Forum Starając się - ogólne Rocznik 83 zapraszam ;)
Odpowiedz

Rocznik 83 zapraszam ;)

Oceń ten wątek:
  • Evaa Autorytet

Wysłany: 22 grudnia 2014, 16:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2015, 21:35

,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • nick nieaktualny

Wysłany: 22 grudnia 2014, 19:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny

trzymam za Was kciukasy :)

U mnie też coś nie halo. Wszystkie testy ovu wychodzą negatywne... i sama nie wiem co o tym myśleć.

Mój M. beszta mnie, żebym odpuściła bo się nakręcam i wszystko mi się rozregulowało....

Pewnie ma racje ... mądrala :P

• renieczka Autorytet

Wysłany: 22 grudnia 2014, 19:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gezanew twoj facet ma racje, stres rozregulowuje cykl, hormony, ale jak tu sie nie nakrecac. Zerknelam na twoj wykres i taki spadek tempki moze zwiastowac nadchodzącą owulacje. Nie patrz na testy tylko przycisnac chlopa co 2 dni :)
    Evaa super ze zrobicie badania, facet odetchnie jak sie okaze ze wszystko jest ok :)
    Agnes a u ciebie test negatywny, ale okresu ani plamien nie widac, moze to dobry znak! :)
    Dziewczyny ja wierze ze wszystkie sie doczekamy swoich bobaskow, kwestia czasu. Życzę nam wszystkim cierpliwosci :)

Evaa, ewelinka2210, kasiarzyna, Helen lubią tę wiadomość

2015 I IVF - 3 transfery
    <3 Marysia <3 Ur. 14. 07.2016, 3200g, 56cm <3
    3jvzpiqvlvvso9c6.png
    2017 II IVF rodzeństwo in progres --->
  • nick nieaktualny

Wysłany: 22 grudnia 2014, 20:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renieczka niby to wszytko się wie... ale i tak w głowie coś siedzi i nie daje Ci spokoju.

• kasiarzyna Autorytet

Wysłany: 22 grudnia 2014, 21:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa to super, krok do przodu :) Na pewno będziecie spokojniejsi.

Dziewczyny życzę Wam na te zbliżające się Święta zdrówka,spokoju i takiego lenistwa przede wszystkim...takiego beztroskiego luzu co by głowki odblokował, to jest to co nam teraz najbardziej potrzebne :)

Helen, renieczka, agnes175, ewelinka2210 lubią tę wiadomość

mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • Helen Autorytet

Wysłany: 22 grudnia 2014, 22:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    gezanew wrote:
    hej dziewczyny

trzymam za Was kciukasy :)

U mnie też coś nie halo. Wszystkie testy ovu wychodzą negatywne... i sama nie wiem co o tym myśleć.

Mój M. beszta mnie, żebym odpuściła bo się nakręcam i wszystko mi się rozregulowało....

Pewnie ma racje ... mądrala :P
    Cześć, nie znam Twojej historii, ale mi sie też przesunęła owulacja, tzn. ciągle miałam bladziochy z testów dopiero dzisiaj ruszyło, więc rób je dalej, czasami są różne czynniki które wpływają na zmianę. Ja w pierwszym tu obserwowanym cyklu miałam owulkę w 19d.c. w następnym miałam 15d.c a tu będę miała 21 lub 22d.c, tak więc nie denerwuj się, pewnie się czaji za rogiem. Przygotowania świąteczne i cała ta nerwówka dookoła może robić takie psikusy :))

feegu6l.png
  • Helen Autorytet

Wysłany: 22 grudnia 2014, 22:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinka2210 wrote:
    Helen dzięki :*
    Kasiarzyna laparo, żeby sprawdzić, czy nie ma właśnie ognisk endometriozy, zrostów itd. Bo nie tylko pod kątem drożności ją robią.
    No wiem, że najgorszy ten brak przyczyny... Niby wszystko gra, a ciąży dalej brak - wiem, co czujesz. Ja mam krótkie cykle, więc od marca już 12 będzie za chwilę. Niby dobrze, że którkie, ale z drugiej strony, więcej niepowodzień w takim czasie - juz nie wiem, gdzie szukac przyczyny, czy nie szukać i czekać po prostu.
    Ehhh :)
    Ja miałam bardzo podobny do Ciebie cykl jak zaszłam i tak samo spadek późny, więc głowa do góry, co ma być to będzie, przyjmij to na klatę ;)

ewelinka2210 lubi tę wiadomość

feegu6l.png
  • agnes175 Autorytet

Wysłany: 22 grudnia 2014, 22:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc tak..... ;)
    Jestem po prywatnej wizycie u mojej ginki i ze mna hormonalnie jest ok (endometrium 12,9mm) choc ten cykl nie byl idealny do zapłodnienia,bo pecherzyk Graafa nie pekł jak powinien i powstała jakas torbiel krwotoczna (33mmx28mm).To ponoc sie zdarza,nie leczy się tego i ma sie samo wchłonąć,ewentualnie moge wziac jakies leki przeciwbolowe jak mnie bedzie bolec.Okres moze pojawic sie w ciagu tygodnia.

Problem pojawił sie w postaci astenozoospermii (obniżony odsetek plemników o prawidłowej ruchliwości).Badania nasienia meza nie sa beznadziejne ale tez nie sa dobre i to teraz on musi troche sie nagimnastykowac,zeby poprawic jakosc nasienia.Generalnie ma za mało plemnikow o prawidlowej budowie (4% na granicy normy) z czego polowa wykazuje brak ruchu.Musi zrobić USG jąder i najądrzy co jest rutynowym badaniem w przypadku leczenia niepłodności męskiej,czy nie ma jakiś torbieli etc.Dodatkowo ma definitywnie rzucić palenie z czym walczę od dłuższego czasu i może w koncu go to zmotywuje oraz zacząc łykać specjalne witaminki dla meżczyzn o nazwie Profertil przez minimum 3 mce,no i oczywiscie odpowiednia dieta bogata w to co słuzy żołnierzykom ;)

Po tym wszystkim ma znowu zrobic badanie nasienia i jesli bedzie poprawa to super i staramy sie dalej naturalnie (w miedzyczasie równiez,bo to nie jest wykluczone,ze sie uda) a jesli nie bedzie poprawy po leczeniu urologicznym i witaminach to inseminacja poprzedzona badaniem HSG.

Tak to mniej wiecej wyglada z tego co zapamietalam,bo ginka mowila duzo i dokladnie ale bylam troche zestrersowana i pewnie mi cos umknelo,szkoda,ze nie wzielam dyktafonu i jej nie nagralam ;) Wiec jest plan do wykonania i tego bedziemy sie trzymac,bo to nasz wspolny problem i tylko razem mozemy go rozwiązać :) Poki co jestem nastawiona optymistycznie i pelna nadziei,ze sie uda,bo kiedys sie na pewno uda! :) To tylko kwestia czasu i naszej cierpliwości.Zauwazylam,że żonek się przejął całą sprawą i mam nadzieje,że bedzie działał zadaniowo tzn.jest zadanie a on ma je wykonać ;)

Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo,bo bedziemy czesciej w Polsce :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2014, 22:45

Nona, renieczka lubią tę wiadomość

f2wli09kno5rlzcx.png
  • ewelinka2210 Autorytet

Wysłany: 23 grudnia 2014, 08:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helen przyjmę, przyjmę :) Ja tak zawsze pod koniec cyklu marudzę, jak już przychodzi @ to mi sie poprawia. Tylko juz bym chciała wiedzieć o co chodzi i czemu się nie udaje.
    Przykro mi z powodu Waszej straty :* Wiem jak to cieżko - trzymaj się, w końcu się uda, trzeba byc dobrej myśli :*
    agnes teraz 4% to już norma dla plemniczków, szkoda że inne parametry niskie, ale jak się podkuruje, to na pewno się poprawi. Często wychodza badania gorsze, a to jednorazowa sprawa - na plemniki ma wpływ duza ilość czynników. A z paleniem jak najbardziej popieram - trzeba rzucić, a jak się przejął wynikiami, to pójdzie łatwiej rzucanie :)
    gezanew trzymam kciuki za owocną owulacje :)

Helen lubi tę wiadomość

• kasiarzyna Autorytet

Wysłany: 23 grudnia 2014, 08:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes no to przynajmniej wiecie na czym stoicie i teraz na spokojnie cierpliwie czekać na rezultaty :)

agnes175 lubi tę wiadomość

mhsvp07wo8sn1zot.png
    09.2016 laparo+histero endomenda,torbiel,przegroda macicy
  • nick nieaktualny

Wysłany: 23 grudnia 2014, 08:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:44

agnes175 lubi tę wiadomość

• Evaa Autorytet

Wysłany: 23 grudnia 2014, 08:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

kasiarzyna, renieczka, ewelinka2210 lubią tę wiadomość

• renieczka Autorytet

Wysłany: 23 grudnia 2014, 08:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes plan jest super, usg urologiczne koniecznie zróbcie żeby wykluczyć żylaki powrózka nasiennego. Suplementami podrasujesz chłopców i będzie git :) Moja ginka kazała mojemu jeść kwas foliowy, mimo że miał dobre, ale k.foliowy polepsza jego jakość :)
    A ja znowu mam cykl nieudany, coś tak czuję. Ból brzucha i ta tempka - koszmar jakiś :(
    No nic ja też się trzymam swojego planu: 6 cykli na wspomagaczach, potem inseminacja a na koniec in vitro. A jak i to zawiedzie to zacznę się rozglądać czy przypadkiem nasze dziecko nie urodziło się przez pomyłkę gdzieś indziej i czeka aż je zaadoptujemy :)
    Pozdrawiam kochane :) U mnie pachnie piernikiem :)

Evaa, ewelinka2210, agnes175 lubią tę wiadomość

2015 I IVF - 3 transfery
    3jvzpiqvlvvso9c6.png
  • ewelinka2210 Autorytet

Wysłany: 23 grudnia 2014, 09:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pracy... Ale juz jutro nie idę, 5 dni wi domku :)
    renieczka my już też myślimy o adopcji powoli - ja wiem po prostu, że mam mieć jeszcze dziecko, nieważne w jaki sposób :)
    Evaa ostatnio rozmawiałam z koleżanką i się smiała, że jedyna zasada jaka tu panuje, to chcieć/nie chcieć - te cą chcą, to nie mają, te co nie chcą, to mają. Wiadomo,że to lekkie uproszczenie, ale coś w tym jest... Ona sama ma dwójkę z in vitro, a jak juz nie chcieli więcej dzieci, to zaszła w 3 ciążę (niestety poroniła, ale to juz inny temat).

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2014, 09:29

Evaa lubi tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 23 grudnia 2014, 15:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:44

kasiarzyna, ewelinka2210, renieczka lubią tę wiadomość

• ewelinka2210 Autorytet

Wysłany: 23 grudnia 2014, 19:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona :)
    Ja również życzę Wam wesołych, spokojnych świąt - staraczkom odpoczynku psychicznego, mamusiom radości z maluchów :)

• nick nieaktualny

Wysłany: 23 grudnia 2014, 20:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również Wam życzę spokojnych i magicznych świat. Niech w waszych sercach zagości dobro i miłość, bo wówczas życie wydaje się łatwiejsze :)

ewelinka2210 lubi tę wiadomość

• Evaa Autorytet

Wysłany: 23 grudnia 2014, 20:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

ewelinka2210, Helen lubią tę wiadomość

• ewelinka2210 Autorytet

Wysłany: 23 grudnia 2014, 20:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa ja też mam jutro imieniny :D Wypije Twoje zdrówko na pewno :*

Evaa lubi tę wiadomość

• renieczka Autorytet

Wysłany: 23 grudnia 2014, 20:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choinka ubrana, pyszności gotowe tylko czekamy na gości i zaczynamy święta :)
    Kochane życzę Wam spokojnych i pogodnych świąt i oby wszystkie Wasze życzenia i marzenia się spełniły w całości. Zafasolkowanym życzę spokojnych dziewięciu miesięcy i cudownego, zdrowego bobasa. Dla oczekujących życzę cierpliwości, milosci, radości ze starań o dzidzię a w efekcie rychłego powiększenia rodziny. Zdrowych i radosnych Świąt
    z serca życzy Renieczka
    P.S. wszystkim jutrzejszym imiennczkom życzę 100 lat :)

ewelinka2210, Evaa, Nona lubią tę wiadomość

2015 I IVF - 3 transfery
    3jvzpiqvlvvso9c6.png
‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego