X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 2 września 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki masz problem z butelką? Nie chce z żadnej pić? Moja za to jak opanowała pierś to krztusiła mi się butelką. Tak mocno ciągła że zasysała aż smoczek. Kupiłam jej medele calma i problem znikł.
    Jeszcze próbuje ją wcisnąć w 56, bo te rozmiarówki różne. W jedne jeszcze wchodzi, inne za małe.
    Powodzenia z lóżeczkiem 💪💪💪

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 2 września 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - jakieś 3 tyg temu bez jakiegoś powodu Mały po prostu odrzucił butelkę (avent naturals). Do tamtego momentu pił przy najmniej jedną dziennie (na wieczór). Nagle że 180ml zszedł na jakieś 80, I tak parę dni niedopijal, potem jednego wieczora po prostu nie chciał pić... I nie chce do dzisiaj... Nawet raz ściągnęłam mojego mleka i próbowałam butelka - też nie chciał. Próbowałam smoczki avrntu o większym przepływie i nic... Mam jeszcze butelki gratisy z mam i dodie więc zamówiłam smoczki do nich, zamówiłam też mleko na 6m i kilka różnych kaszek (céréales) i będziemy próbować.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 3 września 2020, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe no to rzeczywiście dziwne 🤷‍♀️ Chyba wyczuł pismo nosem że chcesz odstawić od cyca 😜

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 8 września 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Neytiri - kiedy wizyta w klinice?

    Olcia - testowałaś się?

    Mimi I Nathalie - jak wasze maluszki?

    AMS - jak powrót do pracy w epoce co idą?

    Evli - co u Ninki?

    My już piąty dzień testujemy kaszkę, na razie jedną, bezsmakową. Rano i wieczorem przygotowuję kaszkę do karmienia łyżeczka i trochę zagęszczonego mleczka w butelce. Zjada może z pół łyżeczki kaszki 🤦‍♀️potem bawi się w plucie.. Butelka nadal wróg. W tym tygodniu testujemy nadal avent że smoczkiem do kaszek. W przyszłym tygodniu będzie zmiana butelki i w południe chyba zaczniemy marchewkę :p będzie zabawnie.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 8 września 2020, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe no to zabawnie masz 😅🤦🏻‍♀️🙆‍♀️ Mam nadzieje że dojdziecie do porozumienia 🙈

    U nas w sumie ok. Ostatnio mała spała z nami dwie noce bo miałam dość wstawania co minutę.. zawsze się zapierałam że do łóżka nie wezmę, no i wyszło inaczej 🥴 ale spowrotem przyzwyczajam ją do łóżeczka. Mamy dwie nocki za sobą 💪 W dzień coraz mniej śpi i ciężko mi coś zrobić. Wyjścia z domu to jest wyprawa życia bez windy. Schodzę z nią i wózkiem a pozniej albo muszę czekać na męża jak wróci z pracy albo szukać sąsiadki bo już sobie nie poradzę 🙄

    Dziewczyny co u Was?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 8 września 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Beta z wczoraj 68....W dniu spodziewanej miesiaczki. Martwie sie czy to nie za mało, ale owulcje mialam dosc pozno. Pojutrze ide powtorzyc bo jutro nie dam rady. Jestem w szoku bo serduszkowalismy tylko raz i to 3-4 dni przed owulka i myslalam ze nic z tego a tu takie zaskoczenie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2020, 12:47

    EllaDe, Susanne, Evli lubią tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 8 września 2020, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia!!! Kciuki za ładny przyrost!!! 🤞🐣

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 8 września 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje EllaDe❤️ Moze jutro sie uda, zostawie malego mamie pod pretekstem wyjscia do sklepu i polece na bete bo nie wiem czy wytrzymam tyle czekac. Ale wczoraj robilam sikanca ledwo kreska byla widoczna, dzis juz wyraznie widac ja. Emocje takie, jeszcze do mnie to nie dociera. Ginekologa mam 6 pazdziernika, myslicie ze to okej czy wczesniej sie umowic? Bede w 8 tygodniu.

    EllaDe lubi tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 8 września 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia gratulacje i kciuki za przyrost 🧡🧡🧡

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 9 września 2020, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia jak cudownie gratulacje !!! nie martw sie beta, nie za mala najwazniejszy przyrost , pamietasz u mnie beta na poczatku byla bardzo niska ale przyrost byl dobry.

    Ellade to ty rozszerzanie diety zaczelas od kaszek ? A probowalas dac mu mleko z innych butelek ?

    Evli wspolczuje braku windy nasza jest mala ale daje rade wcisanc sie z wozkiem.

    Neytiri, Suzanne -dajcie znac co u was ?

    Nathalie jak tam twoja coreczka i jej braciszek dajesz rade ?

    U nas wszystko ok mniejsze malenstwo jest juz coraz bardziej aktywne ladnie je nadal wieczorami musze go czasami dokarmic pomimo tego ze w dzien karmie co 2-3 godziny taki lakomczuszek z niego a w noc pierwsza pobutke ma po 5-6 godzinach od ostatniego karmienia. A wieksze malenstwo przyzwyczaila sie do braciszka i jest cudowna , opiekuje sie nim da mu smoczek tak ze nie musze leciec za kazdym razem z innego pokoju jak mu wypadnie.

  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 9 września 2020, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny❤️❤️
    Dzis na bete nie pojde bo nie zdaze, mam zajecia z malym a labo pobiera do 12.30 bodajze. Takze jutro rano lece, mam nadzieje ze bedzie przyrost🙏
    Mimi jak super, kochana siostrzyczka. Jejj wzruszam sie jak sobie pomysle ze moj maly zostanie starszym bratem.
    Evli ja tez sie zapieralam ze nie wezme malego do lozka, spal do teraz sam w swoim pokoju a teraz od 2 tygodni usypia ze mna, inaczej taki ryk i krzyk ze masakra...
    Mam nadzieje ze przyjde jutro z dobrymi wiesciami

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 9 września 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi - tych kaszek rozszerzaniem diety bym nie nazwała. ;) Raczej jest to przygotowaniem do rozszerzania diety: uczymy się otwierać buzię, oswajamy z łyżeczka, próbujemy siedzieć w krzesełku do karmienia i czasami jakąś kropelkę uda się mu przełknąć. Od przyszłego tygodnia zaczynamy marchewki, czyli te prawdziwe rozszerzanie diety. Kaszki ostatnio mi dużo osób polecało, jako zagęszczacz do mleka, w tym lekarz rodzinny. Mam 2 inne butelki i kubeczek z Dziubkiem czekające na wypróbowanie. Ale nie chce zmieniać butelki co drugi dzień. Wolę, żeby mały oswoił się ze smakiem kaszki i nowego mleka, by nowej butelce dać większą szansę. ;)
    Też tak miałam jak wy z tym spaniem z dzieckiem. Nie chciałam tego robić. I do czwartego miesiąca było naprawdę o. K. Ale teraz zasypia tylko w wózku albo na piersi i przy jakiejkolwiek próbie przeniesienia go wybudza się... :( śpi max 3-4h w nocy i pobudka na cyca. 🤦‍♀️Dlatego chcę go przekonać do jakiegoś tresciwszego jedzonka na wieczór, by mógł spać dłużej najedzony. Stąd kaszki do mleka.

    Olcia - czekamy na piękną betę jutro 🤞🤞🤞🐣🐣🐣

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 9 września 2020, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia, gratulacje! Kciuki za przyrost! :)

    Dziewczyny caly czas was podczytuje, ale w sumie nie wiem co pisac 🤷🏻‍♀️ W sierpniu bylismy na kilku dniowych wakacjach w Portugalii, glowa odpoczela i bylo naprawde super. Z lekarzami wszystko ustalone i teraz tylko na @ czekac i zaczynamy procedure od poczatku. Pewnie wypadnie na koniec wrzesnia. Dostalam nowe leki do stymulacji, ktore czekaja w lodowce i w sumie to tyle. Jestem ostatnio bardzo zmeczona, moglabym spac po 10h, sezon w pracy dal mi w kosc.. teraz cala adrenalina i stres opadaja i czuje sie po prostu k.o.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 10 września 2020, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny beta 260!!❤️🙏 dziekuje za wsparcie❤️

    EllaDe, Evli lubią tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 10 września 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Po 5 lat starań i 2 nieudanych inseminacjach przyszedł czas na In vitro. Paryż i okolice jest tu ktoś z kim mogę powymieniać się doświadczeniami? Planowo zabieg w październiku. U nas nie zdiagnozowano problemu. Po prostu mamy wyniki wszystkie super ale ciąży brak. 3 lata temu poroniłam samoistnie ale zaszłam naturalnie. Od tego czasu nie może zaskoczyć..
    u mnie wykryto mutacje MTHFR. czy któraś ma podobny problem i jest już szczęśliwa mama?

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 10 września 2020, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Lejla - co prawda jestem z południa Fr, ale historię mam podobna do twojej. Zaczęliśmy się starać na początku 2015r, a synek urodził się na początku tego roku, dzięki ivf. Po drodze 3 nieudane IUI. Pierwszy transfer niestety zakończył się u nas poronieniem. Synka mamy z drugiego transferu. :) co do mutacji to nie wiem, bo nigdy nie badałam, ale MTHFR ponoć zdarza się bardzo często i kobietki zachodzą z tym w ciążę.
    Jak u ciebie przebiegały stymulację do inseminacji? Miałaś dobra odpowiedź organizmu? Pęcherzyki ładnie rosły?

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 10 września 2020, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia - piękna beta! Wręcz książkowy przyrost! 🤩

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 10 września 2020, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe wrote:
    Cześć Lejla - co prawda jestem z południa Fr, ale historię mam podobna do twojej. Zaczęliśmy się starać na początku 2015r, a synek urodził się na początku tego roku, dzięki ivf. Po drodze 3 nieudane IUI. Pierwszy transfer niestety zakończył się u nas poronieniem. Synka mamy z drugiego transferu. :) co do mutacji to nie wiem, bo nigdy nie badałam, ale MTHFR ponoć zdarza się bardzo często i kobietki zachodzą z tym w ciążę.
    Jak u ciebie przebiegały stymulację do inseminacji? Miałaś dobra odpowiedź organizmu? Pęcherzyki ładnie rosły?


    Kochana!!! Dziękuje za odpowiedz to dużo dla mnie znaczy - takie słowa budują ❤️ Miałam zastrzyki Gonal i ovitrelle... pani doktor była przekonana ze się uda bo mówiła ze pecherzyki pięknie rosły. Nie ma uzasadnienia na to ze się nie udało, powiedziała ze po dwóch nieudanych próbach lepiej już zrobić ivf..

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 10 września 2020, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla92 wrote:
    Kochana!!! Dziękuje za odpowiedz to dużo dla mnie znaczy - takie słowa budują ❤️ Miałam zastrzyki Gonal i ovitrelle... pani doktor była przekonana ze się uda bo mówiła ze pecherzyki pięknie rosły. Nie ma uzasadnienia na to ze się nie udało, powiedziała ze po dwóch nieudanych próbach lepiej już zrobić ivf..

    Więc bądź dobrej myśli co do ivf. :) amh masz w normie? mi do IUI też pęcherzyki pięknie rosły a ciąży nie było. Przy stymulacji ivf też ładnie rosły, też mieliśmy icsi i drugi transfer był tym szczęśliwym :) acha, i przyczyny niepłodności też nikt u nas nie znalazl, no oprócz słabszego nasienia, ale nie tragicznego :( więc ivf gorąco polecam :p głową do góry - uda się i wam.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 10 września 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe wrote:
    Więc bądź dobrej myśli co do ivf. :) amh masz w normie? mi do IUI też pęcherzyki pięknie rosły a ciąży nie było. Przy stymulacji ivf też ładnie rosły, też mieliśmy icsi i drugi transfer był tym szczęśliwym :) acha, i przyczyny niepłodności też nikt u nas nie znalazl, no oprócz słabszego nasienia, ale nie tragicznego :( więc ivf gorąco polecam :p głową do góry - uda się i wam.



    Amh w normie, mój maż ma tez bardzo dobre wyniki. Pani doktor proponuje wziazc 10 jajeczek. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieje ze w końcu się uda. A jak to jest być w ciąży po takim czasie i ciągłych porażkach? Jak się cieszyć żeby się nie bać?

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
‹‹ 168 169 170 171 172 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ