X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ***S I E R P N I O W E 2 K R E S K I***
Odpowiedz

***S I E R P N I O W E 2 K R E S K I***

Oceń ten wątek:
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 26 lipca 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Nie straszcie długimi cyklami. Ważna jest odpowiednia długość II fazy cyklu.
    Zawsze powtarzam: ja jestem poczęta w chyba 46 dc, a moje 1 dziecko w 36, w 1 cyklu.
    No wlasnie ja tez slyszalam o tym i o tym i juz teraz sama nie wiem ... bo jesli chodzi o 2fc to wiem ze min. 10 a co do poznych dni owulacji to slyszalam ze dobrze i ze nie ma znaczenia... wlasciwie jak to sie dzieje ze az niektorzy tyle musza czekac? Cos nie tak z pecherzykami?

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 26 lipca 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tęczova wrote:
    Sung, ja nie straszę. Po prostu długi cykl to pierwsze na co u mnie już drugi ginekolog zwrócił uwagę. Ale, tak jak napisałam, różne są przypadki.
    Ja dopiero do gina mam wizyte pod koniec sierpnia i pojde na monitoring... jesli dalej bedzie jak teraz to zarzadam wrecz :-) jakiegos leku na to! A Tobie co poradzili oprocz zbadania hormonow, ktorych niestety nie bede miala jak zrobic...

    10.09.2019 Marcel
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez slyszalam ze dluga faza cyklu nie jest za dobra :/ ma nadzieje ze moj cykl 28 dniowy powroci owulka przesunela sie na 18 / 19 dc a okres w okolicy 32dni ale ponoc duzo ciaz biochemicznych jest przy wlasnie dlugich nie wiem:/

    makalotia lubi tę wiadomość

  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 26 lipca 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2019, 09:07

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 26 lipca 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tęczova wrote:
    Poza uregulowaniem TSH które podskoczyło dwukrotnie w jakieś 2-3 miesiące to poradził mi brać ovarin. Ale czy któryś z tych sposobów działa to nie wiem bo dopiero pierwszy cykl z tabletkami na tsh i drugi z ovarinem :) mi raz do 45 dni wydłużył się cykl, moim zdaniem przez stres związany z mierzeniem temperatury - tak się zafiksowałam żeby o dobrej godzinie zmierzyć, że budziłam się 2h przed budzikiem. I owu przyszła dopiero jak wyjechałam na kilka dni nie biorąc ze sobą termometru :)
    Ale wracając do sedna - może spróbuj z Ovarinem, dużo dziewczyn go chwali.
    Ten lek to na recrpte?
    A clo? Poleca ktos? Bo tez duzo o nim slyszalam.

    Ja co do mierzenia temp to juz jest okej. Robie to automatycznie... jak siku w toalecie :-) a jesli dnia wczesniej popije i za dlugo posiedze to poprostu wylaczam budzik!

    JennyXS lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety ovarinu nie moge mamm wysoka homocysteine i tylko znowu by mi wzrosla

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2018, 19:20

  • JennyXS Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 26 lipca 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    To ja wstępnie poproszę na 13.08 :)
    Lubię 13tki :) choć termin @ mam na 11 :)
    A jutro czyli 13dc idę sprawdzić czy pecherzyk pękł :) trzymajcie kciuki

    200909182441.png
    f2wli09kseu15yxf.png
    3jgxvfxmbborrgjh.png
  • JennyXS Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 26 lipca 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Ten lek to na recrpte?
    A clo? Poleca ktos? Bo tez duzo o nim slyszalam.

    Ja co do mierzenia temp to juz jest okej. Robie to automatycznie... jak siku w toalecie :-) a jesli dnia wczesniej popije i za dlugo posiedze to poprostu wylaczam budzik!

    Ja biorę clo. W pierwsza ciąże udało mi się zająć w 6tym cyklu. Teraz jest 5ty. Ja mam owulacje Ale biorę żeby poprawić jej jakość i żeby pewniejsze było że jest.

    200909182441.png
    f2wli09kseu15yxf.png
    3jgxvfxmbborrgjh.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 26 lipca 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z clo zaszłam w pierwszym cyklu. Z 42 dniowego miałam ok.31 dniowy ;)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 27 lipca 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli clo jednak pomaga. A tyle sie naczytalam ze to zly lek.

    JennyXS lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 27 lipca 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się ze zależy na co nie każdy lek jest dla każdego.

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • speakyourmind93 Autorytet
    Postów: 461 353

    Wysłany: 27 lipca 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak z innej beczki. Czy ktoraś z Was używała Ovarin + Castagnus? Albo słyszała o takim połączeniu, czy wogóle można je łączyć? :)

    eikts65gz0i70ci6.png
  • SylwiaLu Autorytet
    Postów: 505 429

    Wysłany: 27 lipca 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Ten lek to na recrpte?
    A clo? Poleca ktos? Bo tez duzo o nim slyszalam.

    Clo pomoże przy owulacji, ale osłabia endometrium, jak któraś ma słabe, to musi tego dodatkowo pilnować. Mi tam zawsze do 10/11 mm urosło. Nie wolno go brać więcej niż 6 cykli. Jest na receptę. Dla mnie był też początkiem przybierania na wadze.

    Ovarin to suplement, bez recepty, zawiera: Inozytol, Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B6, Kwas pantotenowy i Witamina B12.
    60 tabl. kosztuje ok. 50 zł. Czyli mniej więcej opakowanie na cykl wystarcza. Mi polecała brać 2x dziennie, 1 rano i 1 wieczorem.
    Ja czuje, że pozytywnie wpływa. Oczywiście może sam ovarin cudu nie zdziała, ale może dopomóc w uregulowaniu cyklu.

    22.06.2020 Luiza :*
    XII 2018 poronienie zatrzymane; Łucja - 10tc [*]
    Hashimoto od 2007
    Starania od XII 2015
    jajowody drożne, histeroskopia ok
    Mąż - morfologia 6%
    AMH 8,07; 3 x UIU :(
    X 2018 elektrokauteryzacja jajnika, usunięcie ognisk endometriozy
    mthfr hetero, kwas metylowany i wit prenatalne
  • Andii Autorytet
    Postów: 1371 345

    Wysłany: 27 lipca 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovarin mi wyregulował cykl, miałam 26-34dni a ostatnie cykle równe 29dni.
    Ja zamiast clo mam letrozol

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2018, 15:08

    Starania o drugie dziecko
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 27 lipca 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaLu wrote:
    Clo pomoże przy owulacji, ale osłabia endometrium, jak któraś ma słabe, to musi tego dodatkowo pilnować. Mi tam zawsze do 10/11 mm urosło. Nie wolno go brać więcej niż 6 cykli. Jest na receptę. Dla mnie był też początkiem przybierania na wadze.

    Ovarin to suplement, bez recepty, zawiera: Inozytol, Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B6, Kwas pantotenowy i Witamina B12.
    60 tabl. kosztuje ok. 50 zł. Czyli mniej więcej opakowanie na cykl wystarcza. Mi polecała brać 2x dziennie, 1 rano i 1 wieczorem.
    Ja czuje, że pozytywnie wpływa. Oczywiście może sam ovarin cudu nie zdziała, ale może dopomóc w uregulowaniu cyklu.
    Ooo a ten ovarin to jakies hormony czy poprostu jakis suplement? Ja myslalam o ziolach ojca sroki nr.3 ale dopytam gina czy moze mozna to polaczyc czy cos... albo co bedzie lepsze... bo na ten cykl owu sie nie zapowiada... szyjka juz jest nisko i jest twarda, takze bezowulacyjny jak niic.... :-( no ale coz ;-) musze sie zabrac za regulowanie moich cykli a jesli to nie pomoze to bedzie trzeba poszukac innej przyczyny. :-)

    10.09.2019 Marcel
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 27 lipca 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Ooo a ten ovarin to jakies hormony czy poprostu jakis suplement? Ja myslalam o ziolach ojca sroki nr.3 ale dopytam gina czy moze mozna to polaczyc czy cos... albo co bedzie lepsze... bo na ten cykl owu sie nie zapowiada... szyjka juz jest nisko i jest twarda, takze bezowulacyjny jak niic.... :-( no ale coz ;-) musze sie zabrac za regulowanie moich cykli a jesli to nie pomoze to bedzie trzeba poszukac innej przyczyny. :-)
    Piłam zioła ojca Sroki ( oryginalna mieszankę, sama robiłam kupiłam ziółka i mieszkałam) brałam ovarin , jest to suplement diety z kwasem foliowym i byłam na stymulacji clo. Mam pcos. Nie wiem czy to kombo podziałało, czy wprowadzenie leków na tsh i prolaktyne.
    Zioła są ok. Dobre w smaku. Piliśmy obydwoje . Pierwszy raz 3 miesiące ciągiem, bo nie miałam owulacji . A po miesiącu przerwy tylko do owulacji

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 27 lipca 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    Piłam zioła ojca Sroki ( oryginalna mieszankę, sama robiłam kupiłam ziółka i mieszkałam) brałam ovarin , jest to suplement diety z kwasem foliowym i byłam na stymulacji clo. Mam pcos. Nie wiem czy to kombo podziałało, czy wprowadzenie leków na tsh i prolaktyne.
    Zioła są ok. Dobre w smaku. Piliśmy obydwoje . Pierwszy raz 3 miesiące ciągiem, bo nie miałam owulacji . A po miesiącu przerwy tylko do owulacji
    A ziolka pilas z jakimis lekamu? Chodzi mi o to czy owulacje zawdzieczasz wlasnie nim, czy raczej bralas wszystko na raz i sama nie wiesz?:-)

    10.09.2019 Marcel
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 27 lipca 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    A ziolka pilas z jakimis lekamu? Chodzi mi o to czy owulacje zawdzieczasz wlasnie nim, czy raczej bralas wszystko na raz i sama nie wiesz?:-)
    Brałam wszystko naraz. Uważam że owu to zasługa clo i unormowania tarczycy z prolaktyna i zastrzyku . Ziółka to wspomagacze w moim wypadku.

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 28 lipca 2018, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Multiwitamina wrote:
    Brałam wszystko naraz. Uważam że owu to zasługa clo i unormowania tarczycy z prolaktyna i zastrzyku . Ziółka to wspomagacze w moim wypadku.
    No tak... przy pcos same ziolka faktycznie mogly nie pomoc to bardziej skomplikowane. Ale grunt ze tobie sie udalo. :-)

    A co to za zastrzyk? Na co? I jak on dziala?

    10.09.2019 Marcel
  • Ewelina92 Autorytet
    Postów: 670 404

    Wysłany: 28 lipca 2018, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)
    Czy wszystkie Wasza druga faza cyklu ma zawsze taką samą długość? Ja się ostatnio cieszyłam, że mój cykl będzie trwał 28 dni- tak sugerował pomiar temperatury, bo faza lutealna zawsze trwała 11 dni. Teraz jest już 13 dzień wyższych temperatur i okresu nie widać :(

    Synek ❤️

    ex2b3e5e83c3bu23.png

    11.03.19: hcg 59.5 :)
    13.03.19: hcg 147,1 <3
    27.03 jest serduszko ❤️
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ