X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 28 października 2020, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czekam z niecierpliwością, co Macron dziś powie... Pewnie będzie lockdown hybrydowy, więc totalny w weekendy ale szkoły działać będą etc... Choć kto tam wie, bo jak Macron przemawia, to wieści są z reguły niedobre... 😞 No ale rozumiem, że sytuacja wygląda niewesoło i rząd musi powstrzymać saturację szpitali.

    Sytuacja w Pl mnie przeraża. Będąc w sytuacji wieloletniej staraczki, różne myśli chodziły mi po głowie w czasie ciąży. Gdyby trafiła się ciąża z wadą letalną, chciałabym mieć wybór. Przeraża mnie też brak zrozumienia w polskim społeczeństwie podstawowych kwestii medycznych wokół rozwoju płodu, aborcji, potencjalnych wad, poronień i ich częstotliwości. Czytając komentarze w necie, ręce mi opadają... I większość takich mądrych nie ma macicy oczywiscie... Albo już im się ta macica przeterminowała, że tak powiem. Mam nadzieję, że ktoś w końcu kichnie na Kaczora i będzie po sprawie. Choć kto wie, czy minister Zero nie ma już gotowego planu na ogłoszenie się boskim namiestnikiem i wprowadzenie rządów autorytarnych... Eh... Szkoda gadać... Oby te protesty obaliły ten rząd imbecyli. ***** ***

    Suzanne - to ty zdawałaś test na obywatelstwo ostatnio? Jak ci poszło? Jakie wrażenia? Łatwo było?

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Neytiri Autorytet
    Postów: 649 387

    Wysłany: 28 października 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, ja tez patrze na to co sie dzieje w PL i nie wierze. Zadnego dialogu, tylko nawolywanie do nienawisci wzgledem siebie. Szczerze to nie wiem czy te protesty cos dadza. Gosciu jest nietykalny. Mam wrazenie, ze mu doszczetnie odbilo po smierci brata.

    Starania o pierwsze dziecko od 05/2018
    Obustronna niedrożność jajowodów. Nieudana laparoskopia. AMH 1,1.
    ✖️01/2020 I IVF - stymulacja przerwana - brak pęcherzyków
    ✖️07/2020 II IVF - 7 zarodków - wszystkie padły, brak transferu
    ✖️10/2020 III IVF IMSI - 2 zarodki - przetrwał jeden… transfer 3-dniówki - Beta <1
    ✖️03/2021 IV IVF IMSI - 5 zarodków - przetrwały 2… transfer 2x 3-dniówki - Beta <1
    ZMIANA KLINIKI 🇨🇿
    ▪️05/2021 IVF z KD
    ▪️09/2021 mamy 3 blastki ❄️❄️❄️
    ▪️25/10/2021 transfer ❄️ 4AA - 14dpt Beta <2
    Przerwa na odpoczynek i dodatkowe badania
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 28 października 2020, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz Neytiri, on jeden najbardziej skorzystał na katastrofie smoleńskiej. Może krzyczeć ile chce, że Tusk mu brata zabił, ale większość kraju widzi jak on na tym wypłynął... No i mu peron odjechał...

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 28 października 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zgadzam się z Wami, to co się dzieje w Polsce przeraża i nie wiem co będzie dalej. Oczywiście najwięcej maja do powiedzenia ci, których temat bie dotyczy.

    EllaDe, zdawałam test znajomosci języka francuskiego TCF. Wynik jest rozpisany na rozumienie ze słuchu, rozumienie z czytania, wypowiedz ustna i pisemna. Zeby test byl pozytywny trzeba mieć minimum B1 ze wszystkich. Z testu zwalnia np dyplom ukonczenia szkoły czy studiów we Francji.
    To jest dopiero kropla w morzu dokumentów, ale skomplementpwalam juz wszystko i wysłałam. Teraz czekam na odpowiedź i instrukcje co dalej. Będę Was informować:)

    EllaDe lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 28 października 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tez nie moge sie doczekac przemowienia Macrona. I tez wczoraj bylam na zakupach 😂 Papieru toaletowego nam nie braknie 😂 a tak powaznie zrobiłam wieksze niz zwykle zakupy i czuje ze zaczynam panikowac 🤯 Maz mnie uspokaja, a za chwile sam mowi co przypadloby sie kupic 😂

    To co w Polsce sie dzieje przeraza, a mnie jeszcze zastanawia jak do tego doszlo??? Niby wiem ale jest to dla mnie nie do zaakceptowania. Wczoraj ogladalam przemowienie tego malego czlowieczka i nie potrafie tego zrozumiec. On musi miec problemy psychiczne albo zyje w innej rzeczywistości.

    Susanne, tez kiedys chcielismy sie starac o obywatelstwo. Dokumenty wszystkie pozbieralismy ale nie udalo nam sie nigdy umowic na spotkanie. Prefektura udostepniala spotkania przez internet co tydzien we wtorek o 14h. To byla walka zeby upolowac jakies, a trwala doslownie kilka sekund 😂 Po pewnym czasie dalismy sobie spokoj 🤷
    Trzymam kciuki za Ciebie 🤞

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 28 października 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olive z tym rdv to słyszałam że jest masakra, liczą się sekundy, ale po kilku tygodniach można dojść do wprawy 😅

    Basia jak dziś sytuacja, powtarzasz betę?

    To co się dzieje w Polsce to tragedia. Nie wyobrażam sobie chodzić tyle mc w ciąży wiedząc że dziecko i tak umrze. Wiem ile się naplakalam w ciąży z Alice gdzie nic pewne nie było ..😪a co dopiero nie mieć żadnej nadziei ..

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 28 października 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Olive z tym rdv to słyszałam że jest masakra, liczą się sekundy, ale po kilku tygodniach można dojść do wprawy 😅

    Basia jak dziś sytuacja, powtarzasz betę?

    To co się dzieje w Polsce to tragedia. Nie wyobrażam sobie chodzić tyle mc w ciąży wiedząc że dziecko i tak umrze. Wiem ile się naplakalam w ciąży z Alice gdzie nic pewne nie było ..😪a co dopiero nie mieć żadnej nadziei ..

    Niestety okres rozkręcił się na dobre 😭

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 28 października 2020, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia przykro mi :/

    Olcia jak się czujesz? Mdłości odpuściły ?

    Neytiri Ty dopiero widzisz lekarza 16 listopada? Długo musisz czekać 🙄

    Olive Ty będziesz podchodzić do następnej iui?

    My jutro uderzamy do ambasady po paszport 😊

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 28 października 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia, przykro mi to słyszeć. :( ale zrób jutro betę, żeby wiedzieć na 100%

    Dziewczyny, byłam na zakupach. Nie żadne tam wielkie zapasy, ale jedzonka i 'pocieszaczy' (chipsy etc. :p) na 2-3 tygodnie :p w sumie bardziej niż samego lockdownu wystraszyłam się możliwości, że mąż to cholerstwo, z pracy przywlecze i utkniemy na kwarantannie bez nikogo do pomocy przy zakupach. Chyba nie tylko ja miałam taki pomysł, bo niektóre półki były dość przerzedzone - świeże owoce i warzywa, mąka, drożdże, wino- klasyk... ;)

    Także jestem gotowa na 8 wieczór 🤪🍷

    Evli lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 28 października 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jak zrobimy zapasy chipsów i innych „cochonneries” to kończą się po dwóch dniach 🙈
    EllaDe teraz nie ma kwarantanny jak się jest pozytywnym. U męża w pracy byli ludzie pozytywni i lekarz rodzinny nawet nie chciał dać zwolnienia, tylko „ubierz maskę i pracuj”.....

    Olive lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 28 października 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia, bardzo mi przykro 😥

    Evli, tak, pierwszy zastrzyk juz za mna, a reszta zalezy do Macrona 😂
    Co do rdv w prefekturze to widze ze teraz nawet nie ma opcji rdv czy nawet wysylania dokumentow do obywatelstwa 🧐

    Z tą kwarantanna, a raczej jej brakiem to tak powaznie? Ja sie martwie jak to przejdziemy jak juz zlapiemy, bo nie mam zadnych zludzen ze nas to ominie 🥺

    Dziewczyny, ja wczoraj zrobilam zapas ciastek i czekolad i juz je otworzyłam 🤣 Dobrze ze to zapas tylko na kilka dni 😂

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 28 października 2020, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makaron i jego nawijanie makaronu na uszy :D do rzeczy chlopie, do rzeczy!

    Olive, EllaDe, Evli lubią tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 28 października 2020, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plotki sie potwierdziły 🤔
    Ale stracha mi narobil poczatkiem swojego przemowienia 😂

    EllaDe lubi tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 28 października 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, jak zaczął mówić, to też zaczęłam się bać, że będzie całkowity lockdown.... Ale jest taki semi-lockdown.
    Najgorsze, że w przyszły piątek miałam mieć fryzjera, a to d... :( znowu będę miała 3miesiace odrostow 😭😭😭 wysłałam fryzjerce wiadomość, że jeśli robi odrosty w konspiracji, to żeby dała mi znać 🤫

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 28 października 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe teraz będzie to tak wyglądać 😂
    0609fb055e58.jpg

    a8f3eaaac38d.jpg

    EllaDe, Olive, Susanne lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 28 października 2020, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to zdjęcie prawdziwe zrobione przez mojego brata w UK na wiosnę 😅 maja tam wyobraźnie 😂😜
    d60e01fd2c9f.jpg

    Śmiech śmiechem ja po ciąży w żadna kurtkę się nie dopinam ....jutro ostatni dzień sklepów 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2020, 21:27

    EllaDe lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 3749 2517

    Wysłany: 29 października 2020, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2023, 11:28

    13.06.22 - 20:15 córeczka 3490g i 55 cm ❤️

    Qn6yp2.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 29 października 2020, 03:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abrakadabra nie zamykają.
    Macron powiedział "Le BTP continuera à fonctionner".
    https://www.rtl.fr/actu/economie-consommation/reconfinement-ce-qui-restera-ouvert-et-ce-qui-devrait-fermer-des-vendredi-7800912991

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 29 października 2020, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia - o której idziesz na betę? Nadal krwawisz?

    Olive - kciuki za tę stymulację!

    Evli - mam fryzjera dziś wieczorem hurrraaa! Jeśli cochonneries starczają Ci tylko na dwa dni, to po prostu za mało ich kupujesz ;) mi udało się wrócić do rozmiaru sprzed ciąży 😊 jeśli chodzi o zakupy ciuchowe to już zupełnie na zakupy online się przerzuciłam. Jak dotąd żadnych problemów z paczkami nie miałam. A tak pozatym o 3:55am to się śpi, a nie na forum wchodzi 😜

    Evli, Olive lubią tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 29 października 2020, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe ja jem za dużo czekolady 😆 i do rozmiaru wrócić nie mogę 🙃
    Moje dziecko wstaje na papu o 3h30. Więc jak już ją nakarmię to siedzę z laktatotem to trzeba coś poczytać 😅

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 181 182 183 184 185 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ