X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:35

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny

    trzymam za Was kciukasy :)

    U mnie też coś nie halo. Wszystkie testy ovu wychodzą negatywne... i sama nie wiem co o tym myśleć.

    Mój M. beszta mnie, żebym odpuściła bo się nakręcam i wszystko mi się rozregulowało....

    Pewnie ma racje ... mądrala :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gezanew twoj facet ma racje, stres rozregulowuje cykl, hormony, ale jak tu sie nie nakrecac. Zerknelam na twoj wykres i taki spadek tempki moze zwiastowac nadchodzącą owulacje. Nie patrz na testy tylko przycisnac chlopa co 2 dni :)
    Evaa super ze zrobicie badania, facet odetchnie jak sie okaze ze wszystko jest ok :)
    Agnes a u ciebie test negatywny, ale okresu ani plamien nie widac, moze to dobry znak! :)
    Dziewczyny ja wierze ze wszystkie sie doczekamy swoich bobaskow, kwestia czasu. Życzę nam wszystkim cierpliwosci :)

    Evaa, ewelinka2210, kasiarzyna, Helen lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renieczka niby to wszytko się wie... ale i tak w głowie coś siedzi i nie daje Ci spokoju.


  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa to super, krok do przodu :) Na pewno będziecie spokojniejsi.

    Dziewczyny życzę Wam na te zbliżające się Święta zdrówka,spokoju i takiego lenistwa przede wszystkim...takiego beztroskiego luzu co by głowki odblokował, to jest to co nam teraz najbardziej potrzebne :)

    Helen, renieczka, agnes175, ewelinka2210 lubią tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gezanew wrote:
    hej dziewczyny

    trzymam za Was kciukasy :)

    U mnie też coś nie halo. Wszystkie testy ovu wychodzą negatywne... i sama nie wiem co o tym myśleć.

    Mój M. beszta mnie, żebym odpuściła bo się nakręcam i wszystko mi się rozregulowało....

    Pewnie ma racje ... mądrala :P
    Cześć, nie znam Twojej historii, ale mi sie też przesunęła owulacja, tzn. ciągle miałam bladziochy z testów dopiero dzisiaj ruszyło, więc rób je dalej, czasami są różne czynniki które wpływają na zmianę. Ja w pierwszym tu obserwowanym cyklu miałam owulkę w 19d.c. w następnym miałam 15d.c a tu będę miała 21 lub 22d.c, tak więc nie denerwuj się, pewnie się czaji za rogiem. Przygotowania świąteczne i cała ta nerwówka dookoła może robić takie psikusy :))

    feegu6l.png
  • Helen Autorytet
    Postów: 2224 1939

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    Helen dzięki :*
    Kasiarzyna laparo, żeby sprawdzić, czy nie ma właśnie ognisk endometriozy, zrostów itd. Bo nie tylko pod kątem drożności ją robią.
    No wiem, że najgorszy ten brak przyczyny... Niby wszystko gra, a ciąży dalej brak - wiem, co czujesz. Ja mam krótkie cykle, więc od marca już 12 będzie za chwilę. Niby dobrze, że którkie, ale z drugiej strony, więcej niepowodzień w takim czasie - juz nie wiem, gdzie szukac przyczyny, czy nie szukać i czekać po prostu.
    Ehhh :)
    Ja miałam bardzo podobny do Ciebie cykl jak zaszłam i tak samo spadek późny, więc głowa do góry, co ma być to będzie, przyjmij to na klatę ;)

    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

    feegu6l.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc tak..... ;)
    Jestem po prywatnej wizycie u mojej ginki i ze mna hormonalnie jest ok (endometrium 12,9mm) choc ten cykl nie byl idealny do zapłodnienia,bo pecherzyk Graafa nie pekł jak powinien i powstała jakas torbiel krwotoczna (33mmx28mm).To ponoc sie zdarza,nie leczy się tego i ma sie samo wchłonąć,ewentualnie moge wziac jakies leki przeciwbolowe jak mnie bedzie bolec.Okres moze pojawic sie w ciagu tygodnia.

    Problem pojawił sie w postaci astenozoospermii (obniżony odsetek plemników o prawidłowej ruchliwości).Badania nasienia meza nie sa beznadziejne ale tez nie sa dobre i to teraz on musi troche sie nagimnastykowac,zeby poprawic jakosc nasienia.Generalnie ma za mało plemnikow o prawidlowej budowie (4% na granicy normy) z czego polowa wykazuje brak ruchu.Musi zrobić USG jąder i najądrzy co jest rutynowym badaniem w przypadku leczenia niepłodności męskiej,czy nie ma jakiś torbieli etc.Dodatkowo ma definitywnie rzucić palenie z czym walczę od dłuższego czasu i może w koncu go to zmotywuje oraz zacząc łykać specjalne witaminki dla meżczyzn o nazwie Profertil przez minimum 3 mce,no i oczywiscie odpowiednia dieta bogata w to co słuzy żołnierzykom ;)

    Po tym wszystkim ma znowu zrobic badanie nasienia i jesli bedzie poprawa to super i staramy sie dalej naturalnie (w miedzyczasie równiez,bo to nie jest wykluczone,ze sie uda) a jesli nie bedzie poprawy po leczeniu urologicznym i witaminach to inseminacja poprzedzona badaniem HSG.

    Tak to mniej wiecej wyglada z tego co zapamietalam,bo ginka mowila duzo i dokladnie ale bylam troche zestrersowana i pewnie mi cos umknelo,szkoda,ze nie wzielam dyktafonu i jej nie nagralam ;) Wiec jest plan do wykonania i tego bedziemy sie trzymac,bo to nasz wspolny problem i tylko razem mozemy go rozwiązać :) Poki co jestem nastawiona optymistycznie i pelna nadziei,ze sie uda,bo kiedys sie na pewno uda! :) To tylko kwestia czasu i naszej cierpliwości.Zauwazylam,że żonek się przejął całą sprawą i mam nadzieje,że bedzie działał zadaniowo tzn.jest zadanie a on ma je wykonać ;)

    Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo,bo bedziemy czesciej w Polsce :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2014, 22:45

    Nona, renieczka lubią tę wiadomość

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helen przyjmę, przyjmę :) Ja tak zawsze pod koniec cyklu marudzę, jak już przychodzi @ to mi sie poprawia. Tylko juz bym chciała wiedzieć o co chodzi i czemu się nie udaje.
    Przykro mi z powodu Waszej straty :* Wiem jak to cieżko - trzymaj się, w końcu się uda, trzeba byc dobrej myśli :*
    agnes teraz 4% to już norma dla plemniczków, szkoda że inne parametry niskie, ale jak się podkuruje, to na pewno się poprawi. Często wychodza badania gorsze, a to jednorazowa sprawa - na plemniki ma wpływ duza ilość czynników. A z paleniem jak najbardziej popieram - trzeba rzucić, a jak się przejął wynikiami, to pójdzie łatwiej rzucanie :)
    gezanew trzymam kciuki za owocną owulacje :)

    Helen lubi tę wiadomość

  • kasiarzyna Autorytet
    Postów: 1362 746

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes no to przynajmniej wiecie na czym stoicie i teraz na spokojnie cierpliwie czekać na rezultaty :)

    agnes175 lubi tę wiadomość

    mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:44

    agnes175 lubi tę wiadomość

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:35

    kasiarzyna, renieczka, ewelinka2210 lubią tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes plan jest super, usg urologiczne koniecznie zróbcie żeby wykluczyć żylaki powrózka nasiennego. Suplementami podrasujesz chłopców i będzie git :) Moja ginka kazała mojemu jeść kwas foliowy, mimo że miał dobre, ale k.foliowy polepsza jego jakość :)
    A ja znowu mam cykl nieudany, coś tak czuję. Ból brzucha i ta tempka - koszmar jakiś :(
    No nic ja też się trzymam swojego planu: 6 cykli na wspomagaczach, potem inseminacja a na koniec in vitro. A jak i to zawiedzie to zacznę się rozglądać czy przypadkiem nasze dziecko nie urodziło się przez pomyłkę gdzieś indziej i czeka aż je zaadoptujemy :)
    Pozdrawiam kochane :) U mnie pachnie piernikiem :)

    Evaa, ewelinka2210, agnes175 lubią tę wiadomość

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pracy... Ale juz jutro nie idę, 5 dni wi domku :)
    renieczka my już też myślimy o adopcji powoli - ja wiem po prostu, że mam mieć jeszcze dziecko, nieważne w jaki sposób :)
    Evaa ostatnio rozmawiałam z koleżanką i się smiała, że jedyna zasada jaka tu panuje, to chcieć/nie chcieć - te cą chcą, to nie mają, te co nie chcą, to mają. Wiadomo,że to lekkie uproszczenie, ale coś w tym jest... Ona sama ma dwójkę z in vitro, a jak juz nie chcieli więcej dzieci, to zaszła w 3 ciążę (niestety poroniła, ale to juz inny temat).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2014, 09:29

    Evaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:44

    kasiarzyna, ewelinka2210, renieczka lubią tę wiadomość

  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona :)
    Ja również życzę Wam wesołych, spokojnych świąt - staraczkom odpoczynku psychicznego, mamusiom radości z maluchów :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również Wam życzę spokojnych i magicznych świat. Niech w waszych sercach zagości dobro i miłość, bo wówczas życie wydaje się łatwiejsze :)


    ewelinka2210 lubi tę wiadomość

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:35

    ewelinka2210, Helen lubią tę wiadomość

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • ewelinka2210 Autorytet
    Postów: 1695 842

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa ja też mam jutro imieniny :D Wypije Twoje zdrówko na pewno :*

    Evaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choinka ubrana, pyszności gotowe tylko czekamy na gości i zaczynamy święta :)
    Kochane życzę Wam spokojnych i pogodnych świąt i oby wszystkie Wasze życzenia i marzenia się spełniły w całości. Zafasolkowanym życzę spokojnych dziewięciu miesięcy i cudownego, zdrowego bobasa. Dla oczekujących życzę cierpliwości, milosci, radości ze starań o dzidzię a w efekcie rychłego powiększenia rodziny. Zdrowych i radosnych Świąt
    z serca życzy Renieczka
    P.S. wszystkim jutrzejszym imiennczkom życzę 100 lat :)

    ewelinka2210, Evaa, Nona lubią tę wiadomość

‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ