X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 14 lipca 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli oj tak dosc stresow i morza wylanych lez.. chociaz jeszcze wiele przed nami i wiele niewiadomych np w jakim stopniu bedzie synek widzial, to co by nie bylo musze byc silna. Jest lepiej ale zawsze jak wychodzimy na prosta zaraz pojawia sie cos i znowu ciagnie w dol.. mam nadzieje ze to koniec przykrych niespodzianek.
    Maly wazy 6 kilo, nastepna operacja 5 sierpnia. Nie znalazlam przyczyny do dnia dzisiejszego, myslalam jakis czas temu ze to rumien zakazny. Robilam badania i igg mialam dodatnie ale lekarz powiedzial ze przeszlam zakazenie dawno temu i sa inne objawy u plodu typu obrzeki i duza anemia. Lekarze ze szpitala powiedzieli zebym sobie nie zaprzatala tym glowy i nie szukala bo i tak nie znajde. To moglo byc zwykle przeziebienie ktore zlapalam pare razy w ciazy. Pozniej zatrucie pokarmowe. Zreszta czesto sie zle czulam. Poprostu mielismy pecha i cos zaatakowalo oczka Kordianka w brzuchu. Chociaz ja bym wolala znac odpowiedz co, bo tak to pod znakiem zapytania bedzie kolejna ciaza a zawsze marzyla mi sie 3 dzieciakow. Niewiem czy sie zdecyduje, za bardzo bede sie bala ze urodzi sie nastepne dziecko z tym samym a 2 raz tego nie zniose.. meczy mnie co takiego moglo sie stac, wiem ze nie mialam wplywu na to, dbalam o siebie jak moglam. Ale zastanawiam sie kazdego dnia gdzie popelnilam blad...
    Evli a jak u Ciebie? Jak maluszek i jak Ty sie czujesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2019, 22:18

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 15 lipca 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia jestescie wszyscy bardzo dzielni, naprawde nie wyobrazam sobie jaki to musi byc stres dla rodzicow, gdy dziecko w tak mlodym wieku przechodzi operacje. Walczycie pieknie, dlatego wierze, ze wszystko sie ulozy :)

    Dziewczyny dzis przyszla @ ktorej sie przeciez spodziewalam, a jednak zawod jest.. Na moment musze sie z Wami pozegnac. Chyba dopadl mnie kryzys « roku staran », bo ponoc taki istnieje. Niby wiem, ze zaczelismy od zera po laparoskopii, ale przeciez w praktyce staramy sie juz ponad rok. 14 miesiecy zawodow.. najgorsze, ze moj maz bardzo wierzyl w to, ze tym razem sie udalo.. widze, ze jest zawiedziony i to dobija mnie najbardziej, bo z osoby pozytywnie nastawionej do staran i zawsze myslacej « na pewno sie uda » zaczyna sie stawac realista... naprawde jest mi ciezko. Dlatego tez ten cykl odpuszczam.. tempka, testy owu, forum, testy ciazowe, wszystko idzie w odstawke. Moze wolna glowa troche pomoze.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 15 lipca 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri :/ :/ :/ Eh przykro mi że znowu się nie udało.. wiem jak starania mogą wykończyć człowieka :(
    Odpoczywaj, wietrz głowę korzystaj z wakacji! Ale nie znikaj na długo ;) To dopiero była pierwsza owulka po laparo z dobrej strony. Trzymaj się. Będziesz mama napewno !

    Olcia 6kg to duży już chłopczyk :)
    Moja na dzień dzisiejszy ma 1745. Już się robi taka fajna :P
    Dwa dni temu opuściła inkubatorek i mogłam zacząć ją ubierać i kąpać :)
    Jest wielkim smoczkoholikiem ale jak jej się da mleka to buzi to jeszcze nie wie co z nim zrobić.
    Miałam ją przystawiać do piersi ale jedni lekarze mówią że za wcześnie, że jeszcze dobrze nie oddycha drudzy ze można próbować ...i w sumie narazie na niczym nie stanęło :/
    W każdym razie jeszcze trzeba się uzbroić w cierpliwość..jeszcze kilka tygodni szpitala mamy przed sobą.

    EllaDe jak się czujesz? Jakieś dolegliwości ciazowe :P ?


    Neytiri lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 15 lipca 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri, rozumiem, że chcesz odpocząć od starań i myślę, że to świetny pomysł. Ciesz się wakacjami i zapomnij o testach ovu, czy temperaturze. Skup się na przyjemnościach i spróbuj skierować myśli na 'cóż, nie udaje nam się naturalnie, ale już niebawem to nie będzie mój problem, bo zajmą się nami specjaliści od invitro i zrobią swoje. Ja mam wolne'. :)

    Co do objawów ciążowych, to moim głównym problemem jest ciągła zadyszka. Zaczęła się jeszcze przed testem ciążowym i trwa do dziś - wejście pod gorke, które normalnie nie sprawia mi problemów to teraz jest trudne (poprzednim razem też tak miałam). Wczoraj miałam takie jakby słabe mdłości, czy ciężkie uczucie w żołądku, dziś mniej. Piersi są wrażliwe na dotyk, ale jeszcze się nie zaczeły powiększać, co mnie trochę martwi, bo ostatnim razem na tym etapie już były większe :/

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 16 lipca 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny

    Przeczytałam całe formu :) rownież mieszkam we Francji starmy sie o maluszka od ponad roku w lutym robilam badnia i ja i maz i niby wszystko wporzadku w kwietniu mialam drozność jajowodow oba drozne od maja monitoring cykli i lekarz namawial nas na stymulacje ale ja ciagle wierzylam ze obejdzie sie bez kiedy sie juz zdecydowlam na stymulacje okazalo sie ze w 3 dc moje jajeczko ma 20 mm wiec nie bylo sensu zaczynac stymulacji. Natomista powtorzylam badania i mam juz wyniki teraz czekam na kolejny okres aby byc moze od tego cyklu rozpoczac stmulacje.
    Co do badan niby sa normy podane ale ja i tak jestm w tym zielona kompletnie nie wiem jak je rozumieć probuje znalezc cos w necie ale tylko sie dowiedzialam ze progesteron ponizel 2,3 moli oznacza cykl bezowulacyjny tzn że byc moze tak jest ze w przeciagu roku wszystkie moje cykle takie byly ?
    Ktoras z was ma moze wieksza wiedze jak rozumiec wyniki badan ?

    Pozdrawiam wszystkie serdecznie i gratuluje tym ktore ujzaly upragnione dwie kreski na tescie :)

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 16 lipca 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Mimi :) no to miałaś lekture, ponad sto stron, pewnie parę dni Ci zajęło :P
    Z której części Francji jesteś? I ile masz lat? :)
    Jeśli chodzi o progesteron to badanie robi się 7dni po przypuszczalniej owulacji. Jeśli zrobiłaś badanie za wcześnie czy za późno to normalne że wynik jest niski. Jak chcesz do wrzuć wyniki, pomożemy :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 16 lipca 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli kilka dni nie ale przyznam ze wciagajace sa wasze histroie :)
    Ja mieszkam na poludniu Francji , mam 30 lat i starmy sie o 2 maluszka z pierwszym nie bylo problemow zaszlam w pierwszym cyklu.

    Wszytkie badania robilam w drugim dc tak mi zalecil lekarz aby 1-2 dzien cyklu robi ca ze okres dostalam wieczorem to nastenego dnia rano robilam badania to napewno bylo wiecej jak 7 dni po owu .

    teraz powtarzalam fsh 1,9ng/ml
    LH 0.74ng/ml
    17 Beta estridol 240pmol/l
    progesteron 2.3 nmol/l
    testosteron 2.0 nmol/l

    Nie wiem czy to dobrze czy zle niby mieszcze sie w normach ale co dokladnie to oznacza nie mam pojecia .

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 17 lipca 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mimi, miło, że mamy nową forumkę. Niestety nie jestem specjalistą od wyników, myślę że powinnaś przedyskutować je z lekarzem. Porownalam twoje wyniki z normami z moich i mam wrażenie, że jakby nie były zsynchronizowane ze sobą. Np. Twoje LH wydaje się być bardziej w okolicy przedowulacyjnej, a nie drugiego dnia cylku. Pisałaś, że ostatnim razem już w 3 dniu cyklu miałaś duży pęcherzyk, więc może twoja owulacja przesunela się na sam początek cyklu? Fsh I LH też są jakieś niskie, jak na początek cyklu. Kurczę, nie wiem co ci poradzić... Chyba jedynie to, żebyś skonsultowala je z twoim ginem, i monitorowala kolejny cykl, to powinno dać jakąś odpowiedź. Pozdrawiam

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 17 lipca 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDE napewno skonsultuje je z lekarze to oczywiste :)
    Moja owlacja ostatnio sie przesuwa z cyklu na cykl inaczej natomiast co moge stwierdzic ze owulacja byla dosc pozno bo okolo 13-14 dc dla tego cyklu co robilam badania bo w cyklu kiedy 3 dc mialm duzy pecherzyk owu byla 8-9dc wtedy lekarz stwierdzil na podstawie monitoringu ze cykl na straty bo pecherzyk 8dc miał 28mm i z niego najprwdopodobniej zrobila sie kista.
    Co do badań to podpatrzyłam te co miałm w lutym tez robilam 2go dc bo tak lekarz kazal i malo sie roznia fsh 6.4 a lh 2.9. Myśle ze tu nie ma co monitorowac bez lekow. Jak tylko dostane okres ide do gina niech zaczyna stymulacje bo bez pomocy medycznej w ciaze juz pomalu przestaje wierzyc z reszta sam gin mowi ze bedziemy stymulowac tylko 3 cykle a pozniej zobaczymy rezerwe jejnikowa i jak sie nie uda to bedziemy musieli szukac klinki do invitro.

  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 17 lipca 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe a ty juz umowilas sie na wizyte do gina ? 8 tydzien to juz napewno wszytko ladnie widac jak radiolog byl wstanie zobaczyc przez brzuch. Fajne ja pamietam moje pierwsze usg w pierwszej ciazy super uczucie tylko ze ja juz polecialm na podgladanie w 6 tyg i serduszko ladnie bilo.

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 17 lipca 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem dopiero na 5 tyg i 4 d mniej więcej. Usg w zeszły piątek pokazało jakiś pęcherzyk, ale bez szału. To 'prawdziwe' usg będę mieć dopiero za 2 tyg. Boję się, że moze się stać to co ostatnio i zarodek się zatrzyma. Piersi mi się nadal nie powiększają i nawet nie bolą tak jak ostatnio, więc jestem pełna obaw... Cóż, i tak nie mam na to wpływu...

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 18 lipca 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Byłam wczoraj u lekarza wyniki na jego super poprawily sie , natomisat stymulacji nie moge zaczac w 28 dniu cyklu mam pecherzyk 16mm jeden drugi 11mm.Pytalam jak o mozliwe ze ja czekam na okres a ona mi mowi ze ja bede miec owulacje jak tak moze byc skoro nie mialm okresu ?. Fakt ze w niedziele dostalam plamnienia w sensie dwie kropki nawet podpasek nie potrzebowalm wiec dla mnie to nie okres zawsze takie mam na dwa dni przed a nawet obfitsze wiec powiedziala ze to mam uznac jako okres i ze na dzien dzisiejszy bylby to 5dc, ale ona czeka na prawdziwy okres . Kolejny miesiac na starty tzn owulacje bede miec ale i tak wiem ze nic z tego nie bedzie.Umowilam sie juz do poradni fiv bo tez sezon urlopowy wiec kolejka sie wydluza i wizyte mam na koniec sierpnia. Jak dobrze pojdzie to bede po zaczynac drugi cykl stymulacji w tym czasie bo ja mam male nadzieje ze stymulacja pomoze a po drugie on jest specjalista od nieplodnosci wiec calkiem inny rodzaj opieki A gdyby sie udalo to odwolam wizyte.

    ElleDe za dwa tygodnie to juz wszytko ladnie bedzie widac ja chyba bylam 5tyg6dni i pozniej dwa tyg pozniej tez. Badz dobrej mysli wiem ze wszytko jest mozliwe ale tym razem wszytko bedzie dobrze i dzidzius sie dobrze rozwija :)

    Evli a ty jak sie masz jak twoja coreczka ? juz blizej domku jestescie :) pare lat temu ogladalam program moje 600 gramow szczescia nie wiarygodne jak takie male kruszynki maja tyle sily w sobie i walcza i ich rodzice tez :)

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 18 lipca 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe trzeba myśleć pozytywnie :) Choć oczywiście rozumiem Twoje obawy, ja sama wariowałam..

    Mimi jakieś dziwne masz te cykle, nie wiele rozumiem niestety :/

    A moja jak to ją nazywam „Double menton” :D ma 1850g, szybko coś znowu przybiera, znowu będą pewnie musieli dać jej leki na wyeliminowanie wody.
    Próbowali zejść z dawki morfiny przedwczoraj i była pobudzona na maksa. Wrócili wiec do starej dawki i znowu śpi jak zabita, nie mogłam jej dobudzić na kąpiel ..i tak źle i tak nie dobrze, dziś następna próba zmniejszania. Z tlenem już się wczoraj cieszyłam że potrzebuje mniej a tu znowu ma więcej... jeść sama też nie chce..eh już 2 mc mijają a tu końca nie widać :/

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 23 lipca 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, co u Was? Ja znowu się rozplywam w tym upale. Poprzedni tydzień miałam dziwny, bez żadnych ciążowych przypadłości, więc prawie zaczęłam schizowac. Za to w niedziele dopadły mnie okropne mdłości. Teraz jest lepiej, ale jestem tak senna, że najchętniej przespalabym noc i dzień. Usg za tydzień.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 24 lipca 2019, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe czyli za tydzień posłuchasz bicie serduszka :)

    Ja się nie rozpływam w upałach bo siedzę całe dnie w szpitalu w klimie i mi zimno :D :D

    U nas 2 kg :) Morfina przerwana, byczek pobudzony na maksa ale się tulimy całymi dniami i jakoś musi to przetrwać.

    EllaDe lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We Wtorek miałam usg. Jedno ładne serduszko. :) 7 tyg 2 dni, czyli tyle ile i mi wychodzi. Kolejne usg za 4 tygodnie.

    Evli - jak tam Alice?

    EM80 - jakie wiadomości po wizycie w Pl?

    Evli, ams lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 2 sierpnia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe świetna wiadomość!! Odetchnęłaś trochę co? :)

    Właśnie eM80 jak tam w Pl?

    U nas po mału do przodu. Alice uczy się jeść. Karmienie piersią skreśliłam. Próbowałam ale nic z tego nie wyszło. Stwierdziłam że za ciężko jej będzie, bo przy piersi trzeba się naciągnąć a z jej płuckami to będzie baaardzo ciężko. Wiec ułatwiłam jej sprawę i kupiłam butelkę. Narazie dwa razy udało jej się zjeść do dna :) A tak to nie mam na nic czasu, z M przygotowujemy jej wyjście ze szpitala, które jeszcze nie wiadomo kiedy nastąpi ;)
    Robiłam badanie krwi na zakrzepicę i zespół antyfosfolipidowy i coś wyszło nie tak. Dzwoniła lekarka że powtórzymy za 3mc bo na wynik mogła wpłynąć niedawno przebyta ciąża..zobaczymy..jeszcze mi jakiś mutacji brakuje :/ A i we wrześniu ide na histeroskopie sprawdzic czy wszystko ok w środku :)

    Reszta dziewczyn co u Was?

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • ams Autorytet
    Postów: 744 570

    Wysłany: 9 sierpnia 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe !! gratulacje ! jak sie czujesz kochana?

    Evli jak Twoja Alice? Wiadomo juz cos o Jej wyjsciu do domku ? <3

    Bardzo duzo sie u nas dzieje, przeprowadzka, wyjazdy, teraz od 3 tyg jestem z Szarlotka w Polsce (w poniedzialek wracamy "do siebie").

    Z nowosci u nas to.. Mamy dwa zabki ! :D A poza tym, to sie Mloda opierdziela - nie raczuje i nie ma zamiaru :D ale za to duzo "gada" :)


    Pozdrawiam Was dziewczyny serdecznie !

    EllaDe, Evli lubią tę wiadomość

    Od 22.10.2018 o 2H10 szczesliwa Mamusia malutkiej Charlotte <3
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 13 sierpnia 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ams w końcu się odezwałaś :)
    Szarlotka pewnie już duża dziewczynka, jeszcze chwila i będzie dmuchać świeczki :)
    Jeszcze trochę i wracasz też do pracy nie?

    Wiesz może czy po macierzyńskim coś się jeszcze należy? Ja chyba mój cały przesiedze w szpitalu ;)
    Pobyt się przedłuża, już prawie 3 mc minęło. Płuca jeszcze nie doszły do siebie, potrzebuje jeszcze wspomagania. Butelkę coraz ładniej je ale jeszcze chwila nim będzie zjadać ją do końca. Dobrze nie oddycha wiec ciągniecie butli meczy ją bardzo. Wagowo ma 2350 także już fajny kurczaczek ♥️
    Kiedy wyjście, nie wiem, mam nadzieje że za miesiąc ;)

    Reszta dziewczyn co u Was?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AMS - gratuluję ząbków :)

    Evli - już ponad 2kg. Wow! Już niebawem Małą będzie u Was. Miesiąc szybko zleci. Pokoik gotowy?

    eM80 - co u Ciebie? Odezwij się jak będziesz mogła?

    Dzisiaj miałam wizytę kontrolna, serduszko ładnie bije, wielkość groszka też odpowiednia :) za 2 tygodnie mam usg pierwszego trymestru. Przez ostatnie tygodnie nie miałam wogóle energii. Najchętniej spalabym cały dzień. W tym tygodniu jest lepiej. Nudności prawie nie mam. Jak już, to popoludniu/wieczorem takie raczej lekkie, które można łatwo zignorować.

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
‹‹ 103 104 105 106 107 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ