X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rozmawiamy o wszystkim - wspólnie dążymy do spełnienia marzeń.
Odpowiedz

Rozmawiamy o wszystkim - wspólnie dążymy do spełnienia marzeń.

Oceń ten wątek:
  • Mia13 Ekspertka
    Postów: 543 65

    Wysłany: 25 lipca 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze czy to możliwe, żeby mały dostał zaparcia po glukozie? Dałam mu dwa razy wodę z glukoza, ale nie duzo. Dzisiaj płakał długo miał wzdęcia i zrobił kupkę twarda jak kamień.

  • Shantelle Autorytet
    Postów: 2862 552

    Wysłany: 25 lipca 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia a po co woda z glukozą?
    Narazie jak dajemy receptę na dwójkę to jest....mój nadal ma chyba alergie. Ok msc temu podałam cięcine i niestety miał wysypkę także niedługo ponawiam prośbę.

    dqpr82c3ifg4d39u.png
    3jgx43r8ff2ms451.png
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 25 lipca 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja już po usg i mam mieszane uczucia... Niestety kanaliki znowu się poszerzyły i jeden ma prawie 2 cm :( :( :( Nawet ta lekarka stwierdziła, ze to dość sporo... Niby wszystko inne w normie i pęcherz i wody płodowe więc mały musi się załatwiać... Ona sama nie wie czemu te kanaliki tak się poszerzają... W czwartek ide do mojego gina to zobaczymy co powie... Ostatnio mówił żeby się nie martwić no ale jak to zrobić? Zapytałam ogólnie czy te kanaliki moga być powodem wcześniejszego wywołania porodu to stwierdziła, ze tak jeżeli np. wód płodowych będzie za dużo lub za mało...

    Ogólnie mały odpowiada wiekowi ciąży i waży już 2115 g <3

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Mia13 Ekspertka
    Postów: 543 65

    Wysłany: 25 lipca 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shantelle bo lekarka karze dawac pic bo pomoc musi a on wody nie chce

  • Mia13 Ekspertka
    Postów: 543 65

    Wysłany: 25 lipca 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia a od czego to moze być? Mam nadzieje że gin Cię uspokoi...

  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 25 lipca 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia13 wrote:
    Karolcia a od czego to moze być? Mam nadzieje że gin Cię uspokoi...

    Mój gin mi powiedział, że mam się nie przejmowac, bo wody płodowe i pęcherz małego sa w normie wiec się załatwia... Ale jak patrze na to wszystko to oni chyba do końca sami nie wiedzą co się dzieje... Tak naprawdę to nic nie mogą zrobić na ten moment jak mały jest w brzuchu... Już chciałabym być w 38 tc i zaczać rodzić żeby mogli małego przebadać dokłądnie...

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • K22 Autorytet
    Postów: 1165 130

    Wysłany: 27 lipca 2017, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia - wszystko będzie dobrze. Najważniejsze, że nereczki pracują a napewno tak jest jeśli wody płodowe są w normie.
    Mia - zatwardzenie u takiego malucha to muszą być katusze. Ja tego nie znam bo na cycu nie ma takich cudów. Glukoza z wodą nie powinna zaszkodzić. Wręcz wydaje mi się przeciwnie, chociaż może ma alergię? Albo coś z florą jelitową nie tak? Może pomógłby dikoflor albo coś takiego?

    Mój ma fazę dajcie cyca albo będę się darł cały dzień i oka nie zmróżę więc tulamy się w kółko :D Ciekawe tyllo ile wytrzymam??

    zem3j44jc7tr2m3s.png
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 27 lipca 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K22 - oby wszystko się wchłonęło po porodzie tak jak mówi lekarz... Współczuję Ci, bo pewnie to cholernie męczące tak z cycem latać ciągle...

    Ja dziś na wizytę to zobaczę jak tam moja szyjka... Dziewczyny a mam pytanie... czy jeżeli sączą się wody płodowe to jakoś czuć czy coś? Pytam, bo kuzynka urodziła wczoraj i okazało się, że nie miała wód płodowych a dziecko było sine... Mało tego miała cholerne szczęście, ze na dany dzien miała skierowanie do szpitala i to sprawdzili, bo dziecko by się udusiło. Mówiła swojemu lekarzowi, ze chciało się jej non stop siku... i w ogóle jakiś paradoks bo na skierowaniu miała, że jest to 39 tc a po urodzeniu okazało się niby, ze był to 36 tc i mała waży 2400 (spadła zaraz po porodzie z wagi do ok 2 kg :( ) i ma 46 cm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2017, 13:18

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Aga1a Znajoma
    Postów: 28 3

    Wysłany: 27 lipca 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim! :)
    Jestem tu nowa i bardzo chciałabym dołączyć do forum.
    W skrócie opiszę moją historię. Staramy się z mężem bez przerwy ok 2 lata, piszę bez przerwy ponieważ staraliśmy się już przez ok. rok wcześniej (przed ślubem, a ze względu na ślub zrobiliśmy jakiś rok przerwy). W sumie więc wychodzi, że jakieś 3 lata walczymy i nic :(
    Chciałabym was kochane kobietki zapytać jakie badania hormonalne powinnam wykonać.
    Ja mialam robioną laparoskopię diagnostyczną - jajowody są drożne, mąż badal nasienie i wyniki są idealne. Zauważyłam niestety u siebie, że od kilku miesięcy mogę nie mieć owulacji, zawsze miałam objawy jak np. ból jajnika i typowy przezroczysty śluz, ostatnio tego nie zauważam. Podejrzewam, że powodem może być stres (mialam ostatnio bardzo cieżki, stresujący okres). Moja Pani doktor po laparoskopii uważa, że wszystko jest w porządku i powinniśmy po prostu działać, jednym slowem mowiac podchodzi do tego "olewczo". Dlatgo bardzo proszę doradźcie mi jakie badania wykonać.
    Z góry bardzo dziękuję

  • Shantelle Autorytet
    Postów: 2862 552

    Wysłany: 27 lipca 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia co do wód płodowych to Ci nie poradzę bo miałam CC natomiast nie martw się, skoro się załatwia i reszta ok to może po urodzeniu to się wchłonie.

    Mia? Szczerze? Przepajanie dziecka glukozą aby piło to najgorsze co przeczytałam. Stara szkoła. Nie wolno dzieci przepajać ziołami też. Ale glukoza? Ładować tak cukier w dzieciaka?
    Wiesz co mi powiedział jeden z najlepszych pediatrów w Krakowie? Który jest w instytucie żywienia? Dziecko na Nutramigenie nie musi być przepajane niczym! Mleko jest na wodzie. Jak dziecko nie chce wody to nie. Zaznaczam że podanie wody jest rozszerzeniem diety dziecia...odstaw te glukozy. Wody nie chce? Okej! Sika? Sika! Ma łzy? Ma (tzn nie wiem jak u Was czy już są). Jeżeli tak, dziecko nie jest odwodnione. Jego może brzuch od tego boleć. Nie dawaj.....zostaw go na Nutra, daj osłonę. Witaminę D masz na receptę? Jak nie to poproś. W kapsułkach z wit D jest olej, który powoduje ból brzucha u dzieci.

    dqpr82c3ifg4d39u.png
    3jgx43r8ff2ms451.png
  • Mia13 Ekspertka
    Postów: 543 65

    Wysłany: 27 lipca 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie rozmawiałam z pielęgniarka na przychodni, też mowila, żeby nie wmuszac w niego wody. Co do glukozy mowila, że jak najbardziej mogą byc zaparcia, bo to cukier. Dzisiaj jeszcze nic nie zrobił modlę się oby było już w normie. Wit D mam w kroplach bez recepty, wychodzi taniej dlatego kupiłam. Kapsułki są tylko na miesiąc.

    K22 nie zazdroszczę, ja karmiłam krótko, ale z tym cyckiem ciagle to było męczące. Mój się jakby uspokaja najważniejsze, że całe noce śpi. Do 5-6 także pospać można.

    Shantelle tak sika często, łezki lecą, na szczepieniu to było widać... pielęgniarka mówiła, żeby wodę podać jak bedą bardzo duże upały... i że 50 ml w zupełności wystaraczy a nie jak położna 200.... a Maksio pił tylko nutra?

  • Mia13 Ekspertka
    Postów: 543 65

    Wysłany: 27 lipca 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia ja wiem, że wody sprawdzają specjalnym testem. Można mylić bardzo wodnisty śluz z wodami. Nie martw się na zapas. Daj znać jak po wizycie.

    Aga moze zbadaj prolaktyne i hormony tarczycy. Prolaktyna może byc powodem jak jest za wysoka. Możesz też zrobić monitoring cyklu u gina. U nas był stres powodem. Pojechaliśmy na urlop i chwile pózniej się udało. Bez liczenie bez myślenia po prawie roku.

  • Shantelle Autorytet
    Postów: 2862 552

    Wysłany: 27 lipca 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mia, Maksio był na samym Nutra bo on nie chciał wody. Lekarz powiedział że w takim razie luz. Nie dawaj glukozy. On i tak ma te jelitka malusie, po co obciążać? Pytanie czy ta baba pije słodzoną wodę? Czy by tak chciała? Albo ja czy Ty? Fuj. Moje dziecko do tej pory nie szaleje za wodą, ale podaje.

    dqpr82c3ifg4d39u.png
    3jgx43r8ff2ms451.png
  • Mia13 Ekspertka
    Postów: 543 65

    Wysłany: 27 lipca 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shantelle chyba tak zrobie, przestane w niego wmuszac wodę. Nie pił i było dobrze. Walczyłam na sile, dawałam mleko a za chwile wodę. Zanim się zorientowałam, że zamieniłam butelki to chwile pił... takie kombinowanie.

  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 27 lipca 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem załamana :( :( :( Byłam dziś na wizycie omówić USG tych kanalików nerkowych i niestety lekarz był niepocieszony. Powiedział, że te poszerzenia są duże. Ja patrzył na zdjęcia usg to był taki zły na babeczke, która je robiła bo nie dośc, że zdjęcia były bardzo niewyraźne to i opis jakiś dziwny i stwierdził, że za tydzień mam jechać do niego do szpitala i on mi porządnie zrobi to usg i zdecydujemy co dalej. Ogólnie to powiedział, ze jeżeli będzie to się znacznie poszerzało to skieruje mnie do lekarza, który zrobi mi zabieg wewnatrzmaciczny, zeby te kanaliki usprawnić. Bierze też pod uwage szybsze wywołanie porodu. Ale powiedział, że narazie mam się na nic nie nastawiać, bo sam musi jeszcze te kanaliki obejrzeć. Dodatkowo mam jeszcze jakieś bakterie w moczu. Mam jeszcze luteine wybrać ostatni listek i odstawić.

    Z dobrych wieści to to, że szyjka jak to powiedział sprężysta i ma z ok. 2,5 cm i w środku jest wszystko ok.

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Mia13 Ekspertka
    Postów: 543 65

    Wysłany: 27 lipca 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia cholera to niedobrze. Teraz masz czekać tydzień w stresie. Na szczęście jesteś prawie w 35 tc więc ciąże będzie można bezpiecznie niedługo rozwiązać. Zabieg taki przez brzuch? Strasznie Ci współczuje mam nadzieje, że wszystko się unormuje.

  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 27 lipca 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety właśnie przez brzuch... Wolałabym, żeby np. poczekać jeszcze 3 tyg. i bym miała już ciążę donoszona i niech wywołają poród bo wtedy porządnie urolog dziecięcy go zbada i zazwyczaj po pierwszym siku to ustaje i jest do obserwacji...Można podac tez leki farmakologiczne i w większości przypadków to się normuje... A tak pzrez brzuch sie kurde boje... nie chodzi o mnie tylko boję się, ze małego uszkodzą albo coś...

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Shantelle Autorytet
    Postów: 2862 552

    Wysłany: 28 lipca 2017, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde Karolcia:( będzie dobrze, musi. Ważne że to 35 TC prawie. Nie denerwuj się, pojedziesz na badania i lekarz na pewno zadecyduje właściwie.

    Nią, zostaw Malgo na Nutra, mówię Ci. Nie chce wody to nie, nie jest to konieczne! Uwierz, że to mi powiedział jeden najbardziej bpowazanych pediatrów. Sama mówisz że na Nutra było ok.
    I ta glukoza..rynce mam w kolanach...

    dqpr82c3ifg4d39u.png
    3jgx43r8ff2ms451.png
  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 28 lipca 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta ze środy - 4,8 mIU/ml

    Beta z dziś - 58,50 mIU/ml


    :D

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • Shantelle Autorytet
    Postów: 2862 552

    Wysłany: 28 lipca 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bitter rośnie!!
    Jezuu a jak się czujesz!pisz wszystko!

    dqpr82c3ifg4d39u.png
    3jgx43r8ff2ms451.png
‹‹ 246 247 248 249 250 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ