X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '87 - Zapraszam :)
Odpowiedz

Rocznik '87 - Zapraszam :)

Oceń ten wątek:
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka wrote:
    Z tego co wiem progesteron robi się w II fazie cyklu chyba ok. 18-19 dc, mi 5 mies, temu wyszedł 1,19 zdecydowanie za mało. chcę dowiedzieć się czy efekt przyjmowania się utrzymuje jakiś czas, czy tylko na czas przyjmowania dupka i chciałabym zbadać znowu jak będzie pęcherzyk bez brania dupka..
    Że w II fazie to jak najbardziej a czy to 18 czy 21 dzień cyklu to już zależy od owulacji. Najwyższe stężenie progesteronu jest 7 dnia od owulacji i wtedy lekarze zalecają go zbadać.

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah, ja zrozumiałam, że robiłaś w 6 dc :)

    Mallina lubi tę wiadomość

  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka wrote:
    Ah, ja zrozumiałam, że robiłaś w 6 dc :)
    To wtedy bym miała wysoki progesteron ;);) Wyjaśniło się wszystko :)

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ;)

  • paulashells Koleżanka
    Postów: 39 23

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina wrote:
    Tylko proszę mi odpoczywać i wyłączyć całkowicie myślenie ;) Gdzie się wybieracie?
    Hej Mallina :) sama nie wiem o co chodzi z tymi przeciwciałami, jak będę odbierała wyniki, na pewno napiszę :)
    Wybieramy się na Mazury :) co roku w Bieszczady do Babci już się znudziło, ale i tak w sierpniu Ją odwiedzimy. Wcześniej były wpisy o miejscach zamieszkania, ja mieszkam na wschód od Warszawy i tam właśnie teraz odwiedzamy specjalistów od niepłodności.

    Starania od 28 lipca 2012 r., dnia w którym poślubiłam mojego M.
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja jestem z centrum Polski. Jak już przyjdzie czas inseminacji to wybierzemy się do Gamety w Łodzi.

    Paulashells, masz już za sobą hsg? Ja mam w planach na jesieni zrobić i sukcesywnie wszystkie badania do końca roku, a od stycznia ruszamy z inseminacją, w międzyczasie chcę się starać o kwalifikację do rządowego in-vitro. Ale ciągle mam cichutką nadzieję, że nie będę musiała robić żadnej z tych rzeczy.

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina życzę Ci byś nie musiała robić żadnej z tej rzeczy, ale może właśnie psychicznie jak nastawisz się na to wszystko to się uda :)
    Ja jutro idę do gina i nastawiam się na masę pytań.

  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka wrote:
    Mallina życzę Ci byś nie musiała robić żadnej z tej rzeczy, ale może właśnie psychicznie jak nastawisz się na to wszystko to się uda :)
    Ja jutro idę do gina i nastawiam się na masę pytań.
    Dziękuję :)
    Zapisz sobie na kartce, żebyś nie zapomniała o niczym. Mam nadzieję, że wyjaśni Ci wszystko i dokładnie. Ciężko teraz trafić na dobrego lekarza.

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiesz, że zapisałam tak wstępnie :D choć pewnie i tak ze stresu o czymś zapomnę.

  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka wrote:
    A wiesz, że zapisałam tak wstępnie :D choć pewnie i tak ze stresu o czymś zapomnę.
    Wyciągnij przy nim tą kartę i wcale się nie krępuj. Musi Ci odpowiedzieć na te pytania. Chyba ze to lekarz na NFZ (oni nic nie muszą ;)), mnie mój ciągle pogania, że już kończymy ;), nie będę już do niego chodzić ;)

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój jest w porządku ;) chodzę prywatnie na abonamencie opłacanym przez zakład pracy, dzięki Bogu to mam, bo nie wydoliłabym finansowo na takie częste wizyty prywatnie :/

  • Ania_XxX Koleżanka
    Postów: 33 41

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pirelka w takim razie powodzenia na jutrzejszej wizycie! ;) Oby lekarz wyjawił Ci same dobre nowinki! ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2014, 17:21

    82do20mmeofbbylm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, nie wiem czy będą dobre ale jak dostanę skierowania to już będe zadowolona:)

  • paulashells Koleżanka
    Postów: 39 23

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina, ostatnio na wizycie w klinice niepłodności lekarz powiedziała, że jak mi źle wyjdzie monitoring cyklu to zrobię wtedy hsg.
    Na razie w planach mamy inseminację, tak po cichu, tylko znajoma wie, bo ma kilka kontaktów i porad.
    Pirelka, zgadza się z tymi wizytami, w najbliższym mieście nie mam specjalistów na NFZ, do Wawy znowu wybieram się po zrobieniu monitoringu cyklu, ale tam mnie pani doktor mile zaskoczyła, przeprowadziła porządny wywiad i zasugerowała stanowczo co trzeba zrobić, wiadomo za kasę, ale wkońcu zna się na tym i nie bez powodu tam pracuje.
    U mnie póki co od tygodnia bóle przedmiesiączkowe, coraz mocniejsze. Ale dla poprawy nastroju dziś znów stałam się ruda, ciekawe co powie mój M. :D dobrze, że będzie ciemno jak wróci :D

    Starania od 28 lipca 2012 r., dnia w którym poślubiłam mojego M.
  • paulashells Koleżanka
    Postów: 39 23

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Pirelka, jak po wizycie?

    Starania od 28 lipca 2012 r., dnia w którym poślubiłam mojego M.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie, ale jakoś mnie nie uspokoiła wcale tylko przybiła ?!

    Sama nie wiem czemu, powiedziałam o objawach jak biorę dupka (choroba i ta szyja) skwitował tak "niemożliwe, trzeba zgłosić producentowi", miałam ochotę się śmiać, ale nie wiedziałam czy sytuacja nie wymaga płaczu :/ zapytałam o coś zamiennego i powiedział, że owszem można dopochwowo, również w określone dni. Jakoś nie dopytywałam, chyba zostanę przy dupku. Zapytałam czy by nie zrobić przerwy i nie zobaczyć wtedy objawy czy ustąpią powiedział, że możemy zrobić przerwę, ale nie wiem czy ją robić.
    Skierowanie dostałam na progesteron jak chciałam i na usg 10-14 dc i masę innych na krew (znowu prolaktyna+po obciążeniu, FSH, Estradiol i LH), oczywiście wszystko w określone dni więc w tym cyklu odpada bo nie mam jak zrobić w weekend, a na usg nie ma wolnych terminów :/ trzeba czekać na kolejny cykl, a że cykle mam teraz krótkie bo 21.07 już powinnam mieć kolejną @ więc może w lipcu część załatwię. Zobaczymy.

    Pytałam o ten progesteron, rzekomo efekt utrzymuje się jakiś czas, nie podnosi się tylko na te 10 dni i nie spada tak szybko więc odstawienie po 10 dniach nie spowoduje poronienia. Cóż mi innego pozostało jak Mu wierzyć?!

    Zapytałam o usg po owulacji by sprawdzić, czy można..powiedział, że można ale skierowania nie dał :/

    Pytał o CLO i powiedział, że proponuje jednak z nim spróbować bo to, że jest pęcherzyk o niczym nie świadczy bo może być pusty, a w środku może nie być komórki jajowej :/ więc od kolejnego cyklu chyba zmuszę się i wezmę na próbę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka
    Byłam na monitorowaniu w 9 dc (24.06.) endometrium 9,7 ale brak pęcherzyka :(, myślicie że jest jeszcze szansa aby się udało? Kolejną wizytę mam (1.07.) w 16 dc. W tym cyklu brałam clostilbegyt.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2014, 15:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelabd wydaje mi się, że 9dc to za wcześniej. Mi gin zawsze każe przychodzić między 10-14 dc i wolę iść bliżej 14 dc bo w 10 dc mały jeszcze jest albo w ogóle i nigdy nie wiadomo jaki się wykluje. Zależy kiedy masz zazwyczaj owulację. Dobrze, że idziesz jeszcze w 16dc to zobaczysz co tam się zadziało.
    Chociaż po CLO powinnaś coś wyhodować, bądź dobrej myśli może coś się wykluje jeszcze do następnego monitoringu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję za inf. jeśli chodzi o monitorowanie to gin. kazała mi przyjść między 9 a 11 dc. wybrałam 9 ponieważ 10 dc nie przyjmuje a 11dc nie miałabym jak się do niej dostać. Czyli nadzieja jest :D Mojej znajomej udało się w pierwszym cyklu brania CLO i ma bliźniaki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam zatem kciuki ;) skoro gin tak kazała to sama wie co dla Ciebie najlepsze :)
    Ja też mam zawsze problem z tym zapisaniem się na usg..w tym cyklu właśnie nie dam rady iść :(

    Ja mam brać CLO od kolejnego cyklu, bo teraz już za późno.. ale nie chcę bliźniaków. Wzbraniałam się przed tym lekiem, ale chyba muszę spróbować.

    Angelabd lubi tę wiadomość

‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ