X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne SŁONECZNIE I WAKACYJNIE - LIPCOWE TESTOWANIE
Odpowiedz

SŁONECZNIE I WAKACYJNIE - LIPCOWE TESTOWANIE

Oceń ten wątek:
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 19 lipca 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    No a jak przestalas to brac to dalej mialas regularne? Bo wiem ze clo bierze sie na owulacje a ja owuluje, wiec nie jestem pewna czy to dobry kierunek. :-)
    Ja mam pcos i rozwalona cykle. I problem z owu. Więc jak Ci Magda pisze zacznij się badać. U mnie luteina wywolywala okres , ale cykle były bezowulacyjne. Dopiero u nowego doktora z lekami na tarczyce coś ruszyło. Właśnie tsh i wysoką prolaktyna była do unormowania. Może jeśli masz późną owulacje , to warto to podkręcić żeby się zjawiła szybciej.

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, ja też owuluję.
    Ale powiem Ci, że jak Gin mi przepisał Gluco i trzymałam sie diety, to miałam cykle 28-29 dni. Jak teraz 2 miesiące sobie pozwoliłam, to miałam 36-37.
    Zaznaczę, że mam 170cm wzrostu i ważę 58 kg więc to nie jest dieta na odchudzanie, tylko na eliminacje cukru. Bo węglowodany przeszkadzają nam kobietą w zajście w ciąże - upośledzają jajka, nawet jak owulacja jest, to może być za słaba na ogarnięcie tematu. Węglowodany przeszkadzają w zagnieżdżeniu, więc do zapłodnienia może dojść, ale zarodek się nie zagnieździ. Tak mówi mój endokrynolog.

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia91! wrote:
    Ja nie miałam lewatywy, kazali się tylko wysiusiać i dzien wczesniej nie jesc nic ciężkostrawnego ;) tylko żeby zrobili drożność nie możesz mieć żadnych plamien... rozmawiałaś z ginem o tych plamieniami? Bierzesz coś na to?

    Tak, nie mają pomysłu. Dają dupka, odstawiają, proga mam wysokiego 29ng/ml, hormony OK, owu OK, tsh itd. Żadnych infekcji, chlamydii i innych takich... :/

    7u229jcgzsq578gy.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Tak, nie mają pomysłu. Dają dupka, odstawiają, proga mam wysokiego 29ng/ml, hormony OK, owu OK, tsh itd. Żadnych infekcji, chlamydii i innych takich... :/

    Marilen, na jednym wątku jest dziewczyna, też plamiła. Nie było wiadomo czemu. W końcu wyprosiła gina o histeroskopię i okazało się, że miała jakieś mikro polipy na endometrium i to one jej plamiły. Miała hsg wcześniej, nie było tego widać. Zaszła w 1cs po histeroskopii.
    Nie twierdzę wcale, że masz taki sam problem, ale możesz z nią pogadać.
    Nick: Veritaserum, znajdziesz ją na staraczkach z Wrocławia :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 19:31

    Multiwitamina lubi tę wiadomość

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 19:31

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Oleczka, ja też owuluję.
    Ale powiem Ci, że jak Gin mi przepisał Gluco i trzymałam sie diety, to miałam cykle 28-29 dni. Jak teraz 2 miesiące sobie pozwoliłam, to miałam 36-37.
    Zaznaczę, że mam 170cm wzrostu i ważę 58 kg więc to nie jest dieta na odchudzanie, tylko na eliminacje cukru. Bo węglowodany przeszkadzają nam kobietą w zajście w ciąże - upośledzają jajka, nawet jak owulacja jest, to może być za słaba na ogarnięcie tematu. Węglowodany przeszkadzają w zagnieżdżeniu, więc do zapłodnienia może dojść, ale zarodek się nie zagnieździ. Tak mówi mój endokrynolog.
    Coś w tym jest. Ja się mocno ograniczyłam z cukrami. Nie całkiem zrezygnowałam ale zmniejszyłam a jadłam bardzo dużo. Czekolady i słodyczy. Zamieniłam bardziej na owoce i przestałam słodzic

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tęczova wrote:
    Ja mam dość długie cykle i z miesiąca na miesiąc się jeszcze wydłużają. Przez wiele lat brałam tabletki antykoncepcyjne, po odstawieniu 1,5 roku temu cykle miałam ok. 29 dniowe, teraz już aż 35 dni. Pierwsze badanie TSH wyszło całkiem dobrze (ok. 1,7), z ciekawości powtórzyłam po chyba 2 czy 3 miesiącach i było już ponad 3. Endokrynolog stwierdziła, że to może być powód i długich cykli i braku ciąży i dała mi na zbicie euthyrox25. Myślę, że nawet raz zrobione badania, które są w normie, warto powtórzyć raz jeszcze.
    Czekam też na wizytę u innego gin, polecanego przez moje znajome, może on coś jeszcze wymyśli.

    Multiwitamina, Lili90 trzymam za Was kciuki :)

    tsh powinno się badać tak 1x3 miesiące, jeśli nie jest się pod opieką endokrynologa. Mnie na początku tak kazała lekarka rodzinna, której powiedziałam, że staram się o dziecko. Nie można jednak poprzestawać na badaniu samego tsh, bo to nie jest jedyny winowajca niepowodzeń. Po za tym za 1 razem nie ma sensu robić samego tsh, trzeba zrobić cały panel tarczycowy do oceny.

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2020, 19:31

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robilam caly panel tarczycowy. Byl ok. Z tym ze tsh 2,61. Gin powiedziala ze jest ok.
    Ja nie jem slodyczy, za to duzo owocow ale duzo pije slodkich napojow..
    @ nieregularny i w dodatku cykle tez nie sa rowne.

    10.09.2019 Marcel
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 10:04

    tęczova lubi tę wiadomość

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bede w Polsce to powtorze wszystko co sie da i pojde na monitoring nawet jesli bedzie to polowa cyklu... moze cos nowego sie dowiem. Bo cykle 40paro dniowe nie sa okej.
    Bralam 6 lat tabletki anty ale juz jest 6 msc kiedy ich nie biore.
    Od przyszlego cyklu planuje pic ziola ojca sroki nr 3. Moze to cos pomoze.

    Nona lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 10:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 10:05

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Ja robilam caly panel tarczycowy. Byl ok. Z tym ze tsh 2,61. Gin powiedziala ze jest ok.
    Ja nie jem slodyczy, za to duzo owocow ale duzo pije slodkich napojow..
    @ nieregularny i w dodatku cykle tez nie sa rowne.
    Owoce to też cukier. Słodkie napoje, to już w ogóle...

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lipca 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Magda, co z węglowodanów jest odradzane?

    Ja ograniczyłam kawę do 3 dziennie jedynie a węglowodany to np chleb, makaron tak?

    chleb, kasze, ryże, makarony, ziemniaki, gotowana marchew, bób, napoje gazowane, soki, owoce, dżemy, płatki śniadaniowe - wszystkie, słodycze - też wszystkie, nawet te uważane powszechnie za zdrowe. Nabiał też, dlatego trzeba ograniczyć go do minimum. Chyba twaróg pełnotłusty jest tylko ok. Raz na jakiś czas można użyć do czegoś łyżkę ricotty czy mascarpone, bo to ma dużo tłuszczu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2018, 13:52

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • SylwiaLu Autorytet
    Postów: 505 429

    Wysłany: 19 lipca 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94

    mi się zdarzały torbiele, bezowulacyjne, nieregularne, ale co do późnej owulacji,
    wczoraj potwierdziłam takową u gina :) Mam 34dc, widoczne ciałko żółte i endometrium 14,3mm
    Owulacja może była 4,5 dni temu, może 7 tak jak pokazuje OF. Czyli niewiele przed 30dc.
    TSH 2,6 nie jest rewelacyjne do starań, mimo że wiele osób twierdzi inaczej. Czasami też po uregulowaniu hormonu tarczycy i utrzymywaniu go na dobrym poziomie pewne rzeczy naprawiają się same, bo były skutkiem ubocznym nieleczonego gruczołu, a nie głównym problemem.

    Ja od marca br zmieniłam też sposób żywienia, przy moim anty tpo ok. 400 ma to znaczenie. Schudłam 3 kg, zmieniłam jakość spożywanych produktów,ale nic na siłę. I piwko się czasem wypije i pizze się zje ;)

    Od wprowadzenia zmian leci mi 5ty naturalny cykl. 3 na 100% były bezowulacyjne, poprzedni mógł być owulacyjny, a ten na 100% jest.
    Przy mojej zrytej immunologii widzę poprawę i sporo bym dała za każdy cykl owulacyjny, nawet jeśli owulka miałaby być w 30dc :)

    Głowa do góry, cykle masz długie, ale rgularne, jak rozumiem? jeżeli owulujesz, to nie w tym upatruj problemu.

    22.06.2020 Luiza :*
    XII 2018 poronienie zatrzymane; Łucja - 10tc [*]
    Hashimoto od 2007
    Starania od XII 2015
    jajowody drożne, histeroskopia ok
    Mąż - morfologia 6%
    AMH 8,07; 3 x UIU :(
    X 2018 elektrokauteryzacja jajnika, usunięcie ognisk endometriozy
    mthfr hetero, kwas metylowany i wit prenatalne
  • SylwiaLu Autorytet
    Postów: 505 429

    Wysłany: 19 lipca 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mój progesteron z dziś 16,29 ng/ml ;)

    Multiwitamina lubi tę wiadomość

    22.06.2020 Luiza :*
    XII 2018 poronienie zatrzymane; Łucja - 10tc [*]
    Hashimoto od 2007
    Starania od XII 2015
    jajowody drożne, histeroskopia ok
    Mąż - morfologia 6%
    AMH 8,07; 3 x UIU :(
    X 2018 elektrokauteryzacja jajnika, usunięcie ognisk endometriozy
    mthfr hetero, kwas metylowany i wit prenatalne
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 19 lipca 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    Oleczka, ja też owuluję.
    Ale powiem Ci, że jak Gin mi przepisał Gluco i trzymałam sie diety, to miałam cykle 28-29 dni. Jak teraz 2 miesiące sobie pozwoliłam, to miałam 36-37.
    Zaznaczę, że mam 170cm wzrostu i ważę 58 kg więc to nie jest dieta na odchudzanie, tylko na eliminacje cukru. Bo węglowodany przeszkadzają nam kobietą w zajście w ciąże - upośledzają jajka, nawet jak owulacja jest, to może być za słaba na ogarnięcie tematu. Węglowodany przeszkadzają w zagnieżdżeniu, więc do zapłodnienia może dojść, ale zarodek się nie zagnieździ. Tak mówi mój endokrynolog.


    Matko a ja tak kocham węglowodany...

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lipca 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozgo wrote:
    Matko a ja tak kocham węglowodany...
    ja też kchałam, ale się z nimi rozwiodłam ;D

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ