X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Roślinne staraczki - weganki i wegetarianki :)
Odpowiedz

Roślinne staraczki - weganki i wegetarianki :)

Oceń ten wątek:
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 września 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli masz wynik?? Bardzo mi przykro :(

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 22 września 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Czekam na @, niech już się przynajmniej nie spóźnia głupia ciotka.
    Teraz będę się głowic co to za krew wczoraj była, nigdy takiego czegoś nie miałam...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Nikusiia Przyjaciółka
    Postów: 189 41

    Wysłany: 23 września 2017, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh :(

    Nikusiia
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 23 września 2017, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikusia a jak u Ciebie? Ja dzisiaj ochłonęłam, wracam na ziemie ;)...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Nikusiia Przyjaciółka
    Postów: 189 41

    Wysłany: 23 września 2017, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po @... Za 4 dni gin... Temperatura dzisiaj troszke wyższa ale marzyłam o 8 nie o 7 bo zaspałam... Zbieram się do pracy... Jutro idziemy na Chrzciny :)

    #6 dzień cyklu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2017, 08:16

    Nikusiia
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 23 września 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi Pilik... :(
    Też będę musiała zapytać gina, co to było w tym cyklu: 4 dni plamienia przed @ i potem 2 dni obfitego @ i znowu 2 dni plamienia.

    A w 10dc HSG, mam nadzieję, że ovu nie będzie do tego czasu, najwcześniej mi się zdarzała tylko 12dc...

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 23 września 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kreatorka ja ostatnio mam słabe i krótkie @, przez cienkie endo. W tym cyklu było troche lepiej więc mam nadzieję że i krwawienie przynajmniej trzy dni... zobaczę, zastanawiam się czy na następny cykl nie pogadać jednak o dhupastonie bo mam marny prog. Wstrzymywaliśmy się z tym bo ja dupka muszę brać z zastrzykami z heparyny, a wskazań takich pewnych nie było. Ale zobaczymy jak teraz... płakać mi się chce jak się dowiaduje że dziewczyną się w 1 czy 2cs starań udaje... zawsze marzyłam o trójce dzieci, a teraz zaczynam wątpić w to że z jednym się uda :(...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 24 września 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Kreatorka ja ostatnio mam słabe i krótkie @, przez cienkie endo. W tym cyklu było troche lepiej więc mam nadzieję że i krwawienie przynajmniej trzy dni... zobaczę, zastanawiam się czy na następny cykl nie pogadać jednak o dhupastonie bo mam marny prog. Wstrzymywaliśmy się z tym bo ja dupka muszę brać z zastrzykami z heparyny, a wskazań takich pewnych nie było. Ale zobaczymy jak teraz... płakać mi się chce jak się dowiaduje że dziewczyną się w 1 czy 2cs starań udaje... zawsze marzyłam o trójce dzieci, a teraz zaczynam wątpić w to że z jednym się uda :(...

    Pilik, nie pozbywaj się nadziei! Dopóki lekarz nie powie, że nie ma ani jednego plemnika, to zawsze jest nadzieja. Ja oczywiście rozważam IUI i IVF, jeśli jeszcze przez jakiś czas nie będzie się udawać i jak nie poprawią się wyniki mojego męża, ale wierzę cały czas, że się uda! Tobie na pewno też!

    A z tym dupkiem to zapytaj gina, ale mi ostatnio powiedział, że progesteron wpływa na endometrium, jest bardziej cienkie jak się go bierze. Ja brałam luteinę i teraz odstawiłam, żeby je nieco podreperować, ale przez te plamienia myślę, że znowu mam problem z poziomem progesteronu i powinnam w nowym cyklu wziąć je znowu...

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 24 września 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może dlatego gin nie chce mi go dac? Echh... nie wiem sama, najgorsze jest to że moja gin wyjeżdża na urlop i jakby jakimś cudem się udało w przyszłym cyklu to jestem z tym sama, więc muszę o zalecenia dokładnie poprosić co jak i kiedy... leki mam w domu na wszelki wypadek... a nie ma co gdybać. Pójdę w przyszłym tygodniu do gina, w okolicach owu żeby skontrolować endo. Jak jest poniżej 6mm to nawet nie próbujemy, nie testuje bo wiem że to nie ma sensu, więc wolę wiedzieć żeby się nie nastawiać bez sensu ;)...

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 września 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Dziewczyny pierwsze słysze, ze progesteron źle wpływa na endometrium. Z moich źródeł wynika, ze działa bardzo dobrze i zwiększa szanse na zagnieżdżenie. Skąd macie takie informacje?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 24 września 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola ja też o tym nie wiedziałam ;). Ale gin nie chce mi dać jako "profilaktyki" tylko jakby się udało zajść miałabym od razu zacząć brac po pozytywnym teście, więc może coś w tym jest... wiem że stosowanie clo bardzo osłabia endo.

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 września 2017, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w pierszym cyklu z clo endo było ok, w drugim już gorzej a w trzecim znów ok :) ale clo przerwałam na własne zyczenie, wiedziałam, ze letrozol jest lepszy ale mój stary gin się uparł. Co do progesteronu to ryzyko jest takie, ze jeśli za szybko odstawisz progesteron, to mozesz doprowadzić do poronienia ciąży o której nawet nie wiedziałaś, więc zasada jest taka, żeby po pozytywnej becie od razu zbadać progesteron i przy niskim od razu suplementować, albo brać duphaston po owulacji przez 14 dni, nie krócej, mzrobić test i w przypadku ciąży kontynuować a przy braku odtsawić. ta druga metoda sztucznie wydłuża cykle, ale jest bezpieczna. Niektórzy lekarze zalecają progesteron tylko 10 dni po owulacji i to moim zdaniem jest nie rozsądne

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 25 września 2017, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Kurcze Dziewczyny pierwsze słysze, ze progesteron źle wpływa na endometrium. Z moich źródeł wynika, ze działa bardzo dobrze i zwiększa szanse na zagnieżdżenie. Skąd macie takie informacje?

    Rucola, nie wiem, gin mi tak powiedziała, ale chyba chodziło jej o długotrwałe stosowanie progesteronu? Może ta Luteina dopochwowa tak działa... Nie wiem. Powiedziała, że odstawimy sobie na jakiś czas, ale może będę musiała jednak do niej wrócić od tego cyklu. Wszystkiego dowiem się w środę.
    Ja na pewno nie zauważyłam słabszego @, zawsze miałam 1, 2 bardzo obfite i tu się nic nie zmieniło oprócz tych plamień.

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 września 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze faktycznie chodziło o luteinę :) ja dzis byłam na becie, wyniki dopiero po południu. Tzn nie zamierzałam kompletnie iśc ze względu na wynik mojego progesteronu 7dpo zaledwie 11,1 ng/ml ale potem poszłam 11dpo i progesteron mnie zszokował bo było aż 17,6. Więc są dwie opcje, pierwsza bardziej prawdopodobna źle wyznaczyłam owulację, zresztą nie zdziwiłabym się gdyby tak było, bo nawet nie mierzyłam temperatury bo termometr zgubiłam :P i druga opcja o której boję się myśleć :0

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 26 września 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola powodzenia!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 26 września 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, kciuki &&:)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 września 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cóż, lipa totalna> Beta negatywna ale mam gorsze wieści... moje ASA wróciły do max stężenia mimo brania encortonu 10 mg przez 3 miesiące. Już nie mam pomysłu jak się ich pozbyć ;/

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 26 września 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola bardzo mi przykro :( mam nadzieję że lekarz coś poradzi na kiepskie wyniki!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 września 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Rucola bardzo mi przykro :( mam nadzieję że lekarz coś poradzi na kiepskie wyniki!
    raczej nie poradzi, lekarze ignorują to badanie :(

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 27 września 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    raczej nie poradzi, lekarze ignorują to badanie :(

    A powiesz coś więcej o ASA, bo nie wiem co to jest, a chętnie się dowiem.
    Ja dziś 5dpo. Ale jestem chora straaasznie i sama nie wiem co z tego będzie. Czy nam się udało, czy nie. Zobaczymy. Testuję 7.10 (14dpo).

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ