X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92-95 zapraszam :)
Odpowiedz

Rocznik 92-95 zapraszam :)

Oceń ten wątek:
  • marjotka Autorytet
    Postów: 422 277

    Wysłany: 30 marca 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Wam :)
    JestesMY rocznik '94 :)
    Starammy się już 27 miesiąc...
    Mieszkam w DE i niestety, dopiero tutaj, zaczeli mnie konkretnie badać.
    na tą chwilę dowiedziałam się, że mam niedrożny prawy jajowód.
    Jestem po laparoskopowym usunięciu cysty z jajnika (prawego)
    i badaniu hsg.
    czekam na wyniki spermiogramu męża.
    z wynikami do ginekolog i zobaczymy co dalej.
    od dzisiaj Ginekolog kazała brać inofolic 1xdziennie
    pozdrawiam :)

    Żyje swoim życiowym mottem<" Dopóki oddycham, nie tracę nadziei..." > ,
    74dii09ks5ackuu5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć marjotka!
    Gratuluję sił i cierpliwości i zarazem współczuję, że tak długo już wam leci...
    W Niemczech medycyna jest chyba na wyższym poziomie niż u nas, więc jak już zaczęli działać to moze szybko zdziałają :)

  • marjotka Autorytet
    Postów: 422 277

    Wysłany: 30 marca 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no taką mam nadzieję :)
    Narazie mogę się wypowiedzieć o laparoskopii...
    No nic przyjemnego, ale jak na operację to super :)
    jesli któraś z Was będzie zainteresowana to mogę powiedzieć wiecej :)

    Jest tu ktoś dłużej starający się ?

    Żyje swoim życiowym mottem<" Dopóki oddycham, nie tracę nadziei..." > ,
    74dii09ks5ackuu5.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 30 marca 2015, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej marjotka temat laparo bardzo mnie interesuje...przede wszystkim na jakiej podstawie dali ci skierowanie? czy to było podejrzenie endometriozy czy po prostu chcieli już wszystko sprawdzić? czy o czymś cię ostrzegali, czy może to mieć jakieś skutki uboczne na płodność?

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • marjotka Autorytet
    Postów: 422 277

    Wysłany: 30 marca 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygrys73 będzie długo bo nie da sie w skrócie napisać.
    problemy z jajnikiem miałam prawie rok temu, jeszcze w pl chodziłam do ginekologa, mówiłam ze staram się o dziecko, od 1,5 roku bez skutku, że boli mnie jajnik. Trafiłam na lekarza który twierdził, że wszystkie kobiety mówią, ze boli je jajnik, a tak na prawde nie boli.
    wiec się nie kłóciłam z lekarzem.

    Skierowanie na laparoskopię dostałam, ponieważ na pierwszej wizycie u tutejszej ginekolog wykryto torbiel na prawym jajniku.
    9 marca była wizyta, 12 marca spotkanie w klinice ginekologicznej i laparoskopia 24 marca. Bardzo szybko.
    Nikt nie informował mnie o skutkach ubocznych po laparoskopi. oprócz takich typowo operacyjnych.
    Ostrzegali o tym, zę jeśli jajnik będzie mocno zniszczony przez torbiel to usuną go razem z jajowodami ( podpisywałam zgodę na to).
    Podczas laparoskopii robione miałam również badanie HSG , na którym wyszło, że moj prawy jajowód jest nie drożny. Nie wiem, czy się da udrożnić jajowód(a jesli tak, to dlaczego go nie udrożnili od razu).
    Na ten czas musze poczekać aż się zagoję, aż mąż będzie miał to badanie spermiogramem i co dalej zobaczymy.
    Jesli coś jeszcze chcesz wiedzieć, jak przebiegała operacja, co potem to daj znać ;)

    Żyje swoim życiowym mottem<" Dopóki oddycham, nie tracę nadziei..." > ,
    74dii09ks5ackuu5.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 30 marca 2015, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci za te info, a więc wykryli torbiel..Ja mam podejrzenie endo, ale na usg nic nie ma więc czekamy do roku starań. Nie rozumiem czemu nie udrożnili ci jajowodu przy okazji...Ale sporo kobietek zaciązyło jakoś szybko po laparo, więc tego ci życzę. I dobrze, że masz tam fachową opiekę.

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • marjotka Autorytet
    Postów: 422 277

    Wysłany: 30 marca 2015, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam nadzieje ze i mi się uda
    A ty który cykl starań?
    Bo jakoś nie doczytałam..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2015, 19:45

    Żyje swoim życiowym mottem<" Dopóki oddycham, nie tracę nadziei..." > ,
    74dii09ks5ackuu5.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 30 marca 2015, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero 6 zaczynam, ale juz mam dość. uda się marjotka na pewno!

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • marjotka Autorytet
    Postów: 422 277

    Wysłany: 30 marca 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie poddawaj się tygrys

    Żyje swoim życiowym mottem<" Dopóki oddycham, nie tracę nadziei..." > ,
    74dii09ks5ackuu5.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 30 marca 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani ty! Wszystkie tu jestesmy fighterki!

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas typowe starania trwały rok i wtedy się w końcu udało, ale okazało się, że pusty pęcherzyk i w lutym miałam łyżeczkowanie :(
    Dla własnego zdrowia psychicznego i z kilku innych ważnych przyczyn odłożyliśmy póki co starania, mamy jeszcze czas. Jak znowu nabierzemy sił to wtedy weźmiemy się porządnie z pomocą kliniki niepłodności :)

    Marjotka współczuję, naprawdę wiele już przeszłaś…

  • marjotka Autorytet
    Postów: 422 277

    Wysłany: 31 marca 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa współczuje bardzo. tego też się boję, że mogłoby "pojsc cos nie tak". chyba bym się załamała... ; /

    Wszyscy mówią,że kobiety w przedziale wiekowym 18-25 są najpłodniejsze...
    jak widać w naszym przypadku coś jest nie tak... ; /

    Martoszka lubi tę wiadomość

    Żyje swoim życiowym mottem<" Dopóki oddycham, nie tracę nadziei..." > ,
    74dii09ks5ackuu5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co raz więcej ludzi ma problemy z zajściem, a wcale zrozumienie wobec nich nie wzrasta. Wkurzają mnie tylko wtedy opinie tych co zazwyczaj wpadli po miesiącu znajomości typu " co to takiego zrobić dziecko... "

    Martoszka lubi tę wiadomość

  • marjotka Autorytet
    Postów: 422 277

    Wysłany: 31 marca 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no dokładnie...
    ja tez kiedys myślałam, ze pierwszy seks bez zabezpiecznia to od razu ciaza...
    ale jak widac nawet X z kolei nie musi się nią konczyc;/

    Żyje swoim życiowym mottem<" Dopóki oddycham, nie tracę nadziei..." > ,
    74dii09ks5ackuu5.png
  • baba_Jagna Ekspertka
    Postów: 330 80

    Wysłany: 31 marca 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zacznijmy od tego ze swiadomosc nastolatkow na temat ich wlasnej seksualnosci jest niska. Nie wspomne o braku edukacji seksualnej w szkoe bo to temat tabu. Wszyscy boja sie o czymkolwiek mowic bo mlodziez to odbierze wspak i bedzie wiecej ciaz z 'twojej winy'.

    Nie ważne ile razy upadniesz. Ważne jest ile razy się podniesiesz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu już nie chodzi tylko o młodzież, ale również o dorosłych. Mam w rodzinie 2 pary które też się starają/starały ileś tam czasu o dzieci, a są takie, które powpadały. Właśnie ci co powpadali rzucają takimi osądami, powycinałabym w pień!
    Chociaż nie, bo wtedy wcale by dzieci nie było :P

  • baba_Jagna Ekspertka
    Postów: 330 80

    Wysłany: 31 marca 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie ti wkurza ze wiekszosc ludzi nie moze zajsc w ciazy i chca tej ciazy. A wiekszosc nie planuje i zastanawia sie co zrobic ....

    Nie ważne ile razy upadniesz. Ważne jest ile razy się podniesiesz.
  • marjotka Autorytet
    Postów: 422 277

    Wysłany: 31 marca 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ah. mam koleżanke, która wpadła mająć 17 lat, wychowała synka teraz ma ok 5 latek.
    Ale z jego ojcem sie rozeszła chyba po 3 jakoś, poznała nastepnego, równie nieodpowiedzialnego co poprzedni.
    wpadli. on oczywiscie ze to nie jego dziecko itd...
    dziewczyna nie miala oparcia w nikim, nie miala dokad pójsć, matka alkoholiczka, ojca nie miala. tylko brat.
    Chciała oddac drugie dziecko. była juz praktycznie pewna ze je odda.

    ja wtedy przezylam szok. jak mozna oddac dziecko ? !
    przeciez sa domy samotnych matek, przeciez miala kolezanki na pewno wszyscy by jej pomogli. przeciez nie mozna oddac swojego dziecka !!!!!
    na szczescie historia sie zakonczyła szczęsliwie, Misiek konczy zaraz roczek :)

    Żyje swoim życiowym mottem<" Dopóki oddycham, nie tracę nadziei..." > ,
    74dii09ks5ackuu5.png
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 31 marca 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marjotka, to nie takie proste, dla Ciebie to się może wydawać niewyobrażalne, ale nie wolno mierzyć własną miarką. To jest to co mówi Ewa - ludzie którzy się nie borykali z niepłodnością rzucają tekstami "co to za problem zrobić dziecko" a ci co nigdy sie nie zmagali z niechcianą ciążą rzucają "przeciez nie można oddać własnego dziecka". Nie osądzaj z perspektywy własnego krzesła, bo to dla kogoś też może być krzywdzące.

    My się staraliśmy 24 miesiące, także prawie tyle co Ty, a nie mieliśmy aż takich problemów...

    Udrożenienie jajowodów to nie jest takie proste, to nie jest rurka którą wystarczy przepchać. Możliwe, że w trakcie tej jednej operacji nie można było go ruszać (ze względu na obecnośc kontrastu na przykład) albo w ogóle nie będzie to możliwe. Nawet w sprzyjajacych okolicznościach udrażnianie często kończy się niepowodzeniem. Ot taki to delikatny kawałek ciała. Ale nie martw się, jeden drożny jajowód też da radę, może tylko trochę później.

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • marjotka Autorytet
    Postów: 422 277

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda Uwierz mi. Ze jestem taka osoba która myśli nie tylko o dziecku w takiej sytuacji. I bardzo ta ddziewczynę Lubie i szanuje ale uważam że nie zrobiła wystarczająco dużo w tamtym okresie żeby poprawić swój byt.

    Ale nie będę się spierać bo to bez sensu.
    A co do mojego jajowod. Rozumiem ze "mogło się nie dać " ale uważam że powinni mnie poinformować w szpitalu o tym a powiedzieli ze jest ok.
    dłużej może potrwać zajście w ciążę!
    Właśnie, a my nie staramy się już wystarczająco długo????!!!

    Żyje swoim życiowym mottem<" Dopóki oddycham, nie tracę nadziei..." > ,
    74dii09ks5ackuu5.png
‹‹ 340 341 342 343 344 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ