X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 11 maja 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SZYSZKA,
    tak jak Nataszka pisze, po 35 r. prenatalne w ramach NFZ to standard, ale oczywiście lekarz nie zmusi - ciężarna w naszym wieku ma po prostu możliwość wykonania takiego rozszerzonego o biochemię badania za free. Chociaż przyznam, że lekarz wykonujący mi usg pytał z jakiego powodu robię.
    Ja się nie wahałam, wiedziałam już dawno, że chcę wykonać to badanie, nawet prywatnie (koszt w Lublinie ok 400 zł). Teraz oczywiście będę robić na NFZ prenatalne II trymestru bo też przysługuje.
    A kiedy masz w ogóle USG??
    No a jeśli chodzi o mdłości to współczuję - mnie też męczyły, choć dość krótko jakieś 3 tyg. Ale to dobrze, że je masz, to dobrze świadczy, to znaczy że maluszek zdrowo rośnie :) Także musisz być silna, a przecież my Kobietki możemy wiele zdzierżyć :)
    Życzę Wam dużo, dużo zdrówka, spokoju, a Tobie wytrwałości :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2016, 08:28

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 11 maja 2016, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggia ogromne gratulacje!!!
    cieszcie się maluchem i nie zapominajcie o sobie :)

    Maggia lubi tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 11 maja 2016, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszka1 wrote:
    poszłam do dentysty na przegląd i widzę, że na uregulowanie zgryzu i ponaprawianie miliona spraw moge przygotować fortunę... tzn. mogłabym, gdybym takową posiadała;) więc spróbuję coś zacząć małymi krokami...


    Szyszko a ciężarne to nie mają usług stomatologicznych za darmo? Coś mi tak świta :)

    Vesper lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 11 maja 2016, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggia :* Cudowne wieści, dużo zdrowia dla Olafka i siły dla Ciebie. Przesyłam ogromne uściski :)

    Maggia lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 11 maja 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggia gratuluję z całego serca. Cudownie :-) :-) :-) niech Maleństwo dobrze się rozwija, opromienia każdy Wasz dzień. Dużo miłości i sił życzę.
    U nas dobrze. Wynik nasienia prawidłowy. Teraz mam się umówić na wizytę jak dostanę okres żeby tak 5 dnia cyklu być u lekarza. Zobaczymy co wymyśli. Może czas na jakieś badania hormonów.
    Pozdrawiam wszystkie rowiesniczki :-)
    Dzisiaj wzięłam urlop na potrzeby badania więc teraz gdy emocje opadły ide cieszyć się pięknym dniem i poszaleć w ogrodzie :-)

    hewa81, Greetta, kattalinna, Maggia lubią tę wiadomość

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 11 maja 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggia <3 serdecznie gratuluję powitania pięknego, zdrowego synka na świecie <3 witaj mały Olafie, niech Ci się dobrze w życiu układa!!!

    Też mi coś świta, że ciężarne maja prawo do bezpłatnej opieki dentystycznej :)

    Karoluś, gratuluję, wyniku badania! (Czy mogę do Ciebie napisać w sprawie wiadomej ;)?)

    Nanataszko, byłam na wyjeździe z przyjaciółmi męża i wróciłam z nową energią do działania, chociaż wyjazd był w poprzek rożnych spraw, które wyniknęły po drodze :P

    Pozdrawiam Was, dziewczyny, a szczególnie cieżarówki - żeby ciąża Wam dobrze mijała! :D

    hewa81, Nanatasza, Maggia lubią tę wiadomość

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 11 maja 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAroluś, super wieści!!!! odpoczywaj teraz, póki pogoda dopisuje :)

    Vesper, dobrze, że jest nowa energia, a sprawy rodzinne.. jakoś sie ułożą, zobaczysz :)

    Vesper, Karoluś81 lubią tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 11 maja 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggia gratuluję synka. Cieszę się, że poród odbył sie bez komplikacji. Gratulacje także dla taty.

    Maggia lubi tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 11 maja 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper pisz śmiało :-)
    Dziewczyny co ja się dzisiaj nalatalam. Jeden dzień urlopu a chciałam z niego wycisnąć jak najwięcej. W pracy się w połowie tak nie narobie jak na tej mojej wsi :-) ale lubię to bardzo.
    Jutro będzie pierwszy dzień nowego cyklu. Jestem bardzo ciekawa jaki plan ma na nas mój ginekolog. Ale powiem Wam że dzisiejszy wynik obudził na nowo nadzieję na potomstwo :-)
    Dobrej nocy wszystkim :-) Ciekawe czy Maggia i Olaf przespypiaja noce spokojnie.:-)

    Greetta, Vesper, Maggia lubią tę wiadomość

  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 11 maja 2016, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggia, cudowne wieści :) gratuluję kruszynki :D

    Maggia lubi tę wiadomość

    zem3qps6in5tddof.png
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 12 maja 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggia wrote:
    Dziewczyny Najslodsze!! Najwspanialsze!! Juz do Was wracam :)))

    Chcialam sie z Wami podzielic swoim wpisem, ktory poczynilam po porodzie na facebooku:

    Kochani, dzis o 3 w nocy w drodze porodu domowego laczonego ze szpitalnym urodzilam naszego wymarzonego syna, tym samym moje i Tomka zycie juz nigdy nie bedzie takie jak kiedys! :)
    Olaf Wilhelm powital ten swiat 7 maja, tj dzien po urodzinach mojej Mamy, a dzien przed terminem porodu, tak sobie to sprytnie wykalkulowal ;)
    Jego slodkie kwilenie (i inne cechy :)) dalo mu 10/10 pkt Apgar.
    Tomasz przecial pepowine, kiedy ustalo na niej tetnienie oraz z humorem i opanowaniem wspieral porod :)
    Olafek juz jest z nami :) ❤️❤️❤️❤️❤️


    Kochana Maggia moje gratulacje dla całej Waszej rodzinki <3 <3 <3 :) zdrówka i samych szczęśliwych chwil Wam życzę :D uściskaj syncia od forumowych ciotek ;)

    Pozdrawiam i miłego dnia życzę :D a kciuki za Wszystkie rówieśniczki zaciśnięte :D

    hewa81, Karoluś81, Alicja81, Nanatasza, Vesper, Maggia lubią tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 12 maja 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, abstrahując od tematów rozrodczych - miałyście do czynienia z zakupami w Bonprix?
    w czerwcu mamy wesele i szukam kiecki. Mają tam dużo ciekawych wzorów i ceny bardzo przyzwoite. Tylko zastanawiam się, czy jakoś będzie w miarę .. bo zapłacić za kieckę 200 a 500 to różnica :D

    Maggia lubi tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 12 maja 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanka z pracy kupuje tam czasem, tyle że koleżanka jest pod 60-tke i w rozmiarze xxl. Ja czasem oglądałam katalogi i faktycznie można nabrać ochoty. Jeśli nie robią problemów ze zwrotem to kupuj. Ja ostatnio kupuje ciuchy i buty przez Internet częściej niż stacjonarnie, bo nie lubię chodzić do sklepów. I szkoda mi czasu na shopping ;) fakt, często muszę odsyłać rzeczy ale nic to nie kosztuje więc nie ma stresu. A kurier przyjedzie na miejsce więc zero fatygi.

    Nanatasza lubi tę wiadomość

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 12 maja 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza ja kupiłam tam jedną sukienkę, nawet trafiłam z rozmiarem:), przed zakupem czytałam opinie- czasami trzeba kupić rozmiar mniejszą.

    Nanatasza, Maggia lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 12 maja 2016, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mówię Wam, jakbym miała test przy sobie to poszlabym sikac. Oj nakręciła mnie ta temperatura. Plus przegladanie galerii wykresów ciazowych gdzie mimo plamien zielone kropki się pojawiły. Nie mogę się pozbierać w pracy, robota całkiem nie idzie. Aż czuję że głowa zaczyna mnie boleć od tego myślenia.
    Rozmawiałam z Teściową ostatnio. Oni trzy lata nie mogli utrafic, a później dwóch chłopczykow co dwa lata mieli. Tyle że Teściowa była młodsza, bo miała 27 lat jak urodziła mojego P. :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2016, 11:33

    Vesper lubi tę wiadomość

  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 12 maja 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za opnie :) nie noszę 46 :P popatrzę faktycznie jak jest z dostawą i zwrotem. Ja też kupuję dużo internetowo, chociaż latamy po galeriach handlowych w Białymstoku - między badaniami krwi a wizytą zawsze mamy 1,5-2 godz wolnego

    Karoluś, Ty się nie nakręcaj, myśl pozytywnie ale się nie nakręcaj.. trzymam mocno za Was kciuki!

    Nie wiem, jak Twoja teściowa, ale ja ze swoją mam doświadczenie, że się na tak osobiste tematy nie rozmawia, a bynajmniej nie wnika w szczegóły.
    Ufałam mocno, rozmawiałyśmy sobie o różnych sprawkach, ale, być może nieświadomie, po śmierdzi bliźniaków mocno mnie zraniła. Teraz nabrałam dystansu. W rodzinie M nie wiedzą, że się leczymy.

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 12 maja 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też o intymnych sprawach nie rozmawiam z rodziną, ale moja Teściowa to anioł nie człowiek. Jest naprawdę wyjatkowa. Powiedziałam Jej tylko że staramy się o dziecko, że efektu nie ma i zaczynamy robić badania żeby coś poprawić. To mnie wtedy pocieszyla że oni trzy lata się starali, żebym się nie martwila na zapas i że będzie dobrze. Krótka rozmowa, ale życzliwa :-)
    Nataszko staram się nie nakrecac. . Już byłam pewna że okres będzie tylko temperatura zawróciła mi w głowie :-) ale nie będzie tym razem rozpaczy jak @ przyjdzie bo jest dobry jeden, ale jakże ważny wynik :-) i jest plan działania więc serca w górę! :-) :-) :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2016, 12:55

    Nanatasza, hewa81, Greetta, Alicja81, Vesper, Maggia lubią tę wiadomość

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 12 maja 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz tak mnie tknęło, kilka miesięcy temu dowiedzialam się, że jestem właścicielką dwóch niewielkich mięśniaków. Lekarz nie zalecił żadnego leczenia, nic. Zastanawiam się jaki wpływ na zającie w ciążę mają mięśniaki- wiem, że mogę mieć problemy z donoszeniem, ale co z zajściem?.
    Ktoś coś wie?.
    Kolejną wizytę u mojego gina mam w czerwcu po zakończeniu brania dupka.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 12 maja 2016, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjo, mięśniaki są przeszkodą w zagnieżdżeniu się zarodka, dodatkowo mogą wywoływać wszelkiego rodzaju wewnątrzmaciczne zapalenia. Wszystko zależy jaki to mięśniak i jak umiejscowiony - śródścienny, podsurowicówkowy, duży, mały, ściana przednia, tylna itp itd.
    Ja miałam 4 mięśniaki usunięte (średnica około 4-5cm)
    teraz rosną mi nowe - jeden ma już 1,3cm, drugi 0,9cm i rosną..
    szczęście, że oba w tylnej ścianie i śródścienne

    edit

    mięśniaki mogą rosnąć szybko, mi od 0 do 5cm urosły w rok..


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2016, 17:34

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 12 maja 2016, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie wiem jak duże i gdzie one są umiejscowione- lekarz podczas zwykłego badania wyczuł- podobno są niewielkie i nie ma potrzeby nic z tym robić.
    Doktor wie, że staram się o dziecko, więc mam wielką nadzieję, że skoro nic nie mówi, nic nie proponuje to chyba nie jest tak źle.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ