X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 23 września 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coucou 😊

    Mimi kciuki za jutrzejszą wizytę.

    EllaDe my się szczepimy w drugim miesiącu życia, czyli 15 października i z tego co widzę to na recepcie mam na pneumocoques i drugi to jest na - „la diphtérie, le tétanos, la coqueluche, l'hépatite B, la poliomyélite et les maladies invasives à Haemophilus influenzae type b (Hib)” . Gruźlicy tu nie ma. Wiem że w Polsce szczepią od razu w szpitalu.
    Zastanawiam się tylko czy to nie za dużo aż dwie szczepionki na raz ? Jak było u Ciebie/ u Was?

    Neytiri dawaj znać we wtorek po monitoringu ✊ Bylas już po te wyniki?

    Olcia super że dobrze się czujesz! Aż zatęskniłam za ciąża 😜

    Susanne rzeczywiście cykl średni 🙄 stymulacja powinna pomóc 😁✊

    U nas.. ja wiem, w sumie dzień jak każdy inny😉 Nina rośnie jak na drożdżach. Nie rozumiem tych rozmiarówek ciuchów tutaj 1mc-3-6-9... Ma miesiąc, a niektóre ciuchy ubieram jej na 6 🙆‍♀️🤷‍♀️ Dalej ściągam jej pokarm, jakaś mam blokadę na cycka, dziwna ja 😶



    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 23 września 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, mnie lekarka się zapytała, czy chce dwie na raz, czy jedna co miesiąc. Wybrałam jedną co miesiąc. Zaczęliśmy od tej 6w1. Ale mój Mały jakiś dziwny jest. Na szczepieniu bardziej jest niezadowolony jak go rozbieram do ważenia, niż jak mu się igłę wbija 😅 wczoraj nawet się nie rozpłakał przy szczepieniu... 😊

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 23 września 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do rozmiarow, to patrzę głównie na wzrost w cm, niż 3,6,9 miesięcy. Zdarzyło mi się z netu kupić body na 9m, a tak beznadziejnie uszyte, że w szerz rzeczywiście było na 9m, ale na długość ledwo na 3m 😲 w okolicy 9-12 mies tutejsze rozmiarowki się zupełnie rozjeżdżają... 74cm to we Fr 12m, w Pl/UK etc to 9m. Widziałam nawet jakiś dziwny twór 71cm jako 9m we Fr...

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 23 września 2020, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe mysmy teraz nie szczepili bo pediatra mowila zeby to zrobic w pierwszym miesiacu a mysmy mieli i tak co chwila wizyty w szpitalu i do zalatwienia szczepionki nie mialam glowy, jak bedzie koniecznosc to go doszczepie najwyzej, ale corka nie ma i jak narazie nie bylo problemu.

    normalnie szczepilsmy na obowiazkowe w drugim miesiacu i bedziemy kontynuowac wedlug kalendarza.

    Evli mały dostal dwie szepionki na raz jedna w jedna nozke druga w druga. Po szczepieniu mial temperature podwyzszana do 38.3 i go nozki bolaly przy dotyku wiec pare dni szczegolnie przy zmianie pieluszki uwazalismy na nozki zeby go nie urazic .

    Z tymi ciuchami to masakra co sklep to inaczej mlody ma dwa miesiace a ubrania na 3 sa na styk a znowu te na 6 sa za duze.

  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 23 września 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas było tylko lekkie zgrubienie przez jakiś czas w miejscu ukłucia, ale nie bolesne, bo mały nie reagował jak tam dotykalismy. Po pneumokokach miał lekkie zaczerwienienie dzień po. Nigdy nie miał temperatury.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 23 września 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe swoją drogą to dziwne że lekarz rodzinny nie może przypisać szczepionki 🙄 w PMI przecież są tylko położne 😏
    Kurcze mi lekarka nic nie wspomniała że można rozbić te dwie szczepionki na dwa razy 😣

    Jednym słowem nie warto patrzeć na miesiące na ubraniach tylko na wzrost tak jak mówisz EllaDe.
    Orchestra właśnie ma 9mc na 71 cm🙄 kupiłam właśnie ostatnio piżamy na 9mc i podejrzewam że te 9mc za jakiś miesiąc jej ubiorę 🧐

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 24 września 2020, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jeszcze pytanie: kiedy dokładnie dowiedzialyscie się o dacie punkcji? Na razie mam datę na Pris de sang i echographie. 22,26.10. I ona mi wtedy powie po tej echografi ? Zielonego pojęcia nie mam jak to wyglada. Korzystamy z aplikacji WISTIM ale tam nie ma już daty. I mniej więcej ile dni po ostatniej echografi miałyście punkcję? Jak to wyglada ? Panikuje :(

    A co więcej o sobie to nie wiem co wam napisać... chce już zobaczyć 2 kreski, usłyszeć bicie serca i w końcu wypełnić nasz dom pełna rodzina :(

    Mam problem w pracy ponieważ ciagle mam odmawiane nawet wyjście pół h wcześniej... ale to jest mój czas i muszę coś wymyślić bo to się już ciągnie tyle lat...

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 24 września 2020, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla, data punkcji zostanie ci podana dopiero w trakcie stymulacji. To zalezy od tego jak beda rosly pecherzyki, jakie bedziesz miala wyniki estradiolu itd. Pecherzyki powinny miec wielkosc ok 18 mm, zeby uznac je za dojrzale.
    Ja mialam w sumie 10 dni zastrzykow, punkcja wypadla 12tego dnia. Mialam pds + echo w 5, 7, 9 i 10 dniu stymulacji. W ostatnim dniu stymulacji bylo 10 pecherzykow o rozmiarach od 14 do 18 mm z czego pobrano 10 dojrzalych jajeczek. Estradiol na poziomie 2200.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2020, 14:29

    EllaDe, Lejla92 lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 24 września 2020, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla - écho będziesz miała w trakcie stymulacji praktycznie co 2 - 3 dni, do czasu, aż lekarze stwierdza, że to już, i wtedy dwa dni później punkcja. Na ogół i echo i badanie krwi są rano. U mnie stymulacja trwała chyba z 12 dni, więc tych écho miałam z 5...

    Neytiri, Lejla92 lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 24 września 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam tak:

    Od 7 do 13.10 mam brać PROVAMES (rano i wieczór)
    Od 15 do 19 GONAL
    20.10 KREW
    22.10 KREW I ECHOGRAFIA
    26.10 KREW I ECHOGRAFIA

    I tyle na razie mam info...

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 25 września 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla - mi po każdym écho I pobraniu krwi (między 7 a 11 rano) po południu ktoś z kliniki dzwonił z instrukcjami : czy zmieniamy dawkę gonalu, kiedy następne echo/pobranie krwi, etc. Nie martw się, po twoim pierwszym echo poinformują cię co dalej.

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 25 września 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie od tego mam ta aplikacje WISTIM ze ciagle dostaje jakaś info zamiar telefonu. Z ilością, godzina itd

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 29 września 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu taka cisza 🙄 Co u Was?
    Mimi jak po wizycie?
    Neytiri jak reagujesz na leki?

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 29 września 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    Można do Was dołączyć?
    Czytam Was od kilku dni i postanowiłam napisać, a muszę przyznać, że dziwnie się czuje bo pierwszy raz pisze na jakimś forum. Jednocześnie jakoś tak miło mi się zrobiło jak zobaczyłam, że są Staraczki z Francji :)

    EllaDe lubi tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 29 września 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olive witaj :)
    Na początku zawsze jest dziwnie 😜 ja tez nigdy wcześniej się na żadnym forum nie udzielałam. Ale uwaga To Uzależnia 😅🙈
    Napisz coś o sobie :)

    EllaDe lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 29 września 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny melduje sie na szybko, fasolka ma 0,85 cm i jak narazie wszystko wyglada wporzadku🙏 Prenatalne 3 listopada..

    Evli, EllaDe lubią tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 29 września 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,

    Witaj Olive 👋

    Olcia super niech fasolka rośnie zdrowo .

    Evli czekamy na termin operacji, zazwyczaj operuja miedzy 3 a 6 miesiacem wiec czekamy na decyzje.

  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 30 września 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, dziękuję za przyjęcie 😁
    Olcia, gratuluję i trzymam kciuki ✊ aby maluszek był zdrowy, a ciąża przebiegała bezproblemowo 😁
    Mimi dla Ciebie również kciuki ✊ aby szybko zapadla decyzja o terminie operacji.

    Napisać coś o sobie... Jeśli forum uzależnia to zacznę tak: Jestem Olive, mam 31lat, od 3,5roku staramy się z mężem o dziecko i właśnie przygotowujemy się do 2iui.
    Jeśli istnieją jakieś emocjonalne etapy przez które przechodzą staraczki to chyba zaliczyłam wszystkie, od ekscytacji, przez akceptację że "mamy problem", szukanie magicznych rozwiązań (mało brakło, a gdyby ktoś mi powiedział, na początku starań, że powinnam tańczyć nago w świetle księżyca podczas pełni, popijając podejrzany eliksir, to długo bym się nie zastanawiala), pretensje "dlaczego my?", aż do podjęcia walki. Mam wrażenie, że te etapy powtarzam w kółko. Teraz po przepracowaniu porażki z 1iui, znowu jestem pełna sił i nadziei 😁
    W skrócie, jeszcze kilka lat temu nie wiedziałam że tak trudno zajść w ciążę. Życie zweryfikowało jaka byłam naiwna 😂

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 30 września 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olive, witaj na forum 😊
    Olcia, super info! Trzymam mocno kciuki za nudna ciaze 😊
    Mimi, bardzo inwazyjna bedzie ta operacja? Jak ty sie czujesz?

    Zapomnialam wczoraj wam napisac jak poszlo na pierwszym usg. No wiec mimo zmiany lekow moj kurnik nie powala... mam 7 pecherzykow.. ostatnio na tym samym etapie mialam 9 pecherzykow i wyzszy estradiol. No, ale.. to tylko takie moje odczucia, lekarz nic w sumie nie skomentowal takze jedziemy dalej. Kto wie moze cos jeszcze sie pojawi. Jak to mowia, niewazna ilosc, a jakosc. Kolejne echo w piatek.
    Strasznie mnie glowa boli od tych nowych lekow.
    Poza tym na zimno podchodze do tej proby, na nic sie nie nastawiam, codziennie zajmuje glowe serialami na Netflixie i malo co mysle o ivf, dzieki temu zyje mi sie lepiej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2020, 09:54

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 30 września 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olive - witamy w naszym francuskim klubie. :) w której części Fr mieszkasz?

    Neytiri - tak, to jakość się liczy. Teraz musi się udać 🤞🐣

    Olcia - już prawie centymetr fasolki 🤩 spokojnej ciąży życzę i ślicznego rodzeństwa dla Kordianka.

    Mimi- mama nadzieję, że szybko dostaniecie decyzję o tej operacji i załatwicie to szybciutko.

    Evli - co u Ninki?

    U nas prawdziwie jesienna aura. Zaczynamy mu zakładać jesienne ubranka na 74cm 🤪 tak mi szkoda odkładać te wszystkie śliczne letnie ciuszki :( mam poczucie, że jeszcze się nimi nie nacieszyłam a już muszę się z nimi rozstać... Rozszerzanie diety idzie bardzo dobrze - wczoraj bardzo mu smakowało purée z dyni, ziemniaczka i rybki :) butelka nadal niet 🤦‍♀️ już brak mi pomysłów jak go przekonać, żebym mogła skończyć kp. W sumie w kaszce dostaje 100-150ml mm na dzień, ale to za mało...

    Lejla92, Evli lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
‹‹ 171 172 173 174 175 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ