X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, skonczylo się jak zwykle. Ale zaopatrzylam sie w witaminy, wiesiołek, olej rycynowy i poduszkę elektryczna i dzialam. Zobaczymy na jak długo mi zapalu starczy.
    Heej Dakota, powodzenia w staraniach, oby byly krotkie:)

    Dakota lubi tę wiadomość

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są lekarze i lekarze. Jedni się szkolą, inni nie. Kiedyś były zalecenia, że rozszerza się dietę już od 4 miesiąca. Nauka jednak idzie do przodu, dziś wiadomo, że może to być powód alergi pokarmowych, ale nie wszyscy lekarze o tym wiedzą. Nawet jedna łyżeczka może wystarczyć, bo składniki przejdą przez jelita i organizm uzna je za wroga, powodując alergię. Myślę, że nie warto ryzykować.

    Odnośnie żelaza to zapasy z życia płodowego zaczynają się zmniejszać od 4 miesiąca, ale są jeszcze wystarczające do 6 miesiąca. Dlatego do tego czasu zaleca się wyłącznie KP. Tak jak pisałam, z tym stwierdzeniem zgadzają się Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Europejskie Towarzystwo Gastroenterologii Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN) i Polski oddział tego towarzystwa (PTGHiŻD), Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) i środowiska laktacyjne (w Polsce to np Centrum Nauki o Laktacji, Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych). Taką samą rekomendację znajdziecie w zaleceniach żywienia niemowląt i małych dzieci dla krajów Unii Europejskiej.
    Nawet jeżeli Karolus znalazłaś jakieś rekomendacje, które tego nie potwierdzają, to myślę że większość ma rację. Ja bym słuchała zaleceń instytucji i lekarzy, którzy mają pojęcia o laktacji, a niestety większość nie ma. Zbyt szybkim rozszerzaniem diety również można sobie dostawić dziecko od piersi.
    Poza tym żelazo zawarte w mleku kobiecym jest przyswajane w 50% – 70%, a żelazo z mleka krowiego tylko w 10%. Kobiece mleko posiada wystarczającą ilość pierwiastka pozwalającą zaspokoić potrzeby zdrowego niemowlęcia przez pierwsze 6 miesięcy.

    https://www.mamalekarz.pl/anemia-niemowlat/

    Karolus. A w jaki sposób podawanie pokarmów szybciej zmniejsza ryzyko alergii?

    Jeżeli chodzi o gluten, to ja stosuje się do tego zalecenia dietetyczki

    "Wiadomo już, że żadna ekspozycja nie chroni przed celiakią, bo jest to choroba genetyczna, więc gluten możecie wprowadzać w dowolnym momencie rozszerzania diety, w pierwszym roku życia".

    http://malgorzatajackowska.com/2016/04/07/czy-mozna-to-podac-niemowlakowi/

    Wikisen, Karoluś81 lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Annie. Nie wiem w jaki sposób zmniejsza alergię. Opieram się na informacjach z broszury instytutu żywienia. Ja nie jestem specjalistą. Argumenty, które przytoczyłas są rozsądne i je przyjmuję. Niestety różne źródła podają informacje niedokładne albo sprzeczne.
    Skoro rozpoczęłam rozszerzenie diety to będę kontynuować.
    Póki co jest dobrze. Mam nadzieję że nie będzie negatywnych konsekwencji w przyszłości, ale wszystkiego nie przewidze. Chcę jak najlepiej dla córeczki.
    Gotuję Jej swoje warzywa, które sama wyhodowalam. Bez nawozów, są 100%bio.
    Dynia, marchew, pasternak a jutro będzie ziemniak.

    Dakota lubi tę wiadomość

  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Bertha, jak tam? Jest jakaś szansa na niespodziankę?
    U nas cykl będzie, niestety, stracony, przyplątała się jakś infekcja i nie chce się odplątać. Trzeba się wyleczyć.

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolus. Jest gdzieś ta broszura w necie? Nie spotkałam się z argumentem, że wczesne rozszrzanie diety zmniejsza alergie, wręcz przeciwnie. Jestem ciekawa tego wynalazku.
    To prawda, że niektóre źródła się wykluczają. Dlatego ja mam kilka zaufanych stron dietetyków, którzy również posiadają aktualną wiedzę dotyczącą KP, tak aby tego nie zepsuć.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Hej :)
    Bertha, jak tam? Jest jakaś szansa na niespodziankę?
    U nas cykl będzie, niestety, stracony, przyplątała się jakś infekcja i nie chce się odplątać. Trzeba się wyleczyć.

    Kropka probuj moze akurat zaskoczy, chyba ze to infekcja intymna :)

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie 27 tc. maly wazy 950 g dostalam kolejne leki na obnizenie cisnienia.....takze teraz biore rano i wieczorem dwa rodzaje....cisnienie spadlo cale szczescie :) mam tylko nadzieje ze te lekarstwa nie zaszkodza dziecku.....to jednak chemia i nie jest obojetna dla naszego organizmu

    Jeszcze 3 miesiace.....boziu jak mi sie dluzy, ten czas tak powoli leci.....

    Pozdrawiam wszystkie staraczki :)

    Dakota, bertha lubią tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stresant. Piękna waga maluszka :)
    Tu możesz sprawdzić czy leki mają wpływ na ciążę

    http://www.kobiety.med.pl/leki/search.php

    A tu jest legenda:
    http://kobiety.med.pl/cnol/index.php?option=com_content&view=article&id=131&Itemid=49&lang=pl

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie podawałam link do tej broszury. Ale najlepiej wpisz instytut żywienia matki i dziecka i wyskoczy bo to jest w pdf.
    Stresant jeśli lekarz przepisał lek tzn że bezpieczny. Wysokie ciśnienie zdecydowanie grozniejsze. Bądź dobrej myśli.

    U mnie 14 dc i znowu jak w połowie poprzedniego cyklu wtedy to był 17 dc leciutkie plamienie i ból brzucha. Czyżby w ten sposób objawiała się teraz owulacja? Oj przydałaby się monitoring. Muszę coś w następnym cyklu posprawdzac żebym wiedziała na czym stoję. Działamy z Mężem i wierzę że uda się jeszcze raz :-)
    A Ritka od wczoraj zaczęła "mówić" baba i dada. I jak zaczęła to tak Jej się spodobało, że nie przestaje. Poza tym podnosi do góry pupę leżąc na brzuchu, opiera się raz na czole, raz na rękach i kombinuje jak tu się poruszać :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2019, 13:35

    kattalinna, Dakota lubią tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawo Ritka :-D szybka dziewczyna jest :-)

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krrropka wrote:
    Hej :)
    Bertha, jak tam? Jest jakaś szansa na niespodziankę?
    U nas cykl będzie, niestety, stracony, przyplątała się jakś infekcja i nie chce się odplątać. Trzeba się wyleczyć.
    Niestety cudu nie bylo ;) Ale to dobrze. @ przyszla na czas, w sobote, takze kolejny cykl teraz bez staran.
    W czwartek ide do specjalisty z medycyny chinskiej sie zdiagnozowac. zobaczymy co mi powie :)

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • krrropka Autorytet
    Postów: 999 566

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bertha, szkoda :/ Daj znać, co sie u specjalisty dowiedziałaś, ciekawa jestem jak podejdzie do tematu. Trzymam kciuki.

    Stresant, niestety infekca intymna, na razie praktykujemy wstrzemięźliwość ;)

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze krrropka to słabo z tą infekcją.Mam nadzieję, że szybko wyleczycie.

    Bertha- jesteś naszą specjalistką od wszelkiej maści aternatywnych metod leczenia:-)

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • annaaia Koleżanka
    Postów: 32 3

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Dziękujemy :)
    Emilka uwielbia koty i w ogóle wszystkie zwierzątka. Kot też ją lubi, daje się ciągnąć za uszy i molestować :) Mam jeszcze drugiego kota, który ucieka na widok małej, także sobie na to wszystko nie pozwala ;)

    Annie1981, piękna córeczka! Też mam córkę, a teraz właśnie z mężem zdecydowaliśmy się, że zaczniemy starania o drugiego maluszka.

    Obecnie zastanawiamy się nad kliniką..

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś81 wrote:
    Annie podawałam link do tej broszury. Ale najlepiej wpisz instytut żywienia matki i dziecka i wyskoczy bo to jest w pdf.

    Nie mam czasu czytać całej Twojej broszury, przeleciałem bardzo pobieżnie i nie znalazłam o tej alergii, za to piszą tak:

    "należy zalecać matkom pełne lub wyłączne
    karmienie piersią dziecka przez około sześć pierwszych miesięcy jego życia

    Pokarm kobiecy wytworzony w wystarczających ilościach przez właściwie odżywioną matkę pokrywa zapotrzebowanie na składniki odżywcze
    w pierwszym półroczu (z wyjątkiem witamin D i K).

    Od około szóstego miesiąca życia wyłączne karmienie naturalne lub mlekiem początkowym przestaje zapewniać właściwą podaż energii, żelaza, cynku i niektórych witamin, dlatego konieczne jest wprowadzanie produktów uzupełniających".

    Czyli zgadzają się z WHO, że przez 6 miesięcy dobroczynne dla dziecka jest wyłączne karmienie piersią. Poniżej piszą, że należy rozpocząć rozszerzanie diety między 17 a 26 tygodniem i to się kłóci z tym co napisali wyżej. Myślę, że to może być w ten sposób, jak czytałam u którejś dietetyczki, że potrzebna tu jest interpretacja, która mówi, że tak szybkie rozszerzanie tylko w wyjątkowych przypadkach, a nie standardowo.

    Mataja pisze:
    "Wg rekomendacji Amerykańskiej Akademii Pediatrii, WHO, UNICEF i innych wielkich, znanych i szanowanych, wprowadzanie nowych posiłków powinno rozpocząć się po 6 miesiącu życia dziecka (nie –pomiędzy 4-6!)"

    W Twojej broszurze powołują się cały czas na WHO, a ona zaleca po 6 miesiącu, także dla mnie to jest jasne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2019, 11:43

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co tu taka cisza, bo spadniemy na nastepna strone.....na pewno sie czaicie :) ktora teraz ma testowac? Kropka mam nadzieje ze witaminki i wiesiolek zazywasz :)

  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie, jaki etap cykli macie? u mnie brak staran w tym cyklu jeszcze.

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też brak starań w tym cyklu a w kolejnych nie wiem co będzie, także zero optymizmu i ekscytacji u mnie.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie dziękuję za zgłębienie tematu rozszerzenia diety.

    Jutro idę na usg tarczycy. Ciekawe jak wypadnie bo po porodzie trochę mi "wywaliło" tarczyce. Czas najwyższy sprawdzić też tsh.
    16 lutego idę do naprogina.
    Dzisiaj 24 dc, czekam na @.

    Dziewczyny fakt, często w staraniach jest pod górkę, ale nie traćcie optymizmu :-)

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś, kciuki za usg.

    Chwaliłam się na fb ale i tu pochwalę ;-) od wczoraj mam dziecko stojące i raczkujące :-) 12 dni wcześniej usiadła.

    Annie1981, Dakota, Karoluś81, Greetta lubią tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
‹‹ 460 461 462 463 464 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ