X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rodzinka.pl - starania o 3, 4, 5... szczęście 😀
Odpowiedz

Rodzinka.pl - starania o 3, 4, 5... szczęście 😀

Oceń ten wątek:
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1521 430

    Wysłany: 26 kwietnia, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliowa wrote:
    Ja żadnego nie daje do przedszkola. Dopiero syn poszedł do szkoly. Mam trójkę na stanie. Ciągle mi trąbią szczególnie mama żebym wróciła do pracy a dzieci do przedszkola szkoły. Naprawdę cały czas są takie komentarze chociaż dzieci mam małe. No teraz doszła jeszcze coaza więc na pewno nie planuje powrotu do pracy.
    Mi każdy mówi żeby dać syna do żłobka i wrócić do pracy ale ja nie potrafię wydaje mi się że jest jeszcze taki malutki i nie jestem na to gotowa tym bardziej że on jest do mnie bardzo przywiązany on nawet z moja teściowa nie chce zostać na godzinę a co dopiero w żłobku płakali byśmy oboje 😞

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 53 15

    Wysłany: 27 kwietnia, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam że u mnie każdy szkrab zaczął przygodę z przedszkolem w wieku 3lat. I nie żałuję że puszczałam tak wcześnie. Dla niektórych to wcześnie dla mnie było okej..
    Przy pierwszym dziecku płakałam na korytarzu jak go zostawiałam chyba przez pierwszy tydzień. Pamiętam że mój (obecnie) 12latek od samego początku zostawał z chęcią i radością. Później gdy urodził się drugi syn też w wieku 3lat poszedł do przedszkola, też był mega mega szczęśliwy. A gdy pojawiła się moja najmłodsza A. to szła pod ręką z braćmi dumna że zaczyna przedszkole.

    Po pierwszej ciąży i pierwszych dniach w przedszkolu zostałam zwolniona z pracy bo zamykali sklep. Miałam odpuścić przedszkole bo siedziałam w domu ale moj syn piszczał aż że chce zostać. Ja miałam czas na dom, gotowanie ogarnianie az znów nie pojawiły się 2kreski.

  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 53 15

    Wysłany: 27 kwietnia, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam że u mnie każdy szkrab zaczął przygodę z przedszkolem w wieku 3lat. I nie żałuję że puszczałam tak wcześnie. Dla niektórych to wcześnie dla mnie było okej..
    Przy pierwszym dziecku płakałam na korytarzu jak go zostawiałam chyba przez pierwszy tydzień. Pamiętam że mój (obecnie) 12latek od samego początku zostawał z chęcią i radością. Później gdy urodził się drugi syn też w wieku 3lat poszedł do przedszkola, też był mega mega szczęśliwy. A gdy pojawiła się moja najmłodsza A. to szła pod ręką z braćmi dumna że zaczyna przedszkole.

    Po pierwszej ciąży i pierwszych dniach w przedszkolu zostałam zwolniona z pracy bo zamykali sklep. Miałam odpuścić przedszkole bo siedziałam w domu ale moj syn piszczał aż że chce zostać z dziećmi. Ja miałam czas na dom, gotowanie ogarnianie az znów nie pojawiły się 2kreski.

    Teraz gdy chłopaki chodzą do szkoły a mała do przedszkola, pojawiła się nowa praca i wykorzystałam okazję, poszłam do pracy. Jest momentami mega ciężko bo nie mamy blisko dziadkow czy cioć do pomocy, np gdy chorują młodsi ale dajemy radę.. mam nadzieję że jak teraz, krzy którymś cyklu pojawia się dwie kreski też damy radę ogarniać wszystko :) zwłaszcza że na dodatkowe zajęcia ja ich wiozę i w domu 4razy w tygodniu jesteśmy po godzinie 18 🫣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia, 08:42

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5417 5646

    Wysłany: 27 kwietnia, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa u mnie tak samo, wszystkie poszły do przedszkola w wieku 3 lat :)

    U mnie niestety najbliższa perspektywa pójścia do pracy jest jak Tolka będzie miała 9 lat i pójdzie do szkoły bo obecnie w przedszkolu nie ma świetlicy i kończy zajęcia o 13 (jedzie ok 8:20-8:30) więc gdybym chciała iść do pracy to odliczając dojazdy mogłabym pracować od 9 do 12. Pomijam ile ona choruje i jak często mamy różnego rodzaju wizyty etc 🤷🏻‍♀️ dopóki nie pójdzie do szkoły i nie będzie mogła być na świetlicy do 15-16 to jest totalnie bez sensu. A tak jak Ty, jednych dziadków mamy 400km od nas a drugich za granicą i nie ma kto pobyć z nią po tej 13.
    Więc jeszcze 4 lata 🤷🏻‍♀️

    Ja poniekąd pracuje ale zdalnie i jest to działalność pro bono więc finansowo na tym nie wychodzę ale przynajmniej nie kisne w domu i mogę trochę rozruszać szare komórki 😁

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1521 430

    Wysłany: 27 kwietnia, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak do przedszkola już go dam ale narazie on ma 15 miesięcy i nie potrafię. Fajnie macie ze dzieciaczki trzymają się razem i jedno od drugiego się uczy zazdroszczę tak pozytywnie

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 53 15

    Wysłany: 27 kwietnia, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś ot tak zrobiłam test oczywiście (-), ale miałam gości i wiedziałam że będzie alkohol (urodziny/imieniny w jednym) Szok wypiłam az 4 piwa(mój stary się śmieję że pobiłam rekord)... Ale powiem wam że źle się jakoś czuje wewnętrznie że sobie aż na tyle pozwoliłam.. bo może test negatyw ale może coś tam pyklo.. eh. Ale powiem fajny mam stan ,😅 jakiś taki luźny 🤣 cały tydzień teraz praca i zero przyjemności więc trochę luzu mi było trzeba ❤️🤣

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5373 6261

    Wysłany: 28 kwietnia, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przestań Nowa narzekać. Dobrze się bawiłaś i to najważniejsze :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1521 430

    Wysłany: 29 kwietnia, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mamusie mam problem może mi doradzicie co to może być zauważyłam że mój syn od paru dni chrapie dosłownie nawet jak oddycha buzia jak spi i niby w dzień nic mu nie jest ale właśnie jak śpi to tak dziwnie oddycha mąż też to zauważył i tak nie wiem bo pediatrę prawdę mówiąc mamy trochę słabego i zastanawiam się czy iść do niego czy prywatnie do laryngologa bo może migdałki czy alergologa bo może alergiczne to jakieś miałyście coś takiego ma 15 miesięcy

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 53 15

    Wysłany: 29 kwietnia, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym skonsultowała to z laryngologiem. U mojego męża siostry był podobny przypadek. Dziecko nagle ot tak zaczęło chrapać (Mikołaj miał 3latka), niby nic się nie działo ale chrapanie było co raz większe. Pojechali do laryngologa (prywatnie bo na NFZ kolejki długie były). Skończyło się na tym że ma 3migdalek. Usunęli i po wszystkim. Bali się okropnie ale zbieg był szybki, 2dni i byli w domku. Jak coś cię niepokoi watro się skonsultować, może to nic a może coś tam mu dokucza w środku

    Angela1108 lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5373 6261

    Wysłany: 29 kwietnia, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laryngolog. Sprawdzi, czy trzeci migdał nie jest przerośnięty.

    Angela1108 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1521 430

    Wysłany: 29 kwietnia, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie też mi tak po głowie te migdałki chodzą bo to tak jakby mu coś blokowało bo gdyby to myło tylko gdy oddycha przez nosek to bym pomyślała że zatoki ale przez buzię jest to samo. Dziękuję w takim razie szukam laryngologa

    edka85 lubi tę wiadomość

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1521 430

    Wysłany: 29 kwietnia, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam z małym u pediatry dostaliśmy skierowanie do laryngologa jutro moja siostra ma to ogarnąć bo pracuje w szpitalu to może coś szybciej jej się uda jak nie to pojedziemy prywatnie

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5417 5646

    Wysłany: 29 kwietnia, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn też po operacji usunięcia 3 migdałka+ miał korygowane o 80% gardłowe obydwa

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1521 430

    Wysłany: 29 kwietnia, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Mój syn też po operacji usunięcia 3 migdałka+ miał korygowane o 80% gardłowe obydwa
    Ojej i już wszystko dobrze? Ile miał lat?

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5417 5646

    Wysłany: 29 kwietnia, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Ojej i już wszystko dobrze? Ile miał lat?

    Tak. Ale on bardzo chrapał, dławił się, miał nieprawidłową wymowę przez te migdały. Miał 6 lat.

    Zaczął chrapać jak miał około roku. Byliśmy u laryngologa, miał badanie endoskopowe ale migdałki były ok a okazało się, że jest wybitnie wiotka krtań. Miało przejść do 3 r.z i faktycznie tak było. Wyrósł z chrapania. Ale jak miał 4 latka jakoś z hakiem, to zaczął chrapać znowu. I było co raz gorzej. Potem nawracające infekcje, mowa przez nos, charczenie, chrapanie. Jak miał 5 lat to lekarz zakwalifikował go do operacji ale rok czekaliśmy w kolejce. Miał 6 lat.
    Operowaliśmy jak byłam w 9 miesiącu ciąży teraz 🫢

    Angela1108 lubi tę wiadomość

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1521 430

    Wysłany: 30 kwietnia, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    Tak. Ale on bardzo chrapał, dławił się, miał nieprawidłową wymowę przez te migdały. Miał 6 lat.

    Zaczął chrapać jak miał około roku. Byliśmy u laryngologa, miał badanie endoskopowe ale migdałki były ok a okazało się, że jest wybitnie wiotka krtań. Miało przejść do 3 r.z i faktycznie tak było. Wyrósł z chrapania. Ale jak miał 4 latka jakoś z hakiem, to zaczął chrapać znowu. I było co raz gorzej. Potem nawracające infekcje, mowa przez nos, charczenie, chrapanie. Jak miał 5 lat to lekarz zakwalifikował go do operacji ale rok czekaliśmy w kolejce. Miał 6 lat.
    Operowaliśmy jak byłam w 9 miesiącu ciąży teraz 🫢
    No to się namęczył trochę biedny mi wycinali migdały jak już byłam dorosła nie wspominam tego dobrze bo zaraz po wyjściu ze szpitala dostałam zapalenia jamy ustnej od antybiotyku do tego nie mogli mnie wybudzić z narkozy obudziłam się spuchnięta że oczu nie mogłam otworzyć ale u tak małych dzieciaczków to juz wogule wydaje mi się masakra chociaż te maluchy są dość często bardziej odważne od nas i bardziej waleczne i wytrzymałe niż nam się wydaje. Nie mam jak tu wrzucić nagrania jak mały chrapie ale daje jak stary

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5373 6261

    Wysłany: 30 kwietnia, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej koleżanki syn miał w zeszłym roku zabieg usunięcia 3 migdałka. I powiem wam, że ona to chyba bardziej przeżywała od niego :) On po prostu zasnął, zrobili mu co trzeba, obudził się i było po sprawie.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1521 430

    Wysłany: 30 kwietnia, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że u nas też by tak było że ja bym strasznie panikowała tak jak moja córka miała może z 2 latka i biegła z pokoju do kuchni u moich rodziców a tam w kuchni futryna metalowa była jak walnęła tak głową do szycia mąż ją trzymał a mi kazali wyjść bo mówili że im tam padnę zaraz i będą musieli mnie zbierać bo byłam tak blada jak ściana i się cała trzęsłam

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5417 5646

    Wysłany: 30 kwietnia, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego syna niestety tak gładko nie było bo o ile 3 migdał znajduje się w nosogardle i nie ma kompletnie styczności z gardłem np podczas jedzenia, tak u Emila rozcharatali całe gardło. Także tydzień jadł tylko lody, musy i galaretki. Przez pierwsze 3 dni nie wypowiedział ani jednego słowa, brał leki przeciwbólowe tydzień. Po tygodniu gdzieś dopiero przestał płakać z bólu.
    Ale to był skutek podcinania migdałów gardłowych bo po samym 3cim takich cyrków nie ma

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5417 5646

    Wysłany: 30 kwietnia, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Myślę że u nas też by tak było że ja bym strasznie panikowała tak jak moja córka miała może z 2 latka i biegła z pokoju do kuchni u moich rodziców a tam w kuchni futryna metalowa była jak walnęła tak głową do szycia mąż ją trzymał a mi kazali wyjść bo mówili że im tam padnę zaraz i będą musieli mnie zbierać bo byłam tak blada jak ściana i się cała trzęsłam

    To u nas ja zawsze trzymam Tolkę a starego wypraszają z gabinetu bo on nie może patrzeć jak jej coś robią 😅

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

‹‹ 163 164 165 166 167
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ