X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne staraczki w UK
Odpowiedz

staraczki w UK

Oceń ten wątek:
  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 9 października 2015, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza bolerioza to wstretne chorobsko. I niestety nie do calkowitego wyleczenia.
    Szukalas na jakichś forach kobiet z tym schorzeniem? Mysle ze nie Ty jedna możesz mieć problem z płodnością przy tej chorobie. ( nie chodzi o jakis zwiazek przyczynowo-skutkowy, ale problemy z płodnością ma teraz ogrom ludzi i Mysle ze sa tez ci z bolerioza)

  • lusia1988 Przyjaciółka
    Postów: 197 34

    Wysłany: 9 października 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka ma rację. Poszukaj na forach może któraś kobietka coś pomoże doradzi. Niektórych chorób nie da się wyleczyć ale da się je uśpić.

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 9 października 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sobie ze wszystkiego zdaje sprawe, mam obgadana sprawe z moim lekarzem od boreliozy, zarowno z moim gin z polski, zreszta bylam u dwoch. Wiec co mnie czeka, wiem jakie mam zalecenia. Co do boreliozy to wielu ludzi nie wie ze na nia choruje, potrafi sie uaktywnic w kazdej chwili, kto zreszta nie chodzi po lasach, lakach, parkach, trzeba miec pecha po prostu niby tylko 30% kleszczy roznosi bakterie. Atakuje wtedy kiedy organizm jest oslabiony:), przerobilam temat wzdluz i wszerz.
    Nie mam zamaiaru mowic tutaj w uk ze choruje na ta chorobe bo znam ich stanowisko w tej sprawie, pulmonolog z stad powiedzial mi ze nie mam co liczyc na pomoc w tym kraju zebym leczyla sie w swoim, ludzie stad wyjezdzaja za granice sie leczyc, calkowita prawda. Oni nie maja zielonego pojecia, bylam u neurologa, ktory w ogole takie bzdury gadal ze nie moglam wytrzymac tej wizyt tak mnie wkurzal...:/. Szkoda ze usa jest tak daleko maja tam znakomitego najlepszego na swiecie specjaliste od boreliozy:), sprawdzam czy przypadkiem nie bedzie mial jakies konferencji we francji bo z mija checia bym pojechala na jego wyklad i sie z nim spotkala. Moze tak sie stanie:)

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 9 października 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Ja z Northamptonshire. Nie ufam lekarzom tu, bo zanim zaszlam w ciaze z synem, zrobili mi badania i powiedzieli, ze wszystko ok, ze mam jeden jajowod niedrozny i chyba pcos. Poszlam wiec prywatnie do pl lekarza i sie okazalo, ze moj progesteron jest na dolnej granicy normy i ze nawet jesli zajde to na bank ciaza sie nie utrzyma. Dla nich norma to norma.
    Zaczelam brac progesteron i zaszlam w ciaze ale szybko poronilam. Kolejna to syn. Wtedy bylam na tabletkach. Po ciazy odstawilam. Odstawilam rowniez tyroxyne, zmienilam diete. W lipcu zaszlam w ciaze ale w 6 tyg plod przestal sie rozwijac i w 11 tyg poszlam do szpitala. Dostalam tabletki na wywolanie poronienienia. Teraz konczy sie moj 1 cykl po poronieniu. Midwife mowila zebym zaczela starania po 1 normalnej miesiaczce ale nie posluchalam. Jesem ciekawa czy udalo mi sie zajsc czy nie.
    Pozdrawiam Was.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2015, 20:45

  • zuza1212 Ekspertka
    Postów: 823 90

    Wysłany: 10 października 2015, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adora dlatego wiekszosc z nas nie leczy sie wylacznie tutaj, jezdzimy do PL i robimy wszystkie badania, chodzimy do polskich gin. Kazdy kraj ma inne swoje zasady:) Tutaj akurat moim zdaniem potrafia przetrwac tylko te najsilniejsze zielone kroki :), reszta sobie glowy nie zawracaja, selekcja naturalna wedlug nich...

    adora lubi tę wiadomość

    09.2010- 1 poronienie/ciaza naturalna
    06.2015- 2 poronienie/ciaza naturalna
    11.2015 / 12.2015- 2proby iui- nie udane
    01.2016- 3 poronienie/ciaza naturalna

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 10 października 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adora. Zuza ma racje. Wiekszosc z nas robi badania w pl. Bo tam mozna je zrobic bez skierowania. Tu o wszystko trzeba sie upominac. Jesli masz problemy z progesteronem to warto miec dupka lub luteine i kilka dni po ovu zaczac przyjmowac. Bo niski prog moze uniemozliwic zagniezdzenie.

  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 10 października 2015, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie sadze, ze mam niski progesteron, bo z pol roku temu bylam u pol gina i mowil, ze mam pogrubione endometrium. Poza tym ostatnia ciaza przestala sie rozwijac w 6 tyg a ja musialam wziac leki na wywolanie poronienia w 11 tyg, bo organizm dalej produkowal horony ciazowe. Mysle, ze nie mam problemu z progesteronem.

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 10 października 2015, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wcześniej mialas problem z progesteronem z tego co czytam? Moze warto zbadac to. W 7dpo.
    I prolaktyne. I tarczyce.

  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 10 października 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie musze sie zastanowic jakie zrobic bad I kiedy. Lekarz mowil zeby zbadac w 3 dc estrogen, progesterone , fsh , lh oraz prolaktyne o Ile dobrze pamietam. Poradzcie dziewczyny.

  • lusia1988 Przyjaciółka
    Postów: 197 34

    Wysłany: 10 października 2015, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem jeszcze zielona w tych sprawach ale uważam że to zależy od lekarza który cię prowadzi. Zależy do jakiego trafisz i tu wydaje mi się bez różnicy czy to uk czy pl. Kretyn to kretyn. Może to zależy od regionu, nie mam pojęcia. Pewno powiem więcej w przyszłym miesiącu albo i za dwa:) badania hormonów zawsze warto zrobić to nic nie zaszkodzi.

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 11 października 2015, 02:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron najlepiej w 7dpo. Wtedy powinien byc najwyzszy i wiesz czy ten poziom wystarcza do utrzymni ciazy. Prolaktyne bez roznicy. Czesc faktycznie dobrze robic na poczatku cyklu. Ale juz nie pamiętam ktore.

    adora lubi tę wiadomość

  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 12 października 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczny ale chlod przyszedl co? Robilam dzis test ale negatyw. Moze za wczesnie jeszcze. Dopiero teraz do mnie dochodzi, ze w zwiazku z tym, ze jade na kurs do Pl, nie zobacze mojego meza ponad miesiac. I co ja najlepszego zrobilam???

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 12 października 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A on nie moze przyleciec do Ciebie?

    Ja chyba ten cykl tez wpisze w straty. Nadal nie wiem czy moj bedzie mial jak jechac ze mna do pl. A akurat plodne wypadaja na czas mojego wyjazdu.

  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 12 października 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie ciezko mu bedzie ale kto wie, moze wezmie pare dni urlopu, bo nie wytrzyma z tesknoty.

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 12 października 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u Ciebie zawsze tyle plamien jest przed owu? Dziwnie to wyglada.

  • lusia1988 Przyjaciółka
    Postów: 197 34

    Wysłany: 12 października 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój cykl chyba tez na straty. Malpa ma przyjść w piątek i juz ja chyba czuje po moich humorkach:/ mam do was pytanie innej beczki. Mianowicie jak sobie radzicie ze stresem i całym tym napięciem?

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 12 października 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam stresow mam malo. Ale jak juz sie nazbiera to robie duze zakupy. Zamykam sie w kuchni i wszyscy na diecie niech uciekaja. Robie ze 3 rodzaje ciast czy ciasteczek na raz. Do tego jakis obiad. I tu tez ze 2-3 dania. A jak juz sie zmecze i na to wszystko popatrze to trace apetyt i ide spac.

  • adora Autorytet
    Postów: 336 127

    Wysłany: 12 października 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moj pierwszy cykl po poronieniu wywolywanym dlatego tyle plamienia. Organizm sie dlugo oczyszczal.

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 12 października 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie doczytałam. Sorry.
    Mysle ze polozna miala racje odnośnie miesiaca bez staran. Zeby dac czas sie oczyscic do konca.

  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 12 października 2015, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    Zuza widze ze jestesmy na podobnym etapie co do iui. Ja w czwartek sie chyba w koncu dowiem kiedy zaczynamy procedure.

    Cytrynka, ja mysle ze skoro masz juz jedno dziecko to iui ani ivf Ci sie nie nalezy, ale badania powinni Ci zrobic i clo i pregnyl powinni Ci przepisac w klinice, wiec warto probowac.

    Adora, progesteron bezwzglednie bada sie okolo 7-8dpo. Reszte badan mieziy 2-5dc.

    Trzymam kciuki dziewczyny :)

    adora lubi tę wiadomość

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ