moona Przyjaciółka
    Postów: 61 51

    Wysłany: 15 lutego 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Krrropka przykro mi strasznie. Byłam pewna ze do mnie dołączysz:( . Zawitała już u Ciebie @? Wierzyć mi się nie chce.
    Ja byłam na badaniach ale wyniki pewnie późnym wieczorem.

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 15 lutego 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moona napisz jakie wyniki.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 15 lutego 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Krooopka ja już na rzęsach staje, żeby nie mieć infekcji....kapusta kiszona po różna postacia (bigos, kwaśnica, surówka, zasmażana) jest u mnie 2 razy w tygodniu. Barsz obowiazkowo w czwartki, ogórki kiszone codziennie na kanapce. Jogurt naturalny rano i wieczorem. Kasza z kefirem raz w tygodniu. Zero białego pieczywa, nic nie słodze, słodycze ograniczyłam do mininum (ale bardzo ciężko mi z tym) provag doustnie lactovaginal dowcipnie....i co i dupa blada.....od września co miesiąc infekcja.

    Myślałam jeszcze o ziołach ale jestem zielona w tym temacie musze coś poczytać....
    stresant, mnie tez mecza infekcje. ja działam tak:
    - vagosan - ziółka do nasiadówek
    - tantum rosa - irygacja
    - provag i lactovaginal
    - bardzo duze ilosci witaminy C lewoskretnej (ja kupilam w proszku i sobie rozrabiam)
    - sok z żurawiny 100% - i z nim + woda ciepla rozrabiam witamine C wlasnie.

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 15 lutego 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha, właśnie tych nasiadówek i irygacji sie troche boje....ja mam ogolnie bardzo sucho a jak jeszcze pojade z Tantum rosa to normalnie "tarka" :)

    o lewoskrętnej witaminie C słyszałam pare lat temu na studiach w związku z terningiem wysiłkowym ( AWF) ale podobno wtedy praktycznie niedostępna była w Polsce. Teraz sie już chyba pozmieniało. Biore rutinoskorbin 2x dziennie. Wiem, że zwykła C jest wchłaniana w minimalnej ilości a ta lewoskrętna podobno cała.

    A i ciesze sie, że nie tylko ja cierpie :) a pomocy z nikąd sie człowiek nie doprosi. "Taka pani uroda".

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 15 lutego 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant no to faktycznie masz zgryza z tymi infekcjami. Może zioła pomogą.

    U mnie od rana @ i ból brzucha, na pocieszenie zjadłam sobie paczkę czipsów. A co.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Moona Przyjaciółka
    Postów: 61 51

    Wysłany: 15 lutego 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh do dupy bo 5,53 ale już dawka eutyroksu zwiększona. Beta hcg 351,77 . Progesteronu jeszcze nie mam.

    kattalinna, bertha, Annie1981, Szyszka1 lubią tę wiadomość

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 15 lutego 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beta bardzo ładna i to jeszcze przed terminem @. Gratuluje Moona.
    Szyszka jak na froncie @??

    Szyszka1 lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 15 lutego 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moona piękna beta, super! Dorze, że monitorujesz tsh.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 15 lutego 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moona bete masz super :)

    ja w poprzedniej ciaży oprócz zwiekszenia eutyroksu z 25 na 50 to jeszcze jod dostałam...podobno też ważny.

  • Szyszka1 Ekspertka
    Postów: 218 189

    Wysłany: 15 lutego 2018, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moona - ale beta! super!
    Kropka - jej, upadek z wysokiego konia;) ale nowy cykl - nowa nadzieja:)

    Dziekuję Alicja za pamiec o mnie!! Jesli o mnie chodzi, to jeszcze wczoraj standarodwo jak w takich sytuacjach sobie popłakałam. Ale dziewczyny mi napisałay, że ja za wczesniej jednak testy robiłam no i w sumie miały rację... wszystko jest w moich notatkach pod wykresem, bo sie troche rozpisałam. Generalnie mam jeszcze nadzieję wbrew nadziei, bo ja jakoś nie wierze w te niewychodzące tasty, podobnie jak w niedochodzące (a niby wysłane...) listy i przelewy;P
    Dziewczyny - ciekawa jestem dlaczego - skoro ostatnio pewnie przez karmienie piersią - mam faze lutelana krótsza niż dawniej (ostatnie cykle 10 i 11 dni) to ovu mi wyznaczył na 13 dni? gdybym miała zgadywac to @powinna pojawic sie jutro, no max pojutrze (tylko raz w zyciu odnotowałam cykl 29 dni). Ale ja jeszcze wierzę, że moze nie przyjdzie.

    c6bc98262226b9dff363104a7b4a8939.png
  • Moona Przyjaciółka
    Postów: 61 51

    Wysłany: 16 lutego 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant a pamiętasz jakie miałaś tsh na początku ciąży? Biorę od wczoraj 75 eutyroksu. Trochę się boję że może się coś wydarzyć przez to wysokie Tsh. Mam nadzieję że szybko spadnie. Za 10 powtórka badania. Progesteton 41 z kawałeczkiem:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2018, 09:05

    kattalinna, bertha lubią tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 16 lutego 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron bardzo ładny :-) tsh zbijesz wyższą dawką, nie stresuj się. Najważniejsze, że od początku ręką na pulsie.
    Powtarzasz betę? Może to bliźniaki, bo faktycznie wysoka jak na dzień cyklu :-D chyba, że bardzo wcześnie owulację miałaś. Tak czy inaczej, gratulacje i nudnej ciąży (przynajmniej takiej jak moja ;-) )

    zem3qps6in5tddof.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 16 lutego 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moona niestety nie wiem jakie miałam TSH, bo ja nigdy wyników do ręki nie dostaje, lekarz widzi i ustala dawki.
    Ale wogóle sie nie przejmuj i tak bardzo wcześnie masz podniesioną dawkę, a beta jest super wysoka. Więc wszystko gra :)

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 16 lutego 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moona. Piękna beta. Jeszcze raz gratuluję i życzę dużo zdrówka dla Ciebie i fasolki :)

    Moona lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 16 lutego 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moona gratuluję bety. U mnie tsh też pod kontrolą. Na początku ciąży było w dolnych granicach normy. Ok 8 tygodnia bardzo skoczylo na 5,65. Zwiekszona dawka euthyroxu (teraz biorę 125) pomogła. Tsh sprzed dwóch tygodni 1,97. Po niedzieli idę znowu zbadać.
    Nie martw się, po prostu badaj co kilka tygodni i konsultuj wynik z lekarzem a on ustawi odpowiednią dawkę leku.

    Moona lubi tę wiadomość

  • Moona Przyjaciółka
    Postów: 61 51

    Wysłany: 16 lutego 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam bardzo za słowa otuchy i rady. Tsh zrobię w poniedziałek za tydzień tj. 26 lutego zaraz przed wizytą u gina.

    Kattalinna wypluj te słowa jeśli chodzi o bliźniaki ja Cię proszę :)

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 16 lutego 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moona, po pierwszym szoku będzie podwójna radość :-D przypomnij mi, Ty już masz jakieś dzieci?

    zem3qps6in5tddof.png
‹‹ 359 360 361 362 363 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ