X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 sierpnia 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, a robiłaś w tym labie co wcześniej? Może na poprzednich wynikach jest norma. Bo wygląda ładnie ogólnie

    zem3qps6in5tddof.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 17 sierpnia 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja progesteron ładny, powyżej 20 więc owulacja na pewno była.
    Nie miałam kiedy wrzucić zdjęcia... Jutro spróbuje.
    No jak całe 6 tygodni plamienia to nieźle. Dzisiaj musiałam wrócić do podpasek.
    A w ogóle to jak już nie mam brzucha to mam wielką ochotę na mojego Męża. A tu tyle czekania...
    Jak często kąpać dziecko? W szpitalu kapali co 3 dni. Ja póki co co drugi. Jest raczej gorąco więc wiadomo. Ale póki co nie jest to nasze ulubione zajęcie.

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 17 sierpnia 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kąpiemy 2 razy w tygodniu, zgodnie z tymi zaleceniami:

    American Academy of Dermatology zaleca dzieci w wieku do 11 miesięcy kąpać nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu lub po intensywnych zabawach w błocie, kąpieli w zbiornikach wodnych czy gdy jest spocone.

    Codzienna kąpiel nie zawsze służy dzieciom. Skóra malucha może reagować na nią różnie, np. nasilając zmiany chorobowe – wysypkę, swędzenie i zaczerwienienia. W przypadku małych dzieci (przynajmniej do 1 roku życia) unikanie częstych kąpieli jest o tyle istotne, że nie mają one jeszcze wykształconej bariery hydrolipidowej skóry, czyli mówiąc najprościej – ich skóra nie wydziela wystarczającej ilości łoju i potu, a częste mycie powoduje usunięcie i tak już cienkiej warstwy ochronnej.

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 17 sierpnia 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w szpitalu nie kąpali. My pierwszą kąpiel po tygodniu, od tej codziennie. Wyjątkiem wczorajszy dzień, gdy dziecko zasnęło o 17 i drzemka zmieniła się w spanie nocne ;-) może gdy będzie chłodniej to zmniejszymy częstotliwość, ale pewnie nie bo to część codziennego rytuału. No i Ania lubi :-)

    A czemu to nie jest Wasze ulubione zajęcie? Wy czy Rita nie lubi? Dzieci zazwyczaj lubią się kąpać, jeśli jest inaczej to najczęściej jest kwestia temperatury wody, niekoniecznie trzeba się trzymać zalecanych w podręcznikach stopni. Są dzieci, które wolą chłodniej, inne prawie wrzątek ;-) trzeba eksperymentować. Ja też miałam syrenę podczas kąpieli - to był mój pierwszy raz (tatuś kąpie), na wyjeździe, inne otoczenie i okoliczności no i źle wyliczony czas jedzenia, dziecko było bardzo głodne. Z reguły jeśli jest długa przerwa w karmieniu to trochę daję jeść, na tyle żeby zaspokoić pierwszy głód, wtedy młoda jest spokojna, no i po kąpieli je przed snem.

    Karoluś, skąd Ty bierzesz to libido? ;-)

    Edit w kontekście posta Annie: kąpiel jest w samej wodzie, czasem dodajemy trochę sody oczyszczonej, czasem olejku ze słodkich migdałów, raz był rumianek i raz mąka ziemniaczana. Płyn do kąpieli co kilka dni. Żadnych emolientów (a dostaliśmy mega wielki zestaw)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2018, 21:44

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 17 sierpnia 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katta poprzedni wynik miałam w nmol/l, więc inna jednostka.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 05:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po przeliczeniu wychodzi 75,71 więc ładny wynik :-) znalazłam taką stronę, może pomoże: http://www.endmemo.com/medical/unitconvert/Progesterone.php

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2018, 05:10

    zem3qps6in5tddof.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niby ładny, ale gdzieś czytałam, że zbyt wysoki progesteron to też niedobrze- może świadczyć o PCO.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale on raczej nie jest za wysoki, jest w normie cyklu owulacyjnego i 1 trymestru. Za wysoki to gdyby był na poziomie z 2 czy 3. Tak myślę...

    Będziesz testować?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2018, 09:48

    zem3qps6in5tddof.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda z tą temperaturą wody, trzeba eksperymentować. Emilka jednak też nie lubiła się kąpać przez jakieś 3 tygodnie. Potem polubiła.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że z czasem moja też polubi. Dwa razy była zadowolona, nawet raz w czasie suszenia i ubierania nie płakała.

    Zwariuje z tym połogiem. Dzisiaj znowu tak mi się to czyszczenie rozkrecilo że jakbym miała pierwszy dzień okresu. Do tego dwa razy wyleciały ze mnie takie 20 centymetrowe gluty oczywiście zabarwione czerwono. I jeszcze skrzepy. Masakra. Pisalyscie, że u Was też tak było, że spokój a potem znowu mocniej leciało, a na Internecie piszą, że to objaw niepokojący. Z drugiej strony jak za szybko się skończy oczyszczanie to też objaw niepokojący. Jestem strasznie przewrazliwiona po tym krwotoku. Chciałbym mieć to za sobą. Jeśli dacie radę to proszę napiszcie coś co ukoi moje nerwy. Nic mnie nie boli, tylko trochę czuję na samym wyjściu takie rozpieranie jak.przy okresie, więc mam nadzieję że wszystko w normie połogowej. Ech....

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 18 sierpnia 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś- tak jest, ja też pamiętam, że połóg był długi, skrzepy pod koniec też w dużej ilości, także spoko, nie denerwuj się.

    Katta nie będę testować ponieważ w tym cyklu nie było nic...niestety.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 19 sierpnia 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny OM 12.7 dluga - 8 dni - chyba po tej ciąży biochemicznej, do tego 2 tygodniowy ból piersi (co w pierwszej polowie cyklu raczej na niewyrównanie hormonalne wskazuje), zero śluzu płodnego (cały cykl biały i gęsty), coś tam działaliśmy ale szału nie było....

    Przy moich nieregularnych i długich cyklach 15.8 zrobiłam test i wyszła tłuściutka, różowiutka druga krecha :)

    Dziwne to wszystko, włosy z głowy mi lecą garściami i do tego czasami mnie mdli.....a to u mnie nie normalne....6 razy byłam w ciąży i takie objawy miałam tylko raz (przy pustym jaju płodowym).

    Narazie nic nie robie, czekam cierpliwie, nic nie zmienie, co ma byc to bedzie...

    Pozdrawiam :)

    kattalinna, doty22, krrropka, Greetta lubią tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 sierpnia 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant. Gratulacje! Trzeba mieć nadzieję. Ja trzymam kciuki, żeby maleństwo zdrowo rosło :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 19 sierpnia 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant, gratuluję! Alicja ma rację, trzeba mieć nadzieję :-) kwiecień 2019 będzie Twój :-D

    Pokaż te kreski :-) tak dawno nie widziałam pozytywnego testu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2018, 19:26

    zem3qps6in5tddof.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 19 sierpnia 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant, gratuluję i trzymam kciuki z całych sił.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 19 sierpnia 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant wielkie gratulacje, mam nadzieję, że teraz zakończy się ta ciąża pomyślnie :-)

    Krrropka, jak u was?, zbliża się owulacja??

    Byłam dzisiaj na mszy o uzdrowienie, super się czuję. Jechałam na mszę 250 km w jedną stronę, jest w tym Sanktuarium niesamowity klimat:-)

    Karoluś dawaj fotosy maleńkiej, ciocie chciałyby zobaczyć małą Ritę.

    kattalinna, Karoluś81 lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-)
    Nie mam szans żeby usiąść przy komputerze więc zdjęcie Rity obok.
    Wydaje mi się że już sporo urosła. Zobaczymy ile kiedy przyjedzie położna. Ma być w tym tygodniu.
    Malutka śpi coraz więcej, dłuższe drzemki sobie ucina. Poważnieje :-)
    A może po prostu mleka więcej i bardziej wartościowe i już nie potrzebuje tak dużo wisieć przy cycu.
    Pojawia się problem z odparzeniem dupci. Trochę czerwona się zrobiła. Coś muszę zmienić w pielęgnacji, staram się wierzyć pupcie przy zmianie pieluszki. W dzień używamy wielorazowych, na noc jednorazowych. Smaruję bepantenem i zastępuje mąka ziemniaczaną. Puder odstawiłam bo mocno pachnie.
    Chyba dzisiaj umyje Ją w rumianku.
    Od czasu jak odstawiłam tardyferon czuję się bardzo dobrze.

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas przy odparzeniach pomógł sudocrem.
    Rita wydaje się "dużą" dziewczynką, a i chyba ma ciemne włoski??

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobre chociaż takie zdjęcie :-) fajna czarnulka

    U nas też na początku była trochę czerwona pupa, czasem jeszcze się pojawia przy odbycie przez pierdziki z kleksem. Dla mnie to było odkrycie to się dzielę. Prosta sprawa, przy zmianie pieluszki, po jej umyciu zakładałam od razu pieluchę, a wystarczyło wytrzeć do sucha. I używamy linomag zielony na zmianę z olejkiem ze słodkich migdałów.

    Ania była ważona tylko raz po szpitalu. Ciekawa jestem bardzo ile waży :-)

    zem3qps6in5tddof.png
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, owu jakoś teraz powinna być, brzuch mnie kłuje więc pewnie coś jest na rzeczy. Staramy się podziałać, chociaż mam ostatnio tyle na głowie, że nie mam kiedy skupić się na przeżywaniu :) Pewnie pod koniec cyklu zaczna się emocje.
    Karoluś, słabo widać na takim małym zdjęciu, ale wygląda na fajną, dużą dziewczynkę.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
‹‹ 433 434 435 436 437 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ