X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 24 października 2020, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri - podoba mi się twój tok myślenia - nie skupiasz się na tym nastepnym ivf, jakby to był jakiś ostatni ratunek, ale masz już plan B i nawet C w zanadrzu! Tak trzymać! My i tak mamy dużo szczęścia, że tu mieszkamy i ivf jest w całości refundowane a nawet jak tu się poddają to możemy płacić i jechać do Hiszpanii czy Czech. Gdybyśmy były w Pl, to niestety oszczędności życia poszłyby na nasze leczenie... Co się odwlecze to nie uciecze - gdzieś tam jest dzieciątko dla was czekające na właściwy moment by się pojawić 😘

    Mimi - super pozytywna historia twojej szwagierki.

    Olive - miałam 3 nieudane IUI. A mój maluszek już sam siedzi :) uzbroj się w cierpliwość :)

    Lejla - kciuki za punkcje. Daj znać jak się czujesz po.

    Neytiri, Lejla92, Olive lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 25 października 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neytiri jet ta strona fiv.fr oni chyba korzystali z niej bo procedure wykonywali w Brno i to klinika sie wszystkim zajmowała włacznie z dojazdem z lotniska i zakwaterowaniem oni chyba tylko musieli doplacic za weekend bo im tak wychodziło a tak to klinika organizowała wszystko. Tak samo z badaniami i dokumentami pomagała we wszystkim. I z tego co wiem placili okolo 5 tys ale cześć z tego została im z remboursowana przez ich ubezpieczenie tu we fr.

    olive uda wam sie napewno.

    Lejla kciuk za punkcje trzymaj sie dzielnie .

    EllaDe, Neytiri, Lejla92, Olive lubią tę wiadomość

  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 25 października 2020, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla, teraz trzymamy kciuki za ciebie 🤞🏻

    Dzieki dziewczyny za wsparcie 😘

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 26 października 2020, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla, powodzenia 🤞🤞🤞

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 26 października 2020, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Ja po punkcji - 19 jajeczek . Jutro będziemy wiedzieć ile się zaplodnilo. Wszystko przebiegło dobrze, pobolewa mnie brzuch. Szpital american jest naprawdę mega 🤗🤞🏽❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2020, 10:39

    Olive, Evli lubią tę wiadomość

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 26 października 2020, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wiesci 😁 i dalej trzymam kciuki 🤞
    Odpoczywaj kochana 🤗

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Mimi Autorytet
    Postów: 336 197

    Wysłany: 26 października 2020, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lejla wow , odpoczywaj i czekamy na wiadomość i ile sie zapłodniło

    Lejla92 lubi tę wiadomość

  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 26 października 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla, masz chyba na mysli 19 oocytow ;) o embrionach dopiero dowiesz sie jutro ;) niemniej piekna liczba! Nie wiedzialam, ze moze byc wiecej jajeczek niz pecherzykow 😳

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2020, 22:30

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 27 października 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla - masz już jakiś update z kliniki?

    Dziewczyny, tak off-topic, jak myślicie, będziemy mieć kolejne 'confinement'? Wiem, że części z nas która, jak ja, siedzą w domach z maluszkami, jest to raczej obojętne, bo niewiele dla nas zmienia. A reszta? Dziewczyny pracujące i starające się, jakie u was nastroje? Albo u partnerów? Jutro rząd będzie obradował, co dalej. Czy czas na zrobienie zapasu papieru toaletowaego właśnie nadszedł? (to ostatnie zdanie, to oczywiście żart ;) )

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 27 października 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak przepraszam dziewczyny ale coś mi się pochrzaniło- w każdym bądź razie przed chwila dzwonili i mamy 10 okruszkow i zostawiają je do 5 doby 🤞🏽❤️ Jakie macie z tym doświadczenia ? Jest na co liczyć ?

    Susanne, EllaDe lubią tę wiadomość

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Evli Autorytet
    Postów: 3815 2518

    Wysłany: 27 października 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla super 🧡

    EllaDe właśnie mnie to tez zastanawia co jeszcze wymyślą... Jak nas zamkną to całkiem padnie ekonomia wiec chyba aż tak drastycznie nie będzie 🧐
    Ja chce do Polski na święta 😢

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2577 3487

    Wysłany: 27 października 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evil, Ja też chce do Polski na święta :( i myślę, że to tam jest się bardziej czym przejmować. Wygląda na to, że specjalnie chcieli wywołać fale strajków, żeby mieć podkładkę pod ewentualny lockdown.
    Tu we Francji największe ryzyko pewnie w tych czerwonych departamentach. JA przyszły cykl stymulacja i mam nadzieje, że tym razem nie będę miała kontaktu z nikim zakażonym. Nie sądzę, żeby u nas wprowadzili lockdown, ale cholera wie. Chwilowo jestem bardziej przejęta tym co się dzieje w Polsce, także nie jestem na bieżąco z planami tutejszej władzy. Czyli jutro obrady? No zobaczymy :P
    A ogólnie nastroje takie średnie, u mnie zawodowo jedna wielka klapa, jestem fotografem więc ten rok dał mi totalnie po dupie. Mąż też ma własną działalność, ale u niego odczucie kryzysu jest niewielkie, plus to chodzący optymista więc jakoś mnie trzyma przy życiu :D
    Nie ukrywam, chciałabym siedzieć w domu teraz z naszą kruszynką, ale jestem uzbrojona w cierpliwość po pachy. Nie mam wyboru.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 27 października 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla, super wynik 😁👏

    Co do confinement to sama nie wiem. Akurat mamy z mezem takie prace ze mozemy spokojnie w domu pracowac, ale martwie sie czy za kilka miesiecy nie bedzie zadnych ciec 🥺 Do tych zmartwien dochodzą tez te staraniowe - czy znowu wszystko zamkną i będziemy musieli czekac kilka miesiecy. Z niecierpliwością czekam na jutrzejsze decyzje.

    Susanne, tez staram sie śledzić to co sie dzieje w Pl i brakuje mi slow zeby ta sytuację skomentowac 🤬

    U mnie dziś 1dc i czekam na maila od lekarki czy moge zaczac stymulacje. Jestem jakoś dziwnie spokojna co nie znaczy ze jestem pewna odpowiedzi🤔

    Z pozytywnych rzeczy to w koncu dostalam swoja druga paczke 😁
    Ze smiesznych, dpd wyslalo mi maila zebym ocenila ich usluge 😂 tylko ze po wybraniu negatywnej oceny wyskakuje mi info ze strona juz nie istnieje 🤔
    Neytiri, a jak Twoja karta? Doszla?

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 27 października 2020, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla, piekny wynik! Teraz musisz uzbroic sie w cierpliwosc, tak naprawde nie wiadomo co bedzie z zarodkami. Ja w poprzedniej probie mialam 7 i zaden nie dotarl do 5 doby, ale tobie zycze samych blastek :)

    Olive, karta nie dotarla. Skontaktowalam sie z bankiem i kazali mi zrobic opposition. Maja mi wyslac nowa..

    Zrobilam tez zamowienie na stronie HM i sie zastanawiam kiedy i czy dojdzie, po tych cyrkach z paczka Evli to nie wiadomo 😳

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • Evli Autorytet
    Postów: 3815 2518

    Wysłany: 27 października 2020, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe wiesz że po Twojej wiadomości pojechaliśmy z mężem na zakupy 🙈🙈🙈
    Co prawda nie za papierem ale jakieś małe zapasy zrobione. W sumie to najbardziej obawiam się o brak pampersów, muszę zrobić jakiś mały stock ale dziś w Carrefourze „3” wyszły 🙄

    Basiu podczytywaczu witam 😉😊

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 27 października 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli - my pampersy i tak hurtem kupujemy. W intermarche co mniej więcej 6 tyg jest promocja, że za pakę 120 pampersów (rozmiar 3) płacisz w kasie ok 26euro, ale zwracają ci na kartę klienta 18-19 euro, które możesz wykorzystać już przy kolejnych zakupach. Więc 120 pampersów ostatnim razem mnie wyszło 7,5euro 😁 kupiłam 3 paki 😁 Mały ząbkuje na dobre - teraz nawet z biegunką, więc pampersow idzie więcej niż zwykle.

    Chyba też się wybiorę na zakupy jutro przed jutrzejszą przemową Macrona. Czas zapełnić zamrażarkę 😜

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3815 2518

    Wysłany: 27 października 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe a wiesz nie nie zwróciłam uwagi na pampersy w intermarche 🧐 zawsze mi się wydawały droższe niż w Carrefourze. Muszę popatrzeć, dzięki 😉

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 27 października 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    EllaDe wiesz że po Twojej wiadomości pojechaliśmy z mężem na zakupy 🙈🙈🙈
    Co prawda nie za papierem ale jakieś małe zapasy zrobione. W sumie to najbardziej obawiam się o brak pampersów, muszę zrobić jakiś mały stock ale dziś w Carrefourze „3” wyszły 🙄

    Basiu podczytywaczu witam 😉😊

    Witam Evli😊

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3815 2518

    Wysłany: 27 października 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    Witam Evli😊

    To teraz masz zadanie😅 Musisz nam streścić Twoją półtoraroczną nieobecność 🙃 Co tak znikłaś, opowiadaj co u Ciebie i Hani ?🤗

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 27 października 2020, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    To teraz masz zadanie😅 Musisz nam streścić Twoją półtoraroczną nieobecność 🙃 Co tak znikłaś, opowiadaj co u Ciebie i Hani ?🤗

    Hehe radość ze ja mam pochłonęła mnie na 100 % chciałam z nią spędzać cały czas. Wykańczanie domu w pl i tak sid jakos to wszystko skumulowało ... teraz 5 miesięcy byłam z Hania w Polsce wróciłyśmy we wrześniu po rodzeństwo ... niestety stymulacja znów 5 komórek pobrano 2 się zaplodnilo podali mi3 dniowy zarodek a drugi w 5 dobie obumarł 😭
    Dzisiaj byłam na becie 12dpt beta 37,8
    Od poniedziałku miałam plamienia brązowe później różowawe później czerwone 😭 dzisiaj to już czerwone niby nie okres bo nie „ leci” non stop ale jednak załamałam się ... dobija mnie fakt ze chcąc spróbować jeszcze raz muszę znów zaczynać od nowa 😭😭😭 ot cała historia.
    A tutaj was czytałam oczywiście ...

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
‹‹ 180 181 182 183 184 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ