X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z refundacją to nie wiem, nie pisze tam gdzie wysłać? Mi się wydaje że do Sécurité social, ale nie dam sobie ręki uciąć.
    Wyślij z potwierdzeniem odbioru, bo tutaj bardzo lubią gubić „przypadkiem” listy :(

    Z tą inseminacją to zobaczymy.. jak narazie cały czas pod górę.
    Nie wiem skąd się biorą te bakterie. Niby ten paciorkowiec co mi się przyplątał to z produktów mlecznych niepasteryzowanych, a jak wcale takich nie jem :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2018, 16:56

    olcia77 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny. Ja jestem z okolic Bordeaux. A wy? :)
    Jak narazie czekam na 1 miesiaczke po poronieniu i lece robic badania.
    Nie wiecie moze jak wyglada tutaj kwestia posiewu z pochwy? Robia bez problemu ?
    Chce przebadac sie cala, bo chce zaczac na wakacjach starania znowu o maluszka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2018, 11:59

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi znajoma kazała wypełnic i odesłac do szpitala bo ze oni tam to rozpatrza ?nie wiem nie mam pojecia

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia77 my tutaj jestesmy we 3 ja,ams i Basia z regionu ile de france.
    Z kwestia posiewu nie ma problemu tutaj, moj lekarz mnie co chwila posyla, juz mam dosc :(
    Popros o wymaz na czystosc i na ureaplasme, mycoplazme i chlamydie za jedym zamachem. Robia je w zwyklych laboratoriach, tam gdzie idzie sie na krew rowniez.

    Basia92 ciezko mi powiedziec gdzie to wyslac.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evi nie musi tego ginekolog zrobic?? Niewiem czy dobrze zrozumialam.

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ( w każdym razie moj nie robi )mój wypisuje mi skierowanie i z nim ide do laboratorium takiego zwykłego gdzie pobierają krew i tam pobierają też wymazy.
    Jak długo musisz czekać na ginekologa to idz do rodzinnego on tez powinien Ci wypisać skierowanie.
    Ja kiedyś potrzebowałam takiego kitu z apteki na wyjęcie implantu anty z ręki, a że ginekolog dużo brał za wizytę to poszłam do ogólnego i pamietam że dyktowałam lekarce co ma pisać na recepcie bo nie wiedziała o co chodzi hehe :D

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evi- dziekuje Ci bardzo. Gdyby nie ty, czekalabym pewnie ba tego ginekologa. A tak to pojde do rodzinnego- on bez problemu mi wypisze skierowanie. No ja tez pewnie bede musiala wszystko wypisac hehe. Mam badzieje ze tam gdzie robie badania krwi pobiora mi ten wymaz( robie w Cerballiance). Dzieki jeszcze raz, sciskam mocno

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę bardzo :) raczej na 99% robią tam takie wymazy :)

    Jeśli Ci to pomoże to na skierowaniu mam napisane tak :
    PV bactério + mycoplasmes + CT

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2018, 19:59

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WLasnie szukalam w tlumaczu jak to napisac.. kiepsko z moim jezykiem. Moj partner o wiele wiecej wie, ale jezeli chodzi o zwroty medyczne to tez nie bardzo. Jaki czlowiek czuje sie glupi w obcym kraju bez jezyka.. W takim razie biore sie do badania siebie, mam nadzieje ze w czerwcu dostane zielone swiatlo:) dziekuje jeszcze raz ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2018, 20:20

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długo się starałaś przed poronieniem?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze, totalnie mnie zaskoczylo to ze zaszlam za pierwszym razem naszych staran. Wczesniej nie podejmowalismy staran bo mialam wysokie tsh i problem z prolaktyna. Tsh ladnie zbilam, prolaktyna caly czas mi bardzo skakala, u mnie to kwestia stresu. Przyjmuje leki od 2 lat, kiedy zaciązylam mialam akurat fajny czas, bez wiekszych stresow i nieprzyjemnosci. Ale niestety nie nacieszylam sie dlugo. Troche obwiniam lekarza rodzinnego, mysle go zmienic. Akurat w swieta dowiedzialam sie o ciazy( z ostatniej miesiaczki wynikalo 4 i 4 dzien bodajze) , czesto mi sie miesiaczka spozniala nawet i tydzien takze myslalam ze tym razem tez. Odrazu po swietach udalam sie do lekarza, ktory tak mnie olal. Zdziwilam sie bo zawsze wszystko mi wypisywal bez problemu.Nie wypisal mi zadnych badan wiedzac ze mam problemy hormonalne, czesto przy skokach prolaktyny spada progesteron. Kazal mi odstawic lek na prolaktyne i podejrzewam ze to moglo byc przyczyna mojej straty ale nie jestem pewna. Lekarz dal mi tylko skierowanie na bete, a reszta powiedzial ze zajmie sie ginekolog. Nie zdazylam juz do niego isc, Pare dni o pozniej zaczelam krwawic i w szpitalu niestety powiedzieli ze ciazy juz nie ma :(
    A ty jak dlugo sie starasz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2018, 21:22

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech.. :( kurcze z tymi lekarzami ciężko. Szybciutko Ci się udało, przykro że tak szybko się skończyło również :(
    Proponuje Ci poszukać takiego ginekologa do którego nie musisz za każdym razem czekać miesiąc na wizytę, bo jak będziesz musiała iść z nagłym problemem to lipa.. chyba że szpital wtedy.
    Ja z mojego w sumie to nie jestem do końca zadowolona, ze względu na to że wszystko się ciągnie baaardzo długo. U mnie jak w stopce 24 cykl starań :( Przez 1-wszy rok starań nie chcial mi robić żadnych badań bo twierdził jak większość lekarzy zreszta że roczny okres starań jest normalny .. a plus taki że rdv mam szybko i obok domu i jest raczej kompetentny.. no ale dluuugo to wszystko trwa i się wkurzam bo ja z tych niecierpliwych ;D
    Narazie tępie paciorkowca i jak nic mi się nie przypląta znowu to w planach mamy inseminację.
    Mogę spytać ile masz lat?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to na wariackich papierach wszystko bylo.. bylam swiadoma ze moge byc w ciazy, ale mnie zmylilo troche rzeczy. Po 1 testy ciazowe ktore robilam 4 razy 3 dni po spodziewanej miesiaczce- wyszly negatywne. I wszystkie objawy mialam jak na zblizajacy sie okres.. takze myslalam ze ten okres dostane. Ale jak po ponad tygodniu sie nie pokazal, zrobilam znowu i dopiero wyszly pozytywne. Troche sie obwiniam, jakbym wiedziala wczesniej.. moze inaczej by sie to potoczylo

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia nie ma co się obwiniać, niestety nie mamy na wszystko wpływu..
    Dziwne że testy wyszły Ci tak późno pozytywne, owulacje musiałaś mieć bardzo późno.

    Trzymaj się :* Będzie dobrze :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 27 lat. Za miesiac koncze 28. I zaluje ze tak dlugo zwlekalam.. ale wczesniej bylismy w Polsce, bez perspektyw. Pozniej zaczely sie problemy z hormonami. Dopiero przyjazd tutaj i staly kontrakt otworzyl nam jakies mozliwosci.
    Kochana 3 mam kciuki za Ciebie i mam nadzieje ze zobaczysz 2 kreseczki wkoncu. Nie myslalas w Polsce na urlopie czy cos porobic badan dodatkowych? Ja w czerwcu jade to odrazu ide do ginekologa skonsultowac wszystkie badania.
    Co do lekarzy, niestety mieszkam na wiosce, do malego miasta mam 25 km i tam z polecenia ide do ginekologa, bede rozmawiala z nia zapytam czy w razie ciazy szybciej mnie przyjmie i jak to wyglada.
    Znasz powod dlaczego nie mozesz zajsc w ciaze?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2018, 22:03

    Evli lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TAk tez doszlam do wniosku ze owulacja musiala byc pozno. Dziwne to wszystko bylo, niewiem czemu czulam wewnetrznie ze cos sie stanie. Ale tak jak pisalas nie mamy wplywu ba niektore rzeczy :(

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bakteria podejrzewam że dużo namieszała. W grudniu zrobiłam wymaz i wyszła mi ureaplasma, a to cholerstwo upośledza plemniki. I od tego czasu walczyłam o poprawienie flory bakteryjnej bo miałam całkowicie wybita.
    10 dni temu robiłam ponowny wymaz i flora super ale pojawił się paciorkowiec i ... zaczynam od nowa, antybiotyki i globulki na poprawę flory...
    W Polsce nie myślałam o badaniach bo w sumie nie wiem co tu jeszcze zrobić, miałam drożność jajowodów, badanie na wrogi śluz, hormony, mąż był na badaniu nasienia... także nie wiem czemu się nie udaje, chyba za bardzo chce ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2018, 21:15

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialas jakies objawy ze wyszly Ci takie bakterie? Ja dopiero teraz wpadlam zeby zrobic wymaz z pochwy. Czesto mialam infekcje, grzybice, lekarz w Polsce leczyl. Ale zeby zrobic posiew to nie wpadl na to :( dopiero jak poronilam to wyczytalam ze powinnam zrobic takie badanie. Ostatnio tez dziwne objawy mialam, raz mnie pieklo, na 2 dzien przestalo. Tak czasami mam.
    Apropo polecasz jakoes tabletki bez recepry na poprawe flory bakteryjnej tu we Francji? Do mnie lubi grzyb wracac, wysyarczy ze na basen poszlam i zaraz swedzialo na dole :(
    Czasami tak jest, jak sie strasznie czegos chce, to jak na zlosc nie wychodzi.. mam tak samo. Jestem niecierpliwa strasznie

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te bakterie przeważnie nie dają żadnych objawów. Mąż nie miał żadnych, ja chodziłam częściej siusiu, najgorzej było rano, myślałam że to po kawie tak ;)
    Mi lekarz zapisał globulki gynophilus ale na nie podejrzewam że nie trzeba recepty bo w ogóle nie są zwracalne przez secu. Kosztują koło 11€ za 14sztuk.
    Ja w tamtym roku jak byłam w Polsce na wakacjach to chodziłam non stop na basen, a teraz po tych moich przejściach z bakteriami to raczej dam sobie spokój niestety :( szkoda bo lubię pływać ;)

    olcia77 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez lubie basen, dlugie kapiele w wannie ale tez zrezygnowalam. Bardzo sporadycznie biore kapiel, ze wzgledu wlasnie na nawracajaca grzybice.
    Powiedz mi, dlugo sie czeka na wyniki tego wymazu? Moze w przyszlym tygodniu jak bede miala czas i mniej pracy podejde do rodzinnego i poprosze o skierowanie. Ciekawe czy mi da, zauwazylam ze u niego duzo zalezy od humoru.
    Mam nadzieje ze wkrotce wszystko wyleczysz i wkoncu sie uda! 3 mam mocno kciuki

    Evli lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ