X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rodzinka.pl - starania o 3, 4, 5... szczęście 😀
Odpowiedz

Rodzinka.pl - starania o 3, 4, 5... szczęście 😀

Oceń ten wątek:
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1547 439

    Wysłany: 30 kwietnia, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara30 wrote:
    U mojego syna niestety tak gładko nie było bo o ile 3 migdał znajduje się w nosogardle i nie ma kompletnie styczności z gardłem np podczas jedzenia, tak u Emila rozcharatali całe gardło. Także tydzień jadł tylko lody, musy i galaretki. Przez pierwsze 3 dni nie wypowiedział ani jednego słowa, brał leki przeciwbólowe tydzień. Po tygodniu gdzieś dopiero przestał płakać z bólu.
    Ale to był skutek podcinania migdałów gardłowych bo po samym 3cim takich cyrków nie ma
    Kurcze współczuję ale się namęczył tobie tez pewnie ciężko było na to patrzeć bo nie ma nic gorszego od dziecka cierpiącego i nie móc mu pomóc

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Sara30 Autorytet
    Postów: 5421 5647

    Wysłany: 30 kwietnia, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Kurcze współczuję ale się namęczył tobie tez pewnie ciężko było na to patrzeć bo nie ma nic gorszego od dziecka cierpiącego i nie móc mu pomóc

    Gorsze rzeczy przerabiałam z Tolką 🙃
    I ja podchodzę bardzo zadaniowo. Najważniejsze, że ku pomogło bo i zaczął spać, oddycha w końcu przez nos, wymowa się poprawiła, słuch, wszystko. Także efekt super!

    Ale wiesz, zobaczysz co laryngolog powie bo może to być też coś innego :)

    💁🏻‍♀️31
    🙋🏻‍♂️37
    👩🏻🩷8 E 👦🏻🩵6,5 E 👧🏻🩷5 T 👶🏻 L:
    age.png

    Szalona rodzina z 4 szalonych dzieci 🤪
    Szalona matka córki z niepełnosprawnościami 👻

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1547 439

    Wysłany: 30 kwietnia, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizytę na NFZ mamy na połowę lipca w poradni ale jutro mam podjechać na oddział laryngologiczny to doktor go obejrzy trochę głupio że tak po znajomości ale inaczej trzeba czekać

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6283

    Wysłany: 30 kwietnia, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Wizytę na NFZ mamy na połowę lipca w poradni ale jutro mam podjechać na oddział laryngologiczny to doktor go obejrzy trochę głupio że tak po znajomości ale inaczej trzeba czekać
    Nie miej wyrzutów sumienia. Najważniejsze, żeby to jak najszybciej skonsultować i zacząć działać.

    Angela1108 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1547 439

    Wysłany: 1 maja, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy dzisiaj w tym szpitalu i ma przerośnięty migdałek gardłowy przez to przytkany nos i uszy ma brać xyzal 1x2.5ml i entitis przed snem noi woda morska do noska za miesiąc kontrola chyba że nie będzie poprawy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja, 22:47

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6283

    Wysłany: 2 maja, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i całe szczęście, że udało wam się to ustalić. Może obejdzie się bez zabiegu.

    Angela1108 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 57 20

    Wysłany: 2 maja, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Byliśmy dzisiaj w tym szpitalu i ma przerośnięty migdałek gardłowy przez to przytkany nos i uszy ma brać xyzal 1x2.5ml i entitis przed snem noi woda morska do noska za miesiąc kontrola chyba że nie będzie poprawy

    Hej mam nadzieję że wszystko będzie dobrze! ☺️ I nie myśl że głupio bo znajomości czy coś podobnego zdrowie dziecka czy najbliższych jest najważniejsze 😉❤️

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1547 439

    Wysłany: 2 maja, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa3231 wrote:
    Hej mam nadzieję że wszystko będzie dobrze! ☺️ I nie myśl że głupio bo znajomości czy coś podobnego zdrowie dziecka czy najbliższych jest najważniejsze 😉❤️
    No to prawda czasami inaczej się nie da.

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1547 439

    Wysłany: 3 maja, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u was majówka? My w domu bo u nas remont od kiedy kupiliśmy tą skarbonkę bez dna i jak się trafiło teraz parę dni wolnych to mąż nadrabia z remontem na dworze no i też mały już biega więc przystosowuje podwórko z tyłu pod małego. Ta robota nie ma końca

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja, 13:24

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 57 20

    Wysłany: 3 maja, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podobna majówka. Dom mimo że kupiony 11lat temu non stop coś do roboty. Teraz remontujemy korytarz😵 są dziś przywieźliśmy dzieci, po raz pierwszy moja mama zaopiekowała się moimi dziećmi przez kilka dni (200km jazdy). Bałam się o najmłodsza ale nie płakała, była dzielna. Dziś jak się zobaczyliśmy to jakbyśmy się nie widzieli wieki. Powiem wam że aż się popłakałam. Taka pustka była w domu przez kilka dni że opisać się nie da. Od 11 lat nie byłam sama bez dzieci dłużej niż na porodówce rodząc kolejne. (Mama moja w końcu na emeryturę przeszła i kazała dzieci przywieść na majówkę)🫣 A tu nagle 5dni bez dzieci. Ale nadrobiliśmy robotę. Remont korytarza prawie skończony.

    Dziś zrobiłam test 12/13dni po owulacji. Bolące piersi, zmiany nastroju, ból krzyża.. wiem że okres się zbliża ale chciałam zastosować. Zostało czekać na kolejny cykl i kolejne ❤️💙 w terminie 😉

    edka85 lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6283

    Wysłany: 4 maja, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa3231 wrote:
    Zostało czekać na kolejny cykl i kolejne ❤️💙 w terminie 😉
    Dokładnie tak jak u mnie. To co? Zachodzimy w ciążę wspolnie w maju? 😁

    Moja majówka to taki odpoczynek przeplatany obowiązkami. Niby z dziećmi jeździmy na rozne atrakcje (np park rozrywki, zoo), a jednak człowiek jest bardziej zmęczony, bo wiadomo - trzeba mieć oczy dookoła głowy.

    Nowa3231 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 57 20

    Wysłany: 4 maja, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Dokładnie tak jak u mnie. To co? Zachodzimy w ciążę wspolnie w maju? 😁

    Moja majówka to taki odpoczynek przeplatany obowiązkami. Niby z dziećmi jeździmy na rozne atrakcje (np park rozrywki, zoo), a jednak człowiek jest bardziej zmęczony, bo wiadomo - trzeba mieć oczy dookoła głowy.


    Pewnie maj należy do nas. 🤭☺️
    Póki co czekam na @, powinna sie pojawić jutro 🙄 ale ostatnio miałam więcej stresu, nerwów więc znając życie się coś przesunie. 🤭

    Ja mam wyrzuty sumienia bo majówkę spędziłam w domu na remoncie że starym. Dzieci odesłałam po raz pierwszy do dziadków. Robota nadgoniona ale ten czas mogliśmy spędzić razem. Mój mówi że przesadzam bo wszystko przecież robimy dla maluchow. Dlatego jutro plan, do kościoła, pizza, lody, seans filmowy z ich ulubionymi bajkami i jakiś rower. Muszę nadrobić majówkę w jeden dzień 🤭😉aaa i mamo mamo chcemy ognisko więc kolacja już zaplanowana 🤣

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1547 439

    Wysłany: 5 maja, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas się fajnie złożyło bo owulacja wypadła nam wczoraj więc majówkowe wieczory żeśmy działali teraz te czekanie czy coś zdziałaliśmy 🙄 do brze że ciepło to czas szybko leci

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 57 20

    Wysłany: 5 maja, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki ❤️❤️ u mnie @ rozwija skrzydła. Od 18potop. 😵‍💫🙄 Jutro będę zdychać z boku brzucha ( u mnie najgorsze dni to 2/3@) potem już luz. Ja mam ochotę zacząć mierzyć temperaturę, ale nigdy tego nie robiłam.. tak samo przy wyjęciu spirali lekarz mówił że jak teraz ma być ciąża planowana dobrze brać kwas foliowy lub inne witaminy.
    Wy coś bierzecie ? Mierzycie temp lub robicie testy owulację czy idziecie w dni płodne? To moja pierwsza ciąża "planowana" 🫣 i z planowanych ciąży jestem zielona. Wcześniej były wiadomo bez zabezpieczeń (nie licząc pierwszej i na tabletach anty) ale teraz planuje i nie wiem czy iść na spontanie co będzie i kiedy będzie czy jakie wcześniej się "szykować"

    Angela1108 lubi tę wiadomość

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6283

    Wysłany: 5 maja, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja robię obserwacje cyklu - testy i temp. Wtedy wiem, kiedy mam pik i czy była jednak owu (na podstawie wzrostu temp). A biorę teraz ovarin.

    Nowa3231 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1547 439

    Wysłany: 5 maja, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię testy owu biorę witaminy od porodu zmieniłam na „witaminy dla niej „ bo miałam anemię i w dodatku strasznie mi włosy wypadały do tego acard i nebilet ale to na tętniaka w sercu i rapacholin po usunięciu woreczka żółciowego no i ja mam bolesne owulacje nawet bardzo więc mniej więcej wiem kiedy ona jest. Jak u ciebie wychodzą tak fajnie ciąże bez planowania to ja bym wybrała tą drogę ale kwas foliowy warto wprowadzić do codziennego stosowania

    Nowa3231 lubi tę wiadomość

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 57 20

    Wysłany: 6 maja, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Powiem wam że nie mogę dojść do siebie. Dziś rozwinęła mi się @ ale była inna niż zawsze. Krawilam bez przerwy jakąś godzinę (dosłownie nie mogłam wyjść z WC) myślałam że już jakaś karetkę wezwę bo mam kuźwa krwotok. Po czym wyleciał że mnie taki "skrzep" ja jakieś 20cm. Jedno wielkie plum. Po czym przestałam krwawić. Pierwsze co telefon do ginekologa.. opisuje mu co się stało. Kazał iść na krew, pojechałam 15km okazuje się że poziom bety 11... Poronienie samoistne.
    Kazał przyjść na oddział (miał dyżur), mimo że dalej kwrawilam i było mi wstyd zrobił USG dopochwowe, wszystko samo się "oczyszcza".. kazał przyjść po zaprzestaniu krwawienia.
    Po rozmowie z nim mówię że coś dziwnie się czułam kilka dni, zmęczenie, bóle piersi ale tak bardziej na okres. Powiedziałam że ostatni tydzień trochę drinkowalam i może przez to mi "poleciało" on mówił że nie, po prostu organizm poczuł że chory zarodek był i to biologia.. lepiej jak teraz mi samo użył mojego określenia "poleciało" niż by miał sam czyścić w późniejszym czasie. Mówi głową do góry, dobry objaw że mogę szybko zajść. Kazał mi zaczac brać witaminy jak myślę o ciąży a po owulacji i po ❤️💙 na kontrol by jak coś zapisać jakąś luteinę czy inne leki.

    Kazał nie dołować się psychicznie ale odebrać to jak dobry oznak organizmu.

    Mam mieszane uczucia, że przez cholernw urodziny i majówkę nie patrzyłam na nic. Z drugiej strony może tak miałobyc i organizm czuł że zarodek był "chory/wadliwy" i tak musiało się stać.

    Z jednej strony cieszę się ale z drugiej strony mam smutek.

    Dziwnie to brzmi. Jakbym opłakiwała 30tydzien ciąży. Ale sama myśl że coś pyklo i ot tak poleciało doprowadza do skutku.

    Aaa mam czekać kilka dni i powtórzyć betę by zobaczyć czy poziom mi się unormował i potem mam zielone światło.

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1547 439

    Wysłany: 7 maja, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa bardzo mi przykro ale tak jak piszesz dobrze że samo się oczyszcza i że na tak wczesnym etapie
    Absolutnie się nie obwiniaj nie ma w tym żadnej nawet najmniejszej twojej winy tak poprostu miało być . Nie wiem czy to co napiszę cię nie urazi mam nadzieję że nie ale przy becie 11 to nie było jeszcze serduszka ani ciałka żółtego może to bardziej ciąża biochemiczna. Straciłam dwie ciąże i wiem jak to jest ale obwinianie siebie to najgorsze co można sobie zrobić. Głowa do góry

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 57 20

    Wysłany: 7 maja, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Nowa bardzo mi przykro ale tak jak piszesz dobrze że samo się oczyszcza i że na tak wczesnym etapie
    Absolutnie się nie obwiniaj nie ma w tym żadnej nawet najmniejszej twojej winy tak poprostu miało być . Nie wiem czy to co napiszę cię nie urazi mam nadzieję że nie ale przy becie 11 to nie było jeszcze serduszka ani ciałka żółtego może to bardziej ciąża biochemiczna. Straciłam dwie ciąże i wiem jak to jest ale obwinianie siebie to najgorsze co można sobie zrobić. Głowa do góry


    Ja wiem że dobrze, że na tak wcześnyn etapie stało się jak się stało, lepiej tak niż faktycznie w późniejszych tyg. Ale jak to głowa baby za dużo myśli i przeżywa.
    Dziś jest o wiele lepsze nastawienie. Wstałam z myślą, trudno tym razem się nie udało ale widać że mogę i może szybko się uda..

    Głowę mam też zajęta, jade z najstarszym do neurologa i nie mam czasu na rozmyślanie co by było gdyby było... (Jezu strasznie to brzmi) 🫣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 07:46

  • Nowa3231 Koleżanka
    Postów: 57 20

    Wysłany: 7 maja, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wczoraj chcialam się wygadać ot tak.. jakiś raźniej tutaj. Stary pewnych rzeczy nie rozumie.. że serduszka nie było to ja wiem ale sama myśl że coś tam pykło i mogło być wczoraj mnie tak zdołowała. Ale po nocy jest lepiej. Lepsze nastawienie 🥹

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 07:48

‹‹ 163 164 165 166 167
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ