X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Serduszkowanie :-)
Odpowiedz

Serduszkowanie :-)

Oceń ten wątek:
  • agm Autorytet
    Postów: 739 673

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :-)
    chciałam prosić Was o radę. Mam 32 lata, jestem po nieudanym, bardzo wyniszczającym i toksycznym związku małżeńskim. Minęło kilka lat i znalazłam swoją połówkę, ale tym razem tego samego owocu. Jestem bardzo szczęśliwa, ale tak jak wszystkim do szczęścia brakuje mi Maleństwa. Kocham się ze swoim partnerem bez zabezpieczeń, bo oboje chcemy mieć dziecko ale według mnie nie tyle ile bym chciała i powinniśmy. Nie mówię mu, że mam dni płodne i trzeba bardziej się starać, z resztą wiecie same, jakie to dzisiejsze życie jest stresujące i nie zawsze ma się ochotę, ale u mnie Serduszek powinno być znacznie więcej. Chciałabym mu zasugerować ale nie narzucać. Nie wiem co zrobić, czas strasznie leci. Proszę poradźcie coś :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    no czasem tak bywa, że zmęczenie bierze górę i nawet te koronkowe gacie na dupie nie robią wrażenia :/. Ja przeprowadziłam pogadankę, że są lepsze i gorsze dni i tu i tam trzeba się przyłożyć. Może źle robię, że zaznaczam na kalendarzu płodne dni ale mam pretekst do przytulasków :)

    Lillenka, rybka, Veri, kasia m, Konwalia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Kochana :)
    Ja bym usiadla i porozmawiala i powiedziala ze masz dni plodne i musimy baraszkowac . Na poczatku nie mowilam ze sa dni plodne tylko zachecalam do serduszkowania . Zaczelam mowic ze dni plodne sie zblizaja i teraz sam sie dopytuje kiedy co i jak . Chociaz nie raz tez mamy ciezke dni . Ale w tym cyklu daje na luz i serduszkujemy ale bez mysli czy sie uda tylko z milosci :) zobaczymy co ten cykl nam przyniesie

    rybka, kasia m, kacha 123 lubią tę wiadomość

  • agm Autorytet
    Postów: 739 673

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :-)
    trzeba będzie w końcu coś zrobić, jak się nic nie zmieni

    Ewelina23 lubi tę wiadomość

  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto porozmawiać szczerze. To tylko facet, pewnie słyszał, że żeby mieć dzieci trzeba uprawiać seks, ale: dni płodne, owulacja, śluz, komórka jajowa- te słowa pewnie nic mu nie mówią :-P
    Powiedz mu, to co nam, przecież to nic strasznego, powinien zrozumieć.
    Mojemu też się często nie chce, bo dużo pracuje, ale wie, że jak mam dni płodne to ma się bzykać i koniec. Nie po to co miesiąc rujnuję się na suplementy i chodzę na badania, żeby on w godzinie W powiedział: boli mnie głowa :-P

    Saramago, bea, Lenuś, rybka, Veri, kasia m lubią tę wiadomość

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • agm Autorytet
    Postów: 739 673

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza się :-) jak chce to niech weźmie się do roboty kiedy trzeba. Z resztą w moim poprzednim związku była jeszcze większa tragedia. Tam o seksie mogłam zapomnieć, ale tak to jest w toksycznym związku, kiedy jesteś poniewierana... aż w końcu mu się zachciała a wtedy okazało się, że ja mam problem z jajowodami, miałam laparoskopię,a potem w końcu nabrałam sił i odeszłam. Było mi smutno, ale z perspektywy czasu myślę, że tak miało być, ktoś nade mną czuwa :-) Obecnemu nic nie wspominałam o tym, bo uważam, że to było kiedyś a teraz co będzie czas pokaże :-)

    AnkaT., bea, kasia m lubią tę wiadomość

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 13 listopada 2013, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, a ja dziewczyny jestem głupia! Jak parę dni temu zauwazyłam śluz płodny, to kazałam mu wszystko rzucić i zabrać się tu i teraz. A przecież mój Jacek o niczym nie wie.... kiedy mówił, że ma jeszcze trochę pracy, żez psem musi wyjść itp itd... zrobiłam mu piekielną awanturę doprowadzając się wręcz do łez! Zebyscie widziały jego minę p.t. "rany ale co sie z Tobą babo dzieje, opamietaj się"
    Suma sumarum dopiełam swego, ale było mi później bardzo głupio :D

    bea, rybka, kasia m, Karolcia26 lubią tę wiadomość

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja pier... Dziewczyny, czyscie powariowaly do reszty?! Bierz mnie tu i teraz, bo mam plodne! No litosci! Postawcie sie na miejscu Waszych partnerow. Gdyby Wam ktory z takim tekstem wyskoczyl, dalybyscie mu pewnie w pysk! Dzieci sa z milosci, a nie z seksu pod presja! :-/

    cedr697, hela, nezumi, Paula90 lubią tę wiadomość

  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 13 listopada 2013, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak bo faceci inaczej do tego podchodzą gdyby wiedzieli jak wazne jest <3 w dni płodne to by inaczej do tego pochodzili mój M też czasami jak mu mowiłam że trzeba <3 to było: a nie możemy jutro ??? Ale faktycznie ja już trochę odpuściłam i teraz obstawiam tylko 3-4dni <3 a nie tydzień bo to dla mnie i dla niego był to ciężki tydzień i chyba bardziej psychicznie niż fizycznie nic na siłe bo to nie tak powinno wyglądać chcemy oboje to <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2013, 15:28

    Saramago lubi tę wiadomość

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 13 listopada 2013, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedronka1982 wrote:
    No ja pier... Dziewczyny, czyscie powariowaly do reszty?! Bierz mnie tu i teraz, bo mam plodne! No litosci! Postawcie sie na miejscu Waszych partnerow. Gdyby Wam ktory z takim tekstem wyskoczyl, dalybyscie mu pewnie w pysk! Dzieci sa z milosci, a nie z seksu pod presja! :-/


    Biedroneczko, ale abstrahując od wszystkiego, to nawet jeśli z przymusu to na koncu facet jest zawsze zadowolony ;)

    Lillenka lubi tę wiadomość

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saramago wrote:
    Biedroneczko, ale abstrahując od wszystkiego, to nawet jeśli z przymusu to na koncu facet jest zawsze zadowolony ;)
    Albo raczej zgwalcony. Nie nie i nie. Nie popieram takich metod, choc czasem stosuje. Ale bez presji slownej!

    Saramago, celia, nezumi lubią tę wiadomość

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 13 listopada 2013, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nawet jeśli facet nie ma ochoty na seks, to nie wiele trzeba aby sie mu zachciało :D presja słowna to za mocno powiedziano, choć rzeczywiście mogło mieć taki wydźwięk. Na szczęście mój J. zna moje "dość przewrotne" poczucie humoru. Na drugi dzień wynagradzał mi to, że wieczór wcześniej musiałam nalegać :D więc wszystko pod kontrolą.

    aisa lubi tę wiadomość

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 13 listopada 2013, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja swojemu małżowi wpisałam login i hasło na ovu do smartfona, żeby mógł sobie poczytać i pooglądać cykle ;) Do tej pory zupełnie nie kumał, na czym polega cykl kobiety i że w miesiącu jest tylko jedna szansa na zapłodnienie ;) No nie wiem jak go uczyli tej biologii w szkole, czy przespał akurat te lekcje, czy co?. Tak czy owak, teraz przynajmniej zagląda i interesuje się, a kiedy widzi zielone światło, wie, że musi się postarać :P Chociaż i tak z tymi staraniami nie najlepiej, bo stres i nawał obowiązków pochłaniają zbyt wiele czasu i energii...

    Saramago, rybka, MisiaMisia, Strażaczka90 lubią tę wiadomość

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No moj tez juz wie, ze jest w zasadzie tylko jeden dzien w miesiacu, kiedy moge zajsc w ciaze. Ale nie zna dnia ani godziny, bo do kurny nedzy, nie jestesmy w fabryce dzieci! Mamy sie cieszyc seksem, a nie sie spinac! :-P

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 13 listopada 2013, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOI wrote:
    Ja swojemu małżowi wpisałam login i hasło na ovu do smartfona, żeby mógł sobie poczytać i pooglądać cykle ;)

    Super pomysł!! Jestem przekonana, że mój gdyby wiedział, to byśmy z łóżka nie wychodzili. No ale niespodzianka to niespodzianka. Jeszcze twardo się trzymam, choć mam takie momenty, że chcę mu powiedzieć, że w koncu się zdecydowałam na dziecko.
    Tak ja. Bo on chciał od początku. Z resztą on kocha wszystkie dzieci. :) i jak sam mówił o dzieciach się nie rozmawia tylko sie je robi... no więc tego się trzymam. Psst. :)

    kasia m, Kajoni lubią tę wiadomość

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 13 listopada 2013, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saramago wrote:
    Super pomysł!! Jestem przekonana, że mój gdyby wiedział, to byśmy z łóżka nie wychodzili. No ale niespodzianka to niespodzianka. Jeszcze twardo się trzymam, choć mam takie momenty, że chcę mu powiedzieć, że w koncu się zdecydowałam na dziecko.
    Tak ja. Bo on chciał od początku. Z resztą on kocha wszystkie dzieci. :) i jak sam mówił o dzieciach się nie rozmawia tylko sie je robi... no więc tego się trzymam. Psst. :)

    Więc może ten sposób się u Ciebie sprawdzi?

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 13 listopada 2013, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOI wrote:
    Więc może ten sposób się u Ciebie sprawdzi?

    Poczekam jeszcze ze dwa cykle. Potem mu powiem :)

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 13 listopada 2013, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedronka1982 wrote:
    No ja pier... Dziewczyny, czyscie powariowaly do reszty?! Bierz mnie tu i teraz, bo mam plodne! No litosci! Postawcie sie na miejscu Waszych partnerow. Gdyby Wam ktory z takim tekstem wyskoczyl, dalybyscie mu pewnie w pysk! Dzieci sa z milosci, a nie z seksu pod presja! :-/

    Tak samo mówiłam jeszcze rok temu, niestety życie zweryfikowało to i owo. Jak rzeczywiście nie ma się większych problemów związanych z płodnością, to można się kochać tylko kiedy ma się na to ochotę. Niektórzy niestety nie mają takiego 'luksusu' :(

    Saramago, Veri, MisiaMisia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no. Wspolczuje Waszym partnerom. U nas tez od prawie roku nie wychodzi, ale jesli zaczne traktowac lubego jak byka rozplodowego, pojde na ochotnika do psychiatry! :-/

  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 13 listopada 2013, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj tam, ja tam nie znam litości i mu nie współczuję. Nikt mu nie każe łazić po lekarzach, łykać tabsów a potem nosić ciążę, rzygać, zdychać i rodzić. Ma się tylko bzykać przez 4 dni...Podoła

    AnkaT., Saramago, mała_mi, Veri, celia, Czarnula87, MisiaMisia, turkawka, Elinn, Karolcia26, aaaaga, berry, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ