X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne SŁONECZNIE I WAKACYJNIE - LIPCOWE TESTOWANIE
Odpowiedz

SŁONECZNIE I WAKACYJNIE - LIPCOWE TESTOWANIE

Oceń ten wątek:
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 19 lipca 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boze a ja prawie codziennie jem te weglowodany, makaton to juz w ogole prawie codziennie. To co tu jesc?
    Anty tpo mam 20 wiec jest okej. A co do tsh to powtorze przy najblizszej okazji i powiem mojej gin zeby mi cos w takim razie przepisala.
    A co do moich cykli to sa wlasnie nieregularne, ale caly czas dlugie.
    Co do prolaktyny to badalam tylko 7dpo bo nie mam jak inaczej.

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 19 lipca 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaLu wrote:
    Oleczka94

    mi się zdarzały torbiele, bezowulacyjne, nieregularne, ale co do późnej owulacji,
    wczoraj potwierdziłam takową u gina :) Mam 34dc, widoczne ciałko żółte i endometrium 14,3mm
    Owulacja może była 4,5 dni temu, może 7 tak jak pokazuje OF. Czyli niewiele przed 30dc.
    TSH 2,6 nie jest rewelacyjne do starań, mimo że wiele osób twierdzi inaczej. Czasami też po uregulowaniu hormonu tarczycy i utrzymywaniu go na dobrym poziomie pewne rzeczy naprawiają się same, bo były skutkiem ubocznym nieleczonego gruczołu, a nie głównym problemem.

    Ja od marca br zmieniłam też sposób żywienia, przy moim anty tpo ok. 400 ma to znaczenie. Schudłam 3 kg, zmieniłam jakość spożywanych produktów,ale nic na siłę. I piwko się czasem wypije i pizze się zje ;)

    Od wprowadzenia zmian leci mi 5ty naturalny cykl. 3 na 100% były bezowulacyjne, poprzedni mógł być owulacyjny, a ten na 100% jest.
    Przy mojej zrytej immunologii widzę poprawę i sporo bym dała za każdy cykl owulacyjny, nawet jeśli owulka miałaby być w 30dc :)

    Głowa do góry, cykle masz długie, ale rgularne, jak rozumiem? jeżeli owulujesz, to nie w tym upatruj problemu.
    Nie sa niestety regularne. Moja gin twierdzi ze to za krotki okres od kad nie biore anty. Z tsh tez twierdzila ze jest ok. Ale slyszalam ze lepsze bylo by nizsze

    10.09.2019 Marcel
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lipca 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Boze a ja prawie codziennie jem te weglowodany, makaton to juz w ogole prawie codziennie. To co tu jesc?
    Anty tpo mam 20 wiec jest okej. A co do tsh to powtorze przy najblizszej okazji i powiem mojej gin zeby mi cos w takim razie przepisala.
    A co do moich cykli to sa wlasnie nieregularne, ale caly czas dlugie.
    Co do prolaktyny to badalam tylko 7dpo bo nie mam jak inaczej.
    prolaktyna 2-5 dc
    tsh ma być max 1,5
    wpisz sobie dieta ketogeniczna i to właśnie się je jak się je węgli ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2018, 20:06

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie zgodzę z tą dieta do końca.. Byłam dwa lata na pizzy i makaronie bo intensywnie pracowałam w restauracji włoskiej :) w ciążę zaszłam kiedy raz nie uwazalismy. W tedy nie liczyłam na ciążę więc pewnie stąd była bo się jej w ogóle nie spodziewałam.
    Dobra znajoma w trzy ciążę zaszła z tsh ponad 4.. I to w drugim cyklu starań. Myślę że nie ma reguły niestety.l

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lipca 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugolina87 wrote:
    Ja się nie zgodzę z tą dieta do końca.. Byłam dwa lata na pizzy i makaronie bo intensywnie pracowałam w restauracji włoskiej :) w ciążę zaszłam kiedy raz nie uwazalismy. W tedy nie liczyłam na ciążę więc pewnie stąd była bo się jej w ogóle nie spodziewałam.
    Dobra znajoma w trzy ciążę zaszła z tsh ponad 4.. I to w drugim cyklu starań. Myślę że nie ma reguły niestety.l

    ale moja jest zalecona przez endokrynologa, dlatego o niej rozmawiamy. A nie dlatego, że ktoś ma „widzimisię”.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2018, 20:44

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem że się stosujesz do zaleceń lekarza ale pisałaś że węglowodany uposladzja jajka i utrudniają zajście w ciążę ,zagnieżdżenie.

    Na swoim przykładzie wiem że tak wcale nie musi być i nie jest bo dziecko mam a mój styl życia był berdzo niechlujny w tamtym czasie. Jedyne co to byłam młodsza, 0tu też może tkwić problem niestety.
    I nie można się dać zwariować. Poprostu żyjemy. Wtakich czasach że wszystko jest tak naprawdę do dup.. I nas niszczy od środka.
    A każdy organizm potrzebuje równowagi. Wegle też są potrzebne. Najlepiej wybierac te o niskim Ig ale też bez przesady.
    Jak już się chcecie katowac to polecam dietę dr d@browskiej. Po niej się w ciążę zachodzi. Oczyszcza organizm. Poczytajcie

  • Pati88 Autorytet
    Postów: 890 318

    Wysłany: 19 lipca 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    A ja pytanko mam do dziewczyn, które drożność robiły: robili Wam przed LEWATYWĘ??????? :O Właśnie w jakims artykule czytam!

    Ciekawe jak mam zdążyć z drożnością, jak moje @ z plamieniami kończą się prawie w dniu owu... No mnie się wszystko popieprzyło odkąd się staram...

    tak ja miałam laparo 3lipca i lewatywka byla. Nic strasznego;)

    07.2018 i 10.2018 laparaskopowe usunięcie zrostow otrzewnej i uwolnieniu jajników i jajowodów.
    hiperprolaktynemia oraz zaburzenia glikemii, zespół FAP, MTHFR 677C-T heterozygota, PAI-1 4G heterozygota, fibrynogen 489 mg/dl (norma 200-450)
  • OlivkowaMama Autorytet
    Postów: 930 1212

    Wysłany: 19 lipca 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Dąbrowska robiłam w lipcu zeszłego roku i jakoś w ciąży nie jestem hehe więc reguły nie ma, jednej się uda drugiej nie

    33 lata, 13cs - w końcu się doczekaliśmy! ❤️
    mhsv3e5elhkz505n.png

    l22ncwa1gr7xibs9.png
  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 19 lipca 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego powodu po 2treningu sięgnęłam po chipsy przypadek beznadziejny :)

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 19 lipca 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hugolina87 wrote:
    Rozumiem że się stosujesz do zaleceń lekarza ale pisałaś że węglowodany uposladzja jajka i utrudniają zajście w ciążę ,zagnieżdżenie.

    Na swoim przykładzie wiem że tak wcale nie musi być i nie jest bo dziecko mam a mój styl życia był berdzo niechlujny w tamtym czasie. Jedyne co to byłam młodsza, 0tu też może tkwić problem niestety.
    I nie można się dać zwariować. Poprostu żyjemy. Wtakich czasach że wszystko jest tak naprawdę do dup.. I nas niszczy od środka.
    A każdy organizm potrzebuje równowagi. Wegle też są potrzebne. Najlepiej wybierac te o niskim Ig ale też bez przesady.
    Jak już się chcecie katowac to polecam dietę dr d@browskiej. Po niej się w ciążę zachodzi. Oczyszcza organizm. Poczytajcie

    Piszę, że cukier upośledza jajka etc., bo to są słowa mojego lekarza. Wybacz, ale Ty lekarzem nie jesteś. W tej diecie je się węglę - ok. 50g dziennie. Nasyp sobie 50g cukru na wagę i zobacz, że to nie jest wcale tak mało!

    Natomiast dieta dr Dąbrowskiej, to jest zwykła głodówka. Dorosła kobieta, do tego starająca się o dziecko i nie uprawiająca sportu powinna zjeść co najmniej 2000kcal dziennie, a nie 700 jak na poście. To co piszesz, to jest jakaś farsa! Przy diecie ketgennej jesz ile chcesz, byle nie węgle. Jeszcz tłuszcz (dużo) i białko, a to daje energię.

    Ja nie zamierzam Cię do niczego przekonywać, ale Twoje 23cykle starań dają do myślenia, a niepłodność leczy przede wszystkim endokrynolog i immunolog, nie ginekolog i warto to sobie zapamiętać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2018, 22:20

    OlivkowaMama, Nona lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 19 lipca 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    prolaktyna 2-5 dc
    tsh ma być max 1,5
    wpisz sobie dieta ketogeniczna i to właśnie się je jak się je węgli ;)
    Wydaje mi sie ze nie ma co az tak z ta dieta swirowac :-) zwlaszcza ze mam lekka niedowage. A tsh gdzies czytalam ze 2,5 jest okej. Ale upomne siw na wiizycie o to. A Malz 1,7 to jest okej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2018, 00:05

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 lipca 2018, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boze co za dzien
    Do dupy! Wrocilam z pracy wk.rwiona jak nie wiem a moj kochany Malz powital mnie z kolacja winem i kapiela przy swiecach... w dodatku posprzatal cale mieszkanie.. normalnie mnie wrylo, 30 stopni na polu a on takie cos ... :-) nic tylko .... a mialo nie byc. :-) hehe nawet prawie moj ciekawski kot sie prawie spalil w tych swieczkach ;-)

    Dziewczyny, nie ma co sie przegadywac - gdyby wszystko na wszystkich dzialalo to kazda z nas by juz dawnonbyla w ciazy :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2018, 00:06

    Nona, Isaura81 lubią tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 20 lipca 2018, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpisalam swoje ft4 w kalkulator na n3cie i wyszlo mi 73,31 %. To jest okej? Myslicie ze powinnam sie udac do gina endykrologa czy do zwyklego? Ft3 nie posiadam.

    10.09.2019 Marcel
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2018, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ja już w sumie mam z 25 cykli za sobą jak już chcesz być kąśliwa. :) i się już raczej nie staram. Mam syna którego ubóstwiam a jak się drugie trafi to będzie fajnie.

    teraz pracuje w takim. Miejscu że widzę ile dzieci się rodzi ludzia którzy napewno nie stosują żadnych diet cudów itd a mają po 6.dzieci więc nie do Końca wierzę w zalecenia lekarzy.
    Powodzenia dziewczyny.

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 20 lipca 2018, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Wpisalam swoje ft4 w kalkulator na n3cie i wyszlo mi 73,31 %. To jest okej? Myslicie ze powinnam sie udac do gina endykrologa czy do zwyklego? Ft3 nie posiadam.
    ft4 to jest hormon, który posiadasz w organizmie
    procent ft3 to jest to ile organizm wykorzytuje i to on ma być 50% lub powyżej, więc jak już chcesz badać 1, to badaj ft3, bo ft4 nic Ci ciekawego nie powie.
    Skoro się starasz bezsuktecznie to udaj się do gina, który leczy takie pary i do endokrynologa, który podobnie - pomaga zajść w ciąże. Tak trudno zrozumieć, że nie można chodzić tylko do gina, który coś tam wie o endokrynologii, ale nie do końca? Szukaj dobrych lekarzy, nie trać czasu.

    To nie jest kwestia przegadywania, każdy ma swoją historięz Im jest ich tu więcej tym lepiej, bo każdy coś z tego wyciągnie. A pisanie, że coś na pewno jest bez sensu jest totalnym brakiem pokory i jednak kultury wymiany spostrzeżeń odnoście leczenia. Ja rozumiem podać kontrargument na podstawie swojego leczenia, ze swoim lekarzem. Ale takie nie bo nie, to do mnie nie przemawia. A wiarę w lekarzy należy mieć. Ja naprawdę wyszyukuję najlepszych lekarzy w swoich dziedzinach więc są dla mnie autorytetem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2018, 06:53

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2018, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj wczorajszy wynik hcg to 36,4 mUl/ml. Przy czym przy podanych normach nie wiem czy jest własciwy bo wychodzi z tego 1 tydz. W sobotę idę na powtórkę sprawdzic czy rośnie.

  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 20 lipca 2018, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Boze co za dzien
    Do dupy! Wrocilam z pracy wk.rwiona jak nie wiem a moj kochany Malz powital mnie z kolacja winem i kapiela przy swiecach... w dodatku posprzatal cale mieszkanie.. normalnie mnie wrylo, 30 stopni na polu a on takie cos ... :-) nic tylko .... a mialo nie byc. :-) hehe nawet prawie moj ciekawski kot sie prawie spalil w tych swieczkach ;-)

    Dziewczyny, nie ma co sie przegadywac - gdyby wszystko na wszystkich dzialalo to kazda z nas by juz dawnonbyla w ciazy :-)


    Co za kochamy mąż :)

    Ja miałam okropna noc :( cała moc bolał mnie dół brzucha i mnie tak mdlilo ze ciagle się budziłam a już było tak dobrze po dupku i znowu.

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2018, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 10:05

  • valetta94 Autorytet
    Postów: 934 1411

    Wysłany: 20 lipca 2018, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Mi można wpisać serduszko, udało się! 3cs, pierwszy ciąża biochemiczna, drugi nic i teraz 3 :) Udało się w pierwszym cyklu z Dostinexem, standardowo Euthyrox, dodatkowo brałam wiesiołka do owulacji i piłam siemię lniane oraz pierwszy cykl z żelem Conceive. Już się poddałam, powiedziałam sobie że co ma być to będzie, zaczęłam szukać pracy, znalazłam wymarzoną pracę, która mam zacząć od dzisiaj a tutaj dwie kreseczki i szok. Dodatkowo miałam plamienie implantacyjne w 7 dpo. Cień cienia wyszedł mi w 9dpo, oby kreseczka ciemniała. Trzymam za resztę kciuki!

    Nona, SylwiaLu, MałaMi90, Natalia91!, Plamka_92, Ola_445, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    w5wq9vvj6y6gc1um.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2018, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 10:05

‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ