X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki z Francji
Odpowiedz

Staraczki z Francji

Oceń ten wątek:
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla - testowanie tuż tuż :) trzymam kciuki

    Olive - życzę ładnego prezentu na święta w postaci dwóch kresek. :)

    Suzanne - super! Ciesz się świętami w Polsce! Stymulacja od nowego roku to bardzo dobry pomysł :)

    Co do świąt... Zostajemy w domku, ale na pewno pojedziemy na parę dni do teściów. Choinka wczoraj przywieziona, dziś ją ubierzemy :)
    Ja bardzo lubię gotować, mam dość bogaty repertuar dań do wyboru. Jeszcze nie wiem co dokładnie zrobię, bo nie jestem pewna jak i gdzie będziemy spędzać wigilię. Ale raczej wybiorę coś z kuchni francuskiej plus barszcz :p
    Ale co do zamawiania - Olive, nie wahaj się, zamawiaj. Aktualnie wszystkie dobre boucherie rozdają ulotki z ich menu świątecznym i te dania są naprawdę super. Nawet niektóre rzeczy z supermarketów są świetne. A co do polskich dań, to na Facebooku ciągle wyskakuje mi reklama polskich delikatesów we Fr, które wysyłają jedzonko do klientów, więc też coś można znaleźć, nawet jeśli w pobliżu nie masz polskiego sklepu. Święta są od świętowania, a nie od przemęczania się :p

    Basia - podjęliście jakąś decyzję?

    Mia - co u ciebie?

    Olcia - jak przebiega ciąża? Który to już tydzień?

    Olive lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe ja to tylko placka mam zamiar upiec na święta, ewentualnie rybę, ale cała wigilie zamówiłam z Polski( mamy kolegę co prowadzi restauracje z typowymi daniami polskimi, pierogi, krokiety, gołąbki, itd ) wiec wszystko zamówiłam u niego. Szczerze to tez nie jestem dobra kucharka, mam kilka dań które mi wychodzą dobre metodami prób i błędów ale gotować się nauczyłam dopiero 5 lat temu. Pozatym mam czarna matowa kuchnie i robienie tam pierogów to chyba nie na moje nerwy 😅Placka robię z przepisu mojej mamy który zawsze jak przyjeżdżam do PL to zamawiam 😍 może mi tez wyjdzie...
    oczywiście tez wszystko zależy od całego nastroju jak to będzie z ta ciąża... bo jak nie wyjdzie to znów będą beznadziejne te święta :( już mam dość słuchania przy łamaniu się opłatkiem ze życzą nam powiększenia rodziny... a my zawsze odpowiadamy ze za rok już nas będzie wiecej.. i tak od 5 lat... :( Tym razem o tyle ‚dobrze’ ze zostajemy tutaj. Bo to by mnie strasznie rozczuliło tymbardziej ze nikt nie wie o tych naszych ‚sprawach’

    Olive : Trzymam kciuki 🤞🏽


    Dzięki dziewczyny. Ale jutro mam dostać okres i dziś czuje pobolewanie brzucha. Zaczyna mi być strasznie smutno :( ...

    EllaDe, Olive lubią tę wiadomość

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla - lubię to, jak rozwiązałaś świąteczne gotowanie :D nie smuc się jeszcze, 'okresowy' brzuch przed pozytywnym testem to norma :D

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanne tez wierze, ze uda Wam się polecieć 🤞leć i ładuj baterie 😁
    A jak wyglądają połączenia z Twoich okolic?

    EllaDe naprawdę zazdroszczę talentu kulinarnego 😂 👏

    Co do zamawiania potraw to skorzystałam z oferty jednej z pań, które ogłaszają się na fb. Wigilia będzie polska 😁 i juz na sama mysl ślinka mi cieknie bo uwielbiam pierogi i barszcz czerwony😍

    Lejla, ostatnie dni w czekaniu na test sa najgorsze, ale nie poddawaj się! 🤞

    Po ostatnich nowinach ciesze się, ze zostajemy na święta we Fr. Kuzynka męża jest w ciąży, wie tylko kilka osob i podejrzewam ze bedzie chciala się chwalic w święta. Niby ciąże w otoczeniu juz nie robią na mnie takiego wrażenia jak kiedyś, a mimo to ciesze się, ze ominie mnie ta niespodzianka🤷

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olive- skąd ja to znam 🥺 ciagle się dowiaduje ze ktoś jest w ciąży z naszych znajomych, czy rodziny...

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Olive tak, decyzja zapadła że jedziemy 😁 opony zmieniamy w sobotę😃 mam tylko nadzieje że Polska nie wprowadzi kwarantanny .... Zastanawia mnie również godzina policyjna 🤔 Bo my chcemy jechać na noc i pytanie czy jak opuścimy mieszkanie np. o 1h w nocy to czy dostaniemy mandat?

    Lejla, Olive trzymam kciuki byście te święta spędziły już w dwupaczku ✊✊✊

    Olive lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Lejla92 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dwie kreseczki dziś rano ❤️❤️❤️

    EllaDe, Olive, Evli, Susanne, olcia77, Koora lubią tę wiadomość

    👩🏽 29
    👱🏽‍♂️ 37
    • 2017 👼🏼
    • 2020 - 2 IUI :(
    👩🏽 MTHFR - hetero
    👱🏽‍♂️ MTHFR homo
    26.10.2020 punkcja
    9 śnieżynek ❄️
    (ivf+Icsi) 🙏🏼
    25.11 transfer
    ❤️
    20.08.2021 🤱🏽

    7.08.21 Nikodem 🎈🦕
    Moje największe szczęście!





    • I will never stop dreaming •
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla - świetnie! Już po cichutku gratuluję! 🤗 I spokojnej ciąży życzę 🤗

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla gratulacje 😁👏🤗

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla gratulacje 🧡🧡🧡

    Lejla92 lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lejla, wspaniałe wieści! 🎈

    Evil, ja uważam, że jeżeli jedziecie w podróż to nikt nie będzie się czepiał, tylko sobie jakieś attestation przygotujcie i będzie git.

    Olive, nasze połączenie to Barcelona - Kraków. Też teoretycznie możemy mieć problem na granicy, ale moi znajomi już jeździli do Hiszpanii podczas tej kwarantanny i nikt problemu nie robił.

    Evli lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leja ogromne gratulacje ❤️
    Co do Nas postanowiliśmy dać sobie czas odpocząć psychicznie od tego wszystkiego i na badanie do szpitala jestem umówiona 25 stycznia .... chce odpocząć bo jednak ostatnia sytuacja ze strata podłamała mnie psychicznie 😞
    My na święta sid wybieramy do polski 😊(oczywiście na dzień dzisiejszy bo jeśli wprowadza kwarantannę to zostajemy we Francji 😤czego bardzo nie chce ) chce odpocząć. Wybieramy się autem jak zawsze 😊 ale gdybym zostawała tutaj to oczywiście paczka z pilski od mamy z pierogami uszkami by przyszła heheeh a tak no to w tym roku ja coś pogotuje 😊bo lubię piec i robić różne nowości 😊😊😊 pochwale się ze mąż na urodzinki kupił mi kitchenaid 🙏🏼 Nie mogę się doczekać jak go przetestuje 😊😊😊a dzisiaj świętuje 28 urodziny 😱 nie wiem kiedy to zleciało 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
    Jakie są u was tradycjne potrawy ?
    Jakieś ciasta ? Szukam inspiracji 😊 pomysł jest na sernika z biała czekolada na wierzchu z karmelem posypany popcornem 😍😍😍

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • EllaDe Autorytet
    Postów: 728 564

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia - wszystkiego najlepszego z okazji dniu urodzin. A Kitchenaid super sprawa, używam już od dwóch lat. 😊 Typowo świątecznych tradycyjnych ciast nie polecę, bo co roku zmieniam :p ale chyba jak dotąd najbardziej z siebie dumna byłam jak zrobiłam tort Esterhazy. 😋
    Tak z ciekawości, w jaki sposób przesyłacie paczki z pierogami? Do tego potrzeba przecież chłodni? 🤔
    Bawcie się dobrze w Pl I odpocznijcie od starań!

    niepłodność idiopatyczna
    2017 - 3x IUI :(
    2019 - IVF
    - 28.01 transfer - [*] 8 tydzień
    - 25.06 crio - mamy serduszko! - > mamy synka!
    2022 - nieudany transfer mrozaczka
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe pierogi mama mi mrozi i na przewoźnika dostarcza prosto pod nasze drzwi i zawsze są jeszcze zamrożone 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Dziękuje mam nadzieje ze odpoczniemy psychicznie

    Susanne lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EllaDe, my mamy takiego stalego przewoźnika z rodzinnego miasta, który dojezdza w 24h i paczkę pakuja mi do takiej przenośnej lodówki. Jeździ jakos przez południe Polski, przejeżdżając przez poludnie Francji az do Madrytu. Przewozinik jest głównie od większych gabarytow, moj mąż z nim współpracuje, ale małe paczki tez zabiera :)

    EllaDe lubi tę wiadomość

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia, wszystkiego najlepszego! odpocznijcie z mężem i cieszcie sie sobą, a potem do ataku!

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli, a kiedy planujecie wyjechać? Bo godzina policyjna jest od 15 grudnia, dobrze pamiętam? A po 15 grudnia, jesli chcecie wyjechac w nocy, hmm to dobre pytanie 🤔 ale tez mysle, że z attestation spokojnie wyjedziecie 😁
    Planujecie jakies dłuższe postoje? Jaki masz pomysł z laktatorem?

    Lejla jak emocje? Mąż juz wie?

    Susanne, z Krakowa daleko jeszcze macie?
    Wrócę do tematu osteopaty, rano dostalam maila, że zwolnilo sie miejsce na 17.12 wiec skorzystalam, bo wizyte mialam miec dopiero 7.01 i tak od rana smieje sie sama z siebie i do siebie, bo jestem ciekawa wrażeń z tej wizyty 😁

    Basia, wszystkiego najlepszego 🎉 przerwa i odpoczynek to dobry pomysł 😁

    Ja niestety pierogi jem tylko w Pl lub jak sama lece to zabieram. Kiedyś kupilam w polskim sklepie i mimo dobrej daty były zepsute. Podejrzewam, że za dlugo leżały w cieple 😟 Teraz jak na swieta będą dobre te co zamówiłam to chyba stanę sie stałą klientką tej pani 😂

    Dziewczyny jeszcze w tamtym tygodniu pisałam Wam o moich problemach, a dziś mogę w końcu powiedzieć (mam nadzieje, ze nie zapesze) że wraca moja dobra passa 😁 Jak sobie przypomnę sytuacje z tamtego tygodnia to nie mogę uwierzyć, że tak łatwo wszystko się układa 🙆

    EllaDe lubi tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia wszystkiego najlepszego 🥳
    28 lat tez bym chciała mieć 😜

    Pierogi to ja sama sobie przywożę albo przywożę mamę i mi klei 😂

    Olive my dopiero wyjedziemy 23 grudnia ...23 jeszcze mąż pracuje, wiec chciał się zdrzemnąć i wyruszyć w nocy. No ale właśnie nie wiemy czy nie dostaniemy mandatu...atestacji już po 15 grudnia nie będzie, tylko właśnie ta godzina policyjna😌
    Co do laktatora to planuje zakupić jakiś na czas podróży..nie mam wyjścia, moje cycki tyle nie wytrzymają, Nina odzwyczaiła się z nich jeść, a ten co mam to jest do kontaktu 😏

    Olive super że się zaczęło układać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2020, 16:44

    Olive lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Upasss jaka godzina policyjna ? Ja o niczym nie wiem 😱 my 18 na noc wyjeżdżamy

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 15 grudnia jest godzina policyjna miedzy 21h a 7rano ...

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 189 190 191 192 193 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ