X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 17 września 2020, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to obywatelstwa to nie robiłam z czystego lenistwa 😅 za dużo papierologii i pieniędzy 🙄

    Mimi ją co prawda Alicji nie karmiłam tylko też ściągałam ale okres dostałam po miesiącu 🙄 i mimo że się ściągałam w miare regularnie to przychodził co miesiąc..

    Chyba muszę zadzwonić to ambasady bo wydaje mi się że tłumaczyć nie trzeba. Mam wersję wielojęzyczna.
    ( w Polsce przy Alicji nie musiałam tłumaczyć nic)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 17 września 2020, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne ooo super dawaj znac jak to w praktyce wyglada i czy faktycznie potrzebna cala ta dokumentacja, bo ja znowu slyszalam o przypadku ze facet 20 lat tu pracowal zona dzieci francuskie a pomimo tego dostal decyzje odmowna.

    Evli to lepiej faktycznie zadzwonic i sie upewnic bo na stronie konsulatu jest podana informacja o tlumaczeniu ja jak skladalam dla corki to pomimo wielojezycznej wersj tlumaczyc musialam no ale to nie bylo we francji.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 17 września 2020, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka starała się o obywatelstwo i kuła na pamięć historie i inne rzeczy związane z Francją. Odpowiedziała na wszystkie pytania i dostała. Znowu mój dawny kolega z pracy nie wiedział jaki jest hymn Francji i mu odmówili 😜 Podstawy trzeba znać 😉

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 17 września 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym hymnem to juz lekka przesada.. starac sie o obywatelstwo i nie znac, mi by bylo glupio.
    Ja mam meza Francuza, mieszkam tu od 6 lat i jakos mnie nie ciagnie do obywatelstwa.

    Czekam na @ i startujemy ze stymulacja. Tak Evli dobrze pamietasz robilismy kariotypy :) Wyniki juz sa, ale je dostaje bezposrednio lekarz i nie ma sie do nich wgladu, wiec zeby je obgadac to musimy jechac do Montpellier... a mi sie nie chce tylko po to tam jechac :p i tak sie z lekarzem z kliniki zobaczymy w trakcie stymulacji to wtedy zapytam o wyniki.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 18 września 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam przypadek, że gościa zapytali o ulubioną potrawę i powiedział chyba Bœuf bourguignon i to była też ulubiona potrawa gościa z komisji, dostał obywatelstwo od ręki :D
    My chcemy mieć to zabezpieczenie w postaci obywatelstwa, prowadzimy tu własne działalności, rządowi polskiemu nie ufam, różnie może być. Traktuje to jako dodatek, który mogę zdobyć, nie jako zamianę obywatelstwa. Zawsze pozostanę polką z krwi i kości.

    Neytiri, kciuki za przyszły cykl! Czym Cię teraz stymulują?

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 18 września 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri to niech ta małpa przychodzi ✊

    Neytiri lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 22 września 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jak miałyście punkcję i transfer to jaka to była odległość czasu? Dostaliście jakieś zwolnienie lekarskie na te dni? Jak to wyglada we Francji ?

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 22 września 2020, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny!
    Dolaczam do watku, i witam Was z Marne-la-Vallée w Île de France.
    Mam 33 lata, moj partner 39 i staramy sie o ciaze od kilku miesiecy. Ucieszylam sie widzac ten watek, zawsze to blizej sercu moc rozmawiac z rodaczkami ktore znaja realia miejsca zamieszkania ☺️
    Wlaczajac sie do tematu, slyszalam od znajomych (glownie wlochow), ze to nie jest bardzo trudne dostac tu obywatelstwo. Mysle ze niedlugo zaczne sie tym interesowac, jestem tu od 6,5 roku.
    Trzymajcie za mnie kciuki, dzieli mnie tylko kilka dni od @, oby nie przyszla 🤞🏻

    EllaDe, Evli lubią tę wiadomość

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 22 września 2020, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Koora :)
    Trzymam kciuki za cykl ✊✊


    Dziewczyny ja mam pytanie językowe:P
    Frottis to jest cytologia, prawda? A jak nazywa się fachowo wymaz z pochwy? Mam nawracające infekcje intymne i chcialabym to sprawdzić. Do tej pory robilam standardowo frottis.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 22 września 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzanne - wymaz to 'le prélèvement vaginal'. Tu masz definicje/przykład użycia w zdaniu: {sage-femme, précise qu'on parle alors de "prélèvement vaginal" dont l'objectif est "d'étudier la structure de la flore microbienne du vagin et pour rechercher la présence de germes pathogènes".}

    Cześć Koora - witaj na wątku. Fajnie widzieć, jak nowe osoby dołączają do wątku :) oby małpa nie przyszła w tym miesiącu. :)

    Lejla - na punkcie I transfer przysługuje zwolnienie lekarskie dla was obojga. Między jednym à drugim sa 3 lub 5 dni różnicy. Na dni pomiędzy nie ma zwolnienia.

    Susanne lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 22 września 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella dziękuje! Mam problem w pracy ciagle mi odmawiają jak chce nawet wyjąc pół h wcześniej... nie wiem jak to jeszcze załatwię wszystko ale mam nadzieje ze za pierwszym razem się uda 🥺

    Koora heeeej!!! Odwiedzam outlety w Marne la valle - uwielbiam i zazdroszczę piękna okolica :) trzymam kciuki

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 września 2020, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora witaj!

    Susanne wspomnij lekarzowi o wymazie również na tą słynną trójce - chlamydie, mikoplazme i ureaplasme :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2020, 15:16

    Susanne lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 22 września 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, Evil, dziękuje bardzo za info 💕

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 23 września 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,

    Koora oby @ nie pryszła 🤞🏻

    Neytiri jak tam sytuacja ?

    Suzannea lekarz nie dał ci przed stumulacja badań do powtorzenia ?

    EllaDe posmakowała marchewka Teosiowi ?

    Olcia jak sie czujesz, wcisnelas sie na wczesniejsza wizytę ? Powiedzieliscie juz komus o drugim dzidzusiu ? no i jak reakcja meza ?Nic nie pisałaś...

    Evli jak sie Nina ma ?

    Nathalie nic sie nie odzywa pochłoneła ja opieka przy dwójce maluchów chyba

    U nas jutro wizyta z neurochirurgiem trzymajcie kciuki 🤞🏻




  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 23 września 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Koora, Lejla- witajcie :) fajnie ze nasze grono sie powieksza! Trzymam kciuki za dalsze starania.

    Mimi- czuje sie calkiem inaczej niz malym, nie ma porownania. Rano jak wstane to mnie raz pogoni do wc i to wszystko :) jem co popadnie, apetyt straszny, zadnego wstretu do jedzenia. Z malym juz od 2 tyg mieszkalam w lazience🙄 a widok jedzenia powodowal wymioty okropne. Mam nadzieje ze tak zostanie🙏 Procz rodzicow i rodzenstwa nikt o ciazy nie wie i tak zostanie narazie.
    Maz nie uwierzyl, byla strasznie slaba kreska druga a on mowi ze jej nie widzi i ze to niemozliwe ze po 4 dniah od serduszkowania jak mialam owulke to zaszlam w ciaze. Dopiero jak zobaczyl wynik bety mowi: jezu powaznie??!! I pocalowal brzuszek. Cieszy sie i jest pelen nadzieji ze bedzie wszystko dobrze. Codziennie tuli brzusio i pyta co u fasolki. Ja sama jestem ciekawa ale jeszcze musze poczekac, nie udalo sie wcisnac poza tym jest jescze wczesnie, wole isc 6 pazdziernika bedzie juz super widac dzidzie i serduszko. Poszlabym za tydzien we wtorek juz ale mnie nie ma. Takze czekam...🙏
    Mimi kciuki za jutro.
    Reszta dziewczyn co slychac???

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 23 września 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi, nie, jemu wystarczą wyniki z maja, które wg niego są w normie, ale da mi stymulacje, bo za kilka miesięcy kończę 30 lat 🤷‍♀️ taka argumentacja. Na szczęście endo spojrzała troche bardziej wnikliwie na wyniki i kazała powtórzyć, jutro się wybiream.

    Mimi, kciuki za wizytę zaciśnietę!

    A u mnie nic ciekawego, po wykresie widzicie, że raczej średnio niż lepiej, ale to nic, mam nadzieję, że edno mnie weźmie w obroty i mam zamiar troche bardziej przyłożyć się do diety, bo ostatnio się zaniedbałam. (Maczek zdecydowanie za często :D)

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 23 września 2020, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laseczki,

    Evli, jak tam Ninka? Jak wam idzie? :)
    Mimi, trzymam kciuki za jutrzejsza wizyte!
    Susanne, ciesze sie, ze trafilas na dobrego lekarza, mam nadzieje, ze szybko znajda rozwiazanie. Czasami lekka pomoc przy owulce jest wystarczajaca.
    Olcia, szybciutko wam poszlo z ta ciaza ;) trzymam kciuki juz na zapas za usg!
    EllaDe, jak tam na linii frontu? ;)
    Koora, witaj :)

    Ja zaczynam stymulacje w piatek. Pierwszy podglad kurnika we wtorek. Susanne, pytalas czym mnie teraz beda stymulować - zmienili mi leki na Pergoveris. Nigdy wczesniej o tym nie slyszalam, takze zobaczymy 🙄

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 23 września 2020, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri - kciuki za stymulację. Daj nam na bieżąco znać jak hodowla w kurniku idzie 🐣

    Suzanne - udanej stymulacji życzę. Oby badań wyniki były dobre 🤞

    Olcia - super, że tak fajnie wam się to wszystko ułożyło. Ciesz się tą ciążą :)

    Mimi - kciuki będę jutro zaciskać, za wizytę twojego malca :)

    Lejla - co do zwolnienia w pracy, to bym uprzedziła 2 dni przed punkcją, że idę na zabieg lekarski, bez podawania szczegółów. W klinice dadzą wam zwolnienie lekarskie na ten dzień, które im dasz dzień później. Napisz nam coś więcej o sobie. :)

    Koora - kiedy się testujesz?

    Evli - daj znać co u Was, jak znajdziesz chwilę.

    Nathalie, AMS - coucou les filles 😁

    Wczoraj szczepiliśmy Teosia na meningokoki. Teraz mamy przerwę w szczepieniach. W tym czasie chce mu załatwić szczepienie BCG, które dla nas nie jest obowiązkowe. Podobno to serwis PMI, który może mi te szczepionkę przepisać, a nie masz lekarz rodzinny 🤔 Evli, Mimi, Nathalie, AMS - szczepiliscie na gruźlicę? Chociaż w île de France BCG jest podobno zalecane, więc może u was jest inaczej...
    Mały ma już 70cm wzrostu, ale tylko 7.4kg. Ogólnie widać, że od kiedy odrzucił butle, to za wolno przybiera na wadze (ale cały czas przybiera). Przemycam mu mleko mm w kaszkach, ale 120ml dziennie to mało... Z marchewką się nie polubił, ale to może dlatego, że była na pierwszy rzut. Za to butternut mu zasmakował i awokado przy trzeciej próbie nawet udało mu się coś przełknąć ;) dzisiaj ziemniak z wkładką z masła :p muszę go trochę podtuczyc ;)

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 23 września 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe córki na BCG nie szczepilismy,małego teraz tez nie ta szczepionka jest wycofana z listy szczepien od 2015 roku z europy. Pediatra dala mi tylko kntakt do poradni w ktorej ta szczepionke podaja bo ona jako pediatra szczepi tylko na obowiazkowe a na BCG dodatkowo gdybysmy chcieli np leciec do azji bo tam ja wymagaja.

    EllaDe lubi tę wiadomość

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 23 września 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Mimi. Wiem, że w pl i Europie wschodniej BCG cały czas jest obowiązkowe, w zachodniej tylko dla dzieci z grup ryzyka. Jak szukałam wskazań do tego szczepienia we Fr, to znalazłam m.in. że Polska leży w 'zones géographiques à forte incidence tuberculeuse' i że zalecają to szczepienie jeśli
    -Enfant nés dans un pays où la tuberculose est fortement présente ou dont un parent est originaire d'un de ces pays ;
    -Enfant de moins de 15 ans devant séjourner au moins un mois dans un pays qui présente une endémie ;
    W sumie oba punkty nas dotyczą...

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
‹‹ 170 171 172 173 174 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ