X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 10 października 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coucou mes Biches!

    Trochę zamilkłam ostatnio, ale już nadrabiam zaległości.

    Neytiri trzymam mocno kciuki za Twoje zarodeczki, będzie dobrze, musi być! z niecierpliwością czekam na testowanie.

    Olivie, kciuki za Ciebie również zaciśnięte!
    Evli wrote:
    A tak z innej beczki ciekawa jestem jak każda z Was sobie nas wyobraża 😜 piszemy piszemy zapewne każda z Was wygląda inaczej niż sobie wyobrażamy 😂
    Ja to zawsze jakoś tak po avatarze kojarzę :D Ty wydajesz mi się być długowłosą blondyna 😂

    Olcia, pamiętaj, że te mdłości przejdą, a miłość, która rośnie pod sercem będzie już na zawsze :* Trzymaj się!

    EllaDe i Mimi pozdrowionka dla Mamusiek i ich maluchów :)

    U mnie cyrk na kółkach, bo pojawiła się owulacja w domniemanym 69 dc 😂. Jestem przekonana, że to inozytol skopał moje jajniki i pobudził do roboty. Ciesze się, bo to zwiastuje @ z prawdziwego zdarzenia i będę mogła wejść w stymulacje (ostatnie 2 @ były tylko lekkim plamieniem).

    Samia, co do suplów to ja zamawiam w Internecie, zazwyczaj z Polski. Tutaj w aptece zawsze spotykałam się z wytrzeszczem oczu, gdy o coś pytałam, dokładnie czytam składy i farmaceutki tego chyba nie lubiały. Wcześniej kupowałam w sklepach bio, bo był duży wybór, ale ceny są tam zaporowe. Teraz przywiozłam cały karton zapasów z wakacji w Polsce. Także, co do francuskich zamienników, to nie pomogę niestety.



    Neytiri, Olive, Evli lubią tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 10 października 2020, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to popuszczam wodze fantazji... ;)

    Evli - wysoka blondynka z włosami jak z avatara - nie będę tu oryginalna :p coś w typie Margot Robbie

    Olcia - krótkowłosa szatynka, słowiański typ urody. Obecnie trochę zielona na twarzy ;) taka Jennifer Lawrence, ale z ciemniejszymi włosami...

    Mimi - brunetka z włosami do ramion. Typ Kasi Cichopek

    Ams - jak Audrey Tautou tyle że niższa i w okularach :)

    Neytiri - jak młoda Kate Winslet. Wzrost średni. Włosy balejaz, albo pasemka... 🤔

    I co? Trafiłam? 🤣

    Evli, Neytiri lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 11 października 2020, 04:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    😂😂😂
    Widze że każda z Nas wyobraża Nas sobie na podstawie awatara 😜
    Ja wysoka ale nie blondynka tylko szatynka 🙈 awatar ściągnięty gdzieś z neta 😆

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 11 października 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, naprawde trafilas! Szczegolnie, ze balayage robilam 2 tyg temu 😂😂

    Melduje sie juz po transferze 😊 embriolog zaproponowal transfer 2 zarodkow, ale zdecydowalismy sie na jeden. Drugi pociagna do J5 i jak bedzie ladna blastocysta to zamroza. Poki co jakosc zarodkow jest „lepsza niz ostatnio” cokolwiek to znaczy ;) nie sa jakies perfekcyjne, ale tez nie zle. Bete mam zarobic za 12 dni, ale mysle, ze sikne wczesniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2020, 10:42

    Evli, Susanne, olcia77, Olive, EllaDe lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • olcia77 Autorytet
    Postów: 510 312

    Wysłany: 11 października 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri✊✊✊
    EllaDe az musialam wejsc w google bo nie wiedzialam kto to🤣 u mnie pudło, wlosy do pasa jasny blond. Nie widze sie w zyciu w krotkich🤭

    Neytiri, Evli, EllaDe lubią tę wiadomość

    niedoczynnosc tarczycy

    4.04.2018- [*] moj aniolek 5 tydz.

    28.03.2019- Kordian❤️
    10.05.2021- Dawid❤️
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 11 października 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe zainspirowala mnie do zmiany avatara 😂

    EllaDe, Evli, Susanne lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 11 października 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe a Ty jak z awatara? mi się tak kojarzysz 😅 jako niską (nie wiem czemu 🤷‍♀️) brunetkę 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2020, 15:40

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 11 października 2020, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny 😊

    Ja sie pojawilam i zniknelam, przepraszam Was, ale kolejna @ mnie zdolowala.. Kolejny misiac staran, to juz bedzie 6 😔 Zaczynam sie zastanawiac czy nie powinnismy zaczac myslec o przebadaniu plodnosci, zwlaszcza ze dwaj bracia mojego J. mieli problemy z zajsciem, jednemu udalo sie po dlugim staraniu, drugi doczekal sie blizniakow ale dopiero po fiv.. Nie znam detali, ale chyba umowie sie na kawe ze szwagierka i wypytam. Poza tym zupelnie nie wiem za co sie zabrac, do jakiego lekarza pojsc - gin czy generaliste? Biore tylko kwas foliowy, a J. kwas foliowy i cynk. Powiedzcie mi prosze jak wyglada démarche badania plodnosci tu we fr?

    Czytam Was i naprawde z calego serca trzymam kciuki aby sie udalo tym co sie staraja, oraz zeby wszystko dobrze sie rozwijalo tym, ktory sie udalo. Tak bardzo mnie to dobija, ze nam sie nie udaje 😢

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 11 października 2020, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora, witaj ponownie.
    Lekarz ogólny i ginekolog raczej po takim stażu staraniowym powiedzą, żeby wyluzowac i że to normalne, że nie udaje się od razu, proszę przyjść po roku. Napisze Ci jak ja zrobilam.
    Poszlam do mojego ginekologa, powiedziałam, że staramy się 6 miesięcy i nic, to powiedział, zeby jeszcze 6 poczekać i dopiero przyjść. Ja wiedząc, że mam rozregulowane hormony (sama kontrolowałam), poszlam do innego gina i nagięłam prawde, powiedziałam, że od roku sie nie udaje. Tak na prawdę to nie skłamałam, bo o wiele dluzej sie juz nie zabezpieczaliśmy, ale nie były to typowe starania. Przeprowadzil ze mną wywiad i zlecił mi badania hormonow w 2-3dc oraz spermogram dla męża. Od tego sie zaczyna i na podstawie wyników wprowadza dalsze kroki. Możesz też isc do ogólnego i albo da skierowanie do gina, albo sam zaleci badania ale nie wiem jakie mają podejście. Ja raczej od razu uderzam do specjalistów.
    6 miesiecy to wciąż bardzo krótko, ale rozumiem doskonale, ze chcesz działać.
    Czy prowadzisz obserwacje cyklu?

    Koora lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 11 października 2020, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora - kawę że szwagierką polecam. Na pewno będzie otwarta na rozmowę. Pytania typu 'czemu my' sa normalne na tym etapie - prawie wszystkie byłyśmy w tej sytuacji. Jeśli cie to uspokoi, to idź śmiało do gina, nagnij prawdę, jak mówi Suzanne, powiedz, że staracie się już 10 miesięcy i koniecznie powiedz o problemach braci partnera. W międzyczasie po prostu serduszkujcie kiedy chcecie. Ze swojej strony, odradzam teksty typy 'bądź gotowy dziś na bzykanko, bo dziś mam owulację'. Po prostu weź go z zaskoczenia - to dużo bardziej poprawia nastrój w trakcie starań. ☺️😉 I wbij sobie w głowę, że kiedyś się uda. Może nie tak szybko jakbyście chcieli, ale tak to już jest, że na najlepsze rzeczy się czeka.

    Ktoś pytał o suplementy - też bralam ginefam. Polecam.

    A ja jestem ciemną blondynka, z wlosami do ramion i wzrostu też średniego :p

    Neytiri - kciuki za kruszynkę! Teoś chce wirtualnego kolegę :p

    Evli - mi już po raz drugi wyświetliła się jakaś reklama z twoim awaterem 🤯 patrzę I myślę 'o, Evli jest online' 🤣🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2020, 17:39

    Susanne, Evli, Koora lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 11 października 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora, ja poszlam do lekarza ginekologa po 9 miesiacach staran i zaluje, ze tak pozno, bo czulam, ze cos jest nie tak. Idz, najlepiej do takiego gina, ktory sie zajmuje nieplodnoscia (PMA) na doctolib bardzo latwo znalezc. Moj wlasnie taki jest i zareagowal od razu, choc ja nieco tez nagielam prawde i powiedzialam, ze staramy sie od roku, takze rob jak dziewczyny mowia.

    Ellade, mam pytanko do ciebie :) czy w waszej klinice podawali jakies klasy/informacje nt jakosci zarodka? Na polskich forach dziewczyny ciagle pisza o klasach, a nam w klinice takich info nie podali. Jaki byl wasz Theosiowy zarodek? Interesuje mnie jeszcze jak wygladal twoj transfer, czy widzialas jak umieszczaja zarodek na ekranie? My z moim mezem nie widzielismy nic mimo, ze on trzymal na moim brzuchu glowice do usg i patrzyl non stop w ekran ;) Myslalam, ze dostaniemy jakies ladne zdjecie pozniej, ale nic z tych rzeczy 🤷🏻‍♀️ Jakies to wszystko dziwne i podejrzane jak dla mnie 🙄

    Koora lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 11 października 2020, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri - u nas nigdy nie podawali klasy zarodków. Określali je raczej w rozmowach 'dobry' lub 'slaby'. Ale bez klas. Nie zadręczaj się tym. Tylko trzymaj się cieplutko i wierz w swoją kruszynkę. Zdjęcia też nie dostaliśmy. Nawet o tym nie myślałam...

    Neytiri lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 11 października 2020, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne, dziekuje za Twoja odpowiedz.
    Obserwuje cykl dosc dokladnie, mierze temperature jak trzeba, robie testy owulacyjne i obserwuje sluz. Owuluje kazdego miesiaca (tak mi sie wydaje), a martwie sie wlasnie przez problemy braci.. Sama mialam ivg 6 lat temu, wiec wyobrazam sobie, ze z moja plodnoscia powinno byc ok 🤷🏻‍♀️
    Jesli w tym cyklu sie nie uda, znajde ginekologa, dziekuje za podpowiedz.

    Edit: dziekuje Wam dziewczyny za slowa otuchy.
    Neytiri bedz szukac takiego gina, dzieki za wskazowke !
    EllaDe moj J. sam jest swiadomy ewentualnych problemow z jego strony, regularnie pyta na jakim etapie cylku jestesmy ☺️ bardzo sie interesuje. Niestety z racji godzin pracy serduszkowanie z zaskoczenia jest trudne, a w weekendy kiedy sie widzimy nie zawsze jest ten wlasciwy moment 😕

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2020, 18:22

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 11 października 2020, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny,

    Jak wam mija weekend? Ja się pochwale, że wczoraj wykorzystaliśmy z mężem pogodę i urządziliśmy sobie całodniowe randonnée. I to takie, że teraz czuje się na maksa naładowana pozytywną energią :)

    Olcia, mam ogromną nadzieje, że razem z Neytiri przejmiemy od Ciebie trochę tych nudności ;) Neytiri, podzielimy się, co?

    Susanne, przeczytałam Twoją historie i obiecałam sobie przestać narzekać na moje krótkie max 25dniowe cykle. Zgaduje, że bardzo się ucieszysz z przyjścia @, o ironio :)

    Koora, ja podobnie jak Susanne nagiełam prawde. Po pół roku starań to mąż mnie zaciągnął do gina i powiedział, że staramy się już 1,5roku. Lekarz powysyłał nas na badania, a w międzyczasie zaproponował stymulacje owulacji i gdy to nic nie pomogło dał nam „skierowania” do kilku swoich kolegów. W ten sposób trafiliśmy do PMA. My staramy się 3,5 roku - już bez naginania. To długo ale muszę przyznać, że robiliśmy przerwy.

    Koora, Neytiri lubią tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 11 października 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe dobre troche nie trafne jedynie kolor włosow sie zgadza z dl za ramiona , a do kasi cichopek czy ja wiem ona mala ja napewno wyzsza jestem i szczuplejsza ona bardziej okragla i bardziej cycata no moze teraz jak karmie to faktycznie jak ona haha 🤣

    Neytiri mocno wam kibicuje niech twoj zarodeczek sie zadamawia i zostaje z wami

    Koora ja zawsze mowie dziewczynom aby klamaly i mowily ze staraja sie ponad rok bo jak powiesz ze 6 miesiecy to kaza ci czekac, a tak ja im sie odrazu powie ze rok to przynajmniej gin ci da skierowanie na zrobienie pakietu badan i tak jak dziewczyny pisza w miedzy czasie sie starajcie bo np na badanie nasienia czeka sie kilka tygodni no i pozniej tez na wyniki. U nas bylo tak ze jakos w lutym wtybralam sie do gina a pakiet badan w tym droznosc jajowodow mialam w maju.

    Olive u nas weekend deszczowy także nigdzie nie wychodzilismy.

    Koora, Neytiri lubią tę wiadomość

  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 11 października 2020, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie troche boje tego baginania prawdy, bo nie wiem czy w momencie kiedy lekarz czyta Carte Vitale widac historie wizyt i powodow ? Mialam wyciagana spirale w marcu bodajze, boje sie zeby mnie to nie spalilo 🙈

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 12 października 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olive, zdecydowanie zabraniam narzekać na krótkie cykle! 😂 tak jak na te dłuższe, ale wciąż zamykające się w 35 dniach. Jak widzę osoby narzekające na "długi" cykl w 29 dc to mam ochotę złapać za włosy i wyszarpać. Ale trzeba mi to wybaczyć 😢😂

    Koora, nie wiem na ile ta karta im daje dostęp do informacji. Może w takim razie bardziej uderzyć z tym problemem braci męża jako powód do diagnostyki. Głównie na tym Ci pewnie zależy na początek.
    A ile masz lat, jeżeli mogę zapytać? u mnie wiek zbliżający się do 30 zmotywował lekarza do włączenia stymulacji już teraz, gdybym była młodsza to by mnie zostawił z tymi turbo długimi cyklami bezowulacyjnymi, żebym się bujała jeszcze pewnie z rok (bo wyniki są wg niego ok).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2020, 10:35

    Olive lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Koora Autorytet
    Postów: 598 1860

    Wysłany: 12 października 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne mam 33 lata, w lutym 34, a moj partner 39. Dlatego wlasnie nie chce czekac zbyt dlugo, bo moze to dzialac na moja niekorzysc.
    Ile trwaja Twoje cykle w takim razie? Az boje sie odpowiedzi 🙈 Moje sa bardzo regularne, 28-29 dni. Poza jednym, w ktorym zdiagnozowano raka mojej ukochanej labradorce. Stres mi przdluzyl ten cykl na 35 dni.

    Chcialabym edytowac moja stopke, ale nie moge znalezc gdzie to sie robi 🧐

    preg.png
    🇫🇷
    👩🏻 35, wszystkie wyniki w normie ✅
    🧔🏻 41, OAT

    IVF ICSI, pierwsze podejscie:
    20.02 punkcja 🐣🐣🐣🐣
    25.02 transfer B5AA 💚
    9dpt - hcg 200
    11dpt - hcg 457
    19dpt - hcg 15020
    28dpt - 1 USG - mamy serduszko! 💓 zarodek 7-8mm
    20/04 - 2 USG - 3,6cm
    04/05 - b.prenatalne - dzidzia 6.1cm, wszystko dobrze 🙏🏻
    22/11/2021 - mamy córcię! 💓💓💓

    17/11 - FET blastki 4.1.1 / 11 dpt beta <5 😞

    20/12 - FET bl 3.1.1 cykl sztuczny + embryoglue + ananas
    8dpt 23,1 hcg --- 10dpt 34,8 hcg
    14 dpt 149,7 hcg --- 16dpt 385,9 hcg
    18dpt 1015,8 hcg --- 22dpt - 3490 hcg
    31dpt - 1 USG - jest serduszko !!!💓Kropcio ma 10,4mm 🥰
    10w1d - 2 USG - 3,2cm 🥰
    12w2d - prenatalne - wszystko w normie 🥳 bobo 6cm, prawdopodobnie dziewczynka 🎀

    Została ❄️ B2
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 12 października 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękne masz cykle, u mnie stres też dokłada swoje dwa grosze. Aktualnie jestem 80dc, 11dpo 🙈 ale to jest rekordzista, jak na razie. Mam policystyczne jajniki to one mi taki burdel robią. Dzięki diecie i odpowiednim suplementom jestem w stanie wywalczyć owulację, ale nastepny cykl będzie stymulowany.

    Myślę, że jeżeli nie chcesz kłamać, to 6 miesięcy + wiek + problemy u braci mogą sprawić, że lekarz zleci spermogram, ale to już dużo będzie zależeć od tego na kogo trafisz. Mam wrażenie, że oni tu bardzo wierzą w siły natury ;D

    Stopkę edytujesz w ustawieniach, nie wiem czy używasz aplikacji czy przeglądarki, ale na przeglądarce wchodzisz w ustawienia > społeczność i tam edytujesz stopkę :)

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 12 października 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koora ja nie sadze, zeby gin mial wglad do twojego leczenia/wizyt u innych lekarzy specjalistow. Znajdz jakiegos dobrego od PMA, powiedz, ze sie boisz, bo dlugo sie staracie, zegar tyka, bracia meza mieli problemy i dobry lekarz na pewno cie nie zleje.

    Susanne lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
‹‹ 174 175 176 177 178 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 porad, jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Niekiedy zimowa aura za oknem może zniechęcać do spacerów... Tymczasem jest to świetny sposób na budowanie odporności, dotlenienie organizmu i zapewnienie aktywności fizycznej dla dziecka. Jak zatem przygotować się na zimowy spacer? Sprawdź 7 porad, jak ubrać dziecko!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ