X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rozne pytanka
Odpowiedz

Rozne pytanka

Oceń ten wątek:
  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Anutka, ja tak miałam i u mnie rzeczywiście okazało się, że to nadżerka. Niestety trzeba było ją wymrozić. Na szczęście po zabiegu plamienia się skończyły.

    20110812580114.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makak wrote:
    Hej Anutka, ja tak miałam i u mnie rzeczywiście okazało się, że to nadżerka. Niestety trzeba było ją wymrozić. Na szczęście po zabiegu plamienia się skończyły.


    mój ginek stwierdził, że moja jest mała i lepiej jej nie ruszać, a po 1 ciąży powinna sama zniknąć...

    pojawił się u mnie dziwny problem... jestem kilka dni po @ a nie mija mi taki typowy ból - skurcze miesiączkowe :( co myślicie ????

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2013, 10:14

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szybkie pytanko techniczne: zerknijcie prosze na moj wykres. Dzis test owulacyjny pokazuje dwie krechy jak nic. No to kiedy najlepiej wziac sie do roboty? ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2014, 11:32

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedronka1982 wrote:
    Szybkie pytanko techniczne: zerknijcie prosze na moj wykres. Dzis test owulacyjny pokazuje dwie krechy jak nic. No to kiedy najlepiej wziac sie do roboty? ;-)

    Link do wykresu:

    https://ovufriend.pl/graph/148b728760aa77a90bb1f6a5ed127753

    nie czekaj działaj... jak dacie radę to dziś 2 razy i poprawić jutro :) chociaż nie ma reguły, że im częściej tym lepiej. ja bym nie czekała ... jajeczko jest zdolne do zapłodnienia przez ok. 6 godzin do 12 max, a nie wiadomo kiedy się uwolniło :) działaj a ja 3mam kciukasy :)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedronka1982 wrote:
    Szybkie pytanko techniczne: zerknijcie prosze na moj wykres. Dzis test owulacyjny pokazuje dwie krechy jak nic. No to kiedy najlepiej wziac sie do roboty? ;-)

    Link do wykresu:

    https://ovufriend.pl/graph/148b728760aa77a90bb1f6a5ed127753
    hmm ja bym na to powiedziała , że zbyt nieregularnie mierzysz temperaturę i nie sprawdzasz szyjki a przez to ciezko powiedzieć cokolwiek..na samym teście nie można się opierać.. ale :) serduszkować nigdy nie zaszkodzi

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja serduszuke także w te niby niepłodne... tego nigdy nie za dużo... ważne żeby czerpać z tego radość :)

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • migotka Przyjaciółka
    Postów: 94 29

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy to mozliwe zebym owulacje miala 5.08 zamiast 31.07
    prosze zerknijcie na moj wykres i to ocencie

    9b43b585a2348ad9408cddab85f80bde.png

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny co sądzicie o braniu magnezu i wit. B6 ??? brać czy się nie faszerować dodatkowo ???... czy od początku cyklu czy jak teraz jestem w 9dc to zacząć tak od środka czy brać tylko do owu :) ??? czekam na opinie i Wasze doświadczenia :)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotka wrote:
    dziewczyny czy to mozliwe zebym owulacje miala 5.08 zamiast 31.07
    prosze zerknijcie na moj wykres i to ocencie

    9b43b585a2348ad9408cddab85f80bde.png


    wg mnie temperatura wskazuje na 4 sierpnia, ale nie wiem jaki był śluz...

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny może ja z innej beczki mam pytanko o wykresy. jakie powinny być skoki temperatury po owu aby móc przypuszczać o ewentualnej ciąży?

    lawenda
  • Klaudiaa Autorytet
    Postów: 1685 841

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lawenda wrote:
    Hej dziewczyny może ja z innej beczki mam pytanko o wykresy. jakie powinny być skoki temperatury po owu aby móc przypuszczać o ewentualnej ciąży?


    Podobno ok 37st.Pewna nie jestem, bo to moj 2 miesiac na ovufriend i sama jeszcze duzo rzeczy nie wiem. Jak bedziesz miala chwilke spojrz na moj wykres. Wydaje mi sie, ze owulacja cos za wczesnie. Jest to mozliwe?

    c55fgywlzep4egh7.png

    bi7ym6k55zajyuk9.png

  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no niby ta owu wg statystyk wczesna ale odkąd robię testy owulacyjne zawsze wypada mi w tych dniach od nie dawna zaczęłam obserwować śluz i by się zgadzało. Może się mylę ale na podstawie testów owulacyjnych których robię kilka w miesiącu w dniach które mogłyby być te właściwie tak wychodzi. Temperaturę mierzę pierwszy raz w tym cyklu

    lawenda
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lawenda wrote:
    Hej dziewczyny może ja z innej beczki mam pytanko o wykresy. jakie powinny być skoki temperatury po owu aby móc przypuszczać o ewentualnej ciąży?


    Klaudiaa ma rację :) tempka waha się w granicach 37 i więcej i utrzymuje się na takim poziomie :) jak jest nagły skok w dól... to ... @ przyjdzie tego dnia albo następnego :/

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, ze o tym gdzies juz bylo, ale leniowi takiemu, jak ja, sie szukac nie chce. Wiec pytam jeszcze raz o ten alkohol: czy jesli lykne sobie na rozluznienie lampke tego czy owego w okresie okoloowulacyjnym, to bardzo grzesze?

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój prowadzący lekarz twierdzi, że nie jest to grzech. Ot tak dla zdrowotności i rozluźnienia, to dla niego nie problem.
    Ja jednak myślę sobie, że potem jak już może dojść do zagnieżdżenia, to lepiej sobie odpuścić wszelki alko. Poza tym alko powoduje zmniejszenie wchłaniania niektórych mikro i makroelementów w tym kwasu foliowego. Kwas foliowy musi mieć odpowiedni poziom w organizmie na długo przed zajściem w ciążę.
    Więc kilka łyczków czerwonego winka może nie zaszkodzi ale nie więcej...... i to tylko jako zachęta do serduczkowania :) A potem ani ani :)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Topola Autorytet
    Postów: 775 777

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anutka wrote:
    dziewczyny co sądzicie o braniu magnezu i wit. B6 ??? brać czy się nie faszerować dodatkowo ???... czy od początku cyklu czy jak teraz jestem w 9dc to zacząć tak od środka czy brać tylko do owu :) ??? czekam na opinie i Wasze doświadczenia :)

    Podbijam pytanie, bo też mnie to ciekawi. Łykam od kilku dni taki zestaw w jednej tabletce: magnez, wit.B6 i dodatkowo Potas. Głównie zaczęłam to brać bo mam troszkę za mało magnezu i skurcze, drganie powieki itd. Ale jak to się ma do zachodzenia w ciążę to nie wiem. Co Wy na to?

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMisia wrote:
    Mój prowadzący lekarz twierdzi, że nie jest to grzech. Ot tak dla zdrowotności i rozluźnienia, to dla niego nie problem.
    Ja jednak myślę sobie, że potem jak już może dojść do zagnieżdżenia, to lepiej sobie odpuścić wszelki alko. Poza tym alko powoduje zmniejszenie wchłaniania niektórych mikro i makroelementów w tym kwasu foliowego. Kwas foliowy musi mieć odpowiedni poziom w organizmie na długo przed zajściem w ciążę.
    Więc kilka łyczków czerwonego winka może nie zaszkodzi ale nie więcej...... i to tylko jako zachęta do serduczkowania :) A potem ani ani :)

    jestem takiego samego zdania jak Ty, dlatego ja nigdy nie piję...no sporadycznie mi się zdarzy raz na 2-3mce i to może pół piwa lub lampka wina

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Topola, ja biorę od bieżącego cyklu preparat łączący B6 i Magnez. B6 na zwiększenie śluzu a magnez, bo mi oko drgało ostatnio:) Piję raz dziennie no max 2 małą kawę więc lepiej sobie tego magnezu na wszelki wypadek dodać.
    Ja poza tym jeszcze łykam folik, femifertil i zaczęłam brać DHEA.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Topola Autorytet
    Postów: 775 777

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki MisiaMisia za odpowiedź. Nie wiedziałam, że wit. B6 dobrze robi na śluz. A to mi się na pewno przyda. Poza tym też od stycznie już łykam Folik i Castagnus od miesiąca.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy to możliwe że temperatura mogła mi wzrosnąć od wczoraj z 36,9 do dzisiejszej 37.3? To nie trochę za dużo? Dodam, że to mój 20 dzień cyklu..

    Może zmierzę ja jeszcze raz...

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ