X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik '87 - Zapraszam :)
Odpowiedz

Rocznik '87 - Zapraszam :)

Oceń ten wątek:
  • paulashells Koleżanka
    Postów: 39 23

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pęcherzyk może być pusty...? Jak to można sprawdzić :/ Czyli CLO to jest lek na ładny pęcherzyk? W tych sprawach jestem zielona, muszę gdzieś o tym poczytać.
    Dziś termin @, jeszcze czekam, ale myślę, że wieczorem przyjdzie.

    Starania od 28 lipca 2012 r., dnia w którym poślubiłam mojego M.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie troszkę mnie to zszokowało bo myślałam, że jak pęcherzyk jest to jest jednoznaczne, że jest szansa jak pęknie zajść w ciążę. Wcześniej gin nie wspomniał, że nie wiadomo czy w środku jest komórka jajowa, tylko mówił "działać" .. eh..
    Podobno CLO stymuluje pracę jajników i sprawia, że pęcherzyków jest więcej, jak to gin powiedział jak się ich natworzy to są większe szanse, że któryś ma komórkę jajową, bo jeden może jej nie mieć wcale i wtedy już innych nie ma w razie co ..

    Tak się opierałam przed tym CLO, czekałam i miałam nadzieję a się okazuje, że niepotrzebnie bo i tak zalecił mi go wprowadzić, jakbym wiedziała to nie czekałabym kolejnych miesięcy i dzisiaj mogłabym być już w ciąży :/ ale staram się już o tym nie myśleć po znowu popadam w dołek.

    paulashells lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    ja oczywiście też rocznik 87..
    Jestem po stracie córki w 13 tygodniu i teraz jestem w trakcie 2 cyklu starań :) Odczekałam ile trzeba i do dzieła :)
    Siedzę, czytam i popadam w lekką paranoję. Robiłam tsh i wyszło 3.11 i uznałam to za normę, a teraz czytam, że zdecydowanie za dużo. Nie wiem, dlaczego musiałam trafić na forum, żeby dowiedzieć się jakie badania robić, dlaczego lekarz w ogóle nie zleca po poronieniu żadnych badań tylko każe czekać, zachodzić w ciąże ponownie i jak się historia powtórzy to dopiero wówczas się pofatyguje z badaniami.. :/ ten świat upadł na głowe.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Amy, przykro mi z powodu straty dziecka i życzę powodzenia w kolejnych staraniach.
    Wszystko zależy od lekarza, ja jeszcze przed staraniami zaczęłam robić badania by nie tracić czasu i jak się okazało słusznie bo inaczej rok mogłabym się starać i nie znać przyczyny dlaczego się nie udaje, lub nie utrzymać przez niskim progesteronie.
    Pierwsza ginekolog też dała mi same podstawowe badania i nic więcej, dopiero kolejny lekarz zapisuje wszystko po kolei, teraz dostałam na dodatkowe bo niby wszystko już w normie a nadal nic.. Także zmień lekarza albo wykonuj sobie badania na własną rękę konsultując z lekarzem :)

    Przepraszam, że pytam ale jaka była przyczyna poronienia? Znacie ją? Bo wtedy to mogłabyś mieć na uwadze w badaniach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2014, 18:18

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka wrote:
    Witaj Amy, przykro mi z powodu straty dziecka i życzę powodzenia w kolejnych staraniach.
    Wszystko zależy od lekarza, ja jeszcze przed staraniami zaczęłam robić badania by nie tracić czasu i jak się okazało słusznie bo inaczej rok mogłabym się starać i nie znać przyczyny dlaczego się nie udaje, lub nie utrzymać przez niskim progesteronie.
    Pierwsza ginekolog też dała mi same podstawowe badania i nic więcej, dopiero kolejny lekarz zapisuje wszystko po kolei, teraz dostałam na dodatkowe bo niby wszystko już w normie a nadal nic.. Także zmień lekarza albo wykonuj sobie badania na własną rękę konsultując z lekarzem :)

    Przepraszam, że pytam ale jaka była przyczyna poronienia? Znacie ją? Bo wtedy to mogłabyś mieć na uwadze w badaniach.
    No ja wlasnie zmarnowalam 4 miesiace nie robiac zadnych badan.. teraz na forum mnie olsnilA kolezanka.. jutro pojde po skierowania i we wtorek sie sprobuje dostac do endokrynologa, mam nadzieje ze mnie nie oleje.. nie znam przyczyny. W 13tyg sie dowiedzialam ze dziecko sie przestalo rozwijac w 6t.3d wyslalismy material do okreslenia plci.. bez okreslenia przyczyny

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy rozumiem.. przykre co Was spotkało, ale teraz zadbaj o swoje badania to wiele może wyjaśnić i zapobiec przykrym wydarzeniom w przyszłości.
    Życzę powodzenia i trzymam kciuki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka wrote:
    Amy rozumiem.. przykre co Was spotkało, ale teraz zadbaj o swoje badania to wiele może wyjaśnić i zapobiec przykrym wydarzeniom w przyszłości.
    Życzę powodzenia i trzymam kciuki :)
    Tak też zrobię, dziekuję :) już zmarnowałam jeden cykl, teraz pewnie drugi pójdzie na marne, chociaż nigdy nie wiadomo :) A jeśli chodzi o zmniejszanie poziomu tsh to jak długo to trwa wszystko? Nie wiesz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh u mnie jest w porządku na szczęście więc nie mam pojęcia, podejrzewam, że z lekami spada dość szybko podobnie jak prolaktyna :) ale nie jestem pewna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic jutro się wszystkiego dowiem, może uda mi się to załatwić u ogólnego lekarza, a jak nie endokrynolog. Mam nadzieję, że ten mnie nie oleje.. jak to bywa zazwyczaj

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weź wyniki do rodzinnego i powiedz, że starasz się o dziecko, że jedno poroniłaś i nie znasz przyczyny i pokaz wynik tsh, jeśli lekarz stwierdzi, że jest za wysoki to na pewno da Ci skierowanie do endo, albo sam wystawi receptę. Zależy oczywiście na kogo trafisz :/

    Z tego co wiem to tsh najlepsze do zajścia w ciążę to do 2.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka wrote:
    Weź wyniki do rodzinnego i powiedz, że starasz się o dziecko, że jedno poroniłaś i nie znasz przyczyny i pokaz wynik tsh, jeśli lekarz stwierdzi, że jest za wysoki to na pewno da Ci skierowanie do endo, albo sam wystawi receptę. Zależy oczywiście na kogo trafisz :/

    Z tego co wiem to tsh najlepsze do zajścia w ciążę to do 2.
    No tak mi dziewczyny piszą, żeby było najlepiej poniżej 1...
    Mam świetną lekarkę rodzinną, traktuje mnie jak swoją córkę.. wie o poronieniu zna moja całą historię bo prowadzi mnie od dziecka także jutro się wszystko okaże. Musze tylko znaleźć wyniki w dokumentach gdzieś

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to zapowiada się dobrze, trzymam kciuki Amy ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirelka wrote:
    No to zapowiada się dobrze, trzymam kciuki Amy ;)
    dziękuję :)

  • Sewerynka Ekspertka
    Postów: 227 331

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy witaj:* ja przy tsh 4.28 zaszłam w ciążę. Po mc leczenia spadło mi do 3.18. Moja kuzynka zaszła w ciążę przy 1 cykl starań przy tsh ponad 10, a o chorobie dowiedziała się podczas badań I trymestru u urodziła zdrowa córeczkę. Przy odpowiednim doborze dawek tabsow i comiesięcznych kontrolach polegających na robieniu wyników i wizytach u endokrynologa wszystko powinno być okej . nie mniej jednak endo sukcesywnie dąży do tego aby tsh spadło do min.2. Trzymam kciuki za Ciebie i starania i przykro mi z powodu straty:* mi to forum przyniosło szczęście mam nadzieje ze Ciebie tez to spotka. Powodzenia:)

    pirelka lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgh6j72quh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sewerynka wrote:
    Amy witaj:* ja przy tsh 4.28 zaszłam w ciążę. Po mc leczenia spadło mi do 3.18. Moja kuzynka zaszła w ciążę przy 1 cykl starań przy tsh ponad 10, a o chorobie dowiedziała się podczas badań I trymestru u urodziła zdrowa córeczkę. Przy odpowiednim doborze dawek tabsow i comiesięcznych kontrolach polegających na robieniu wyników i wizytach u endokrynologa wszystko powinno być okej . nie mniej jednak endo sukcesywnie dąży do tego aby tsh spadło do min.2. Trzymam kciuki za Ciebie i starania i przykro mi z powodu straty:* mi to forum przyniosło szczęście mam nadzieje ze Ciebie tez to spotka. Powodzenia:)

    Cześć :)
    Ja podejrzewam, że mi też ten poziom tsh nie robił problemów z zajściem bo zaszłąm za pierwszym podejściem, no ale dziecko się przestało rozwijać i nie znam przyczyny, dlatego chyba powinnam pójść coś z tym robić... bo sobie nie wybaczę jak się los powtórzy a ja będę miała świadomość, że nic nie zrobiłam a przecież mogłam. Forum mi już bardzo pomogło..chyba nigdzie nie otrzymałam tyle zrozumienia..

    ewcia21k, Angelabd, paulashells lubią tę wiadomość

  • Listior Przyjaciółka
    Postów: 106 94

    Wysłany: 1 lipca 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oświadczam wszystkim moim przyjaciółkom i wspieraczkom, że JESTEM W CIĄŻY ;)UDAŁO SIĘ KOCHANE ;) teraz trzymam za Was wszystkie kciuki ;) Mówiłam, że pozytywne nastawienie wiele zmienia? ;) tego też Wam życzę, bo to naprawdę zdaje egzamin ;) Dziękuję za wspólny czas i wsparcie ;) !!!!! <3 Wszystkim razem i każdej z osobna !!!! ;)

    Ania_XxX, Pera, paulashells, pirelka, Angelabd, Lena87, Sewerynka, ewcia21k, MADZIA 87, Ewelcia lubią tę wiadomość

    c3a2581f1c5e3fc7c6a4636f7c955229.png
  • Ania_XxX Koleżanka
    Postów: 33 41

    Wysłany: 1 lipca 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JESZCZE RAZ GRATULACJE!!!! :D Odpoczywaj i rośnij przyszła Mamusiu <3

    Listior lubi tę wiadomość

    82do20mmeofbbylm.png
  • Pera Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 1 lipca 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulację Listior :)
    Czy brałaś jakieś tabletki albo ziółka wspomagające? Podziel się tajemną wiedzą ;)

    Listior lubi tę wiadomość

  • Ania_XxX Koleżanka
    Postów: 33 41

    Wysłany: 1 lipca 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sewerynka wrote:
    No to powiem Ci kochana , że masz podobnie jak ja :) Oprócz cycuchów bolących. Poczekaj jak możesz (jak wytrzymasz), ja się pospieszyłam i był negatyw a za 5 dni pozytyw:-) Ja tempki nigdy nie mierzyłam, stwierdziłam,że wtedy jeszcze bardziej będe się stresować niepotrzebnie :D A dziękuje, czuję się dobrze, czasami brzuch pobolewa, czuje naciągania w macicy, czasem jajnik zakłuje, cycek zaboli, stałam się też mega płaczliwa płacze z byle powodu hehe:-) No i mega senność, zawsze byłam nocnym markiem i spałam do późna teraz to już wogle oczy się kleją już o 20:D Jestem szczęśliwa,i bardzo odpowiedzialna, to niesamowite jak kobieta zmienia się w kilka dni..I jaka odpowiedzialność momentalnie na Ciebie spływa z chwilą dwóch kresek. Czuje, że dołączysz do mnie Listior :-)))Tego Ci życzymy z całego serduszka <33

    Oto dowód, że to dzięki naszej kochanej Sewerynce, bo to Ona rozesłała Nam wiruski i rzuciła dobry urok na Listior :D Zobaczycie teraz lista będzie się wypełniać nowymi szczęśliwymi Mamusiami :) <3 :*** Trzeba w to wierzyć! :D

    paulashells, Sewerynka lubią tę wiadomość

    82do20mmeofbbylm.png
  • Listior Przyjaciółka
    Postów: 106 94

    Wysłany: 1 lipca 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejszy jest spokój, opanowanie i pozytywne nastawienie. Ja podświadomie chciałam dostać taki prezent urodzinowy ;) Ziółka piłam w kwietniu, potem dieta i ćwiczenia, spacery, przebywanie na świeżym powietrzu ;) Dużo dało mi wsparcie wszystkich pozytywnych tutaj osób, które cieszyły się każdego dnia, witały się z uśmiechem na ustach, rozsiewały pozytywna aurę ;) To jest najważniejsze ;) <3

    Ania_XxX, Angelabd lubią tę wiadomość

    c3a2581f1c5e3fc7c6a4636f7c955229.png
‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ