X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?
Odpowiedz

Rocznik 1981. Jesteście Staraczki?

Oceń ten wątek:
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-) biorę się za kawę bo przysypiam. Ostatnie dwie nocy śpi mi się doskonale tylko że krótko. Stres opadł i od razu lepszy sen :-)
    AQga tsh masz wzorowe. Na reszcie się nie znam, ale lekarz ma rację na pewno, a Natasza potwierdza :-) ciekawe czy w końcu razem nie wyladujemy na laparoskopii.
    Maggia to już miesiąc ? Jak szybko. Wszystkiego dobrego dla Was. Piękne odpowiadasz o pięknych sprawach :-) :-) :-)
    Nataszko cały czas Ci kibicuję. Oby wszystko się udało :-)
    Czas faktycznie pędzi. Dzisiaj podczas śniadania rozmawiałam z Mężem że szybciutko zlecialy 4 lata od ostatniego Euro. Szok. A teraz znowu będziemy kibicować naszym piłkarzom :-)
    Jeszcze kilka godzin i weekend. Piję kawę i biorę się za pracę pozdrawiam :-)

  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam powoli do żywych :D
    Po laparo histero i dokładnym przeglądzie jajników. Trochę zgodnie z moimi przewidywaniami, jak powiedział mój profesorek "macica super" mimo że podejrzewał niewidomo co po cc. Na jajniku miałam male ognisko endometriozy,które wycieli, ale o ile dobrze zrozumiałam było umiejscowione tak, ze nie miało wpływu na za chodzenie w ciążę. Tak naprawdę jestem w punkcie wyjścia. Profesorek powiedział ze wszystko przeczyszczone wiec szanse na poczęcie przez następne 3 miesiace są o 30% większe. Mam nadzieje że ma rację :)
    Operacje przeszłam ciężko, źle się czułam po znieczuleniu, ale dziewczyna która była ze mną na sali po kilku godzinach smigala jakby nic jej nie było, podczas gdy ja leżałam jak detka :p Wszystko zatem jest indywidualne. Za 3 tygodnie mam wizytę i Obmyslimy z lekarzem co dalej

    Pozdrawiam Was wszystkie Kochane :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2016, 13:09

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma życzę szybkiego powrotu do formy. Oby to cierpienie opłaciło się. Dobrze że jesteś zdrowa. Pociesza mnie wiadomość, że mimo endometriozy lekarz powiedział Ci, że nie powinno być problemu z poczeciem :-) oby i u mnie tak było. Enigma dzięki za informacje. Odpoczywaj :-)

    Eni_gma lubi tę wiadomość

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma to teraz tylko działać!

    Karoluś81, Eni_gma lubią tę wiadomość

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mój estradiol w 3dc 40,69. Norma od 12,4 do 233. Myślicie że to dobrze?

  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo się strasznie boję tej rezerwy jajnikowej. Takie różne informacje są na necie, nieprecyzyjne, że ciężko coś a 100% stwierdzić. Niby tsh też mam w normie a za wysokie.

  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggia, pięknie piszesz :) przypomina mi się, jak w moich ramionach taka kruszynka leżała, a teraz pannica stanik nosi :) Boże jak ten czas leci...

    Nanatasza trzymam kciuki, życzę Ci z całego serca, żeby tym razem się udało.

    Karoluś moje TSH już nie jest powodem braku zaciążania, endo dała zielone światło, za to cała reszta stoi pod znakiem zapytania.

    Enigma jesteś zdrowa, to cudowna wiadomość :)
    Zobaczysz, wszystko się ułoży :)
    Przykro mi, że tak źle zniosłaś zabieg, ale za to masz wolna głowę już od tego problemu.

    Ja z kolei po wizycie u endo, która widząc wyniki powiedziała, że wszystko dobrze i tylko ten estradiol niski, pytała co mówił gin o endometrium. Kazała zrobić ten estradiol przed owulacja jeszcze raz, wtedy będzie lepszy obraz.

    Żadnych leków na owulacje nie dała, skoro miesiączkuję regularnie, jest skok, i na monitoringu owulacja jest potwierdzona... nie wiem, czy to powinno tak być.

    Dzwoniłam do szpitala na oddział, to kazali przyjechać ze skierowaniem na izbę przyjęć, i na badaniu lekarz ma dopiero wyznaczyć termin. Niczego więcej nie powiedzieli. Zakładając, że zrobią badanie ginekologiczne, to muszę być po miesiączce, żeby tam pojechać, czyli wychodzi na to, że dopiero w następny czwartek się uda...

    Trzymajcie się dziewczynki :)

    Karoluś81, Nanatasza, Eni_gma lubią tę wiadomość

    Aqga
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoluś na pewno lepiej niż u mnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2016, 14:40

    Aqga
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolus poczytaj ten artykuł:

    http://wiki.28dni.pl/normy_laboratoryjne_dla_kobiet_oraz_interpretacja_wynikow_badan_hormonalnych

    Aqga
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AQga sama nie wiem. Muszę cierpliwie poczekać do końca czerwca na endokrynologa. Zobaczę co powie jak zobaczy te i pozostałe wyniki. Moje fsh to 9,61, lh 9,39. Też wszystko w normie ale na tej stronie co podalas link piszą, że fsh od 9 do 12 oznacza niską rezerwę janikowa :(
    Chyba muszę przestać tak to analizować i poczekać na konsultacje.

  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytałam o to moją Endo dzisiaj bo moje wyniki podobne do twoich i powiedziała, że absolutnie to niczego nie przesądzadza :)

    Znaczy, ze nie jest tak źle jak piszą :)

    Głowa do góry, będzie dobrze, musi być!!!

    Karoluś piszą tam "obniżoną rezerwę" a nie niską, to jest różnica ! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2016, 15:00

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    Aqga
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę no musi być git. Musi być z tego ciąża :-) mogę brać hormony, no problem bo marzę o bliźniakach :-) powtarzam sobie że dopóki mi macicy nie wytna to będę miała nadzieję :-)

    AQga, doty22, Eni_gma lubią tę wiadomość

  • doty22 Autorytet
    Postów: 536 607

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu tak cicho????

    U mnie spokojnie na razie. Podbrzusze cały czas pobolewa, czasem mocniej czasem słabiej. Piersi dają znać że są. Ale na razie delikatnie. Wszystko dzieje się jak zwykle ;-)
    Miłej niedzieli wszystkim :-)

    Karoluś81, Alicja81, AQga lubią tę wiadomość

    Antek ur.24-06-2005 Janek ur. 29-04-2017
    Aniołki [*] (14 tc) 15-09-1998, (9 tc) 02-04-2008 (6tc) 26-03-2018, Gabrysia 11.06.2018 (11tc)
    Szósta ciąża w toku
  • AQga Ekspertka
    Postów: 186 276

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ucichło i to jak :)

    I ja życzę miłej niedzieli :) POLSKA do boju!!! :)

    Karoluś81, Eni_gma lubią tę wiadomość

    Aqga
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej babeczki, witam się po weekendzie bez komputera :)

    Ja od dziś znów słomiana wdowa. M właśnie pojechał na Ukrainę.
    Ciekawe, jak na granicy będzie, może Ukraińcy zapijają wczorajsza porażkę z Niemcami, a nasi zapili zwycięstwo ;)

    Karoluś, chyba wazniejszy jest stosuenk lh do fsh. A jak chcesz mieć pewność zrób amh. Moim zdaniem jest ok. Jak na nasz wiek, dziewczyny nie mamy po 20 lat..

    Widzę, że Szatynka sie nie odezwała, ale mam nadzieję, że u niej w porządku.

    Ktoś testuje w tym tygodniu? Doty jak u Ciebie?
    Vesper gdzie się podziewasz??

    Pozostałe Panie wzywam do tablicy, co tam u Was się dzieje??

    Eni_gma, Karoluś81 lubią tę wiadomość

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :* dziewczynki, ja jestem na szkoleniu :)

    Karoluś81, Nanatasza, Alicja81, hewa81 lubią tę wiadomość

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Karoluś81 Autorytet
    Postów: 1633 1988

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktosiowa to ciekawego szkolenia i miłego dnia życzę :-)
    Natasza ja też myślę że wyniki nie są złe. Pamiętając że mam tylko jeden jajnik to i tak dobrze że ta maszyna jeszcze działa. Oby skutecznie :-)
    Nataszko to się znowu utesknisz za mężem. Ale powroty są wtedy bardzo miłe :-)
    AQga 1:0 do przodu. Teraz trzeba przynajmniej zremisować z Niemcami.
    Weekend jak zawsze mieliśmy fajny. Cała niedziela razem. Myślę, że nawet gdyby nie udało nam się zostać rodzicami, to będzie nam ze sobą dobrze :-) ale jestem dobrej myśli. W ogóle ten czas tuż po @ jest najlepszy w całym cyklu. Tak wtedy odpoczywam psychicznie. Nawet mnie nie stresuje piątkowe badanie.
    Udanego tygodnia, życzę wszystkim żeby z każdym dniem coraz bliżej upragnionego celu byli :-) :-) :-)

  • doty22 Autorytet
    Postów: 536 607

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wezwana do tablicy - jestem. Ale dziś mam doła, brzuch boli jak zwykle przed @, piersi też. I to mnie dziś dołuje. Za tydzień termin. Więc wszystko jak zwykle.
    Ten cykl był dla mnie inny, dojrzały. Wiem że owu była i że mogłoby się udać, więc i nadzieja większa... I upadek boleśnieszy...
    Wiem, że za godzinkę poczuje się lepiej. Oddaje się w pełni obowiązkom q pracy :-)
    Miłego poniedziałku kochane staraczki :-D

    Karoluś81 lubi tę wiadomość

    Antek ur.24-06-2005 Janek ur. 29-04-2017
    Aniołki [*] (14 tc) 15-09-1998, (9 tc) 02-04-2008 (6tc) 26-03-2018, Gabrysia 11.06.2018 (11tc)
    Szósta ciąża w toku
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczęta :)
    Witam się po bardzo ważnym dla mnie weekendzie :) Sorki, że nie pisałam wcześniej, ale net mi w domu świrował :(

    Otóż jestem po połówkowych :) I jak ja się pomyliłam co do moich przeczuć ... obstawiałam chłopaka, a wyszła na 90% dziewczynka :) MOJA KSIĘŻNICZKA, oj będzie córunią tatusia :) Tylko teraz nie możemy się z M dogadać co do imienia, bo jak Tymon już był zaklepany, tak dla dziewczynki jest zgrzyt .....
    Poza poznaniem płci, wszystko maleńka ma na miejscu: 2 rączki, 2 nóżki, zdrowe serduszko, prawidłowe wymiary i wiele innych :) Także jesteśmy przeszczęśliwi :) :) :) Termin porodu wg OM i USG różni się raptem 1 dzień - wyznaczony na 29.10.
    Jechałam na badanie z drżeniem serca, głowa to mi pękała od rana, a podczas jazdy (1,5 h) to tak mnie mdliło, że o mało nie skończyło się hafcikiem :D Po badaniu emocje opadły ale głowa napierdzielała mnie do samego wieczora :(

    Buziaczki Dziewczynki i dzięki, że jesteście <3

    doty22, Karoluś81, Nanatasza, Alicja81, kattalinna, ktosiowa, Szyszka1, Maggia lubią tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAGGIA - ciągle mnie zadziwiasz swoimi postami. Mama na pełny etat i że przy swych wszystkich obowiązkach masz jeszcze siły na takie długie, piękny relacje, Kochana jesteś :)
    Ja też tak mam, że jak M. ma spotkanie z kumplami, czy imprezy firmowe to ja jak głupia czekam na niego i cierpię na bezsenność :) Także doskonale Cię rozumiem. Mam nadzieję, że długo się nie męczyłaś czekając na ukochanego :)
    Fajnie, że maleństwo nie daje Ci popalić w nocy - wie że mamusia musi odpocząć i nabrać siły na następny dzień. KOCHANY <3

    NATASZKO - bardzo mocno trzymam kciuki, żeby ten tydzień był dla Ciebie szczęśliwy, żeby jajeczka rosły, były dojrzałe, żeby wieści z kliniki były tymi oczekiwanymi, żeby tym razem się udało <3 Mocno Cię ściskam :)

    ENIGMA - przykro mi, że tak źle zniosłaś laparo :( Ale mam nadzieję, że już doszłaś do siebie, czujesz się lepiej, jesteś pełna optymizmu i z kopyta wejdziesz w kolejne cykle. Teraz musisz być dobrej myśli i skoro dr stwierdził, że Twoje szanse wzrosły przez najbliższy czas, to tak musi być, nie ma innej opcji. Tego się trzymaj, a ja, i zapewne pozostałe Dziewczyny, mocno będziemy trzymać kciuki, żeby słowa dr się sprawdziły, a Twoje cierpienie nie poszło na marne.

    KAROLUŚ - tak jak pisze Nataszka - ważny jest stosunek LH/FSH w granicach 1, a u Ciebie taki właśnie jest. Wynik do 12 traktowany jest jako norma, z podziałem 9-12 jako owszem obniżoną rezerwę, tak jak sama piszesz, ale dopiero wynik powyżej 12 oznacza wyczerpującą się rezerwę. Także póki co głowa do góry i nie zamartwiaj się, ale Ty jesteś optymistką, więc dobrze będzie :) Ale może faktycznie jak chcesz dokładnie wiedzieć jak to z Twymi jajeczkami jest to zrób AMH, ale poradź się też w tej kwestii swojego dr -on Ci to lepiej wyjaśni. Niestety nie młodniejemy, a z biegiem lat każdej z nas ta rezerwa się wyczerpie.
    Co do estradiolu - na ten temat nie mam niestety wiedzy jeśli chodzi o początek cyklu. Mój w XI i XII wynosił coś 38,5, ciut mniej jak Twój. Wiem tylko tyle, że jego wartość interpretuje się łącznie z FSH, żeby ocenić rezerwę. Musisz popytać lekarza.

    Pozdrawiam pozostałe Dziewczyny i życzę spokojnego początku tygodnia :)

    Karoluś81, Nanatasza, Eni_gma, Maggia lubią tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
‹‹ 86 87 88 89 90 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ