X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie jakieś doświadczenia z badaniem TSH?
    Rok temu miałam badane wszystkie hormony tarczycy miałam w normie. Lekarz przed lo kazał zrobić morfologię i TSH, odebrałam dzisiaj wyniki a tam FTSH 0,05 (norma od 0.1) a dodatkowo ręcznie dopisane "czułość testu 0,05)
    Czy to mnie powinno zaniepokoić. Dlaczego jest FTSH a nie TSH

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2016, 13:09

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • szatynka Autorytet
    Postów: 1505 639

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AQga wrote:
    Szatynka witaj, chyba nie miałam jeszcze okazji się przywitać ;)
    Greetta wrote:
    Szatynko jeśli jeszcze się z Tobą nie przywitałam to witam Cię ;)

    i ja Was witam :) i życzę Wam szczęścia i sił w dążeniu do upragnionego celu
    AQga wrote:
    Hewa, ja przy pierwszej ciąży tez miałam przeczucie, że będzie dziewczynka, już nawet wszyscy do brzucha wołali po imieniu i się nie pomyliłam... może i u Ciebie się to sprawdzi.

    ja z mężem od samego początku czuliśmy, że będzie chłopak. Mąż to na bank był pewien że syna zmajstrował zanim jeszcze pierwszy test osikałam, jeszcze II kresek nie było a on już imię wybrał he he no i się nie mylił jest dokładnie tak jak czuł i nawet te imię :)
    Ja też czułam cała sobą że dziewczynka, w sklepach z odzieżą wzrok uciekał mi od różów :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2016, 12:49

    Greetta lubi tę wiadomość

    <3 zem3j48aw2uaagxd.png <3
    <3 zem3wn15b4i4bt7c.png <3

    18.06.2016r. [*] 6tc Aniołek - w mym sercu na zawsze <3
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eni_gma wrote:
    Dziewczyny macie jakieś doświadczenia z badaniem TSH?
    Rok temu miałam badane wszystkie hormony tarczycy miałam w normie. Lekarz przed lo kazał zrobić morfologię i TSH, odebrałam dzisiaj wyniki a tam FTSH 0,05 (norma od 0.1) a dodatkowo ręcznie dopisane "czułość testu 0,05)
    Czy to mnie powinno zaniepokoić. Dlaczego jest FTSH a nie TSH

    hmm chyba ciut za niskie co?
    Niskie TSH zwykle świadczy o nadczynności tarczycy, jednak może również odpowiadać niedoczynności przysadki - lekarze mówią wtedy o wtórnej niedoczynności tarczycy, gdy uszkodzona przysadka przestaje produkować TSH i tarczyca nie otrzymuje informacji, że w organizmie brakuje tyroksyny i trójjodotyroniny. Niskie TSH jest również charakterystyczne dla choroby Basedowa (czyli pierwotnej nadczynności tarczycy) i w przypadku rozwoju wola guzkowego toksycznego.

    http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/wyniki-tsh-badanie-tarczycy-pozwalajace-oznaczyc-poziom-tsh_40467.html

    to znalezione na prędkości
    myslę, że to ftsh to to samo co tsh, może jakieś inne oznaczenie?

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gretto kochana! jak dobrze, że zajrzałaś :)
    ja niestety czuję podobnie .. wczoraj dzień dziecka .. jak mam się cieszyć, jak moje dzieci nie żyją.. ?
    a termin porodu miałam na lipiec, z tym, że przy bliźniakach byłaby cesarka w czerwcu.. więc rozumiem Cię aż za dobrze...

    kochane babeczki!
    dziękuję za życzenia!! już 9 lat i żeśmy sie jeszcze nie pozabijali :P

    Greetta lubi tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma ja też myślę że za niskie to Twoje Tsh. Ja robilam dwa tygodnie temu. U mnie norma od 0,25 do 5. Ja mam 3,5. Niby w normie, ginekolog powiedział że ok, ale Dziewczyny radziły żeby sprawę zbadać więc zrobię tsh jeszcze raz, do tego ft3 i ft 4 oraz anty tpo i anty tg. Z wynikami wybieram się do endokrynologa pod koniec czerwca. Nie pamiętam jak było na moim wyniku, możliwe że też coś pisali o ftsh, ale myślę że to takie oznaczenia z laboratorium. Musisz zbadać sprawę i w razie czego jakieś leki dostaniesz. Powodzenia :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2016, 13:50

  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gretta, Nanatasza, przykro mi że macie takie smutki. Bardzo współczuję i życzę sił.

    Greetta lubi tę wiadomość

  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza wrote:
    Gretto kochana! jak dobrze, że zajrzałaś :)
    ja niestety czuję podobnie .. wczoraj dzień dziecka .. jak mam się cieszyć, jak moje dzieci nie żyją.. ?
    a termin porodu miałam na lipiec, z tym, że przy bliźniakach byłaby cesarka w czerwcu.. więc rozumiem Cię aż za dobrze...

    NATASZKO KOCHANA ŚCISKAM I TULĘ CIĘ MOCNO <3 <3 <3

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natasza wszystkiego najepszego i spełnienia marzeń, ja też 9 lat po ślubowaniu (ale my po koniec kwietnia).

    U nas na żuławach gorąco i burzowo- ale ja lubie i ciepło i bardzo lubię burze- taka wariatka ze mnie.

    Karoluś ty to masz humorek i pełno optymizmu.

    Nanatasza, Karoluś81 lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja81 wrote:
    Natasza wszystkiego najepszego i spełnienia marzeń, ja też 9 lat po ślubowaniu (ale my po koniec kwietnia).

    U nas na żuławach gorąco i burzowo- ale ja lubie i ciepło i bardzo lubię burze- taka wariatka ze mnie.

    Karoluś ty to masz humorek i pełno optymizmu.

    faktycznie wariatka!! ja się burz boję.
    A żuławy piękne :)

    Karoluś81, Alicja81 lubią tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale jak to możliwe ze w lipcu gdy miałam robiony profil hormonalny tsh miałam 1.9? Zgłupialam teraz kompletnie.

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem Enigma. Ja zrobię drugi raz po miesiącu to będę miała porównanie. Może powtórz dla pewności? Błędy się zdarzają. Z drugiej strony rok minął, mogło się zmienić... ja obstawiam błąd w laboratorium.

  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może masz rację. Zrobie jeszcze raz :)

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma, Karoluś ma rację, warto powtórzyć badanie

    ja dostałam dziś @, za tydzień klinika, a póki co, codziennie zastrzyk z gonapeptylu, mistrzem zastrzyków zostanę :D

    miłego dnia! u mnie upał i słońce :D lato w pełni!

    hewa81, Karoluś81 lubią tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataszko to zaczynam trzymać kciuki za Ciebie :-)
    Dzisiaj czytałam o błogosławionym Ojcu Papczynskim. Modlą się za Jego wstawiennictwem pary mające problemy z plodnoscia.
    A mój zwariowany Mąż namawia mnie na weekend na Mazurach. Chce mu się jechać tylko na dwa dni, kiedy za miesiąc urlop :-) tak więc jutro możliwe że będę w drodze :-)

    hewa81, Nanatasza lubią tę wiadomość

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczęta :)

    NATASZA - powodzenia :) Współczuję Ci tych wszystkich zastrzyków, ale czego się nie robi dla szczęścia <3 Kobiety to jednak dzielne są i zniosą wiele :) Już zaciskam mocno kciuki, żeby tym razem wszystko potoczyło się inaczej, żeby się udało <3 Dużo siły Ci życzę <3

    ENIGMA - z TSH niestety jest tak, że lubi powariować, poskakać. No i oczywiście zdarzają się błędy laboratoryjne. Także popieram przedmówczynie - powtórz wynik. Pamiętam jak u mnie raz było. Zrobiłam badania zgodnie z wytycznymi endo najpierw m-c od rozpoczęcia leczenia (wynik super, spadło TSH z ponad 4 na ok.2) i po kolejnych 3 m-cach kolejne badanie. I tu szok - TSH skoczyło znów na ok 4, a po dwóch dniach na ponad 5. Po zwiększeniu nieco dawki leku, po m-cu spadło do niespełna 2 (to było na początku stycznia br.) Teraz co m-c mam wynik oscylujący w granicy 1,7-1,5. Także sama widzisz - TSH lubi poszaleć ;)

    Pozdrawiam i życzę spokojnego początku weekendu :)

    Karoluś81, Eni_gma, Alicja81 lubią tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny...

    przy badaniu szyjki miałam wczoraj wieczorem problem z "ciasnością" w pochwie, jakby jakieś dodatkowe zgrubienie tam było... Dzisiaj szyjka jest wysoko a to zgrubienie nadal jest wyczuwalne ale nie tak jak wczoraj.

    Poradźcie, co to może być???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 11:12

    Aqga
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję tylko, że to nie jakiś guz, no mówię wam od wczoraj nie daje mi to spokoju, poszperałam trochę po necie i znalazałam tez takie info:

    "we wczesnej ciąży zachodzą zmiany w narządach płciowych;

    Zmiany w dolnym odcinku macicy – rozpulchnienie – około 6 tygodnia ciąży- dające wrażenie oddzielania się trzonu od szyjki macicy.

    Zmiany w trzonie macicy- 4-5 tygodnia ciazy nieregularne rozpulchnienie, około 10 tyg. – macica kulista o ciastowatej konsystencji 2-krotnie większa od macicy nieciezarnej, pod koniec 12 tyg. Dno macicy znajduje sie ponad spojeniem łonowym ."

    Normalnie ześwirowałam, jutro rano testuję.

    Aqga
  • doty22 Autorytet
    Postów: 536 607

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agqa, testuj, trzymam kciuki :-)
    A w razie czego może przejdź się do gina, może udzieli Ci informacji i pomoże.
    A który to dzień cyklu?

    Antek ur.24-06-2005 Janek ur. 29-04-2017
    Aniołki [*] (14 tc) 15-09-1998, (9 tc) 02-04-2008 (6tc) 26-03-2018, Gabrysia 11.06.2018 (11tc)
    Szósta ciąża w toku
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doty u mnie 11 dpo i tak miałam jutro rano zrobić test, bo idziemy na wesele i wolałam być pewna, że toasty mogę wznosić, ale takiej sytuacji się nie spodziewałam.

    Po owulacji przestałam badać szyjkę aż wczoraj mnie coś podkusiło i szok.

    doty22 lubi tę wiadomość

    Aqga
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AQga ja nie badam szyjki bo nie czułam się komfortowo. Tak więc nie pomogę. Trzymam kciuki za test. Ciąża nowa jest baaaardzo pożądana na naszym forum :-)

‹‹ 82 83 84 85 86 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ