X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rocznik 92-95 zapraszam :)
Odpowiedz

Rocznik 92-95 zapraszam :)

Oceń ten wątek:
  • Niki_124 Koleżanka
    Postów: 48 6

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Mam takie głupie pytanie czy którakolwiek z was uważa że jest możliwe 3-4 krotne poronienie w ciągu roku z tym że 2 razy pod rząd bo co miesiąc? I w dodatku takie które można pomylić z po prostu obfitszą i boleśniejszą miesiączka?

  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest możliwe to nie wiem.

    Ale czasem podobno bardzo wczesne ciązę 'ronią się' tak jak obfitsza miesiączka ;)

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Statystycznie jest to mało prawdopodobne, ale teoretycznie możliwe. I tak jak Lilly_Ana pisze, takie malutie ciąże często naturalnie się ronią jeszcze zanim w ogóle test coś wykaże.

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • JestemMarzycielka Ekspertka
    Postów: 303 54

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :) Można? :)

    i81xxzdvdk9o3z3n.png
  • Niki_124 Koleżanka
    Postów: 48 6

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie w ciągu 2 lat miałam z 8 takich przypadków że okres spóźniał się a kiedy już przychodził był bolesny, dłuższy i obfity gdzie zawsze mam regularny co 30-34 dni, krótki bo tylko 3 dniowy i na prawdę delikatny. Nie należę do osób którym tydzień spóźnienia okresu wystarczy do biegnięcia do apteki, więc z tych 8 razy tylko 3 razy zrobiłam testy ciążowe i wszystkie pokazały słabo widoczną ale jednak widoczną drugą kreskę. Zastanawiałam się czy to poronienie czy to może ciąże biochemiczne ale wydaje mi się nie możliwe zajście 8 razy w taka ciąże i to w 2 razy pod rząd. Przeczytałam już wszelkie chyba możliwe fora i pytałam o swój przypadek nie chcąc lecieć do lekarza i panikować ale już sama nie wiem co o tym myśleć...

  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JestemMarzycielka wrote:
    Hej hej :) Można? :)
    WItaj ;)

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki_124 wrote:
    No właśnie w ciągu 2 lat miałam z 8 takich przypadków że okres spóźniał się a kiedy już przychodził był bolesny, dłuższy i obfity gdzie zawsze mam regularny co 30-34 dni, krótki bo tylko 3 dniowy i na prawdę delikatny. Nie należę do osób którym tydzień spóźnienia okresu wystarczy do biegnięcia do apteki, więc z tych 8 razy tylko 3 razy zrobiłam testy ciążowe i wszystkie pokazały słabo widoczną ale jednak widoczną drugą kreskę. Zastanawiałam się czy to poronienie czy to może ciąże biochemiczne ale wydaje mi się nie możliwe zajście 8 razy w taka ciąże i to w 2 razy pod rząd. Przeczytałam już wszelkie chyba możliwe fora i pytałam o swój przypadek nie chcąc lecieć do lekarza i panikować ale już sama nie wiem co o tym myśleć...
    To bardzo dziwne naprawdę. Ja na Twoim miejscu bym poszła do lekarza, opowiedziała mu wszystko i on powinien wiedzieć co i jak.
    Ja niestety się na tym nie znam, nie byłam nigdy w żadnej ciąży :(

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moze hormony mocno buzują? ale raczej to nie ciąża.
    testy mogą być felerne, tylko beta pokażę "prawdę".
    a masz moze torbiele? badałaś się w tym kierunku? pamietam ze w ulotce tak bylo chyba..

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe staraczki :)

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mizzelka ;) Staracie się o drugie dziecko? :)

    mizzelka lubi tę wiadomość

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Niki_124 Koleżanka
    Postów: 48 6

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie mam torbieli właśnie. A przynajmniej nie miałam. Też myślałabym że testy felerne ale to wyglądało tak że (podam przykłady z ubiegłego roku)w lutym już za długo spóźniał mi się okres i miałam kilka objaw ciąży wiec zrobiłam test wyszła słabo widoczna druga kreska więc powtórzyłam test i kolejna słabo widoczna więc tym razem na drugi dzień powtórzyłam w myśl że może już będzie lepiej widoczna ale tak samo wyszła mi słabo widoczna kreska po czym kilka dni po dostałam okres który był dłuższy, bolesny i obfity. Założyłam więc że to widocznie zbieg okoliczności a miesiączka była taka bo spóźniona ale sytuacja powtórzyła mi się znowu w kwietniu czułam się jak w Déjà vu znowu spóźniony okres, znowu objawy ciążowe, robię test słabo widoczna kreska na drugi dzień tak samo więc postanowiłam poczekać 2 dni i zrobić test tym razem wyszedł mi negatywny a zaraz wieczorem dostałam okres znowu obfity, bolesny i dłuższy... teraz w październiku kiedy spóźniał mi się znowu nie zrobiłam testu w myśl że może tak bardzo chce ciąży że organizm i hormony mi szleją i po kilku dniach okres przyszedł tyle że od tej pory co jakiś czas plamie i wylatują ze mnie skrzepy a w poprzednim miesiącu przez cały tydzień miałam okres i narzeczony w pół śmiechu a w pół przerażeniu powiedział a może poroniłaś parę razy i tam już jest taki syf bo coś zostało że ci już nie wie jak ma lecieć żeby się oczyścić? Więc teraz zaczęłam szukać informacji w sieci czy to wgl możliwe i natrafiłam na informacje o ciąży biochemicznej i poronieniu niby się zgadza ale jakoś ciężko mi uwierzyć że mogłam mieć takich ciąż i poronień kilka... teraz jeśli nie dostane normalnego okresu na czas albo znowu zacznę plamić to pójdę ale no nie wiem co myśleć o tym wszystkim.. czuje się jakbym oszalała..

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Intuicja mi podpowiada, że to jednak mogą być ciąże biochemiczne, stąd słabe kreski, gdybyś nie była uważna na swoje ciało pewnie byś to przegapiła. Nie jestem przekonana czy to jest powód do nerwów, to raczej fizjologia, w każdym cyklu jest tylko 20% szansa na ciążę,ale na biochemiczną większa, na zdrową mniejsza...

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • Niki_124 Koleżanka
    Postów: 48 6

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może i racja.. zobaczę co kolejny miesiąc przyniesie okres mam dostać 24.01-28.01 jak nie dostane to od razu w pierwszym tygodniu lutego pójdę do lekarza.

  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie jestem w stanie tego określić co ci tak naprawdę jest, nie mam wykształcenia medycznego ani nic w tym kierunku.
    Znam kilka forumowiczek co też tak miały.. ale to raczej były torbiele.
    a byłaś u jakiegoś gineko,oga? endo? cokolwiek? moze warto przejrzeć sprzęt ;)

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly_Ana wrote:
    Hej mizzelka ;) Staracie się o drugie dziecko? :)
    Chciałabym bardzo, ale karmienie piersią mi to uniemożliwia
    a odstawienie córki nie jest takie łatwe...
    planuje ten krok dopiero kiedy skonczy roczek, myslę że to bd dobry moment :)
    mm pluje jak cholera.

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co tam u was? :)

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Niki_124 Koleżanka
    Postów: 48 6

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie byłam od kilku lat bo nigdy nie miałam takich problemów i było wszystko ok. Dopuki nie zaczęliśmy się starać o dziecko wszystko było w idealnym wręcz porządku. Też już się zastanawiałam nad torbielami ale nie pasuje mi parę rzeczy. Ale możliwość niby jest.. to że miałam wszystko w porządku z tarczyca, brak torbieli i wgl wszystkie badania byly ładne to nie znaczy że teraz jest ok... mogło się po zmieniać przez te lata

  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIZZELKA rozumiem. Czyli już niedługo będziecie się mogli starać ;)
    U nas w maju minie 2 lata. Ostatnio zdecydowaliśmy że odłożymy trochę pieniędzy i pójdziemy do kliniki niepłodności :)

    NIKI ja na Twoim miejscu już bym była u gina. Szczególnie że nie byłaś kilka lat.

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu chcesz ją odstawić tak szybko? :)

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rok to juz odpowiedni moment, później gorzej się rozstać a widzę że pokarmu jest coraz mniej niż więcej.
    do 3 roku życia na pewno nie bd karmić ;)

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
‹‹ 348 349 350 351 352 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ