X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Siedlce też się starają :]
Odpowiedz

Siedlce też się starają :]

Oceń ten wątek:
  • rewelka Autorytet
    Postów: 1847 847

    Wysłany: 28 października 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejdi nie pamiętam dokładnie musisz doczytać, ale prolaktyne (z obciążeniem rób od razu) się robi na początku cyklu, a progesteron tak jak Wiola napisała 7 dni po owulacji, poczytaj, żebyś nie robiła bez sensu

    23-02-2013 [*] 8 tc
    211xj44j3k4hck0m.png
  • Lejdi Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 28 października 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam sporo na ten temat i są opinie,że prolaktynę bada się w 3-5 dc, a są też opinie ze 20-22 dc. Sama już nie wiem :-(.
    Rewelka mogę zapytać,Ty chodzisz nadal do dr Zydlewskiego?

  • rewelka Autorytet
    Postów: 1847 847

    Wysłany: 30 października 2015, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejdi wrote:
    Czytam sporo na ten temat i są opinie,że prolaktynę bada się w 3-5 dc, a są też opinie ze 20-22 dc. Sama już nie wiem :-(.
    Rewelka mogę zapytać,Ty chodzisz nadal do dr Zydlewskiego?

    Nie szybko z niego zrezygnowałam, bo w ogóle nie miał na mnie pomysłu dawał tylko tabletki nawet bez monitoringu.... Teraz chodzę do dr. Bragoszewskiego

    23-02-2013 [*] 8 tc
    211xj44j3k4hck0m.png
  • Lejdi Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 2 listopada 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zrobiłam w piątek badania hormonów, dziś miały być wyniki,ale odbiorę je pewnie jutro. Zrobiłam też tak jak radziłaś Rewelka prolaktynę po obciążeniu. W zasadzie to dzięki Waszym wpisom na tym forum dowiedziałam się że korzystniej finansowo zrobić takie badania w Siedlcach w Centrum. Na jednym hormonie jest 5 zł różnicy w porównaniu do laboratorium na Sokołowskiej. Zawsze to jakaś oszczędność.
    Rewelka ten lekarz do którego chodzisz przyjmuje w Siedlcach? Bo nie słyszałam o tym nazwisku. Znalezienie dobrego lekarza mam wrażenie graniczy z cudem, chciałabym tym razem trafić na kogoś bardziej kompetentnego dlatego drążę temat:-)

  • Lejdi Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 3 listopada 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, no i mam wyniki hormonów (na androstendion jeszcze czekam)

    prolaktyna: 627,800 uIU/ml (wart.ref. 102,00-496,00)
    prolaktyna po obciążeniu: 9299,00 uIU/ml
    progesteron: 10,70 ng/ml (wart. ref lutealna 1,70-27,00 N)
    testosteron: 0,293 ng/ml (wart. ref. 0,060-0,820)

    dziewczyny co o tym myślicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2015, 17:25

  • Wiola90 Autorytet
    Postów: 637 784

    Wysłany: 4 listopada 2015, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się na tym bardzo nie znam, ale prolaktyna to chyba do zbicia będzie. Umówiłaś się już do jakiegoś lekarza? Prolaktyną się nie przejmuj, dostaniesz leki i spadnie, podobno łatwo się ją zbija.

    f2wldf9hjwsqwdpy.png

    6.06.2015 Aniołek (8tc)
  • Lejdi Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 7 listopada 2015, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłam u ginekolog-endokrynolog, dostałam Bromocorn na zbicie prolaktyny, pozostałe wyniki-ok. Lekarz stwierdziła, że owulacja była w tym miesiącu także nie jest źle:-)

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 7 listopada 2015, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejdi a jak Twój facet? Badał nasienie? Może to tu tkwi problem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2015, 23:04

  • Lejdi Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 8 listopada 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie badał jeszcze, ale mam to na uwadze. Myślę, że poczekamy do końca roku z tym badaniem, a póki co skupię się na zbiciu tej podwyższonej prolaktyny bo ona też może być przyczyną. Następną wizytę mam po @ bo trzeba sprawdzić czy wszystko się oczyściło, ginka stwierdziła przerośniętą śluzówkę, w sumie to zawsze mam obfite krwawienia

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 8 listopada 2015, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasem poprawienie jakości nasienia trwa dłużej. Moi znajomi zaczęli od nasienia, walczą już 1,5 roku i wyniki x beznadziejnych doszły do niedużo poniżej norm. Teraz ona zabija prolaktyne, ale idzie kiepsko, bo ma gruczolaka przypadki i słabo reaguje na leki....

  • Lejdi Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 8 listopada 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dałaś mi do myślenia :-)

  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 8 listopada 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mówię, że musi być problem, ale często para skupia się na leczeniu kobiety, a faceta nawet nie podejrzewa się o problemy z nasieniem. U mężczyzn jedno proste badanie i wiadomo na czym się stoi. U babeczki jest gorzej, chodzą, non stop badania, klucie, rozkładanie nóg, płacenie za wizyty itp. My jak zaczynaliśmy starać się o Szymka ustaliliśmy, że po 3 mies jeśli nie zaskoczymy, to T bada nasienie. Akurat nie byli trzeba, ale wg mnie to punkt wyjścia.

  • Lejdi Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 10 listopada 2015, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz w 100% rację,ale trochę jestem w szoku,że tak długo może trwać poprawa jakości nasienia. Wiem że może tu tkwić problem, ale chyba tak jest, że kobieta jest bardziej zdeterminowana od faceta na posiadanie maleństwa i dlatego zaczyna od siebie szukać różnych przyczyn. Chyba rzeczywiście nie ma co odkładać badania nasienia. Hmm jak narazie to @ powinna już się pojawić

  • Wiola90 Autorytet
    Postów: 637 784

    Wysłany: 10 listopada 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejdi może @ się nie pojawi ;)

    f2wldf9hjwsqwdpy.png

    6.06.2015 Aniołek (8tc)
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 10 listopada 2015, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola gratulacje! :)

  • Lejdi Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 11 listopada 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety dziś się @ pojawiła:-(. Ja również bardzo, bardzo mocno gratuluję:-) !!

  • Wiola90 Autorytet
    Postów: 637 784

    Wysłany: 11 listopada 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć ;)

    f2wldf9hjwsqwdpy.png

    6.06.2015 Aniołek (8tc)
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 22 listopada 2015, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola i jak się czujesz? Doskwiera Ci coś już? Kiedy idziesz na pierwszą wizytę?

  • Wiola90 Autorytet
    Postów: 637 784

    Wysłany: 26 listopada 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na pierwszej 19 listopada to był 5t 2d więc jeszcze zarodka nie było widać. Teraz idę 30 listopada na uzg sprawdzić czy się serduszko pokazało :)
    Mam straszne mdłości, szczególnie rano i wieczorem, ale póki co (odpukać) chociaż nie wymiotuję.

    f2wldf9hjwsqwdpy.png

    6.06.2015 Aniołek (8tc)
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 26 listopada 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie serduszko było widać jakoś w 6t4d o ile dobrze pamiętam.
    Mdłości są paskudne, przez nie zarzekalam się że to pierwsza i ostatnia ciąża, wymioty meczyły mnie do 17tc.
    Ale tak samo jak ból porodu, tak samo zapomina się dolegliwości ciążowe ;)
    Czekamy na wieści z wizyty, dużo zdrówka, rosnijcie sobie pięknie!

    Wiola90 lubi tę wiadomość

‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ