X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki '90 :)
Odpowiedz

Staraczki '90 :)

Oceń ten wątek:
  • Mamable Przyjaciółka
    Postów: 91 32

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj u gina. Stwierdził, że jak na 8 dc wszystko wygląda dobrze. Na razie mam się nie przejmować, mogę zrobić monitoring ale raczej dla własnego spokoju niż dlatego, że coś się dzieje. O plamieniach nic nie mówił, więc zakładam, że nie jest to tragedia (a jemu ufam, bo zajmuje się niepłodnością). Może pójdę na monitoring, ale pewnie tylko raz, góra dwa. Zależy mi głównie na tym, żeby określić kiedy mniej więcej może być owu.

    Justi, a Ty skąd jesteś? Ja mieszkam praktycznie w Warszawie i jeśli pójdę na monitoring to do Zielonki (dzisiaj byłam gdzie indziej, ale jest drogo). Z tego co wyczytałam w necie jedna wizyta kosztuje 60zł. Wada jest taka, że tam lekarze mają wizyty w różnych dniach, godzinach, ustalane są na bieżąco.

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to super ,ze u Ciebie wszystko ok.A długo się staracie? bo nie pamiętam czy coś pisałaś, chyba ,ze mi umknęło.


    Ja jestem z małej miejscowości na dolnym śląsku, jedyna większa miejscowość to Wałbrzych jakieś 20 km. I zależy mi też na tym aby iść do kobiety ginekologa więc wybór u mnie w mieście jest mały, chyba tylko jeden facet robi monitoring a z kobiet to żadna. Zobaczę ,jeszcze najwyżej poszukam czegoś w Wałbrzychu,ale też nie uśmiecha mi sie dojeżdżać.W najgorszym wypadku pójdę do faceta heh

    justi
  • Mamable Przyjaciółka
    Postów: 91 32

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi, faceci nie są źli :) Według mnie są delikatniejsi od kobiet:) Chyba, że to Twoje osobiste przekonania, więc rozumiem. Nie każda kobieta czuje się komfortowo przy facecie :)

    Staramy się od stycznia, więc idzie 6 miesiąc. Ale, że tak powiem trochę było to na odwal się, od dwóch miesięcy zaczęłam prowadzić obserwacje. I może być tak, że np poprzedni cykl, który baaardzo obserwowałam był pechowy i bezowulacyjny. Dlatego tak się bałam, stąd te wszystkie badania. I być może gdybym nie poszła do lekarza to jeszcze bardziej bym sobie wmawiała, że coś jest nie tak i się blokowała. Nie powiem, wrzuciłam na luz (chociaż i tak dużo myślę), ale jestem po prostu spokojniejsza i wyciszona. Do tej pory cokolwiek mogło mnie wyprowadzić z równowagi. Wmawiałam sobie, że na pewno nie uda mi się zajść w ciążę.

  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) czy ja mogę dołączyć?
    bardzo wam kibicuje.:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2016, 20:41

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • Mamable Przyjaciółka
    Postów: 91 32

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie Misia :*

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamable wrote:
    Justi, faceci nie są źli :) Według mnie są delikatniejsi od kobiet:) Chyba, że to Twoje osobiste przekonania, więc rozumiem. Nie każda kobieta czuje się komfortowo przy facecie :)

    Staramy się od stycznia, więc idzie 6 miesiąc. Ale, że tak powiem trochę było to na odwal się, od dwóch miesięcy zaczęłam prowadzić obserwacje. I może być tak, że np poprzedni cykl, który baaardzo obserwowałam był pechowy i bezowulacyjny. Dlatego tak się bałam, stąd te wszystkie badania. I być może gdybym nie poszła do lekarza to jeszcze bardziej bym sobie wmawiała, że coś jest nie tak i się blokowała. Nie powiem, wrzuciłam na luz (chociaż i tak dużo myślę), ale jestem po prostu spokojniejsza i wyciszona. Do tej pory cokolwiek mogło mnie wyprowadzić z równowagi. Wmawiałam sobie, że na pewno nie uda mi się zajść w ciążę.



    To dosyć krótko także bez paniki, uda się na pewno! Ja też się blokowałam wcześniej a dopiero teraz poszłam do lekarza (z jakieś 2 miesiące temu) i okazało się,ze ta prolaktyna jest podwyższona,ale już wiem mniej więcej na czym stoję i jestem spokojniejsza i może teraz będzie łatwiej:)

    justi
  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_ wrote:
    Cześć dziewczyny:) czy ja mogę dołączyć?
    bardzo wam kibicuje.:) Mam nadzieję ,że ten watek będzie szczęśliwy i wszystkie niebawem zobaczymy 2 kreseczki :)


    Witaj Misia:)
    Ja też mam taką nadzieję ,ze zobaczymy tu wszystkie 2 kreseczki:) a jak wygląda sytuacja u Ciebie?

    justi
  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justi90 wrote:
    Witaj Misia:)
    Ja też mam taką nadzieję ,ze zobaczymy tu wszystkie 2 kreseczki:) a jak wygląda sytuacja u Ciebie?[/QUO

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2016, 20:42

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha to też krótko:-)
    Pójdziesz do ginekologa, porobisz badania i będziesz wiedziała na czym stoisz a wtedy to już powinno się udać:-)
    A jakie zioła używasz?
    Bo ja narazie wspomagam się olejkiem z wiesiołka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2016, 18:17

    justi
  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2016, 20:43

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ten inofem to też muszę zacząć pić, Gin coś o nim wspominała,że niektórym pomógł.Magnez i b6 też czasem biorę jak nie zapomnę.Zawsze wydaje mi się ,że za dużo tych leków i tak staram się nie brać w jedym dniu wszytskiego,ale chyba muszę zacząć ,bo widzę ,że dziewczyny tu łykają jeszcze więcej:)

    Progesteronu jeszcze nigdy nie badałam , zbadam w kolejnym cyklu.

    A co do monitoringu to jak byłam na ostatniej wizycie u lekarza to według ovu i pasków i temp. byłam juz po owulacji, według ovu 2 dni po a gin nic nie zauważyła tzn nie powiedziała mi czy jest płyn i ciałko żółte.Mogła tego nie zauważyć? (było to zwykłe usg dopochwowe tak profilaktycznie) A jak spytałam o owu to powiedziała ,że jeśli była to była ,bo wszystko wskazuje ,że już jej nie będzie w tym cyklu i tylko tyle...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2016, 08:35

    justi
  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justi90 wrote:
    ten inofem to też muszę zacząć pić,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2016, 20:44

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamable wrote:
    . Wmawiałam sobie, że na pewno nie uda mi się zajść w ciążę.

    Też miałam takie myślenie, nie wiem skąd to się wzięło. Takie wrażenie mam że macierzyństwo to jest coś tak wspaniałego, że mnie to na pewno nie spotka..
    chyba to wynika z niskiej samooceny :P

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • Mamable Przyjaciółka
    Postów: 91 32

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, u mnie chyba to samo. Bardzo chcę, ale jakoś ciężko mi sobie siebie wyobrazić z brzuszkiem :) Chociaż marzę o tym brzuszku :P

  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2016, 20:45

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:) jak tam dziewczyny? czy któraś ma jakąś dobrą nowinę? coś ucichło to forum..
    Ja teraz jestem prawdopodobnie w trakcie owulacji okaże się za jakieś 2 tygodnie:)

    justi
  • Mamable Przyjaciółka
    Postów: 91 32

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dobrą nowinę :) jakoś nie wierzyłam, jak zobaczyłam dwie kreski. Temperatura skakała w drugiej fazie. Jutro powtarzam betę. Justi powodzenia, zobaczysz zieloną kropkę :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamable GRATULACJE,ale super wieści.

    Justi powodzenia.
    Ja znowu czekam na @,zaraz jak dostanę idę do szpitala termin na laparo robić.W piątek już byłam w tym szpitalu USG robić,jak tylko dostanę @muszę zbadać krew i termin zrobić,tak 2-3 dni po @.
    Mój wykres zajefajnie wygląda i mam malutką nadzieję,ale wiem jak to się u mnie kończy,więc...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2016, 21:08

  • Mamable Przyjaciółka
    Postów: 91 32

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Barve, nie trać nadziei. Spójrz na mój wykres, temperatury. Po owulacji miałam takie załamanie, że ho ho. Temperatura ześwirowała, a jednak się udało. W tym samym dniu co miałam załamanie postanowiłam, że oddam włosy na Rak and Roll. Niestety dopiero za kilka miesięcy. Chcę żeby jeszcze trochę podrosły. I jakoś po tym postanowieniu wyciszyłam się, przestałam myśleć o sobie, dziecku, testach. Nawet z mężem postanowiliśmy wziąć kota, żebym myślała, że jego trzeba nakarmić a nie zrobić test :) ale teraz odkładamy chęć posiadania kota. Jestem kocią mamą, więc kiedyś na pewno się pojawi :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2016, 21:21

  • justi90 Przyjaciółka
    Postów: 175 22

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamable O ja ,ale super wiadomość!
    Super akcja z tym oddawaniem włosów. Wystarczy mieć długie czy trzeba mieć też zdrowe?

    Brave, będzie dobrze!!!

    justi
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ