X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 14 czerwca 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz Neytiri dobrze że masz mnie to Ci przypomnę 😅
    Z drugiej strony fajnie że potrafisz „zapomnieć” i nie myśleć non stop o staraniach 💪
    Mnie one wykańczały psychicznie 😔

    Nathalie wywołuje Cię!
    Ams Ciebie też!

    Neytiri lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - jak minęła nocka? Widziałam twój wpis o twardnieniu brzucha - przeszło??

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • nathalie Przyjaciółka
    Postów: 66 36

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Olcia, super, że się odezwałaś. Trzymam kciuki za prawe oczko Kordianka i za owocne staranie o rodzeństwo :)
    Neytiri, gratuluję, ciociu :) rany, ale poród traumatyczny z tą pępowiną co wypadła, ponoć to szalenie niebezpieczne.... Dobrze, że wszystko w porządku...
    Mimi, towarzyszko niedoli! :D trzymam kciuki za sprawny poród i żeby bobo zaszczyciło Cię swoją obecnością kiedy sobie tego zażyczysz ! :D
    Evli, cieszę się z całego serca, że Nina jest zdrowa i że ładnie rośnie :) Przykoksiła Ci panienka ! :D Wagą się nie przejmuj, szybko zrzucisz. Zazdroszczę lodów i Nutelli. Ja z cukrzycą ciążową muszę badzo uważać i z jednej strony trochę mnie to frustruje, a z drugiej - przytyłam póki co 6 kg więc chociaż taki plus...
    No właśnie, jak po tej nocy z twardnieniami brzucha? Już spokój?

    Taaaaaaaaaaaaaaaaa, ja na porodówce, bardzo śmieszne :P W poniedziałek miałam ostatnią wizytę i naprawdę nie wiem czego dokładnie się spodziewałam, ale liczyłam na coś innego niż "szyjka długa i zamknięta, czekamy". Florka przenosiłam więc pewnie i teraz przenoszę :/ I generalnie miałabym to gdzieś gdyby nie to, że za namową mojej gin będę próbować SN i naprawdę byłoby mi to dużo bardziej na rękę gdyby akcja zaczęła się naturalnie bo jedyną opcją indukcji porodu jest u mnie cewnik Folleya , działa to różnie, znam 3 osoby osobiście, na które nie podziałało to nic a nic i wiecie co... rzygać mi się chce na myśl o gryzieniu ścian z bólu tylko po to żeby znowu skończyć na bloku... No ale.... co będzie to będzie. Do terminu jeszcze 13 dni. W weekend przyjeżdża teściowa z mężem i psem którego "uwielbiam". Zresztą oni sami bywają kompanami dość trudnymi więc może podniosą mi wystarczająco ciśnienie żeby wywołać poród :D a wieczorem zaatakuję męża, niech podrzuci mi trochę prostaglandyn, na pewno nie zaszkodzi :D choć jak w niedzielę ogoliłam nogi to czułam się jakbym pole kartofli przekopała, a gdzie mi tam do seksów... No ale tonący brzytwy się chwyta :D

    Evli, Neytiri lubią tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe przeszło naszczescie 😊 Nie wiem może za dużo ruchu było w weekend bo mnie wzięło na 8km spacerki 🤦🏻‍♀️ Wiec był wyczyn bo na tygodniu to przeważnie moim jedynym ruchem jest spacer z kanapy do lodówki 🤣

    Nathalie hmmm myślałam że już tulisz malutką...Może teściowa przyspieszy Ci poród 🤭🤣 albo mąż 😅 Ja to już nie pamietam co to seks 🙈
    Nogi jeszcze jakoś gole, za to paznokcie obcina i maluje mi mąż 😜

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ,

    Neytiri daj znac kiedy wizyta i od kiedy stymulacja.

    Evli no to po takim spacerku mial prawo ci brzuch twardnieć, ja wlasnie po tym jak sie ruszyłam wiecej jak zwykle wyladowałm ze skurczami , więc ty moze też sie już nie przemeczaj po 37 tyg rob takie maratony 😜

    Nahalie serio ja tez myslalam ze zaraz nam napiszesz ze masz juz za soba i mała jest z wami , oby wizyta teściów przyniosła jakiś efekt i życze ci szybkiej akcji porodowej , teraz polożna mówiła że statystycznie drugi porod jest dość szybki bo kazdy nastepny jest już wolniejszy i że to właśnie przy drugim wiecej jest porodów domowych 🤣Oczywiście nie życze ci abys nie zdazyła do szpitala ale chociaż żeby szybko poszło i obyło sie bez wywoływania i cewników , trzymam kciuki 🤞

    Neytiri lubi tę wiadomość

  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi wrote:

    Suzanne fajnie ze cukry i hormony ok oby udało sie wyregulować tarczyce no i jak tam wyniki męża ?

    Wyniki dodałam w ostatnim wpisie w pamiętniku. Chyba jest okej :)
    Pozostało mi HSG do zrobienia i mogę wrócić do Doktorka po plan działania.

    Dużo zdrówka Brzuchate 🤗 zegarek tyka.
    Olcia, trzymam kciuki za kolejne starania 🤞

    Neytiri, jak dobrze, że wszystko poszło sprawnie! To się nazywa akcja porodowa! Gratuluję ciociu :)
    Ja znam jedną mamę, która nawet nie wie co to betaHCG :D Mówi, że pewnie badała, ale co to i kiedy to nie pamięta :D Szczęście w niewiedzy.

    EllaDe, no to więcej takich spokojnych nocy życzę :)

    Neytiri, Evli lubią tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne wyniki są dobre :)
    Masz już zaplanowany hsg, czy czekasz na kolejny cykl by się umówić ?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jak po weekendzie?

    Nathalie - ty w domku, czy teściowa podniosła Ci ciśnienie wystarczająco, żeby Cie na porodówkę wysłać?

    Mimi - jak się trzymasz?

    Neytiri - klujesz się już?

    Evli - ile słoików nutelli zjadłaś przez weekend? 🤣

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej 😃

    EllaDe nuteli nie jadłam, za to zrobiłam wypad do carrefoura bo była promocja na lody magnum 🙈🤣
    Myślałam o Tobie wcinając double caramel 😝 swoją droga to trochę oszukane są bo mniejsze niż reszta smaków..

    Szykuje się psychicznie na upały 🥵 masakra będzie w ten tydzień.. będę siedzieć w domu na dupce a w nocy to nie wiem gdzie się podzieję..spać będzie ciężko 😔

    Jeszcze 5 tyg i mam ciąże donoszoną 🙏🏻 Zaczynam zbierać rzeczy do walizki szpitalnej ale boje się ją spakować żeby nie wywołać wilka z lasu. Stresuje mnie ta końcówka 🥴

    A co u ciebie? Jak Théo? Grzeczniutki nadal?

    Nathalie, Mimi jeszcze w dwupaku?

    ams lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - Théo jest naprawdę grzeczniutki i ciągle roześmiany. Nawet jak w nocy się budzi to w sumie rzadko kiedy płacze (czasem jak go przewijam przed karmieniem to zapłacze, ale krótko). W dzień dużo bawimy się na macie, z reguły siedzę przed nim i co kilka minut bawię się z nim aktywnie (w przerwach pozwalam mu bawić się samemu). Zasypia albo na cycu, albo w objęciach taty albo w wózku (w dzień). Zaczynam myśleć nad nauka samodzielnego zasypiania, mamy na to jeszcze trochę czasu, a na razie się boję, bo czasami Mały się krztusi w sumie bez powodu (boję się, że jakby zaniósł się płaczem, to się zachłysnie). W sumie stracił trochę rytm nocny i czasem budzi się co 3h, a czasem tylko raz, a potem już rano (np. tej nocy poszedł spać po 20, obudził się dopiero o 3:30 à potem o 7 rano. :)
    Za to dwie nocki temu po raz pierwszy włączył mi się alarm monitoru oddechu 😱 nie wiem czemu, bo jak podbiegłam do łóżeczka to Mały był o. K. Co prawda ułożony w poprzek, ale to chyba nie to uruchomiło alarm 🤔
    Jutro mamy drugie szczepienie (WZW b), więc chyba jedno z lżejszych. :)
    U nas była promocja na lody Hagen dazs. Zrobiliśmy zapas 😁🍦🍨

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2020, 11:18

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe to fajnie że synek jest grzeczniutki i nocki macie ok 😊 już 3 miesiące, ale ten czas leci 😊
    Ja też juz monitor zainstalowałam w łóżeczku, pozostaje tylko włożenie baterii. No to musiałaś się niezle wystraszyć.. może po prostu zadzwonił bez powodu, czasem tez się zdarza ..

    Z tymi szczepieniami to nie ma nic po narodzinach tak? Dopiero w 6 tyg?
    Na sierpniowkach jest teraz rozmowa o tym i w Polsce szczepią w pierwszej dobie i mnie to zastanawia, dlaczego w Pl szczepią a tutaj nie 🤔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - patrzę na kalendarz szczepień, który dostałam u lekarza. Nie ma nic w pierwszej dobie. Obowiązkowe zaczynają się dopiero drugim miesiącu. W pierwszym sugerują szczepić na gruźlicę, ale nie jest obowiązkowe. My zaszczepimy za jakiś czas, bo gruźlica wraca. Wygoogluj sobie 'calendrier simplifié des vaccinations' i wszystkie info tam znajdziesz :)

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ,

    My w sumie dobrze właśnie wróciłam od położnej robiła mi ktg i oczywiście skurcze regulrane dość mocne wysłała mnie do domu kazała wziaść kapiel leki i leżec wiec tez tak robie młody niech chociaż jeszcze trochę ponad tydzień posiedzi.Sprawdziła szyjke mówi że w sumie dł ok 3 cm a rozwarcie jakieś wewnetrzne jest młody głowa w dół ale na ostatniej wizycie miał głowe w dole ale lekarz mówił że dość wysoko ona mówi że w dole ja znowu nie czuje aby mi sie brzuch obniżył.

    Co do lodów to ja uwielbiam ten najnowszy smak magnum ruby

    EllaDe fajnie że twój mały z tych grzeczniejszych, przynajmniej możesz też i ty troche odpoczać.

    Evli w polsce szczepia na BCG a we francji od 2015 roku jest juz nie obowiazkowe.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi ale Ty już masz ciąże donoszona nie? To chyba możesz rodzic 🤔
    Ile wazy synek?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evli nie za tydzień donoszona , ile waży nie wiem bo na ostatniej wizycie mi go nie ważył , za tydzień mam kolejna to doktorek powinnien pomierzyć wtedy tez mi da juz skierowanie na badania potrzebne do szpitala.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to w takim razie zaciskaj nogi jeszcze tydzień 😅

    Masz łóżeczko? 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2020, 14:38

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w piatek wysłali wiec w tym tyg powinno być 😂

    EllaDe lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezle 🙆‍♀️🤦🏻‍♀️😅 ile Ty na niego czekasz ze 2 miesiące 🤔🤦🏻‍♀️

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Mimi trzymam kciuki za nie za szybkie rozwiazanie!! Oby jeszcze ten tydzien wytrzymal malutki... lez i nogi zaciskaj jak to pisze Evli 😂
    Evli, ja w ciazy nie jestem, ale lody jem na potege 😉 najbardziej lubie lody Nuii z maslem orzechowym i syropem klonowym 😋 ale dobrym magnumem tez nie pogardze..
    EllaDe, ciesze sie, ze Theo grzeczniutki 😊 fajnie, ze mozecie sobie troszku pospac 😊

    Moja @ przyszla wczoraj wieczorem, wiec dzis dzwonie do lekarza, zeby sie dowiedziec kiedy mam sie zaczac ostrzykiwac, liczylam na polowe tego tyg, a ten do mnie oddzwania i mowi: 2 lipca!!! W 11 dniu cyklu!! Do 11 dc mam brac provames. Niby wszystko przekalkulowali i to ze wzgledu na sytuacje z covidem. Nie wiem, moze miejsc nie maja wczesniej, ale jestem lekko w szoku, ze tak pozno. Ciekawe co z tego wyjdzie 🙄

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri troszke dziwne zaczynać stymulację w 11dc ale lekarz napewno wie co robi 👍
    Będziemy tu wszystkie trzymać kciuki za piękne jajeczka ✊💪

    Jakie w ogóle macie plany na wakacje dziewczyny, któraś gdzieś się wybiera, czy wszystkie zostajecie na miejscu?
    Ja z wiadomych przyczyn zostaje w domu. Już drugie wakacje z rzędu..w tamtym roku mieliśmy Alice w szpitalu 😔 Brakuje mi Polski, grilii, jazdy na rowerze i wiejskich widoczków 🥺

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 160 161 162 163 164 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ